X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Nina94 Znajoma
    Postów: 18 5

    Wysłany: 30 lipca, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Chciałabym się poradzić w jednej kwestii. Jesteśmy po dwóch nieudanych transferach (bety 0,00) i zalecenie dr jest wizyta u immunologa i badania. Kwestia teraz czy warto podejść po następnej stymulacji i punkcji jeszcze przed wizyta u immuno? Czy lepiej zrobić stymulację po wizycie i wynikach immuno? Bo moja lekarka mówi, że możemy zrobić punkcje i zamrozić zarodki, ale czy immuno ma wpływ i np po leczeniu (jeśli coś wyjdzie) byłyby lepsze rezultaty punkcji? Czy immuno ma bardziej wpływ na transfery? Dodam, że z poprzedniej procedury mieliśmy dwa zarodki i żaden z nich nawet na chwilę się nie zagnieździł.

    Dina lubi tę wiadomość

  • Dina Ekspertka
    Postów: 198 285

    Wysłany: 30 lipca, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co ja rozumiem na jakość komórek immunologia nie wpływa, to leczenie immunologiczne trochę trwa, niektóre rzeczy np szczepienia mają pol roku ważności, inne rzeczy podaje się przed transferem. Część badań immunologicznych też traci ważność po jakimś czasie, więc wg mnie lepiej najpierw stymulacja. My zostaliśmy właśnie wysłani juz po stymulacji do immunologa i zarodki czekały.
    A zarodki były badane czy nie ? Bo oprócz immunologii może jeszcze dużo rzeczy wpłynąć - jakość komórek i nasienia na jakość zarodków, stany zapalne endometrium ale rozumiem, że to już lekarz prowadzący ogarnia.

    **************
    21dpt ❤️
    15dpt 3395
    11dpt 798
    7pt beta 98
    29.07.24 FET 🌟✊
    VII.24 IVIG 💉
    ALLO MLR 0 ➡️szczepienia➡️nadal 0

    XI. 2023 - III stymulacja
    13🥚➡️2❄️➡️zdrowe !🍀

    31.05 transfer FET❄️ beta 0 😞
    1❄️4BB➡️zdrowa
    Styczeń 2023 - II stymulacja

    Lipiec 2022 - I IVF, 5 ❄️➡️PGD➡️aneuplodie 😔

    4 poronienia zatrzymane ok. 10 t. c.
    2022 - aneuploidia
    2020 - aneuploidia
    2019 - nie zbadane
    2018 aneuploidia

    Kariotypy ✅, wiek 39
    Hashimoto, IO już uregulowana
    USG 3D ✅
    AMH styczeń 2023 -3.06
  • Nina94 Znajoma
    Postów: 18 5

    Wysłany: 30 lipca, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo by pisać, bo już trochę przeszliśmy. W styczniu były pobrane komórki, 11 jak dobrze pamiętam. Ale zarodki niestety dwa tylko. Po pierwszym transferze załamka i szykowanie się na drugi, na kontrolnym USG widoczny wodniak, więc skierowanie do szpitala a w szpitalu usunięcie dwóch jajowodów. Był stan zapalny, to jest pewne. Kwestia czy jest gdzieś jeszcze? Ten drugi zarodek to 5.3.3, więc bez szału i nie nastawiałam się, nie były też badane. Myślałam, że polecimy od razu z drugą procedurą (bo przecież przy pierwszej gdzie był stan zapalny i wodniak, który wlewał się do macicy, to nie ma opcji aby się udało) a tu lekarz zalecił głębsze badania. Już przemyślałam temat i chce teraz punkcje, we wrześniu mamy immunologa i później badania itp a zarodki (mam nadzieję, że będą zarodki) będą zimować i czekać.

    Dina lubi tę wiadomość

  • Dina Ekspertka
    Postów: 198 285

    Wysłany: 30 lipca, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem, tak to rzeczywiście sporo trudnych przeżyć 🥺
    To wszystko zdecydowanie brzmi jak uzasadnienie czemu nie poszło. Ja akurat mam doświadczenie z trudnością z uzyskaniem zdrowych zarodków a długo słyszałam żeby próbować dalej stąd moje pytanie. U nas udało się uzyskać 2 zdrowe po wdrożeniu suplementacji solidnej, co zawsze polecam bo na pewno jakości komórek nie zaszkodzi a może pomoże.
    Powodzenia

    **************
    21dpt ❤️
    15dpt 3395
    11dpt 798
    7pt beta 98
    29.07.24 FET 🌟✊
    VII.24 IVIG 💉
    ALLO MLR 0 ➡️szczepienia➡️nadal 0

    XI. 2023 - III stymulacja
    13🥚➡️2❄️➡️zdrowe !🍀

    31.05 transfer FET❄️ beta 0 😞
    1❄️4BB➡️zdrowa
    Styczeń 2023 - II stymulacja

    Lipiec 2022 - I IVF, 5 ❄️➡️PGD➡️aneuplodie 😔

    4 poronienia zatrzymane ok. 10 t. c.
    2022 - aneuploidia
    2020 - aneuploidia
    2019 - nie zbadane
    2018 aneuploidia

    Kariotypy ✅, wiek 39
    Hashimoto, IO już uregulowana
    USG 3D ✅
    AMH styczeń 2023 -3.06
  • Majkaaaaa Znajoma
    Postów: 17 56

    Wysłany: 30 lipca, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc jestem nowa, mam pytanie czy brala ktoras z was encorton w dawce 20mg x 2 dziennie? Zastanawiam sie czy to nie zbyt duzo, jak czytalam na forum to najwiecej dziewczyny przyjmowaly po 20mg dziennie a potem z tego powoli schodzily. Nk mam 21.5% oraz wyszly mi CD56 dosc liczne w biopsji endometrium. Dajcie znac co myslicie. ☺️

  • sylwia211987 Autorytet
    Postów: 1697 638

    Wysłany: 31 lipca, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Ogarniam wyniki do szczepień u doktora Paśnika
    Patrzę co mam aktualne a co musi mąż zrobić .
    Mamy aktualny wynik HIV combo który robiliśmy do procedury in vitro, czy ktoś się orientuje czy to jest to samo co zwykły wynik na HIV?
    Docent napisał na liście badań dla męża HIV
    Rozumiem że chodzi o to że mąż nie jest nosicielem. Ktoś coś podpowie jak zna temat?

    Sylwia211987
  • Bonnieu Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 31 lipca, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia211987 wrote:
    Hej.
    Ogarniam wyniki do szczepień u doktora Paśnika
    Patrzę co mam aktualne a co musi mąż zrobić .
    Mamy aktualny wynik HIV combo który robiliśmy do procedury in vitro, czy ktoś się orientuje czy to jest to samo co zwykły wynik na HIV?
    Docent napisał na liście badań dla męża HIV
    Rozumiem że chodzi o to że mąż nie jest nosicielem. Ktoś coś podpowie jak zna temat?

    Tak to jest HIV combo ważne przez 6 m-cy

    sylwia211987 lubi tę wiadomość

    Starania od 2020 r.
    niedoczynność tarczycy
    2022 r ciąża - niestety poronienie 7tc 😭
    08.2023 ciąża biochemiczna 😭, więc skierowanie do immunologa (badania, szczepienia)
    02.2024 niestety znowu ciąża biochemiczna 😭 (dalsze badania immuno)
  • sylwia211987 Autorytet
    Postów: 1697 638

    Wysłany: 31 lipca, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonnieu wrote:
    Tak to jest HIV combo ważne przez 6 m-cy
    Dzięki , jedno mniej do rachunku🙂

    Sylwia211987
  • miracle Koleżanka
    Postów: 51 6

    Wysłany: 2 sierpnia, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia211987 wrote:
    Hej.
    Ogarniam wyniki do szczepień u doktora Paśnika
    Patrzę co mam aktualne a co musi mąż zrobić .
    Mamy aktualny wynik HIV combo który robiliśmy do procedury in vitro, czy ktoś się orientuje czy to jest to samo co zwykły wynik na HIV?
    Docent napisał na liście badań dla męża HIV
    Rozumiem że chodzi o to że mąż nie jest nosicielem. Ktoś coś podpowie jak zna temat?

    Hej a możesz napisać listę badań która zlecił Ci doktor na 1 wizycie?

  • martuska09 Autorytet
    Postów: 1025 292

    Wysłany: 6 sierpnia, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeśli któraś potrzebuje immunoglobuliny to mam ważne do października flebogamme 20g ,cena niższa niż kupując za granicą . Nie zdążę
    e ich wykorzystać do terminu ważności z powodów zdrowotnych

    34lat
    niedoczynność tarczycy,hashimoto,hiperprolaktynemia, io, endometrioza do kompletu🥴
    Przerost nadnerczy
    01.2021-laparoskopia
    10.2021 laparotomia z wycięciem jajowodów
    10transferów za nami ..
    1 poronienie w 8tc
    1cp
    W końcu Zmiana kliniki!

    06.2024 zaawansowana operacja endometriozy
    Cdn..
    „Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe.”
  • Losowa1992 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 7 sierpnia, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, Jesteśmy po trzech nieudanych transferach. Immunolog w przypadku niepowodzenia ostatniego zalecił Test IPLE – Immunohistochemiczny Profil Leukocytów Endometrialnych. Czy któraś z was miała robione te badanie? Czy po wynikach zostało wprowadzone odpowiednie leczenie które poskutkowało udanych transferem?

  • ZNataliaMa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 8 sierpnia, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Stwierdzono u mnie brak ruchu plemników w śluzie, po teście penetracji plemników. Moja ginekolog przepisała mi na to encorton plus zaleciła brać kolagen. Jest pewna, że uda mi się zajść w ciążę po kuracji tymi lekami. 5 jej pacjentek zaszła w ciążę biorąc encorton.
    Chciałam się Was spytać, jakie Wy macie doświadczenie z "wrogim śluzem"? Dodam, że mam również za wysoką prolaktynę i za niski progesteron. W związku z tym biorę dostinex na zbicie prolaktyny i progesteron besins na podwyższenie prolaktyny.
    Jeszcze z mężem nie zaczęliśmy starań. Ale od 10 lat współzyjemy I naszym jedynym zabezpieczeniem jest stosunek przerywany. Na podstawie tej informacji, moja ginekolog wysłała mnie na badanie śluzu.
    Z góry dziękuję za wszystkie historie opisujące Wasze doświadczenia.
    Pozdrawiam ciepło i trzymajcie się :)

  • Hania2010 Autorytet
    Postów: 673 1558

    Wysłany: 8 sierpnia, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martuska09 wrote:
    Dziewczyny jeśli któraś potrzebuje immunoglobuliny to mam ważne do października flebogamme 20g ,cena niższa niż kupując za granicą . Nie zdążę
    e ich wykorzystać do terminu ważności z powodów zdrowotnych

    mozna na priv wyslalam zaproszenia

    martuska09 lubi tę wiadomość

  • YUPI Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 12 sierpnia, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest poradnia immunologiczna NFZ, ktora leczy nieplodnosc immunologiczna np w Warszawie?

  • Kajuś Przyjaciółka
    Postów: 159 36

    Wysłany: 12 sierpnia, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Dlaczego docent zaleca immunosupresje w 2dc?
    Mi lekarka zaleciła od razu po punkcji i teraz mam zagwozdkę.

  • Valie05 Ekspertka
    Postów: 132 154

    Wysłany: 12 sierpnia, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    YUPI wrote:
    Czy jest poradnia immunologiczna NFZ, ktora leczy nieplodnosc immunologiczna np w Warszawie?

    Niestety immunologów specjalizujących się w niepłodności jest w kraju garstka. Na NFZ przychodzi mi do głowy tylko Katarzyna Jankowska ze Szpitala Bielańskiego. Jest endo, andrologiem i immunologiem, ale zajmuje się także kobietami (tak przynajmniej pisze jej bio na stronie Instytutu Rodziny). W Bielańskim przyjmuje w ramach poradni leczenia niepłodności i chyba tam musisz mieć skierowanie (dopytaj na infolinii poradni).
    Ja próbowałam się do niej umówić prywatnie w Instytucie Rodziny ze 2 miesiące temu, ale recepcjonista powiedział mi, że nie ma terminów na 2024 do niej. Nie zdecydowałam się. Zapisałam się prywatnie do dr Litmanowicza

    Starania od marzec 2023; ręce pełne roboty z 4x 🐈
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Wit. D, B12, homocysteina, ferrytyna ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌ Czynnik V Leiden - hetero ❌ MTHFR ❌ PAI - hetero (4G/5G); 07.2024 histeroskopia usunięty polip; wynik CD138 ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
  • YUPI Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 13 sierpnia, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Valie05😄

  • believer Autorytet
    Postów: 699 332

    Wysłany: 13 sierpnia, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jakby ktos potrzebowal immunoglobulin HyQvia to mam na zbyciu, krotki termon waznosci. Jak cos to piszcie na priv

    starania od 04.2018 r.
    Ja: rocznik '87,AMH 0,02-> IVF z KD
    MTHFR hetero, PAI-1 homo, kariotyp Bx (bez 2DS5,3DS1), histeroskopia ok,
    On: rocznik '88, fragmentacja 27,1 % (norma <25%)

    10 transferów nieudanych
    11 transfer - udany na chwilę - 7 tc -poronienie zatrzymane 💔
  • Gabrysia1992 Debiutantka
    Postów: 15 5

    Wysłany: 13 sierpnia, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś ma namiar gdzie przyjmuję Pan Tomasz Sacha?albo jakikolwiek kontakt numer telefonu itp, pilna sprawa niestety...

  • YUPI Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 14 sierpnia, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martulek wrote:
    A czy jest ktoś tu kto się nie szczepił przy allo 0 i się udało ?:)
    Niektórzy lekarze leczący Accofilem uważają, że encorton w jakimś stopniu pogarsza skuteczność Accofilu.

‹‹ 1683 1684 1685 1686 1687
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ