X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 23 grudnia 2022, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salome wrote:
    Dziewczyny, którym zostały zaproponowane immunoglobuliny - czy oprócz nich konieczne było przyjmowanie innych leków? Czytam, że ivig pomagają na regulację TH1/TH2, obniżenie cytotoksyczności komórki NK. Czy potrzebowałyście dodatkowo np. encortonu, prografu czy equoralu?

    Ja miałam zapisany: Encorton (7,5) oraz Acard. Nie wzięłam ani jednego ani w zasadzie drugiego.
    Koleżanka w podobnej sytuacji miała jeszcze dodatkowo Accofil w zastrzykach (nie pamiętam dawkowania).

    Salome lubi tę wiadomość

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 23 grudnia 2022, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Ja miałam zapisany: Encorton (7,5) oraz Acard. Nie wzięłam ani jednego ani w zasadzie drugiego.
    Koleżanka w podobnej sytuacji miała jeszcze dodatkowo Accofil w zastrzykach (nie pamiętam dawkowania).

    Przypomnisz, jaką miałaś dawkę?
    Ciekawe, czy pomogłoby to u mnie, gdy nigdy nie doszło do implantacji, bo Ty jednak zachodziłaś w ciążę.

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 26 grudnia 2022, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salome wrote:
    Przypomnisz, jaką miałaś dawkę?
    Ciekawe, czy pomogłoby to u mnie, gdy nigdy nie doszło do implantacji, bo Ty jednak zachodziłaś w ciążę.

    Zleconą - wlew 2x10 Privigen i ten zamiennik z Ukrainy na 2-3 dni przed transferem. I 1x10 Privigen w trakcie ciąży. Tej drugiej dawki już nie wzięłam.
    Nasza koleżanka z programu Rozenek po 4 transferach bez żadnej implantacji (ładne i przebadane zarodki, bety zero) teraz na immunoglobulinach w końcu zaszła w ciążę i na chwilę obecną ma zarodek z akcją serca. Też nie wzięła drugiej, zalecanej dawki.
    Do Lwowa jeżdżą konwoje z paczkami na Ukrainę, hmmmm....

    Salome lubi tę wiadomość

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Grabiec Koleżanka
    Postów: 49 4

    Wysłany: 26 grudnia 2022, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Zleconą - wlew 2x10 Privigen i ten zamiennik z Ukrainy na 2-3 dni przed transferem. I 1x10 Privigen w trakcie ciąży. Tej drugiej dawki już nie wzięłam.
    Nasza koleżanka z programu Rozenek po 4 transferach bez żadnej implantacji (ładne i przebadane zarodki, bety zero) teraz na immunoglobulinach w końcu zaszła w ciążę i na chwilę obecną ma zarodek z akcją serca. Też nie wzięła drugiej, zalecanej dawki.
    Do Lwowa jeżdżą konwoje z paczkami na Ukrainę, hmmmm....


    Mam allo 0,paśnik zalecił tylko accofil.chcial@bym zrobić wlew z immunoglobuliny ale po sal mi że narazie nie.
    Myślicie że da się go przekonac żeby przepisał wlew z immunologlobin?

    Lilkam lubi tę wiadomość

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 26 grudnia 2022, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grabiec wrote:
    Mam allo 0,paśnik zalecił tylko accofil.chcial@bym zrobić wlew z immunoglobuliny ale po sal mi że narazie nie.
    Myślicie że da się go przekonac żeby przepisał wlew z immunologlobin?

    Zawsze można zmienić immunologa.

    Salome lubi tę wiadomość

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 26 grudnia 2022, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Ja miałam zapisany: Encorton (7,5) oraz Acard. Nie wzięłam ani jednego ani w zasadzie drugiego.
    Koleżanka w podobnej sytuacji miała jeszcze dodatkowo Accofil w zastrzykach (nie pamiętam dawkowania).

    Ale tu pytanie czy masz dodatnie Ana?

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 27 grudnia 2022, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Ale tu pytanie czy masz dodatnie Ana?

    Jedno ANA było całkowicie ujemne, drugie miało jakiś tryb świecenia :O Nie pamiętam, immunolog w każdym razie się nie przejął.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 27 grudnia 2022, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Jedno ANA było całkowicie ujemne, drugie miało jakiś tryb świecenia :O Nie pamiętam, immunolog w każdym razie się nie przejął.

    Czyli masz Ana ujemne więc encorton był zbędny, zapisali Ci w razie 'w'

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 27 grudnia 2022, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Czyli masz Ana ujemne więc encorton był zbędny, zapisali Ci w razie 'w'

    Też napisałam doktorkowi co sądzę o zapisywaniu mi Encortonu. W końcu mam normalny cukier i to wsuwając drożdżówki.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 27 grudnia 2022, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Też napisałam doktorkowi co sądzę o zapisywaniu mi Encortonu. W końcu mam normalny cukier i to wsuwając drożdżówki.

    Oj, zapisał Ci gdybyś chciała jednak wziąć. To miło z jego strony gdyż w większości przypadków lekarze nie zapisują wszystkiego co możliwe na prośbę kobiet.

  • Grabiec Koleżanka
    Postów: 49 4

    Wysłany: 27 grudnia 2022, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Zawsze można zmienić immunologa.

    I jakiego immunologa byłaś?
    Pozdrawiam

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 27 grudnia 2022, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grabiec wrote:
    I jakiego immunologa byłaś?
    Pozdrawiam

    Dr Sydor

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Grabiec Koleżanka
    Postów: 49 4

    Wysłany: 27 grudnia 2022, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Dr Sydor
    Zapisałam się na luty do dr Lemantowicza,może też spróbuję do Sydora.podpowiesz mi proszę ile płaciłas za immunoglobuliny i kto Ci je podawał? Podobno to nie jest łatwo kogoś znaleźć ..

  • Grabiec Koleżanka
    Postów: 49 4

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada M wrote:
    Tu jest dzisiejszy wpis z grupy Reprofit Ostrava o którym pisała Salome:

    KasiaSB85 wrote:
    ,,.Ja kupowałam 2 buteleczki 10% po 100ml i płaciłam ok 3800 zł, gdzie w Polsce koszt od 6000 do 8000 w zależności od apteki. Najbliżej, gdzie można kupić to Lwów, najlepiej mieć Dolary i wymienić na Hrywny tam na miejscu, bo jest korzystniejszy kurs zyskaliśmy na całej kwocie 750zl (na samym kursie). Co do recepty to miałam oczyścić taka od immunologa na ten lek, ale wogole jej nie pokazywałam. Wiadomo, że lepiej mieć bo nie wiadomo co na granicy, bo Polacy robią kontrolę co się przewozi.."
    Dopisała, że była 28 października.
    Dziękuję!

    Ada M lubi tę wiadomość

  • MMA1 Przyjaciółka
    Postów: 99 57

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grabiec wrote:
    Zapisałam się na luty do dr Lemantowicza,może też spróbuję do Sydora.podpowiesz mi proszę ile płaciłas za immunoglobuliny i kto Ci je podawał? Podobno to nie jest łatwo kogoś znaleźć ..

    Też mam plan zapisać się do dr Sydor, jeśli przepiszą Ci immunoglobuliny bierzesz pod uwagę wyjazd do Lwowa? :p

  • Grabiec Koleżanka
    Postów: 49 4

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MMA1 wrote:
    Też mam plan zapisać się do dr Sydor, jeśli przepiszą Ci immunoglobuliny bierzesz pod uwagę wyjazd do Lwowa? :p
    .
    Mocno się nad tym zastanawiałam ake
    Moja koleżanka konsultowała ten ukraiński bioven mono dr Paśnikiem i on jej powiedział że on odradza ten bioven.
    Raczej kupię w ostravie jeśli uda mi się przekonać Paśnika lub Lemantowicza aby przepisami mi immunoglobuliny.

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grabiec wrote:
    Zapisałam się na luty do dr Lemantowicza,może też spróbuję do Sydora.podpowiesz mi proszę ile płaciłas za immunoglobuliny i kto Ci je podawał? Podobno to nie jest łatwo kogoś znaleźć ..

    Apteka na Żelaznej w Katowicach, wtedy gdy je brałam były w dużej ilości (oczywiście na receptę).
    Klinika Cracovi, biorą 500 zł za kroplówkę.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grabiec wrote:
    .
    Mocno się nad tym zastanawiałam ake
    Moja koleżanka konsultowała ten ukraiński bioven mono dr Paśnikiem i on jej powiedział że on odradza ten bioven.
    Raczej kupię w ostravie jeśli uda mi się przekonać Paśnika lub Lemantowicza aby przepisami mi immunoglobuliny.

    Czemu odradza? Ja wlew przed transferem miałam z dwóch leków - Privigenu (droższy) i właśnie Biovenu (dużo tańszy), ten drugi miałam od znajomej. Lekarz sam zachęcał.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Czemu odradza? Ja wlew przed transferem miałam z dwóch leków - Privigenu (droższy) i właśnie Biovenu (dużo tańszy), ten drugi miałam od znajomej. Lekarz sam zachęcał.

    Właśnie też jestem ciekawa. Paśnik jakoś to wyjaśnił? Ja mam zamiar jechać do Ukrainy, jeśli Sydor to u mnie zaleci.

    Krakowska lubi tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • Grabiec Koleżanka
    Postów: 49 4

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salome wrote:
    Właśnie też jestem ciekawa. Paśnik jakoś to wyjaśnił? Ja mam zamiar jechać do Ukrainy, jeśli Sydor to u mnie zaleci.

    Że chyba nie ma certyfikatu,coś w tym stylu że nieprzebadany.
    Do Lwowa? Ja nie wiem jak tam że względu na wojnę się wjedzie.pochodze z terenów przygranicznych w sumie ( 80 km od Lwowa) ale mieszkam w Warszawie

‹‹ 1657 1658 1659 1660 1661 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ