X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvuś, doskonale Cię rozumiem.. strach jest ogromny :( u mnie czeka 5tka mrozaczków i potwornie się boję co będzie w kwietniu jak się po nie zjawię. czy w końcu się uda? mam tylko nadzieję, że te szczepienia nam pomogą, bo cóż innego pozostaje. a Ty startujesz od nowa?
    Daj znać jak dostaniesz wynik hamowania, czekam na wieści :)

    Mallina, wygląda to u Ciebie całkiem ładnie:) ale oczywiście wyniki interpretuje dr w zestawieniu z całą historią leczenia.

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 19 lutego 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina wrote:
    Dziewczyny pomożecie mi rozszyfrować wynik oceny cytokin?

    Ocena cytokin i współczynnika Th1 / Th2
    Interferon gamma 785,0 pg/ml 290,0 — 1050,0
    Czynnik martwicy nowotworu 506,0 pg/ml 320,0 — 1380,0
    Interleukina 10 2017,0 pg/ml 1530,0 — 3830,0
    Interleukina 4 30,0 pg/ml 20,0 — 120,0
    Interleukina 5 ↓ <20 pg/ml 20,0 — 95,0
    Interleukina 2 ↑ 79,0 pg/ml 20,0 — 45,0
    Wskaźnik IFN/IL4 ↓ 26,1 ratio 47,3 — 135,8
    Wskaźnik TNF/IL4 16,9 ratio 3,2 — 31,2
    Wskaźnik IFN/IL10 ↓ 0,4 ratio 1,1 — 2,8
    Wskaźnik TNF/Il10 0,3 ratio 0,2 — 0,5

    Też bym powiedziała, że nie ma źle. Ale jak historia pokazuje, my tu gadu gadu a dr i tak swoje ;)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 19 lutego 2017, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wszystkie wyniki mieszczą się w przedziale i dlatego chciałam zasięgnąć Waszej opinii. Jutro muszę zadzwonić i umówić się na wizytę do doktora jestem ciekawa co powie.

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina, na te przedziały w ogóle nie patrz. Cytokiny to jedno z badań gdzie norma nie oznacza, że jest ok. Część cytokin musi być poniżej normy, część dobrze, żeby była powyżej albo chociaż w górnej części normy. ogólnie nie do ogarnięcia, choć już na przykładach wielu z nas próbowałyśmy ale później jest tak jak pisze Justine - dr i tak swoje ;)

    Mallina lubi tę wiadomość

  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 19 lutego 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi,te szczepienia mocno bolą?I jak to wygląda bo dr nam powiedział,że mąż musi przyjechać na 9 rano a mnie i tak dopiero będą szczepić ok 15...ja się zastanawiam co my tak długo będziemy w tej Łodzi robić

  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 20 lutego 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooooolccciaaaa my zawsze po ikei chodzimy bo niedaleko :)

    szczepienia nie bolą jakoś bardzo,poczujesz ukłucie i tyle


    Sylvus czekamy z niecierpliwością

    Martoszka lubi tę wiadomość

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 20 lutego 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina z tego co pamiętam to ten czynnik martwicy nowotworu powienien byc jak najmniejszy a interkulina10 jak najwieksza bo jest to dobra cytokina
    także chyba u Ciebie nie najgorzej w tych dwóch parametrach,wiadomo i tak lekarz Ci wszystko powie

    Mallina lubi tę wiadomość

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arleta co u Ciebie?
    ps. powiedz czy Tobie prof. M. zalecił dodatkowo przy staraniach jakieś leki albo steryd na p/c plemnikowe albo np. intralipid na NK ? czy szczepienia wszystko zabezpieczają?

  • polala Ekspertka
    Postów: 163 82

    Wysłany: 20 lutego 2017, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy orientujecie sie co dalej po szczepieniach u Pasnika? Czy jest jakaś wizyta w ostatni dzień szczepień i czy zleca jakies badanie po szczepieniach? Czy od razu można umawiać sie na ivf?

    2015.04 I Isci 1 x B4 :(
    2016.03 II Isci 1 x 1AB :(
    2016.06 III Isci 2 x 4CC :(
    2017.04 FET 1x 4CC :(
    2017.07 IV Isci 1x3AB 9dpt 92, 12dpt 236 , 14dpt 540, 25dpt ❤
    TP 26.03.2018
    29.03.2018 Pola😍
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 20 lutego 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to na wysokie nk stosuje się intralipid?

    M&M
  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 20 lutego 2017, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam mam wyniku allo:)
    Wyszło nam 60%

    Boziu żeby to był początek czegoś dobrego <3
    Trzymajcie kciuki proszę

    Dzisiaj byliśmy w Wawie zaczynamy in vitro na naturalnym cyklu.
    Bardzo sie bałam że wynik będzie do d...a tu taka miła niespodzianka.

    wombi, Arleta, Evita, lady_pink, shooa, Justine, Bella93 lubią tę wiadomość

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 20 lutego 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow Sylvus super super,teraz tylko ostatnia prosta i już ..!
    szczęście już tak blisko jest!


    Shoa ja od Maliny mam mieć encorton od pozytywnego testu bo szczepienia właśnie nk nie obniżą tylko poprawią m.in te cytokiny no i przeciwplemnikowe też miałam już praktycznie w normie,szczepienia przede wszystkim działaja na powstanie przeciwciał które ochronią płod np przed tymi nk no ale wiadomo lekarz zabezpiecza się jeszcze tym encortonem...

    Ja w listopadzie miałam te 32% pozniej były dwa doszczepienia ale boję się że spadły mi przez ten okres czasu...a zaciążyć nie mogę...
    Trafiłam nawet do dr Przybycienia,super sspecjalista od niepłodności,powiedział że prolaktyna po obciązeniu była zła i blokowało mi to poprzednie cykle..
    Teraz byłam na I cyklu ze stymulacją i zobaczymy...

    Też myślałam o tym intralipidzie jeszcze dodatkowo bo nk mam 19% ale Przybycień mówił że nie ma takiej potrzeby a nie mam już innego lekarza który by to zastosował choc nie powiem,byłabym spokojniejsza bo mlr mam sprawdzic dopiero na początku kwietnia..

    Shoa a u Ciebie jak sytuacja?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2017, 19:15

    sylvuś, shooa lubią tę wiadomość

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 20 lutego 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też czekam na wyniki allo...dzisiaj przyszły mi wyniki LCT

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvus ale SUPER wynik!!!!takie hamowanie to marzenie! niech będzie jak mówisz - ten wynik hamowania początkiem tego najlepszego :)

    Arleta, no to kciukam za ten stymulowany cykl! :) Prolaktyna faktycznie często jest blokadą owulacji. jestem idealnym przykładem bo po kilku cyklach owulacyjnych (testy LH) trafiłam na ovu, zaczęłam obserwację, czytanie wątków, doszukiwanie się przeszkód itd i nagle z miesiąca na miesiąc prolaktyna rosła a moja owulacja poszła w cholerę razem z nią. To jednak jest "marker" stresu. Co do intralipidu to może po prostu zbadaj te NK, żebyś była spokojniejsza? Dr Paśnik zaleca intralipid na NK też po szczepieniach, ale często profilaktycznie, bo nie wszystkim każe powtarzać badania.

    U mnie w poniedziałek drugie i (oby) ostatnie szczepienie, 20.03 jadę powtórzyć MLR. już się boję wyniku i tego czy od szczepień urósł czy zmalał. do tego jestem teraz dwa cykle na antykach, żeby się wyciszyć i 'naprawić' endo bo gdzieś po drodze na konsultacji lekarz zwrócił uwagę na wynik hist-pat po histero po łyżeczkowaniu sprzed 1,5roku i tam było coś o polipowatym endo, co podobno może przeszkadzać w implantacji. W marcu chcę też zrobić biopsję endo żeby sprawdzić czy jest ok i nie ma tej polipowatości. Czeka na mnie zamrożonych 5 blastocyst i szykuję się na crio w kwietniu.


    Polala - nie ma wizyty w dzień szczepień. jak nie masz zaleceń co dalej, co zbadać itd to się skontaktuj z dr. dr nie wyjaśniał dlaczego Cię kieruje na szczepienia i jakie badanie wykonać po nich żeby przekonać się czy jest ok?

  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 21 lutego 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shoa w listopadzie miałam nk 19 % miesiąc wcześniej 17% czyli po szczepieniach trochę wzrosły...tak może niestety być bo szczepienia raczej nie działają na nk.
    Jak myślisz czy ten wynik jest bardzo wysoki? I encorton da radę? Boje się dlatego ze niewiem jaki mam teraz mlr i panikuje ze spadł bo ta wartość 32%nie gwarantowała dłuższego utrzymania..
    Żałuje ze jak byłam w styczniu na doszczepieniu to mogłam sprawdzić poziom mlr a teraz wariuje ☹️
    Aha Malina nie zleca intralipidu,kieruje się tylko mlrem i sterydem na nk..tylko ze ja niestety słyszałam już ze sam encorton niekiedy nie daje rady..
    Ehh..masakra do testu 12 dni..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2017, 11:49

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arleta, swojego czasu sporo czytałam na temat sterydu i NK, szukałam wpisów dziewczyn które NK zbijały sterydami. Raczej udawało się zbić NK ale np po miesiącu czy dwóch brania sterydu non stop - dawka minimalna terapeutyczna to odpowiednik 10mg encortonu, wiadomo, że 20mg szybciej zadziała. i tu jest problem bo jak wiesz steryd obniża mlr więc jak byś tak dłużej brała steryd na NK to możesz sobie niepotrzebnie obniżyć hamowanie i koło się zamyka. Jak się doszczepiałaś to na pewno MLR ładnie podrósł i może nawet masz wartość taką jak Sylvuś, to wtedy NK chyba nie są takie straszne.
    Trzymam kciuki, żeby się w tym cyklu udało!

    A napisz jaką dawkę sterydu bierzesz?
    ps. tu jest info, że NK są kluczowe w drugiej fazie cyklu, więc Malina wie co robi tak je zapisując:) ewentualnie jakbyś chciała się uspokoić to może pomyśl nad zwiększeniem na parę dni w okolicach potencjalnego zagnieżdżenia dawki sterydu?

    https://www.babyboom.pl/blog/szczegoly/odpowiedni_czas_poczecia_zmniejsza_ryzyko_poronienia.html

  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 21 lutego 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Shoa, pytałam się Przybycienia o to,powiedział ze mogę teraz zacząć brac od owulacji a jak się nie niu uda to odstawić,mam 10mg,mówił ze nie jest to jakaś duża dawka,mam nadzieje ze coś zadziała wcześniej jeśliby było coś na rzeczy...mam nadzieje ze w końcu coś zaskoczy bo inaczej czeka mnie za 2-3 miesiące laparo..i tak w kółko a później to ja już niewiem czy na to wszystko starczy sił..

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czemu laparo? Masz endomendę?

  • polala Ekspertka
    Postów: 163 82

    Wysłany: 21 lutego 2017, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:

    Polala - nie ma wizyty w dzień szczepień. jak nie masz zaleceń co dalej, co zbadać itd to się skontaktuj z dr. dr nie wyjaśniał dlaczego Cię kieruje na szczepienia i jakie badanie wykonać po nich żeby przekonać się czy jest ok?

    W zasadzie to powiedzial ze mam wysokie atpo (370) i nieco zaburzony wspolczynnik Cd3 i Cd8 (1,6 ratio). No i nk 14%. Nic wiecej nie znalazl. Wydaje mi sie ze te szczepienia w moim przypadku zalecil na zasadzie "moze pomoga" bo ja mam problem z zajsciem w ogole w ciaze.

    2015.04 I Isci 1 x B4 :(
    2016.03 II Isci 1 x 1AB :(
    2016.06 III Isci 2 x 4CC :(
    2017.04 FET 1x 4CC :(
    2017.07 IV Isci 1x3AB 9dpt 92, 12dpt 236 , 14dpt 540, 25dpt ❤
    TP 26.03.2018
    29.03.2018 Pola😍
  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 21 lutego 2017, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny za kciuki :)
    Przydadzą się na milion procent!!!
    Właśnie pochłaniam intralipid ,zaczęła się już trzecia
    godz więc niedługo koniec odżywiania
    Wczoraj uzyskałam zgodę na wlew na 2tyg przed i w dniu transferu.
    Wszystko załatwione na wariackich papierach:-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2017, 18:25

    shooa, Justine, Arleta lubią tę wiadomość

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
‹‹ 68 69 70 71 72 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ