X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 7 lutego 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli zaburzenia immunologiczne nie wykluczają naturalnego poczęcia?Bo ja się zastanawiam nad tym czy jeśli u mnie bez szczepień się nie obejdzie to automatycznie będę musiała zrezygnować z stymulacji i od razu przejść do inseminacji? Nie chciałam nikogo urazić dla mnie to po prostu wszystko jest nowe,niby staramy się o dziecko od 5 lat ale dopiero teraz miałam immunologie przebadaną.

  • Evita Autorytet
    Postów: 823 807

    Wysłany: 8 lutego 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, problemy z immunologia nie wykluczają naturalnego poczęcia. Immunologia to bardziej kwestia donoszenia ciąży a nie zajścia. Jeśli nie masz niedroznych jajowodów albo innych ciężkich chorób możesz naturalnie się starać.Ja zawsze zachodze naturalnie i zawsze tracę. Jakbym podeszła do in vitro tak samo bym straciła.

    ooolccciaaa lubi tę wiadomość

    Evita

    4 straty
    immunologia+ nieprawidłowy kariotyp
  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 8 lutego 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evita wrote:
    Nie, problemy z immunologia nie wykluczają naturalnego poczęcia. Immunologia to bardziej kwestia donoszenia ciąży a nie zajścia. Jeśli nie masz niedroznych jajowodów albo innych ciężkich chorób możesz naturalnie się starać.Ja zawsze zachodze naturalnie i zawsze tracę. Jakbym podeszła do in vitro tak samo bym straciła.

    Evita to ja mam podobnie,też nie potrafię utrzymać ciąży dłużej niż 6-7 tyg.A powiedzcie mi jaki jest odstęp czasu między szczepieniami?Szczepimy się 3 razy tak?A po jakim czasie od pierwszej szczepionki dostajemy drugą?

  • polala Ekspertka
    Postów: 163 82

    Wysłany: 8 lutego 2017, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Polala, co do intralipidu to na zagranicznych portalach są badania które wykazują jego skuteczność. AH jest faktycznie naprawdę istotnym wspomaganiem zarodka. Klej to raczej niewiele wnosi.
    ale tak naprawdę to wszystko zależy w największej mierze od szczęścia.

    Owszem podczas implantacji zachodza tak liczne i nie znane nam procesy chemiczne ze po prostu trzeba mniec szczescie. Jesli chodzi o intralipid to z moich info wynika ze owszem obniza on NK i moze tym samym przyczyniac sie do zwiekszenia szans na implantacje ale nie ma wystarczajacych badan ktore okreslilyby intralipid jako skuteczna metode wykonywana rutynowo orzy braku zagniezdzenia.
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4518016/#!po=65.3846

    2015.04 I Isci 1 x B4 :(
    2016.03 II Isci 1 x 1AB :(
    2016.06 III Isci 2 x 4CC :(
    2017.04 FET 1x 4CC :(
    2017.07 IV Isci 1x3AB 9dpt 92, 12dpt 236 , 14dpt 540, 25dpt ❤
    TP 26.03.2018
    29.03.2018 Pola😍
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 8 lutego 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podpowiedzcie jeszcze czy ALLO MLR mozna zrobic gdzieś w Warszawie?

  • Evita Autorytet
    Postów: 823 807

    Wysłany: 9 lutego 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooolccciaaa wrote:
    Evita to ja mam podobnie,też nie potrafię utrzymać ciąży dłużej niż 6-7 tyg.A powiedzcie mi jaki jest odstęp czasu między szczepieniami?Szczepimy się 3 razy tak?A po jakim czasie od pierwszej szczepionki dostajemy drugą?

    Zależy u jakiego lekarza. Ja się szczepie u Maliny, szczepienia co 2 tyg, jedna seria to 3 szczepienia. Potem MLR i jeśli wynik jest dobry to super a jeśli nie to kolejne serie do skutku.

    ooolccciaaa lubi tę wiadomość

    Evita

    4 straty
    immunologia+ nieprawidłowy kariotyp
  • Evita Autorytet
    Postów: 823 807

    Wysłany: 9 lutego 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    Dziewczyny podpowiedzcie jeszcze czy ALLO MLR mozna zrobic gdzieś w Warszawie?

    Poszukaj oddzialow/instytutow immunologii, na przykład przy szpitalach uniwersyteckich. Na pewno gdzieś robia.

    Evita

    4 straty
    immunologia+ nieprawidłowy kariotyp
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 9 lutego 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,które były u dr Pasnika,prosze o odp.
    Jutro jadę do niego na wizytę.
    Spodziewam sie ze zleci mi badania
    -CBA
    -ALLO MLR
    -TEST CYTOTOKSYCZNY

    wizytę ma o 13:00 czy po wizycie mogę zrobic jeszcze badania czy bedzie za późno?
    Drugie pytanie: czy do tych badań trzeba byc na czczo?

    ooolccciaaa lubi tę wiadomość

  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 9 lutego 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 ja badania u Pasńika robiłam o 14.Pani przez tel powiedziała mi że dwie godziny przed badaniem nie można nic jeść już.

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 10 lutego 2017, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78, allo mlr można tylko w określone dni bodajże poniedziałek i czwartek.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Polala, co do intralipidu to na zagranicznych portalach są badania które wykazują jego skuteczność.

    Ja chodząc na wlewy spotkałam już bardzo wiele dziewczyn, które zaszły w ciążę dzięki intralipidowi i nie poroniły do tej pory. Myślę więc, że coś jest w tym leku, że naprawdę pomaga. Oczywiście tak, jak napisałaś, trzeba mieć też trochę szczęścia w tym wszystkim.

    shooa lubi tę wiadomość

  • asiamar Autorytet
    Postów: 491 382

    Wysłany: 10 lutego 2017, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evita wrote:
    Zależy u jakiego lekarza. Ja się szczepie u Maliny, szczepienia co 2 tyg, jedna seria to 3 szczepienia. Potem MLR i jeśli wynik jest dobry to super a jeśli nie to kolejne serie do skutku.
    Evita czy długo się czeka na szczepienia u Maliny i jaki jest koszt szczepień?

    Nadzieja umiera ostatnia... czekam na mój mały wielki cud.
    Gameta Rzgów <3 <3 <3. Jest cud ❤
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 10 lutego 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, byłam dzisiaj u dr Pasnika.
    Generalnie mam bardzo dobre wyniki.
    Ale... mam hashimoto, teoretycznie pod kontrola tsh-1,3. Jednak atpo które było określane w 2014 toku było 1200. Endokrynolodzy badają jectylko raz i potem nie maja już dla nich znaczenia, a dla Pana dr jednaj maja. Zalecenie - na czas starań dieta bezglutenowa ( rownież ze względu na chorobę wrzodziejące zapalenie jelita grubego)
    Zlecone badania:
    -CBA- jeśli bedą rozjechane Pan doktor wdroży leki immunosupresyjne na 3-4 tygodnie.
    -helicobdkter pylori.

    Reszta Ok. Po otrzymaniu wynikow leczenie. Transfer z fraxiparine, acard.

    A jeśli cytokiny bedą Ok, to wracam do mojego giną, który powiedział ze po diagnozie immunologa , chce sprowadzić u mnie leczenie gestagenami, aby poprawić receptywnosc endometrium.
    Miejmy nadzieje,ze cos drgnie

    shooa lubi tę wiadomość

  • Evita Autorytet
    Postów: 823 807

    Wysłany: 11 lutego 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiamar wrote:
    Evita czy długo się czeka na szczepienia u Maliny i jaki jest koszt szczepień?

    Nie czeka się wcale- ja byłam w srode na wizycie i umowilam się na poniedziałek. Oczywiście zapisujesz się od razu na całą serię i wtedy w ogóle nie ma problemu. Ja byłam na wizycie jako pacjentka nagła (poronienie lub ciąża) i dla takich osób zawsze też są miejsca zarezerwowane.

    Aha i cena jest 600zl za szczepienie jeśli nic nie przekręcam, sorki ale mój M zazwyczaj płaci..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2017, 17:40

    Evita

    4 straty
    immunologia+ nieprawidłowy kariotyp
  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 11 lutego 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    Dziewczyny, byłam dzisiaj u dr Pasnika.
    Generalnie mam bardzo dobre wyniki.
    Aaa78 zazdroszczę Ci też chciałabym usłyszeć takie wieści od Paśnika.Ja jadę we wtorek i już z nerwów spać nie mogę...

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 11 lutego 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale olciaaa ja nie wiem czy to dobrze. Myślałam ze jak do niego pojadę to coś znajdzie.
    Moze te cytokińy mama rozjechane wiec leczenie lekami immunosupresyjnymi , bez szczepień wystarczy.
    Nie denerwuj sie. Ja ma 39 lat 3 lata staram sie o dziecko, w crio które były,nie udały sie. Lekarze szukają i szukają. Trop jest coś w endometrium, w błonie śluzowej macicy przeszkadza w zagnieżdżeniu. Zarodki szybko i ładnie rozwijają sie do blastocysty.
    Paśnik sprawdża,co z immunologii moze mniej wpływ na niepłodność a gin ( ale taki spec od endo) dał mi póki co doksycykline. Antybiotyk ktory zwalcza wszystko jest w endometrium. Dodatkowo czeka na wyniki immunologii i potemza zacznie leczyć endo gestagenami.
    Paśnik zasugerował tez helicopakter oraz atpo jako mozeliwe przyczyny wiec jestem na diecie bezglutenowej na czas starania.
    Nie bój sie olciaa a moze akurat tam usłyszysz coś zmieni obraz całej twojej histroii

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 11 lutego 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój słownik w tablecie ciagle mi przekształca zadania ,urywa słowa zamienia.sorki dziewczyny

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 11 lutego 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba ten nasz wątek zaczyna tracić zainteresowanie a szkoda...

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 13 lutego 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od Paśnika
    Jaki dr dał Wam antybiotyk na helicobaktera ? Wyszedł mi dodatni

    amygdala lubi tę wiadomość

‹‹ 65 66 67 68 69 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ