X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 15 lutego 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wombi wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was miała rozjechane cytokiny i wyszła borelioza? ?? Bo ja właśnie odebrałam wyniki i mam :(

    kiedys robilam badanie na bolerioze bo mialam w pracy taka akcje i mialam wynik watpliwy, ale nie ugryzl mnie kleszcz ani nic bo sprawdzalam siebie jak byly wypady do lasu, dzialki itp. ponownie zrobilam i bylo ok..

    Przy jakich chorobach jeszcze rozwalone sa cytokiny?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa78, dobrze pamiętam, że Ty nie byłaś w ciąży? wtedy MLR się raczej nie zleca, bo hamowania nie będzie, bo ono dopiero po zajściu w ciążę się wytwarza.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2017, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wombi, ja nigdy badań na boreliozę nie robiłam. ale koleżanka z tym walczyła długo i z tego co wiem, to raz wychodzi że się ją ma, potem może nie wyjść i tak w kółko.

  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 15 lutego 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa78 ja pokazałam mu multi test i ocene cytokin i th1/th2.a oprócz tego oglądał badania z kliniki jakie mam Ana i tam przeciwplemnikowe ,kardiolipinowe,antykoagulant tocznia i przeciw ciała beta glikoproteinie i jeszcze z wymazu śliny miałam robione badania genetyczne takie podstawowe.Jeszcze chciał rezerwe jajnikową ale akurat tych badań nie wzięłam,nie wpadłam na pomysł że może je chcieć....

    Shooa to znaczy że moje MLR będzie podwyższone?skoro jestem po dwóch poronieniach.A czy waszym partnerom też kazali te badania robić?Bo mojemu też pobierali krew na MLR i jeszcze jakieś badanie LT czy jakoś tak wiem że pierwsze L :P mąż miał robione wczoraj te same badania co ja

    Mag85 lubi tę wiadomość

  • MariaElena Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 15 lutego 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooolciaaa tak jest. Test cytotoksyczny robi sie z krwi Twojej i meza. Badanie to pozwala dowiedziec sie czy mozesz otrzymac szczepuonki od Twego męża. Czy jednak bedzie potrzebna krw kogos innego. :)

    Trombofilka, brak hamowania, ana
    3 aniołki
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 15 lutego 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Aaaa78, dobrze pamiętam, że Ty nie byłaś w ciąży? wtedy MLR się raczej nie zleca, bo hamowania nie będzie, bo ono dopiero po zajściu w ciążę się wytwarza.

    Miałam jedna krótką biochemiczną po pół roku stsrań ,ale @przyszła w 46 dc ( moje cykle 28-29 dni) a beta przyrastałami pięknie jak zmierzyłam pierwszy raz było ponad 200 , drugi po 48 g ponad 600
    Ale lipa. Od tamtej pory nic , nawet nir drgnie stoi jak zaklęta. Paśnik o tym wiedział. jednka MLR w ogóle mi nie zlecił tylko CBA i Helicobktera
    Obejrzał oczywiście to co miałam a tez juz troche miałam tych badań.

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 15 lutego 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shoaa czy otrzymałaś ode mnie emaila?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78, a gdzie miałam od Ciebie maila otrzymać skoro nie podawałam Ci mojego adresu @?:)
    nie mów, że na maila jakiego Ci wskazałam (czyli maila do dr P) napisałaś jako do mnie?:D

    a co do ciąży i MLR - mi dr też nie zlecił na początek MLR pomimo, że w ciąży byłam. tylko cytokiny bo inne miałam. a MLR dopiero jak dwa transfery po lekach na poprawę cytokin się nie udały.

    Olcia, możesz mieć podwyższone MLR ale nie musisz. ja 1,5 roku po ciąży mam ok 30% ale to wg doktora nieczęste bo zazwyczaj po takim długim czasie albo jest już 0% albo kilkanaście maks.

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 15 lutego 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak zrobiłam Shooa:) ale lipa.....
    Kurde musze jakoś z tego wybrnąć:)

  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 15 lutego 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pewnie już to było ale napiszcie jesli możecie jakie badania zrobić na pierwszą wizytę do Paśnika?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2018, 10:14


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    Dokładnie tak zrobiłam Shooa:) ale lipa.....
    Kurde musze jakoś z tego wybrnąć:)


    Hehe:) napisz mu po prostu że to pomyłka a potem wyślij normalnie to o co chciałaś zapytać, na pewno się nie obrazi bo to fajny wyluzowany lekarz :)

    Amygdala, cytokiny to test CBA albo stosunek cytokin th1/th2. zrób jeszcze helicobater Ty i mąż

    sylvuś lubi tę wiadomość

  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 15 lutego 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2018, 10:14

    shooa lubi tę wiadomość


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 16 lutego 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amygdala sprawdź sobie ceny u siebie, ja płaciłam w APC za helicobacter 50 zł a za CBA 350 zł, jeśli masz u siebie ceny niższe to warto z tego skorzystać a jak nie to na miejscu pobiorą Ci krew a wyniki będziesz mieć online.

    amygdala lubi tę wiadomość

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusie i ogólnie dziewczyny po-szczepionkowe - w poniedziałek mijają dwa tyg od szczepionki nr 1 a moje grudki podskórne są już minimalne.. zaczynam się martwić, że nie działa szczepionka :(pamiętacie ile miałyście takie zgrubienia po wkłuciach?

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 18 lutego 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Mamusie i ogólnie dziewczyny po-szczepionkowe - w poniedziałek mijają dwa tyg od szczepionki nr 1 a moje grudki podskórne są już minimalne.. zaczynam się martwić, że nie działa szczepionka :(pamiętacie ile miałyście takie zgrubienia po wkłuciach?

    Grudek nie miałam już na kolejne szczepienie, ale zostały mi plamy- widoczne były miejsca wkłuć podczas nowego nakłuwania.

    shooa lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • polala Ekspertka
    Postów: 163 82

    Wysłany: 18 lutego 2017, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shooa mi mina w ten poniedzialek 3 tyg grudki niewidoczne tylko pod palcami cos czuje. Plamy mam ale trzeba sie przyjrzec. Mysle ze odczyn utrzymuje sie tylko jakiś czas i nie na sie czym martwic. Chyba bardziej wazne jest ze w ogole odczyn sie pojawi. Glowa do gory :)

    shooa lubi tę wiadomość

    2015.04 I Isci 1 x B4 :(
    2016.03 II Isci 1 x 1AB :(
    2016.06 III Isci 2 x 4CC :(
    2017.04 FET 1x 4CC :(
    2017.07 IV Isci 1x3AB 9dpt 92, 12dpt 236 , 14dpt 540, 25dpt ❤
    TP 26.03.2018
    29.03.2018 Pola😍
  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 18 lutego 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Mamusie i ogólnie dziewczyny po-szczepionkowe - w poniedziałek mijają dwa tyg od szczepionki nr 1 a moje grudki podskórne są już minimalne.. zaczynam się martwić, że nie działa szczepionka :(pamiętacie ile miałyście takie zgrubienia po wkłuciach?
    Shooa wszystko jest ok.
    Ja tez miałam tak do tyg, potem tylko było widać po 3 plamki znaki na rękach, jakby mnie ktoś mocniej przytrzymał i siniaki by zostały;)
    Nawet do mojego się śmiałam że dobrze że to zima a nie lato

    Po każdym kolejnym szczepieniu krócej dokuczał ból i swędzenie,po ostatnim to max 3-4dni :)

    shooa lubi tę wiadomość

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvuś, dzięki :)
    a powiedz jak się zakończył temat Twojego bólu łokcia po pierwszej szczepionce? Co to w końcu było? bo pamiętam że wylądowałaś u internisty i ortopedy?

    No i powtórzyłaś mlr po chorobie?:)

  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 19 lutego 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shooa masz super pamięć.
    Prawdopodobnie był to zbieg okoliczności.
    Choć dr internista twierdziła że to od szczepień i nigdy więcej ;)
    Natomiast ortopeda powiedział że to zapalenie kaletki łokciowej i zbiegło sie z tym tematem.
    Dostałam wtedy jakieś leki , maść i przeszło po kilku dniach.

    Szczepienia powtórzyłam 2 i 3 raz, tamto na szczęście nie wróciło.
    Teraz czekam na wynik allo mrl, musiałam odczekać 3 tyg po chorobie bo miałam antybiotyk i trochę się poprzedłużało wszystko.

    Zaczynam jeszcze w tym mcu, znowu mam stracha tak jak rok temu

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 19 lutego 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomożecie mi rozszyfrować wynik oceny cytokin?

    Ocena cytokin i współczynnika Th1 / Th2
    Interferon gamma 785,0 pg/ml 290,0 — 1050,0
    Czynnik martwicy nowotworu 506,0 pg/ml 320,0 — 1380,0
    Interleukina 10 2017,0 pg/ml 1530,0 — 3830,0
    Interleukina 4 30,0 pg/ml 20,0 — 120,0
    Interleukina 5 ↓ <20 pg/ml 20,0 — 95,0
    Interleukina 2 ↑ 79,0 pg/ml 20,0 — 45,0
    Wskaźnik IFN/IL4 ↓ 26,1 ratio 47,3 — 135,8
    Wskaźnik TNF/IL4 16,9 ratio 3,2 — 31,2
    Wskaźnik IFN/IL10 ↓ 0,4 ratio 1,1 — 2,8
    Wskaźnik TNF/Il10 0,3 ratio 0,2 — 0,5

    p19ukw7ifmlxopac.png
‹‹ 67 68 69 70 71 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ