X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2017, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa78, u nas nie było helicobacter, ale dziewczyny co brały leki to od rodzinnego miały.
    Wątek nie umiera chyba, tylko narazie wszystkie chyba na coś czekają ;)

    ja napiszę co u mnie, dla podtrzymania wątku ;)
    minął tydz od szczepienia i jest ok, ręce nie bolą już od paru dni, zaczerwienienia delikatne choć czasem są mocniejsze, np. po siłowni czy po kąpieli, no i są grudki podskórne. ogólnie bez tragedii, najgorsze chyba te wkłucia, bo u mnie nawet swędzenie było znośne bo nie swędziało non stop tylko czasami :) także czekam na drugie z niecierpliwością a potem muszę jakoś wymyślić jak zbadać allo mlr bo za chiny nie pasuje mi do Łodzi jechać bo mam napięty grafik a transfer już na początku kwietnia planuję. no i jestem na antykach żeby endo wspomóc.

    Evita, jak się czujesz..?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa78, no wysokie te p/c masz. mi Paśnik kazał zbijać a miałam aTG 25 przy normie do 115, a aTPO 13 przy normie do 34.
    Na pocieszenie Ci powiem, że wcześniej miałam aTPO 94 ale to właśnie branie sterydu przez 4 mce (zanim dotarłam do Pasnika) mi obniżyły tak ładnie, więc jak dostaniesz od niego leki to pomogą :)

  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 13 lutego 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jadę jutro,więc jak wróce to dam wam znać co mi powiedział.Aaaa78 ja mam 28 lat w tym roku i wszyscy mi mówią że to jest ostatni dzwon...bo termin przydatności mi się kończy...jak widzicie piękne pocieszenie

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 13 lutego 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shooa byłam na sterydzie przez 3 miesiące ( w grudniu mi sie skończył) dał mi go gastrolog na inna dolegliwość. Chyba zbadam te atpo raz jeszcze moze spadły.
    Powiedzie mi prosze jak to jest z odpowiadaniem prze zdr na maile, pisaliście o tym. Mi pani na rejestracji mówiła ze to kosztuje 150...
    Na jaki adres pisaliście swoje pytania?
    Byłam dzisija rownież na wizycie przed kolejnym crio u swojejPani doktor, trochę z nia porozmawiałam. Ona bardz przeżywa to ze sie nie udaje. Raz jeszcze na go zerknęła wczytałam sie i ona bardziej upatruje sie przyczyn niepowodzeń w hashimoto.
    Kurczę boje sie, ja wiem, że sie nie uda. Boję się,że pomtej porażce już sie nie podniosę...

  • Evita Autorytet
    Postów: 823 807

    Wysłany: 13 lutego 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shooa dziękuję że pytasz. Czuję się znośnie, mam doła oczywiście ale byłam u Maliny na wizycie no i podniósł mnie jakoś na duchu i pozbierał do przysłowiowej kupy... Dołożył mi leków i kazał się nie zadreczac bo na genetykę (miałam typowa biochemiczna) nie ma rady. Dziś byłam na doszczepianiu i jadę jeszcze za dwa tyg. Boję się dziewczyny ze w takim tempie do 40stki się nie wyrobie bo co zajde to tracę. Ale się nie poddaje bo co mi zostało?

    Evita

    4 straty
    immunologia+ nieprawidłowy kariotyp
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 13 lutego 2017, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny, chcę się zameldować w tym wątku. Nie zaglądałam na forum od pół roku, potrzebowałam przerwy po ostatnich przykrych doświadczeniach. Ciąża mojej znajomej zmotywowała mnie do dalszego działania i takim sposobem trafiłam do dr. Paśnika w Łodzi. Zlecił mi kilka badań: bakterię helicobacter pylori, multi test, przeciwciała przeciwplenikowe, przeciwciała przeciwjądrowe i ocenę cytokin i współczynnika Th1/Th2. Na wynik CBA jeszcze czekam, ale z pozostałych wyników okazało się że mam bakterię helicobacter i przeciwciała przeciwplemnikowe, przynajmniej już wiem dlaczego nie mogłam zajść w naturalną ciążę. Jestem jeszcze zielona w temacie immunologii i czy któraś z Was mogłaby mi wytłumaczyć jaki wpływ na ciążę ma bakteria helicobacter?

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 13 lutego 2017, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina podobno helicobacter może utrudniać zagnieżdżenie

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 13 lutego 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wombi wrote:
    Mallina podobno helicobacter może utrudniać zagnieżdżenie
    Miałam 2 biochemiczne i jedno puste jajo płodowe i tak się zastanawiałam czy ta bakteria mogła spowodować ciążę bezzarodkową.

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • polala Ekspertka
    Postów: 163 82

    Wysłany: 14 lutego 2017, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    Raz jeszcze na go zerknęła wczytałam sie i ona bardziej upatruje sie przyczyn niepowodzeń w Hashimoto.
    Kurczę boje sie, ja wiem, że sie nie uda. Boję się,że pomtej porażce już sie nie podniosę...
    Aaa78 dasz rade i sie podniesiesz. Zadziwiające jest jak nadzieja wpływa na człowieka. Ja co prawda w ciąży nawet na chwile nie bylam i wydaje mi sie to mega abstrakcyjne.... Ale sama sie zaskakuje jak za każdym razem mowie ze to koniec ale później odbijam sie od rozpaczy i dzialam dalej. Nie wiem skąd mam na to energie. Samo przychodzi. I tak bedzie u Ciebie, znajdziesz siłę tak długo jak długo nie będziesz sie mogla pogodzić z porażką.

    Evita lubi tę wiadomość

    2015.04 I Isci 1 x B4 :(
    2016.03 II Isci 1 x 1AB :(
    2016.06 III Isci 2 x 4CC :(
    2017.04 FET 1x 4CC :(
    2017.07 IV Isci 1x3AB 9dpt 92, 12dpt 236 , 14dpt 540, 25dpt ❤
    TP 26.03.2018
    29.03.2018 Pola😍
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 14 lutego 2017, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki shooa za wsparcie.

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 14 lutego 2017, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Pink, przeciwciała Ci spadną po encortonie, ale jak miałaś szczepienia (wybacz, nie pamiętam) to encorton niweluje działanie szczepień, dlatego dr każe brać dopiero przed samym transferem.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2017, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa78, napisz do mnie na priv to Ci podam maila do dr.
    Nie bój się. My kobiety jesteśmy takimi istotami, że mamy niewyobrażalne pokłady sił.. uda. w końcu musi się udać..sama sobie to powtarzam po 7 transferach.

    Evita, i dobrze że Cię spionizował :) na genetykę nie poradzi się nic, ale w końcu się Wam uda i 'ten' zarodek z Wami zostanie, zobaczysz :)

    LadyPink ja nie biorę już sterydów dłuższy czas, jestem w trakcie szczepień, ale przed szczepieniami zrobiłam tylko tygodniową immunosupresję na wypadek właśnie p/c. A wtedy co mi spadły p/c wiosną to brałam dawkę równą 10mg encortonu, tzn. metypred w przeliczeniu na taką dawkę. Jeśli nie miałaś szczepień to faktycznie zaczęcie już ze sterydami to niezły pomysł.

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 14 lutego 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shooa wysłałam ci zaproszenie

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 14 lutego 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Pink, w takim razie bierz już encorton :D

    Jak chcesz sprawdzić czy intralipid Ci coś psuje to musisz odczekać kilka dni bo on potrzebuje czasu, żeby się rozkręcić.
    Mi po intralipidzie a/tpo spadły.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od prof. Malinowskiego - powiedzcie proszę, czy on zaleca scratching endometrium po szczepieniach czy nie?

  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 14 lutego 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was miała rozjechane cytokiny i wyszła borelioza? ?? Bo ja właśnie odebrałam wyniki i mam :(

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 14 lutego 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shooa wysłałam ci wiadomosc

  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 14 lutego 2017, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj byłam u Paśnika i powiem wam że jestem mile zaskoczona:) W końcu jakiś lekarz który na chłopski rozum wytłumaczył nam o co chodzi.Pan dr powiedział,że wyniki nie są złe ale kazał nam zrobić jeszcze MLR i coś na L ale nie pamiętam nazwy :) i od tych wyników zależy dalsza diagnoza.Tak więc czeka mnie długie 10 dni.Jak tylko dostanę wyniki to je wam napisze :)Aaa78 a Ty się nie martw ja sama straciłam dwie ciąże,ostatnią tydzień przed Wigilią...ale my kobietki jesteśmy twarde,kto da rade jak nie my ;)Kiedyś nadejdzie i nasz czas aby zostać mamusiami najważniejsze to się nie poddawać

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 14 lutego 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooolciaaa dziekuje za wsparcie, wiesz jak to jest, huśtawka.
    Jakie pokazałaś mu badania? Ja byłam u niego w czwartek zlecił mi tylko helicobactera ( wyszedł) oraz test CBA i tu czekam.mi zlecał MLR i tak sie zastanawiam dlaczego.powiedzila ze nie jest zle i ze pewnie skończy sie na lekach immunospuresyjnych.

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 14 lutego 2017, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam napisać ze MLR mi nie zlecił i tak sie zastanawiam dlaczego?

‹‹ 66 67 68 69 70 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ