Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Monika91 Koleżanka
    Postów: 55 41

    Wysłany: 19 czerwca, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jestem ciekawa Waszego zdania i Waszego doświadczenia. U mnie cross mach = 27,2% gdzie powyżej 30% wynik uznawany jest za dodatni wiec blisko tej granicy. Czy u Was z podobnym wynikiem było zastosowane jakieś leczenie aby obnizyc ten wynik?
    Podobnie blisko granicy (powyżej 40%) mam allo mrl, wynik ten u mnie to 37,3 %. Czy u Was z podobnym poziomem było jakieś leczenie wdrożone?
    Podczas konsultacji immunolog stwierdził, że jest ok i nic z tym nie robimy.

    Starania od 2019
    🙋‍♀️IO, PCOS, kir AA,
    🙋‍♂️oligozoospermia, teratozoospermia, HLA-C C1C2
    02.2021 8tc 👼 ciąża naturalna 💔
    12.2023 ❄ 4bb ❄3bb ❄4ba ❄4bb
    Walczymy! 💪
    02.02.2024 transfer ❄ 4bb
    11 dpt beta 22,61
    13 dpt beta 54,01
    15 dpt beta 98,97 💔
    20 dpt ❌ 😭🩸🩸🩸

    05.08.2024 transfer ❄ 3bb
    12 dpt beta 708,3
    14 dpt beta 1541,5
  • Martaa5 Znajoma
    Postów: 24 2

    Wysłany: 20 czerwca, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lwica_Lewka wrote:
    Czy masz już jakieś zalecenia od immunologa?
    Nie, wizytę mam dopiero na koniec lipca

    Lwica_Lewka lubi tę wiadomość

  • Meggie Autorytet
    Postów: 269 207

    Wysłany: 27 czerwca, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,

    Mam nadzieję, że coś pomożecie. Poszukuję informacji gdzie moge wykonać badania allo mlr, cross match i cytokiny (test CBA) w Krakowie?
    Czy jest ważny dzień cyklu? I ile czeka się na wyniki?
    Dziękuję

    1. ICSI 3 komórki, 2 niedojrzałe, 1 zdegenerowana
    ---> brak zarodków :(
    2. ICSI 7 komórek, 6 dojrzałych, 4 zapłodnione
    ---> 3 zarodki 4AA !! :)
    2022 udany ET :)
  • CulturalJelly35 Znajoma
    Postów: 16 5

    Wysłany: 2 lipca, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam do sprzedania IVIG, Provigen 10g/100ml, jedna butelka. Kupiony w Szwajcarii. Będę w Polsce w następnym tygodniu i mogę odsprzedać za cenę nizszą cenę - polską/czeską.

    '88 - Ja, '87 - On ✔️

    2022:
    Styczeń - rozpoczęcie starań
    Listopad: rozpoczęcie IVF , 6 zarodków AA
    FET I - poronienie 6tc

    2023:
    01 - FET II - 2 zarodki ❌️
    02 - biopsja i seria badań immonologicznych (KIR Bx, wysokie NK z biopsji, CD138 - antybiotyk)
    03 - FET III❌️
    04 - Histeroskopia i biopsja endometrium (wykryto mikropolipy i stan zapalny wciąż jest)
    05 - leczenie antybiotykami
    06 - FET IV, hcg 0 ❌️, laparoskopia endometriozy (1 st), stan zapalny wyleczony
    07 - ciąża naturalna, poronienie zatrzymane 8t
    09-12.23 - przerwa w staraniach

    2024:
    IVF2 - 6 zdrowych zarodków AA, po PGT
    FET1 - puste jajo 6c

    Allo MLR - 38%, Cross Match - 41% - czyżby immunologia to byl ten trop?
  • Lwica_Lewka Ekspertka
    Postów: 165 125

    Wysłany: 2 lipca, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CulturalJelly35 wrote:
    Hej dziewczyny, mam do sprzedania IVIG, Provigen 10g/100ml, jedna butelka. Kupiony w Szwajcarii. Będę w Polsce w następnym tygodniu i mogę odsprzedać za cenę nizszą cenę - polską/czeską.
    Cześć,
    ja nie w sprawie leku, ale mam pytanie odnośnie Twoich wyników allo mlr i cross match, bo mam podobne wartości. Masz już na to jakieś zalecenia? Przyjmowałaś jakieś leki? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙏

    11.2021 - rozpoczęcie starań
    09.2022 - 1. ciąża 💔 8t 6d
    05.2023 - 2. ciąża 💔 9t 2d
    11.2023 - 3. cb 💔 4t 4d

    05.2022 - HyCoSy - oba jajowody drożne
    - niedoczynność tarczycy - Euthyrox
    - hipoglikemia na czczo - metformina

    ✅genetyka: kariotypy, CFTR, mutacja w genie protrombiny
    ✅zespół antyfosfolipidowy
    ✅hormony, wit D, wit B12, homocysteina, panel tarczycowy
    ✅AMH -3,24
    ✅badanie nasienia + fragmentacja DNA
    ✅HLA-C męski C1/C1
    ✅allo MLR - 44,7%
    ✅test IMK - NK 12%
    ❌rozjechane cytokiny
    ❌cross match - 31,2% - po antybiotykoterapii wzrost 😡 33,4%
    ❌KIR AA (HLA-C - C1/C2)
    ❌ brak kirów implantacyjnych

    I IVF
    • stymulacja w 2 fazie cyklu: Menopur 225, Gonapeptyl, Ovitrelle
    • 19.08.2024 - punkcja 11x 🥚
    • 2x ❄️ 5.2.2 - czekamy na wyniki badan 🧬
    • 1 zdrowy ❄️ po pgt-a
  • CulturalJelly35 Znajoma
    Postów: 16 5

    Wysłany: 3 lipca, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lwica_Lewka wrote:
    Cześć,
    ja nie w sprawie leku, ale mam pytanie odnośnie Twoich wyników allo mlr i cross match, bo mam podobne wartości. Masz już na to jakieś zalecenia? Przyjmowałaś jakieś leki? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙏


    Tak. Wlasnie mialam kolejny transfer z przetestowanym zarodkiem w czerwcu i kolejna ciaza chemiczna.
    Tu gdzie sie lecze nikt nie wierzy w immunologie. Mialam zalecenie IVIG od Pasnika, ale nie zadzialal. No wiec uderzylam do J. Malinowskiego i powiedzial, ze przy moich wynikach nie mialo szansy sie udac z IVIG. Za tydzien zaczynam w Polsce szczepienia LIT i jesli wszystko pojdzie ok to transfer we wrzesniu, z silna immunosupresja typu Prograf.

    Mam jeszcze 4 przebadane zarodki klasy AA i celuje w jeden, ostatni transfer zeby zobaczyc czy szczepienia zadzialaja. Jesli nie, to pozostale 3 zarodki wysylam do Gruzji i robie surogacje

    Lwica_Lewka lubi tę wiadomość

    '88 - Ja, '87 - On ✔️

    2022:
    Styczeń - rozpoczęcie starań
    Listopad: rozpoczęcie IVF , 6 zarodków AA
    FET I - poronienie 6tc

    2023:
    01 - FET II - 2 zarodki ❌️
    02 - biopsja i seria badań immonologicznych (KIR Bx, wysokie NK z biopsji, CD138 - antybiotyk)
    03 - FET III❌️
    04 - Histeroskopia i biopsja endometrium (wykryto mikropolipy i stan zapalny wciąż jest)
    05 - leczenie antybiotykami
    06 - FET IV, hcg 0 ❌️, laparoskopia endometriozy (1 st), stan zapalny wyleczony
    07 - ciąża naturalna, poronienie zatrzymane 8t
    09-12.23 - przerwa w staraniach

    2024:
    IVF2 - 6 zdrowych zarodków AA, po PGT
    FET1 - puste jajo 6c

    Allo MLR - 38%, Cross Match - 41% - czyżby immunologia to byl ten trop?
  • Lwica_Lewka Ekspertka
    Postów: 165 125

    Wysłany: 3 lipca, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CulturalJelly35 wrote:
    Tak. Wlasnie mialam kolejny transfer z przetestowanym zarodkiem w czerwcu i kolejna ciaza chemiczna.
    Tu gdzie sie lecze nikt nie wierzy w immunologie. Mialam zalecenie IVIG od Pasnika, ale nie zadzialal. No wiec uderzylam do J. Malinowskiego i powiedzial, ze przy moich wynikach nie mialo szansy sie udac z IVIG. Za tydzien zaczynam w Polsce szczepienia LIT i jesli wszystko pojdzie ok to transfer we wrzesniu, z silna immunosupresja typu Prograf.

    Mam jeszcze 4 przebadane zarodki klasy AA i celuje w jeden, ostatni transfer zeby zobaczyc czy szczepienia zadzialaja. Jesli nie, to pozostale 3 zarodki wysylam do Gruzji i robie surogacje
    To trzymam kciuki za powodzenie ✊🏻 myślałam, że przy takim wysokim wyniku cross match nie robi się szczepień, ale jak widać, każdy lekarz zleca co innego. Świetnie, że macie sporo zdrowych zarodków, więc jest szansa. Wysłałam Ci zaproszenie, bo chętnie bym się dowiedziała jak przebiega Twoja dalsza droga

    11.2021 - rozpoczęcie starań
    09.2022 - 1. ciąża 💔 8t 6d
    05.2023 - 2. ciąża 💔 9t 2d
    11.2023 - 3. cb 💔 4t 4d

    05.2022 - HyCoSy - oba jajowody drożne
    - niedoczynność tarczycy - Euthyrox
    - hipoglikemia na czczo - metformina

    ✅genetyka: kariotypy, CFTR, mutacja w genie protrombiny
    ✅zespół antyfosfolipidowy
    ✅hormony, wit D, wit B12, homocysteina, panel tarczycowy
    ✅AMH -3,24
    ✅badanie nasienia + fragmentacja DNA
    ✅HLA-C męski C1/C1
    ✅allo MLR - 44,7%
    ✅test IMK - NK 12%
    ❌rozjechane cytokiny
    ❌cross match - 31,2% - po antybiotykoterapii wzrost 😡 33,4%
    ❌KIR AA (HLA-C - C1/C2)
    ❌ brak kirów implantacyjnych

    I IVF
    • stymulacja w 2 fazie cyklu: Menopur 225, Gonapeptyl, Ovitrelle
    • 19.08.2024 - punkcja 11x 🥚
    • 2x ❄️ 5.2.2 - czekamy na wyniki badan 🧬
    • 1 zdrowy ❄️ po pgt-a
  • CulturalJelly35 Znajoma
    Postów: 16 5

    Wysłany: 4 lipca, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lwica_Lewka wrote:
    To trzymam kciuki za powodzenie ✊🏻 myślałam, że przy takim wysokim wyniku cross match nie robi się szczepień, ale jak widać, każdy lekarz zleca co innego. Świetnie, że macie sporo zdrowych zarodków, więc jest szansa. Wysłałam Ci zaproszenie, bo chętnie bym się dowiedziała jak przebiega Twoja dalsza droga

    Ah wiesz co nie zupdatowalam mojej stopki. Ostatnie wyniki to 20 MLR i 11 cross match, także dlatego szczepienia. Do usłyszenia na priv!

    Lwica_Lewka lubi tę wiadomość

    '88 - Ja, '87 - On ✔️

    2022:
    Styczeń - rozpoczęcie starań
    Listopad: rozpoczęcie IVF , 6 zarodków AA
    FET I - poronienie 6tc

    2023:
    01 - FET II - 2 zarodki ❌️
    02 - biopsja i seria badań immonologicznych (KIR Bx, wysokie NK z biopsji, CD138 - antybiotyk)
    03 - FET III❌️
    04 - Histeroskopia i biopsja endometrium (wykryto mikropolipy i stan zapalny wciąż jest)
    05 - leczenie antybiotykami
    06 - FET IV, hcg 0 ❌️, laparoskopia endometriozy (1 st), stan zapalny wyleczony
    07 - ciąża naturalna, poronienie zatrzymane 8t
    09-12.23 - przerwa w staraniach

    2024:
    IVF2 - 6 zdrowych zarodków AA, po PGT
    FET1 - puste jajo 6c

    Allo MLR - 38%, Cross Match - 41% - czyżby immunologia to byl ten trop?
  • martuska09 Autorytet
    Postów: 1025 292

    Wysłany: 4 lipca, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam na sprzedaż flebogamme 20g ważne do 10.2024 , ja nie zdarze tego wykorzystać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca, 18:43

    Wilson Bee lubi tę wiadomość

    34lat
    niedoczynność tarczycy,hashimoto,hiperprolaktynemia, io, endometrioza do kompletu🥴
    Przerost nadnerczy
    01.2021-laparoskopia
    10.2021 laparotomia z wycięciem jajowodów
    10transferów za nami ..
    1 poronienie w 8tc
    1cp
    W końcu Zmiana kliniki!

    06.2024 zaawansowana operacja endometriozy
    Cdn..
    „Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe.”
  • Kari_bu Autorytet
    Postów: 480 1156

    Wysłany: 5 lipca, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was miała histeroskopię w trakcie szczepień?
    Myślałam, że szybciej ogarnę się z histeo ale przepadł mi jeden cykl i jestem już po pierwszym szczepieniu limfocytami... Czy jeśli wyjdzie stan zapalny to pomiędzy kolejnym szczepieniem będę mogła brać antybiotyk? Czy ten antybiotyk "zepsuje" efekt szczepień?

    Szczepię się u doc. P, u mnie po ivig na przebadanym zarodku było puste jajo :( stąd teraz te szczepienia. Chciałaby dodać jeszcze immunosupresje do transferu ale docent nie popiera tego pomysłu. Chciałabym tak jak u Ciebie CulturalJelly35. Mam pomysł by jeszcze skonsultować się z dr Jarosz w sprawie immunosupresji.

    12.2020 - początek starań. 04.2022 - kariotypy ✅, HSG ✅
    13.05.2022 - 1x IUI ❌
    06.2022 - IVF długi protokół (3 pęcherzyki, 2 zarodki) 07.2022 ET 4.1.2 - beta 0 💔, 08.2022 FET 4.2.3 - beta 0 💔
    Zmiana kliniki
    11.2022 - IVF krótki protokół (6 pęcherzyków, 5 MII, 3 zarodki 2x4.1.1; 4.2.2), po PGT-A: ❄️❄️
    30.01.2023 transfer (cykl N, EmbryoGlue), blastka 4.1.1 💔
    08.05.2023 transfer (cykl N, ivig, EmbryoGlue, akupunktura, acard) blastka 4.1.1
    6dpt ⏸️ 7dpt - 78,78; 9dpt - 188,5; 14dpt -1370; 17dpt - na usg 6mm pęcherzyk 💓; Puste jajo płodowe 💔
    EF Czechy
    I mini - 6 MII, 3 blastki, wszystkie chore
    II mini - 2 MII, 0 blastek
    III mini - 2 MII, 2 blastki zdrowe
    👩🏻 35 lat
    Ch. Hashimoto; AMH 1,3 ➡️0.89; MTHRF_677C>T homozygota; PAI-1 4G heterozygota; KIR: Bx ; ANA 4 🆗; allo-MLR 0% ➡️ 29% (09.2023)
    👨‍🦱 35 lat
    Astenoteratozoospermia - przyczyna nieznana
    (brak mutacji azf, brak 33 mutacji cftr ; kariotyp, usg OK, brak cz. infekcyjnych)
  • Kari_bu Autorytet
    Postów: 480 1156

    Wysłany: 10 lipca, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konsultowałam się z docentem i można wziąć antybiotyki na zapalenie między szczepieniami :) piszę, gdyby któraś z Was miała takie wątpliwości jak ja.

    12.2020 - początek starań. 04.2022 - kariotypy ✅, HSG ✅
    13.05.2022 - 1x IUI ❌
    06.2022 - IVF długi protokół (3 pęcherzyki, 2 zarodki) 07.2022 ET 4.1.2 - beta 0 💔, 08.2022 FET 4.2.3 - beta 0 💔
    Zmiana kliniki
    11.2022 - IVF krótki protokół (6 pęcherzyków, 5 MII, 3 zarodki 2x4.1.1; 4.2.2), po PGT-A: ❄️❄️
    30.01.2023 transfer (cykl N, EmbryoGlue), blastka 4.1.1 💔
    08.05.2023 transfer (cykl N, ivig, EmbryoGlue, akupunktura, acard) blastka 4.1.1
    6dpt ⏸️ 7dpt - 78,78; 9dpt - 188,5; 14dpt -1370; 17dpt - na usg 6mm pęcherzyk 💓; Puste jajo płodowe 💔
    EF Czechy
    I mini - 6 MII, 3 blastki, wszystkie chore
    II mini - 2 MII, 0 blastek
    III mini - 2 MII, 2 blastki zdrowe
    👩🏻 35 lat
    Ch. Hashimoto; AMH 1,3 ➡️0.89; MTHRF_677C>T homozygota; PAI-1 4G heterozygota; KIR: Bx ; ANA 4 🆗; allo-MLR 0% ➡️ 29% (09.2023)
    👨‍🦱 35 lat
    Astenoteratozoospermia - przyczyna nieznana
    (brak mutacji azf, brak 33 mutacji cftr ; kariotyp, usg OK, brak cz. infekcyjnych)
  • thestorm Autorytet
    Postów: 253 149

    Wysłany: 10 lipca, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kari_bu wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was miała histeroskopię w trakcie szczepień?
    Myślałam, że szybciej ogarnę się z histeo ale przepadł mi jeden cykl i jestem już po pierwszym szczepieniu limfocytami... Czy jeśli wyjdzie stan zapalny to pomiędzy kolejnym szczepieniem będę mogła brać antybiotyk? Czy ten antybiotyk "zepsuje" efekt szczepień?

    Szczepię się u doc. P, u mnie po ivig na przebadanym zarodku było puste jajo :( stąd teraz te szczepienia. Chciałaby dodać jeszcze immunosupresje do transferu ale docent nie popiera tego pomysłu. Chciałabym tak jak u Ciebie CulturalJelly35. Mam pomysł by jeszcze skonsultować się z dr Jarosz w sprawie immunosupresji.

    Dr. Jarosz jest bardzo sceptyczna do immunosupresji czy wgl szczepień. Ja konsultowałam się z nią po immunosupresji i powiedziała że ona by mi jej nie dała bo inaczej prowadzi leczenie 💁‍♀️. Co lekarz to inne podejście..

    96’ 👫 kryptozoospermia, adenomioza, PCOS, niedoczynność tarczycy, brak prawego jajowodu, cienkie endometrium, Allo mlr 0%.

    11.2021 ICSI- 12❄️
    (1 poronienie 8t, 1 ciąża pozamaciczna, 1 ciąża biochemiczna)

    2024
    Immunosupresja- Azathioprine i Encorton
    Sztuczna menopauza- Diphereline

    IX transfer 3BA (+AH, accofil, intralipid) ❤️🍀
    I Prenatalne- niskie ryzyka, Nifty ok 🩵🩵🩵


    preg.png
  • CulturalJelly35 Znajoma
    Postów: 16 5

    Wysłany: 10 lipca, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kari_bu wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was miała histeroskopię w trakcie szczepień?
    Myślałam, że szybciej ogarnę się z histeo ale przepadł mi jeden cykl i jestem już po pierwszym szczepieniu limfocytami... Czy jeśli wyjdzie stan zapalny to pomiędzy kolejnym szczepieniem będę mogła brać antybiotyk? Czy ten antybiotyk "zepsuje" efekt szczepień?

    Szczepię się u doc. P, u mnie po ivig na przebadanym zarodku było puste jajo :( stąd teraz te szczepienia. Chciałaby dodać jeszcze immunosupresje do transferu ale docent nie popiera tego pomysłu. Chciałabym tak jak u Ciebie CulturalJelly35. Mam pomysł by jeszcze skonsultować się z dr Jarosz w sprawie immunosupresji.

    Może umów się tak dla tzw drugiej opinii u dr Jakuba Malinowskiego? Mi tak ktoś polecil. Paśnik miał na mnie plan oczywiście, ale niestety nie udało się a jeszcze zanim tak się wydarzyło już konsultowałam się z Malinowskim. On mi odradzał robienie transferu na ivig przy moich wynikach. Mówił, że mam marne szanse w związku z silnym czynnikiem martwicy nowotworu. Ah no u wszystkie cytokiny miałam rozjechane totalnie. Zdecydowałam się mimo wszystko na transfer na zaleceniach paśnika, bo wtedy mieliśmy jeszcze 5 przebadanych zarodków. Zaskoczyło, ale ciąża chemiczna tylko. Także do kolejnego transferu podchodzę na szczepieniach i zaleceniach Malinowskiego. Z tego co mi mówił, tak high level da mi: Prograf, plaquentil, być może też Humira, accofil. Ale zanim mi cokolwiek zleci chcę powtórzyc jeszcze raz wszystkie badania po szczepieniach

    Co do histroskopii, to będę ją robić tuż po 3 szczepieniu. Dosłownie kilka dni po

    Losowa1992 lubi tę wiadomość

    '88 - Ja, '87 - On ✔️

    2022:
    Styczeń - rozpoczęcie starań
    Listopad: rozpoczęcie IVF , 6 zarodków AA
    FET I - poronienie 6tc

    2023:
    01 - FET II - 2 zarodki ❌️
    02 - biopsja i seria badań immonologicznych (KIR Bx, wysokie NK z biopsji, CD138 - antybiotyk)
    03 - FET III❌️
    04 - Histeroskopia i biopsja endometrium (wykryto mikropolipy i stan zapalny wciąż jest)
    05 - leczenie antybiotykami
    06 - FET IV, hcg 0 ❌️, laparoskopia endometriozy (1 st), stan zapalny wyleczony
    07 - ciąża naturalna, poronienie zatrzymane 8t
    09-12.23 - przerwa w staraniach

    2024:
    IVF2 - 6 zdrowych zarodków AA, po PGT
    FET1 - puste jajo 6c

    Allo MLR - 38%, Cross Match - 41% - czyżby immunologia to byl ten trop?
  • Wilson Bee Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 11 lipca, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martuska09 wrote:
    Mam na sprzedaż flebogamme 20g ważne do 10.2024 , ja nie zdarze tego wykorzystać
    Witam czy masz jeszcze do odsprzedania tą flebogamme ? Mój mail [email protected]

  • Beth86 Autorytet
    Postów: 358 571

    Wysłany: 13 lipca, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny zostały mi immunoglobuliny flebogamma 2 buteleczki po 10g ważne do końca 10/2024 zakupione w aptece Czechach. Życie mnie zaskoczyło i jestem obecnie w ciąży i napewno nie wykorzystam leku, a może komuś bym mogła pomóc. Jakby któraś była chętna zapraszam na priv.

    👩🧔38 lat, starania od 2016 Leczenie w klinice od 02/2021:
    2 x IUI - Bhcg 0 😪, IVF/ICSI 2022 IVF- 6 ❄️
    04/2022- I FET, p.zatrzymane 8t.c.💔 💔 😢
    01/2023- II FETc.b. 4 t.c., p.samoistne 💔 😢
    04-08/2023- immunolog-badania
    11-12/2023- histero i scratching endo +antybiotykoterapia, immunosupresja
    01/2024 przygotowanie do 3 FET + ivig(?) - odwołany 😔
    24.01 - ⏸️ cud 😍naturalsik; 17dpo-beta 490,27; prog.17,85; 19dpo-1319,21; 21dpo-3904,60; 23dpo-6315,68 ❤🥺🙏
    (Leki: letrox, neoparin, acard, utrogestan,metypred)
    • 8+6 - CRL 2,21cm • 9+4 - CRL 2,80 cm obrzęk 😰🥺🙏 • 11+4 - CRL 4,71 cm 💚 • 12+6 - I prenatalne - CRL 6,27 cm, FHR 163, USG +PAPP-A ryzyka niskie💓🙏
    • 21+5 II prenatalne - 426 g, FHR 145 + echo serca wszystko ok 🥰❤🙏

    preg.png
    Czekamy na Ciebie Mały Cudzie❤🙏🩰
  • Eesti Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 19 lipca, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Mam wątpliwości dotyczące Allo MLR.

    Zastanawia mnie, dlaczego zleca się szczepienia kobietom, które miały nieudane transfery bez ciąży biochemicznej - więc mowa o sytuacji, kiedy zarodek nawet nie próbował się zahaczyć. Wyczytałam, że przeciwciała blokujące pojawiają się dopiero w ciąży (między 4. a 12. tygodniem). Jaki jest sens pakować do organizmu obce limfocyty i ingerować tak poważnie w układ immunologiczny?

    Jestem właśnie w takie sytuacji. Konsultowałam się z dwoma lekarzami. Paśnik z APC mówi o szczepieniach lub immunoglobulinach. Jarosz z InviMedu jest przeciwna szczepieniom, twierdząc, że nie ryzykuje zdrowiem pacjentek, a długoterminowe konsekwencje podawania obcych limfocytów jest wg niej groźne, np. gdyby na jakimś etapie życia potrzebny był przeszczep.

  • thestorm Autorytet
    Postów: 253 149

    Wysłany: 19 lipca, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eesti wrote:
    Hej,

    Mam wątpliwości dotyczące Allo MLR.

    Zastanawia mnie, dlaczego zleca się szczepienia kobietom, które miały nieudane transfery bez ciąży biochemicznej - więc mowa o sytuacji, kiedy zarodek nawet nie próbował się zahaczyć. Wyczytałam, że przeciwciała blokujące pojawiają się dopiero w ciąży (między 4. a 12. tygodniem). Jaki jest sens pakować do organizmu obce limfocyty i ingerować tak poważnie w układ immunologiczny?

    Jestem właśnie w takie sytuacji. Konsultowałam się z dwoma lekarzami. Paśnik z APC mówi o szczepieniach lub immunoglobulinach. Jarosz z InviMedu jest przeciwna szczepieniom, twierdząc, że nie ryzykuje zdrowiem pacjentek, a długoterminowe konsekwencje podawania obcych limfocytów jest wg niej groźne, np. gdyby na jakimś etapie życia potrzebny był przeszczep.

    Każda z nas jest inna. Ja szczepień właśnie dlatego się bałam. Wiem że wielu kobietom pomaga, ale miałam spore obawy. Bałam się ich wpływu na całą immunologię i rozbudzenie chorób autoimmunologicznych. Wolałam już spróbować immunoglobulin, które w moim przypadku i tak się nie sprawdziły. Udało się na innych zaleceniach przy Allo 0%. Wydaje mi się że ono jednak nie było u mnie głównym problemem jak zakładał Docent. Myśle jednak że zrobiłabym i tak wszystko i gdyby się nie udało to przy kolejnej procedurze zdecydowałabym się na szczepienia. Spróbowałabym wszystkiego.

    Eesti lubi tę wiadomość

    96’ 👫 kryptozoospermia, adenomioza, PCOS, niedoczynność tarczycy, brak prawego jajowodu, cienkie endometrium, Allo mlr 0%.

    11.2021 ICSI- 12❄️
    (1 poronienie 8t, 1 ciąża pozamaciczna, 1 ciąża biochemiczna)

    2024
    Immunosupresja- Azathioprine i Encorton
    Sztuczna menopauza- Diphereline

    IX transfer 3BA (+AH, accofil, intralipid) ❤️🍀
    I Prenatalne- niskie ryzyka, Nifty ok 🩵🩵🩵


    preg.png
  • Eesti Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 19 lipca, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    thestorm wrote:
    Każda z nas jest inna. Ja szczepień właśnie dlatego się bałam. Wiem że wielu kobietom pomaga, ale miałam spore obawy. Bałam się ich wpływu na całą immunologię i rozbudzenie chorób autoimmunologicznych. Wolałam już spróbować immunoglobulin, które w moim przypadku i tak się nie sprawdziły. Udało się na innych zaleceniach przy Allo 0%. Wydaje mi się że ono jednak nie było u mnie głównym problemem jak zakładał Docent. Myśle jednak że zrobiłabym i tak wszystko i gdyby się nie udało to przy kolejnej procedurze zdecydowałabym się na szczepienia. Spróbowałabym wszystkiego.

    Wspaniale! Gratuluję ciąży!

    Patrzę na Twoją stopkę i widzę, że miałaś immunosupresję, accofil i intralipid, domyślam się, że wspomagająco na inne sprawy. Czy po fiasku z immunoglobinami zmieniłaś immunologa? Inny lekarz miał może inne spojrzenie na Allo?

    Jeśli chodzi o szczepienia, niepokoi mnie to, że np. w Stanach jest to metoda zakazana, w Polsce ich nie ma w zalecaniach Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, a sami immunolodzy mają skrajnie różne opinie.

  • thestorm Autorytet
    Postów: 253 149

    Wysłany: 19 lipca, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eesti wrote:
    Wspaniale! Gratuluję ciąży!

    Patrzę na Twoją stopkę i widzę, że miałaś immunosupresję, accofil i intralipid, domyślam się, że wspomagająco na inne sprawy. Czy po fiasku z immunoglobinami zmieniłaś immunologa? Inny lekarz miał może inne spojrzenie na Allo?

    Jeśli chodzi o szczepienia, niepokoi mnie to, że np. w Stanach jest to metoda zakazana, w Polsce ich nie ma w zalecaniach Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, a sami immunolodzy mają skrajnie różne opinie.

    Wydaje mi się że immunologia jest wciąż jedną wielką niewiadomą. Wciąż dowiadujemy się coraz to nowych rzeczy, ale myślę że po prostu nikt jeszcze nie wie dokładnie jak to działa. Tak jak napisałaś zdania są różne.

    Po nieudanych transferach na immunoglobulinach podskoczył mi cross match. Immunosupresja była zaleceniem Docenta Paśnika. Zalecał po niej podać znowu immunoglobuliny albo szczepienia- nie zrobiliśmy tego. Równoczasowo byłam też na sztucznej menopauzie (na wyciszenie adenomiozy po łyżeczkowaniu). Tuż przed ostatnim transferem skonsultowałam się z Dr. Jarosz i ona dołożyła jeszcze pierwszy raz accofil i intralipid. Mam kir bx, żaden z lekarzy nie uznał wcześniej że accofil może być potrzebny. Ona za to powiedziała, że jeśli miałam ciąże pozamaciczną po transferze to powinnam odrazu go dostać.

    Co tak naprawdę zadziałało nie mam pojęcia. Może wszystko na raz. Cieszę się że w końcu jestem w tym miejscu i mam tylko nadzieję że już będzie dobrze. 💪 Zajście w ciążę uważam za cud i życzę go każdej walczącej o swoje szczęście.

    Eesti lubi tę wiadomość

    96’ 👫 kryptozoospermia, adenomioza, PCOS, niedoczynność tarczycy, brak prawego jajowodu, cienkie endometrium, Allo mlr 0%.

    11.2021 ICSI- 12❄️
    (1 poronienie 8t, 1 ciąża pozamaciczna, 1 ciąża biochemiczna)

    2024
    Immunosupresja- Azathioprine i Encorton
    Sztuczna menopauza- Diphereline

    IX transfer 3BA (+AH, accofil, intralipid) ❤️🍀
    I Prenatalne- niskie ryzyka, Nifty ok 🩵🩵🩵


    preg.png
  • YUPI Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 22 lipca, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eesti wrote:
    Hej,

    Mam wątpliwości dotyczące Allo MLR.

    Zastanawia mnie, dlaczego zleca się szczepienia kobietom, które miały nieudane transfery bez ciąży biochemicznej - więc mowa o sytuacji, kiedy zarodek nawet nie próbował się zahaczyć. Wyczytałam, że przeciwciała blokujące pojawiają się dopiero w ciąży (między 4. a 12. tygodniem). Jaki jest sens pakować do organizmu obce limfocyty i ingerować tak poważnie w układ immunologiczny?

    Jestem właśnie w takie sytuacji. Konsultowałam się z dwoma lekarzami. Paśnik z APC mówi o szczepieniach lub immunoglobulinach. Jarosz z InviMedu jest przeciwna szczepieniom, twierdząc, że nie ryzykuje zdrowiem pacjentek, a długoterminowe konsekwencje podawania obcych limfocytów jest wg niej groźne, np. gdyby na jakimś etapie życia potrzebny był przeszczep.

    Jest badanie (chyba w Indiach) ukazujace, że Intralipid jest skuteczniejszy o 4% w stosunku do immunoglobulin. Czy jest jakiś kraj, który rekomenduje szczepienia limfocytami przez środowisko ginekologiczne/immunologiczne ? W Polsce immunolodzy sa podzieleni…

    Eesti lubi tę wiadomość

‹‹ 1683 1684 1685 1686 1687
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak wybrać fotelik samochodowy?

Kompletując wyprawkę dla noworodka, wielu rodziców staje przed wyborem fotelika samochodowego. Wybór jest ogromny, przez co decyzja o wyborze właściwego fotelika jest często bardzo trudna. Na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając fotelik? Czy fotelik powinien być dopasowany do konkretnego modelu samochodu? Dlaczego warto zdecydować się na fotelik z systemem mocowania ISOFIX?

CZYTAJ WIĘCEJ

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ