Tydzień dla Płodności   

Uwaga: to już ostatnia szansa!   
Nie zwlekaj - zbadaj swoją płodność - pierwsza wizyta 1zł!
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • sylwia211987 Autorytet
    Postów: 1697 638

    Wysłany: 20 sierpnia, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miracle wrote:
    Hej a możesz napisać listę badań która zlecił Ci doktor na 1 wizycie?
    Hej wiesz co nie pamiętam listy badań bo było to około 4 lata temu.
    U docenta na pewno robiłam allo mlr , kiry, cross Match test imk, więcej nie pamiętam także tylko tyle mogę pomóc, dopiero teraz zobaczyłam twoje Pytanie

    Sylwia211987
  • Monika91 Koleżanka
    Postów: 56 43

    Wysłany: 21 sierpnia, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ile dni po udanym transferze miałyście kolejny wlew?
    Ja tydzień przed, tydzień po i musiałabym umówić się na kolejny. A moja Pani Immunolog i Klinika mają trochę rozbieżne harmonogramy podawania już na tym etapie. Jak było u Was? Z jaką częstotliwością po transferze miałyście wlewy i przez jaki okres czasu?

    Starania od 2019
    🙋‍♀️IO, PCOS, kir AA,
    🙋‍♂️oligozoospermia, teratozoospermia, HLA-C C1C2
    02.2021 8tc 👼 ciąża naturalna 💔
    12.2023 ❄ 4bb ❄3bb ❄4ba ❄4bb
    Walczymy! 💪
    02.02.2024 transfer ❄ 4bb
    11 dpt beta 22,61
    13 dpt beta 54,01
    15 dpt beta 98,97 💔
    20 dpt ❌ 😭🩸🩸🩸

    05.08.2024 transfer ❄ 3bb
    12 dpt beta 708,3
    14 dpt beta 1541,5
  • Lola93 Autorytet
    Postów: 1378 1933

    Wysłany: 21 sierpnia, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) wiecie czy da się gdzieś do dr Paś w Łodzi zapisać na listę rezerwową? Czy trzeba dzwonić non stop pytać o termin?

  • Olga_7 Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 27 sierpnia, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy któraś z Was ma doświadczenie w interpretacji badania Kir i Imk? Może ktoś miał podobne wyniki i zna postępowanie? Konsultacja telefoniczna u doc dopiero w październiku…

    Badanie KIR

    WYNIK
    HAPLOTYP HAMUJĄCY AA: WYKRYTO
    HAPLOTYP Bx: NIE WYKRYTO

    KIR OBECNE
    2DL1, 2DL3, 2DL4norm, 2DL4del, 2DS4[del-22bp], 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1norm

    KIR NIEOBECNE
    2DL2, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DPivar
    INTERPRETACJA

    Ustalono haplotyp hamujący AA dla receptorów KIR.


    Test IMK (MultiTest)

    Limfocyty T : 79,0 % norma 60,0 — 82,0
    Limfocyty B : 5,0 % ↓ norma 7 - 23
    Limfocyty helper CD3+/CD4+ : 50 % norma 30 - 51
    Limfocyty supresor CD3+/CD8+ : 25 % norma 19 - 39
    Współczynnik (h/s) CD4/CD8. : 2 ratio. norma 0,8 - 2,5
    Komórki NK (CD3-/CD16+56+): 15 %. norma 7 - 24


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia, 17:26

  • frankapzn Autorytet
    Postów: 378 379

    Wysłany: 28 sierpnia, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy w Poznaniu znajdę immunologa? A może polecicie kogoś kto prowadzi konsultację on-line?

    Ona :34 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai, KIR AA
    Kariotyp ok On: 38 🧡obniżone parametry nasienia
    Kariotypy ok AZF/CFTR ok

    Starania od 2019 , 1 poronienie
    I.IVF 12/23 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉01/24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚i 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭

    maj 2024 II procedura
    ( Puregon, Menopur, Ganirelix)
    05/24 punkcja 💉 Pobrano 14komorek ,9 🥚 mamy 2 ❄️❄️4AB ,4 BC
    08/24 FET 4 AB ✊( Estrofem 3x1 Oestrogel 2x1 Duphaston 3x1 Cyclogest 400 2x1 Prolutex )
    25.08 cień cienia beta 7,3 (6dpt) 14,4 (8dpt) 12 (10 dpt)😿💔
  • YUPI Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 29 sierpnia, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga_7 wrote:
    Hej dziewczyny, czy któraś z Was ma doświadczenie w interpretacji badania Kir i Imk? Może ktoś miał podobne wyniki i zna postępowanie? Konsultacja telefoniczna u doc dopiero w październiku…

    Badanie KIR

    WYNIK
    HAPLOTYP HAMUJĄCY AA: WYKRYTO
    HAPLOTYP Bx: NIE WYKRYTO

    KIR OBECNE
    2DL1, 2DL3, 2DL4norm, 2DL4del, 2DS4[del-22bp], 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1norm

    KIR NIEOBECNE
    2DL2, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DPivar
    INTERPRETACJA

    Ustalono haplotyp hamujący AA dla receptorów KIR.


    Test IMK (MultiTest)

    Limfocyty T : 79,0 % norma 60,0 — 82,0
    Limfocyty B : 5,0 % ↓ norma 7 - 23
    Limfocyty helper CD3+/CD4+ : 50 % norma 30 - 51
    Limfocyty supresor CD3+/CD8+ : 25 % norma 19 - 39
    Współczynnik (h/s) CD4/CD8. : 2 ratio. norma 0,8 - 2,5
    Komórki NK (CD3-/CD16+56+): 15 %. norma 7 - 24

  • YUPI Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 29 sierpnia, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga_7 wrote:
    Hej dziewczyny, czy któraś z Was ma doświadczenie w interpretacji badania Kir i Imk? Może ktoś miał podobne wyniki i zna postępowanie? Konsultacja telefoniczna u doc dopiero w październiku…

    Badanie KIR

    WYNIK
    HAPLOTYP HAMUJĄCY AA: WYKRYTO
    HAPLOTYP Bx: NIE WYKRYTO

    KIR OBECNE
    2DL1, 2DL3, 2DL4norm, 2DL4del, 2DS4[del-22bp], 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1norm

    KIR NIEOBECNE
    2DL2, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DPivar
    INTERPRETACJA

    Ustalono haplotyp hamujący AA dla receptorów KIR.


    Test IMK (MultiTest)

    Limfocyty T : 79,0 % norma 60,0 — 82,0
    Limfocyty B : 5,0 % ↓ norma 7 - 23
    Limfocyty helper CD3+/CD4+ : 50 % norma 30 - 51
    Limfocyty supresor CD3+/CD8+ : 25 % norma 19 - 39
    Współczynnik (h/s) CD4/CD8. : 2 ratio. norma 0,8 - 2,5
    Komórki NK (CD3-/CD16+56+): 15 %. norma 7 - 24

    Czesc, nie masz niestety zadnego KIRa aktywyjacego tj 2ds1, 2ds2, 2ds5, 3ds1, 2ds3. Komorki NK teoretycznie najlepiej gdy ponizej 12 ale wynik nie jest zly. Na brak Kir daja Accofil. Udowodniono ze u kobiety przy Kir typu AA mezczyzna z haplotypem z alleli C2C2 prowadzi czesciej do poronien.

    Nam sie udalo z Accofilem

  • sylwia211987 Autorytet
    Postów: 1697 638

    Wysłany: 1 września, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem po pierwszym szczepieniu limfocytami męża, szczepienie było we wtorek, powiedzcie prosze czy u was wyglądało to podobnie, wiem że każdy przypadek jest indywidualny ale chodzi mi o to że zaraz tydzien po szczepieniu jedna ręka swędzi mnie jakby mnie stado komarów pogryzło, opuchlizna reki zeszla ale zostały 3 bolące guzy po wkłociu które „”wystaja” no i wiadomo że są czerwone.
    Czy taki stan długo się u was utrzymywał?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września, 17:40

    Sylwia211987
  • aaguushh Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 3 września, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia211987 wrote:
    Hej, jestem po pierwszym szczepieniu limfocytami męża, szczepienie było we wtorek, powiedzcie prosze czy u was wyglądało to podobnie, wiem że każdy przypadek jest indywidualny ale chodzi mi o to że zaraz tydzien po szczepieniu jedna ręka swędzi mnie jakby mnie stado komarów pogryzło, opuchlizna reki zeszla ale zostały 3 bolące guzy po wkłociu które „”wystaja” no i wiadomo że są czerwone.
    Czy taki stan długo się u was utrzymywał?

    Hej, miałam pierwsze szczepienie dzień przed tobą. Najpierw pod wieczór już pojawił się rumień na długość trzech ukłuć, opuchlizna, ból tego miejsca i taki gorąc na obu rękach, potem na trzeci dzień już tylko sześć czerwonych plamek zostało z rumienia i guzy podskórne. Jak już przez weekend czerwone plamki zaczęły blednąć, to wczoraj czyli równo tydzień po szczepieniu rumień pojawił się na nowo, swędzenie masakrycznie i stan podgorączkowy całego ciała. Trwa to do dzisiaj 🙄

  • sylwia211987 Autorytet
    Postów: 1697 638

    Wysłany: 3 września, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaguushh wrote:
    Hej, miałam pierwsze szczepienie dzień przed tobą. Najpierw pod wieczór już pojawił się rumień na długość trzech ukłuć, opuchlizna, ból tego miejsca i taki gorąc na obu rękach, potem na trzeci dzień już tylko sześć czerwonych plamek zostało z rumienia i guzy podskórne. Jak już przez weekend czerwone plamki zaczęły blednąć, to wczoraj czyli równo tydzień po szczepieniu rumień pojawił się na nowo, swędzenie masakrycznie i stan podgorączkowy całego ciała. Trwa to do dzisiaj 🙄
    Jejku 🤦‍♀️ ja właśnie na rękach mam po 3 Guzy wygląda jak kręgosłup dinozaura🤦‍♀️, upały a ja jak wariatka w pracy na długi rękaw🤦‍♀️. Gorączkę miałam 1 dzień w czwartek. Ogólnie senna byłam ale nie wiem czy to przez szczepienia czy przez te upały.



    Dziewczyny jeszcze jedno pytanie. Kiedyś Na ciele( głównie dłonie od łokci do dłoni) pojawiła mi się Wysypka na którą lekarz rodzinny przepisał mi lek Bilgra20mg . Ogólnie małe czerwone Chrost eczki które będąc na ciele nie swędziały nie ropiały po prostu były . Pewnego dni zaczęły swędzieć konkretnie ale po 2 tabletkach przeszło. I przez kilka miesięcy miałam spokój ale mam umówioną wizytę do dermatologa coś mnie podkusiło żeby z tej wizyty nie rezygnować. No i dwa dni temu znowu ta Wysypka się pojawiła ja uważam że to jest Uczulenie na jakiś składnik w pokarmie tylko nie mam pojęcia na jaki, obawiam się że może to być Białko bo jestem na diecie białkowo tłuszczowej od dwóch lat ,ale Wysypka dopiero teraz się pojawiła tj teraz to jest drugi raz .
    I teraz pytanie czy ja mogę brać tą Bilgre czy nie.
    Boje się że jak ją wezmę to docent odwoła mi szczepienia bo Bilgra to lek na alergię 🤦‍♀️ chyba że ja już czegoś nie rozumiem , brała któraś z was leki na alergię i jednocześnie podchodziła do szczepień??

    Sylwia211987
‹‹ 1683 1684 1685 1686 1687
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak odróżnić w ciąży zdrowe symptomy od tych niepokojących?

Przeczytaj jakich objawów i dolegliwości możesz spodziewać się będąc w ciąży. Które z nich są normalnymi symptomami ciąży a których nigdy nie powinnaś ignorować i które powinny skłonić Cię do konsultacji z lekarzem.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ