X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 14 września 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evita,a czy byłaby taka możliwość abyś jakoś mnie z nimi skontaktowała? Bardzo zależy mi na informacjach z pierwszej ręki.

    Kasiak89 lubi tę wiadomość

  • Evita Autorytet
    Postów: 823 807

    Wysłany: 14 września 2016, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne, są kochane i na pewno Ci pomogą :) Zaraz do nich napiszę,żeby Cię zaprosiły do przyjaciółek to już prywatnie sobie pogadacie.

    Evita

    4 straty
    immunologia+ nieprawidłowy kariotyp
  • Niebieskaa Autorytet
    Postów: 2816 3915

    Wysłany: 14 września 2016, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Aaa78, to ja od prof Jerzak, zaraz dodam Cie do znajomych. Zerknij tez na watek:1 poziom wtajemniczenia: poronienia, badania, Jerzak. Stworzylam go kilka miesiecy temu bo szukalam informacji i tam tez mozesz sie poradzic innych pacjentek Jerzak. Pozdrawiam serdecznie.

    2fwaugpjrxudygqa.png
    Nasze szczescie juz z nami: kwiecien 2017
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 14 września 2016, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze raz ślicznie ci dziekuje:)

  • pysia Autorytet
    Postów: 1579 809

    Wysłany: 15 września 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jestem po wizycie u paśnika, zalecil mi szczepionki - boje sie tego..
    co myslicie o tej metodzie? jest skuteczna? komus pomogla?
    ja nie bylam nigdy w ciazy jedynie po 1 transferze beta podrosla do 4 ale spadla..

    slyszalam ze w ciazy tez dobrze jest sie doszczepic. a co jesli sie nie uda? cala seria szczepien na nowo przed kolejnym transferem?

    podobno dzialaja 6 mscy ale najlepiej dzialaja do 3 miesiecy.

    uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
  • Evita Autorytet
    Postów: 823 807

    Wysłany: 15 września 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Pink czy Ty się szczepisz? Jeśli tak to napisałabyś mi coś więcej? Jak wolisz to na priv, będę bardzo wdzięczna, dzięki!

    Pysia ja się zaczęłam szczepić, wprawdzie nie u Paśnika ale metoda jest ta sama. Długo o tej metodzie myślałam i na początku też się bałam, ale ostatecznie doszłam do wniosku, że strach ma wielkie oczy. Cieszę się, że się zdecydowałam. Co do skuteczności jest ona oceniana na około 86%, wiem, że wielu osobom szczepionki pomogły. Ja jeszcze niestety nie dołączyłam do grona szczęśliwców ale nie tracę nadziei. To jak długo działa szczepionka zależy od tego, jakie uzyskasz wyniki. Tyle tytułem wstępu bo nie chcę się rozpisywać ale jeśli masz pytania jakieś szczegółowe to napisz, chętnie odpowiem.

    Evita

    4 straty
    immunologia+ nieprawidłowy kariotyp
  • WIKI 82 Ekspertka
    Postów: 126 53

    Wysłany: 15 września 2016, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia wrote:
    dziewczyny jestem po wizycie u paśnika, zalecil mi szczepionki - boje sie tego..
    co myslicie o tej metodzie? jest skuteczna? komus pomogla?
    ja nie bylam nigdy w ciazy jedynie po 1 transferze beta podrosla do 4 ale spadla..

    slyszalam ze w ciazy tez dobrze jest sie doszczepic. a co jesli sie nie uda? cala seria szczepien na nowo przed kolejnym transferem?

    podobno dzialaja 6 mscy ale najlepiej dzialaja do 3 miesiecy.

    Pysia, jesteśmy w podobnej sytuacji (jeśli chodzi o zajście w ciąże - to do tej pory nigdy nie miałam potwierdzonej ciąży ani pozytywnej bety), po nieudanych transferach ivf postanowiliśmy zasięgnąć porady u immunologa, wylądowaliśmy co prawda u prof.Malinowskiego, po serii 1-szych badań zalecono nam szczepienia(najpierw I serię..., II... oraz ewentualnie III?)- ponadto dodam, że już zaliczyłam 5 szczepienie (czyli jestem w trakcie II serii)i cały czas czekam na dobry wynik testu poszczepiennego...staram się wierzyć,że damy wszystkie radę po szczepieniach-trzeba pozytywnie myśleć:)

    Evita lubi tę wiadomość

    II 2015-III 2016- Provita (3 IUI,I IMSI, 2 transfery):(
    V 2016-.....lecz. się immuno- po 6 szczep. MLR 49,3%...I.2017 wiz. w Gyncentrum...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2016, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeśli możecie i to nie tajemnica to piszcie na forum a nie na priv.. Tak mało jest informacji na ten temat że wszystkie doświadczenia i opinie są bardzo cenne:)

    Evita, pysia, lipa, WIKI 82, Kaasia lubią tę wiadomość

  • pysia Autorytet
    Postów: 1579 809

    Wysłany: 15 września 2016, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki i evita i Wogole dziewczyny które miały szczepienia. miałyscie może też dołączone jakieś leki immunosupresyjne do szczepień? Czy same szczepienia?

    uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 15 września 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia a co wyszlo Ci nie tak, ze masz zlecone szczepienia? Cos kiedys pisalas chyba o nk?Ja teraz podchodze do crio,jesli sie nie uda to mam sporo badan od prof. Wilczynskiego do zrobienia po poronieniu. Chcialabym sie cos w tym temacie dowiedziec.

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • WIKI 82 Ekspertka
    Postów: 126 53

    Wysłany: 15 września 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia wrote:
    Wiki i evita i Wogole dziewczyny które miały szczepienia. miałyscie może też dołączone jakieś leki immunosupresyjne do szczepień? Czy same szczepienia?
    Pysia póki test mlr poszczepienny nie osiągnie dobrego wyniku leków nie przepisują...prof.M tłumaczył, że później wdraża leki po osiągnięciu dobrego wyniku mlr!

    II 2015-III 2016- Provita (3 IUI,I IMSI, 2 transfery):(
    V 2016-.....lecz. się immuno- po 6 szczep. MLR 49,3%...I.2017 wiz. w Gyncentrum...
  • pysia Autorytet
    Postów: 1579 809

    Wysłany: 15 września 2016, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm nie mialam zadnego mlr. mialam badana ocenete cytokin th1/th2 i na tej podstawie doktor zalecil szczepienia ...
    to moje wyniki


    Ocena cytokin i współczynnika Th1 / Th2
    Interferon gamma ↑ 1081,0 pg/ml 290,0 — 1050,0
    Czynnik martwicy nowotworu 633,0 pg/ml 320,0 — 1380,0
    Interleukina 10 3172,0 pg/ml 1530,0 — 3830,0
    Interleukina 4 51,0 pg/ml 20,0 — 120,0
    Interleukina 5 ↓ <20 pg/ml 20,0 — 95,0
    Interleukina 2 ↑ 192,0 pg/ml 20,0 — 45,0
    Wskaźnik IFN/IL4 ↓ 21,2 ratio 47,3 — 135,8
    Wskaźnik TNF/IL4 12,4 ratio 3,2 — 31,2
    Wskaźnik IFN/IL10 ↓ 0,3 ratio 1,1 — 2,8
    Wskaźnik TNF/Il10 0,2 ratio 0,2 — 0,5

    a wam na jakiej podstawie zalecali szczepienia ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2016, 23:37

    Kasiak89 lubi tę wiadomość

    uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
  • pysia Autorytet
    Postów: 1579 809

    Wysłany: 15 września 2016, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Pysia a co wyszlo Ci nie tak, ze masz zlecone szczepienia? Cos kiedys pisalas chyba o nk?Ja teraz podchodze do crio,jesli sie nie uda to mam sporo badan od prof. Wilczynskiego do zrobienia po poronieniu. Chcialabym sie cos w tym temacie dowiedziec.

    tak nk mam podwyzszone, ale oprocz tego lasnie te cytokiny jakies zle mi wyszly.. nie znam sie na tym,

    mialam nadzieje ze leki wystarcza :( boje sie tych szczepien, poczytalam internet i dziwne rzeczy pisza ..
    ze tylko w polsce taka metoda jest dozwolona, nie wiem czy to prawda ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2016, 23:45

    uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
  • Ola12052017 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 września 2016, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Czy któraś z was podczas ciąży przyjmuje albo przyjmowała encorton. Ja jestem w 6 tygodniu ciąży i choruję na autoimmunologiczne zapalenie wątroby. Hepatolog kazał mi przyjmować 10 mg encortonu. Bardzo się boję że przez te leki zaszkodzę dziecku. Przeraża mnie to strasznie dlatego proszę o wasze spostrzeżenia.

  • Evita Autorytet
    Postów: 823 807

    Wysłany: 16 września 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola12052017 wrote:
    Hej. Czy któraś z was podczas ciąży przyjmuje albo przyjmowała encorton. Ja jestem w 6 tygodniu ciąży i choruję na autoimmunologiczne zapalenie wątroby. Hepatolog kazał mi przyjmować 10 mg encortonu. Bardzo się boję że przez te leki zaszkodzę dziecku. Przeraża mnie to strasznie dlatego proszę o wasze spostrzeżenia.

    Ola ja nie jestem w ciąży ale wiele kobiet w ciążach trudnych, zagrożonych przyjmuje encorton, czasami nawet przez wiele miesięcy. Zazwyczaj właśnie wtedy, gdy pojawiają się kłopoty z immunologią takie jak przeciwciała anty łożyskowe i takie tam. Moje koleżanki w ciąży biorą to także głowa do góry, nic się dziecku nie stanie jeśli bierzesz ten lek pod kontrolą i zaleceniami lekarza, nie zamartwiaj się, pozdrawiam!

    Evita

    4 straty
    immunologia+ nieprawidłowy kariotyp
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2016, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi kiedy najlepiej wykonać badania imunologiczne? Po poronieniach, nieudanych IVF czy ogólnie po nieudanych staraniach. Jak to jest?
    Ja chciałam zrobić komórki nk po laparoskopii. Długo czekalyscie na wyniki? Jaka cena jest tego badania? Gdzie je wykonywalyscie?

  • pysia Autorytet
    Postów: 1579 809

    Wysłany: 16 września 2016, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ktore mialy szczepienia mam pytanie ..
    jak duzo pobierają krwi od męża na to szczepienie?
    probke jak na pobranie krwi czy wiecej? jak to wyglada?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2016, 10:59

    uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
  • Evita Autorytet
    Postów: 823 807

    Wysłany: 16 września 2016, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia wrote:
    Wiki i evita i Wogole dziewczyny które miały szczepienia. miałyscie może też dołączone jakieś leki immunosupresyjne do szczepień? Czy same szczepienia?

    Pysia - ja na razie zaczynam drugą serię szczepień - od męża i pulowane (czyli od dawców). Szczepienia zaczęłam dlatego, że straciłam 2 ciąże na bardzo wczesnym etapie 5/6 tc - wydarzyło się to na przestrzeni 10 lat z dwoma partnerami. Jak straciłam drugą kruszynkę z moim mężem pomyślałam, że skoro to już drugi raz to nie może być przypadek. Zaczęłam robić tysiące badań i wychodziło z nich, że jestem okazem zdrowia... A ja nie wierzyłam, że 2 straty to przypadek. Wtedy trafiłam do lekarki - endo-ginki która zaleciła test allo mlr czyli mieszaną reakcję limfocytów (tzw przeciwciała blokujące) Test ten robi się badając krew Twoją i partnera, żeby sprawdzić czy wytwarzają się przeciwciała chroniące zarodek. Aby test był uznany za prawidłowy przeciwciał musi być 40% lub więcej. Roboczo nazywa się to w skrócie 'hamowaniem'. Moje hamowanie wynosi 0% i najprawdopodobniej dlatego nie mogę donosić ciąży, po prostu mój organizm ją odrzuca. Trafiłam do Łodzi gdzie profesor Malinowski zrobił mi kompleksowe badania. Wyszły mi czynniki immunologiczne, mutacja genetyczna no i brak 'hamowania'. Szczepienia mają podnieść hamowanie, resztę przeszkód można wyregulować lekami. Ja w drugiej serii szczepień zaczęłam przyjmować Polfilin, który ma wzmocnić działanie szczepień.

    Co do metody to znajdziesz dużo dziwnych rzeczy w necie ale pamiętaj, że internet nie do końca jest wiarygodnym źródłem informacji, tu anonimowo można napisać absolutnie wszystko. Nie wiem jak Paśnik ale Malinowski zajmuje się szczepieniami od 1993r, jest bardzo wykształconym lekarzem i jako pierwszy w ogóle mnie zdiagnozował, podczas gdy inni ginekolodzy twierdzili, ze nic mi nie jest. Sama musisz podjąć decyzję, ale myślę, że nie ma czego się bać, naprawdę wiele osób korzysta z szczepień, ja spotkałam tam ludzi którzy starają się już o drugą dzidzię :)

    oregano84 lubi tę wiadomość

    Evita

    4 straty
    immunologia+ nieprawidłowy kariotyp
  • Evita Autorytet
    Postów: 823 807

    Wysłany: 16 września 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia wrote:
    dziewczyny ktore mialy szczepienia mam pytanie ..
    jak duzo pobierają krwi od męża na to szczepienie?
    probke jak na pobranie krwi czy wiecej? jak to wyglada?

    Pysia mąż mi mówił, że taką mega dużą strzykawę pobierają - sporo tej krwi, pewnie dlatego, że potem oddzielają tylko limfocyty.

    Evita

    4 straty
    immunologia+ nieprawidłowy kariotyp
  • Evita Autorytet
    Postów: 823 807

    Wysłany: 16 września 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Dziewczyny powiedzcie mi kiedy najlepiej wykonać badania imunologiczne? Po poronieniach, nieudanych IVF czy ogólnie po nieudanych staraniach. Jak to jest?
    Ja chciałam zrobić komórki nk po laparoskopii. Długo czekalyscie na wyniki? Jaka cena jest tego badania? Gdzie je wykonywalyscie?

    Landryneczka - ja się immunologią zainteresowałam po drugiej stracie, także po nieudanym IVF pewnie też warto bo to przecież taka sama sytuacja - jest zapłodniona komórka a donosić się nie udaje :( Nie wiem ile się czeka na same komórki NK bo ja robiłam tysiąc badań za jednym razem, leczę się w Łodzi u prof. Malinowskiego. Osoby przygotowujące się do IVF też tam przyjeżdżają bo poznałam takie, jeśli immunologia jest przyczyną niepowodzeń to na pewno warto.

    Evita

    4 straty
    immunologia+ nieprawidłowy kariotyp
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ