Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • shooa Autorytet

Wysłany: 13 lutego 2017, 16:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa78, u nas nie było helicobacter, ale dziewczyny co brały leki to od rodzinnego miały.
    Wątek nie umiera chyba, tylko narazie wszystkie chyba na coś czekają ;)

ja napiszę co u mnie, dla podtrzymania wątku ;)
    minął tydz od szczepienia i jest ok, ręce nie bolą już od paru dni, zaczerwienienia delikatne choć czasem są mocniejsze, np. po siłowni czy po kąpieli, no i są grudki podskórne. ogólnie bez tragedii, najgorsze chyba te wkłucia, bo u mnie nawet swędzenie było znośne bo nie swędziało non stop tylko czasami :) także czekam na drugie z niecierpliwością a potem muszę jakoś wymyślić jak zbadać allo mlr bo za chiny nie pasuje mi do Łodzi jechać bo mam napięty grafik a transfer już na początku kwietnia planuję. no i jestem na antykach żeby endo wspomóc.

Evita, jak się czujesz..?

IT'S A BOY! <3
    3jgxskjolv36r7wh.png
    2015-2018 niedrożne jajowody III IVF 8 transferów
    trzy aniołki
    11.2020 r. - II kreski
  • shooa Autorytet

Wysłany: 13 lutego 2017, 16:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa78, no wysokie te p/c masz. mi Paśnik kazał zbijać a miałam aTG 25 przy normie do 115, a aTPO 13 przy normie do 34.
    Na pocieszenie Ci powiem, że wcześniej miałam aTPO 94 ale to właśnie branie sterydu przez 4 mce (zanim dotarłam do Pasnika) mi obniżyły tak ładnie, więc jak dostaniesz od niego leki to pomogą :)

IT'S A BOY! <3
    3jgxskjolv36r7wh.png
    trzy aniołki
    11.2020 r. - II kreski
  • ooolccciaaa Koleżanka

Wysłany: 13 lutego 2017, 18:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jadę jutro,więc jak wróce to dam wam znać co mi powiedział.Aaaa78 ja mam 28 lat w tym roku i wszyscy mi mówią że to jest ostatni dzwon...bo termin przydatności mi się kończy...jak widzicie piękne pocieszenie

• Aaa78 Ekspertka

Wysłany: 13 lutego 2017, 20:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shooa byłam na sterydzie przez 3 miesiące ( w grudniu mi sie skończył) dał mi go gastrolog na inna dolegliwość. Chyba zbadam te atpo raz jeszcze moze spadły.
    Powiedzie mi prosze jak to jest z odpowiadaniem prze zdr na maile, pisaliście o tym. Mi pani na rejestracji mówiła ze to kosztuje 150...
    Na jaki adres pisaliście swoje pytania?
    Byłam dzisija rownież na wizycie przed kolejnym crio u swojejPani doktor, trochę z nia porozmawiałam. Ona bardz przeżywa to ze sie nie udaje. Raz jeszcze na go zerknęła wczytałam sie i ona bardziej upatruje sie przyczyn niepowodzeń w hashimoto.
    Kurczę boje sie, ja wiem, że sie nie uda. Boję się,że pomtej porażce już sie nie podniosę...

• Evita Autorytet

Wysłany: 13 lutego 2017, 21:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shooa dziękuję że pytasz. Czuję się znośnie, mam doła oczywiście ale byłam u Maliny na wizycie no i podniósł mnie jakoś na duchu i pozbierał do przysłowiowej kupy... Dołożył mi leków i kazał się nie zadreczac bo na genetykę (miałam typowa biochemiczna) nie ma rady. Dziś byłam na doszczepianiu i jadę jeszcze za dwa tyg. Boję się dziewczyny ze w takim tempie do 40stki się nie wyrobie bo co zajde to tracę. Ale się nie poddaje bo co mi zostało?

Evita

4 straty
    immunologia+ nieprawidłowy kariotyp
  • Mallina Autorytet

Wysłany: 13 lutego 2017, 22:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny, chcę się zameldować w tym wątku. Nie zaglądałam na forum od pół roku, potrzebowałam przerwy po ostatnich przykrych doświadczeniach. Ciąża mojej znajomej zmotywowała mnie do dalszego działania i takim sposobem trafiłam do dr. Paśnika w Łodzi. Zlecił mi kilka badań: bakterię helicobacter pylori, multi test, przeciwciała przeciwplenikowe, przeciwciała przeciwjądrowe i ocenę cytokin i współczynnika Th1/Th2. Na wynik CBA jeszcze czekam, ale z pozostałych wyników okazało się że mam bakterię helicobacter i przeciwciała przeciwplemnikowe, przynajmniej już wiem dlaczego nie mogłam zajść w naturalną ciążę. Jestem jeszcze zielona w temacie immunologii i czy któraś z Was mogłaby mi wytłumaczyć jaki wpływ na ciążę ma bakteria helicobacter?

p19ukw7ifmlxopac.png
  • wombi Autorytet

Wysłany: 13 lutego 2017, 22:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina podobno helicobacter może utrudniać zagnieżdżenie

Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, helicobacter, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza i borelioza - POKONANE
    Starania 7 lat
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc <3
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
  • Mallina Autorytet

Wysłany: 13 lutego 2017, 22:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    wombi wrote:
    Mallina podobno helicobacter może utrudniać zagnieżdżenie
    Miałam 2 biochemiczne i jedno puste jajo płodowe i tak się zastanawiałam czy ta bakteria mogła spowodować ciążę bezzarodkową.

p19ukw7ifmlxopac.png
  • polala Ekspertka

Wysłany: 14 lutego 2017, 08:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    Raz jeszcze na go zerknęła wczytałam sie i ona bardziej upatruje sie przyczyn niepowodzeń w Hashimoto.
    Kurczę boje sie, ja wiem, że sie nie uda. Boję się,że pomtej porażce już sie nie podniosę...
    Aaa78 dasz rade i sie podniesiesz. Zadziwiające jest jak nadzieja wpływa na człowieka. Ja co prawda w ciąży nawet na chwile nie bylam i wydaje mi sie to mega abstrakcyjne.... Ale sama sie zaskakuje jak za każdym razem mowie ze to koniec ale później odbijam sie od rozpaczy i dzialam dalej. Nie wiem skąd mam na to energie. Samo przychodzi. I tak bedzie u Ciebie, znajdziesz siłę tak długo jak długo nie będziesz sie mogla pogodzić z porażką.

Evita lubi tę wiadomość

2015.04 I Isci 1 x B4 :(
    2016.03 II Isci 1 x 1AB :(
    2016.06 III Isci 2 x 4CC :(
    2017.04 FET 1x 4CC :(
    2017.07 IV Isci 1x3AB 9dpt 92, 12dpt 236 , 14dpt 540, 25dpt ❤
    TP 26.03.2018
    29.03.2018 Pola😍
  • Aaa78 Ekspertka

Wysłany: 14 lutego 2017, 08:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki shooa za wsparcie.

• Justine Autorytet

Wysłany: 14 lutego 2017, 08:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Pink, przeciwciała Ci spadną po encortonie, ale jak miałaś szczepienia (wybacz, nie pamiętam) to encorton niweluje działanie szczepień, dlatego dr każe brać dopiero przed samym transferem.

Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • shooa Autorytet

Wysłany: 14 lutego 2017, 09:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa78, napisz do mnie na priv to Ci podam maila do dr.
    Nie bój się. My kobiety jesteśmy takimi istotami, że mamy niewyobrażalne pokłady sił.. uda. w końcu musi się udać..sama sobie to powtarzam po 7 transferach.

Evita, i dobrze że Cię spionizował :) na genetykę nie poradzi się nic, ale w końcu się Wam uda i 'ten' zarodek z Wami zostanie, zobaczysz :)

LadyPink ja nie biorę już sterydów dłuższy czas, jestem w trakcie szczepień, ale przed szczepieniami zrobiłam tylko tygodniową immunosupresję na wypadek właśnie p/c. A wtedy co mi spadły p/c wiosną to brałam dawkę równą 10mg encortonu, tzn. metypred w przeliczeniu na taką dawkę. Jeśli nie miałaś szczepień to faktycznie zaczęcie już ze sterydami to niezły pomysł.

IT'S A BOY! <3
    3jgxskjolv36r7wh.png
    trzy aniołki
    11.2020 r. - II kreski
  • Aaa78 Ekspertka

Wysłany: 14 lutego 2017, 11:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shooa wysłałam ci zaproszenie

• Justine Autorytet

Wysłany: 14 lutego 2017, 12:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Pink, w takim razie bierz już encorton :D

Jak chcesz sprawdzić czy intralipid Ci coś psuje to musisz odczekać kilka dni bo on potrzebuje czasu, żeby się rozkręcić.
    Mi po intralipidzie a/tpo spadły.

Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • shooa Autorytet

Wysłany: 14 lutego 2017, 12:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od prof. Malinowskiego - powiedzcie proszę, czy on zaleca scratching endometrium po szczepieniach czy nie?

IT'S A BOY! <3
    3jgxskjolv36r7wh.png
    trzy aniołki
    11.2020 r. - II kreski
  • wombi Autorytet

Wysłany: 14 lutego 2017, 15:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was miała rozjechane cytokiny i wyszła borelioza? ?? Bo ja właśnie odebrałam wyniki i mam :(

Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, helicobacter, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza i borelioza - POKONANE
    Starania 7 lat
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc <3
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
  • Aaa78 Ekspertka

Wysłany: 14 lutego 2017, 17:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shooa wysłałam ci wiadomosc

• ooolccciaaa Koleżanka

Wysłany: 14 lutego 2017, 18:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj byłam u Paśnika i powiem wam że jestem mile zaskoczona:) W końcu jakiś lekarz który na chłopski rozum wytłumaczył nam o co chodzi.Pan dr powiedział,że wyniki nie są złe ale kazał nam zrobić jeszcze MLR i coś na L ale nie pamiętam nazwy :) i od tych wyników zależy dalsza diagnoza.Tak więc czeka mnie długie 10 dni.Jak tylko dostanę wyniki to je wam napisze :)Aaa78 a Ty się nie martw ja sama straciłam dwie ciąże,ostatnią tydzień przed Wigilią...ale my kobietki jesteśmy twarde,kto da rade jak nie my ;)Kiedyś nadejdzie i nasz czas aby zostać mamusiami najważniejsze to się nie poddawać

• Aaa78 Ekspertka

Wysłany: 14 lutego 2017, 18:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooolciaaa dziekuje za wsparcie, wiesz jak to jest, huśtawka.
    Jakie pokazałaś mu badania? Ja byłam u niego w czwartek zlecił mi tylko helicobactera ( wyszedł) oraz test CBA i tu czekam.mi zlecał MLR i tak sie zastanawiam dlaczego.powiedzila ze nie jest zle i ze pewnie skończy sie na lekach immunospuresyjnych.

• Aaa78 Ekspertka

Wysłany: 14 lutego 2017, 18:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam napisać ze MLR mi nie zlecił i tak sie zastanawiam dlaczego?

‹‹ 66 67 68 69 70 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego