X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • pysia Autorytet
    Postów: 1579 809

    Wysłany: 5 lutego 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli żadne z tych dodatków niie pomagają? Niestety angielskiego nie znam tak żeby przeczytać artykuł. ..

    uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
  • polala Ekspertka
    Postów: 163 82

    Wysłany: 5 lutego 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia powiem Ci ze sama zaczelam grzebać bo juz zaczęłam glupiec.... korzystalam ostatnio z embryoglue i ah. Teraz robię szczepienia za namową rodziny. Nie bardzo w to wierze ale faktycznie mam chorobę auto i nieoznaczalne przeciwciała. Najwyżej nic one nie wniosą.
    Ale jedynie primo vision czyli monitoring oraz ah maja faktyczna skuteczność. Czyli placisz za cos co podnosi szanse. Trafiłam tez przez przypadek na bloga świetnego gina od nieplodnosci z Indii który bardzo fajnie tłumaczy porażki in vitro i właśnie dodatki do ivf czy warto czy nie. Konsultowalam z nim moje dotychczasowe procedury. Zawsze warto zasięgnąć drugiej opinii.

    2015.04 I Isci 1 x B4 :(
    2016.03 II Isci 1 x 1AB :(
    2016.06 III Isci 2 x 4CC :(
    2017.04 FET 1x 4CC :(
    2017.07 IV Isci 1x3AB 9dpt 92, 12dpt 236 , 14dpt 540, 25dpt ❤
    TP 26.03.2018
    29.03.2018 Pola😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polala, co do intralipidu to na zagranicznych portalach są badania które wykazują jego skuteczność. AH jest faktycznie naprawdę istotnym wspomaganiem zarodka. Klej to raczej niewiele wnosi.
    ale tak naprawdę to wszystko zależy w największej mierze od szczęścia.

    ja po pierwszym szczepieniu, wczoraj było dużo ludzi..
    bolało dość mocno, ale dobrze że to tylko kilka sekund i po robocie.
    rozumiem, że im silniejsza reakcja tym lepiej?
    Dziewczyny którym MLR wzrósł po szczepieniach - jakie miałyście reakcje przy każdym? silne czy raczej słabe? i takie same po każdej szczepionce czy z każdym kolejnym słabła reakcja?

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 7 lutego 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shooa, generalnie mówili że im mocniejsza reakcja tym lepiej, ale ja byłam przykładem który przeczył tej teorii ;) Po pierwszym szczepieniu nie byłam w stanie siedzieć ani ruszać rękami. Bąble miałam jeszcze na kolejnym szczepieniu. Jaki efekt był moich szczepień znasz ;)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • MariaElena Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 7 lutego 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A szczepienia u Paśnika kosztują 550 zł + wizyta ? Bo ja nawet nic na ten temat nie wiem. Zapomnialam spytac. Gdzies tylko na forum widzialam info o cenie jednego szczepienia. Cena sie zgadza dziewczyny ?

    Trombofilka, brak hamowania, ana
    3 aniołki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cena to 600zł, wizyty nie ma.

    No to super :( ja żadnych tragicznych reakcji nie mam, w nocy się ciężkawo spało bo jak się dotknęłam w ręce to się budziłam. dziś trochę bolą ręce, są czerwone plamy wokół wkłuć i zgrubiałe jakby podpuchnięte ręce. i takie gorąco w rękach czuję. i chwilami swędzą. nic więcej :(

    MariaElena lubi tę wiadomość

  • Evita Autorytet
    Postów: 823 807

    Wysłany: 7 lutego 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chciałam tylko podzielić się informacja że u mnie też szczepienia się nie sprawdziły. Po pozytywnym teście beta w ciągu 2 dni przyrosla... 1 punkt. Czeka mnie 3 poronienie :(

    Evita

    4 straty
    immunologia+ nieprawidłowy kariotyp
  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 7 lutego 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny dołączam do waszego grona.Jestem po dwóch poronieniach,w pierwszą ciąże zaszłam naturalnie w drugą po stymulacji lamette.Obie zakończyły się ok 6 tyg.Po drugiej próbie pani dr z ivimedu w Katowicach kazała zrobić szczegółowe badania i tak:
    Antykolagulant tocznia - dodatni
    Współczynnik LA-za wysokie
    ANA 2-dodatnie
    czynnik martwicy nowotworu- 316pg/ml
    Interleukina 5- 20pg/ml
    Interleukina 2- 51pg/ml
    Wskaźnik IFN/IL4- 12,3 ratio
    Wskaźnik IFN/IL10- 0,2 ratio
    Wskaźnik TNF?II10-0,1 ratio
    Za tydzień wizyta u dr.Paśnika i zaczynam prosić o cud aby nie były potrzebne szczepienia tylko wystarczą same tabletki.Mam nadzieje że z okazji walentynek Pan dr będzie miał dobre wiadomości.Ja już tracę nadzieje dziewczyny,że kiedyś się uda.Zaczynam się już nad adopcją zastanawiać,bo nie wiem ile jeszcze zniosę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2017, 18:55

  • MariaElena Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 7 lutego 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evita a terapia przeciwzakrzepowa? Badania genetyczne. Jeszcze duzo mozliwosci.

    ooolccciaaa czemuż tak bardzo boisz sie szczepien ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2017, 14:47

    Trombofilka, brak hamowania, ana
    3 aniołki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evita :( nie poddawaj się, wiesz że przy CB w większości to genetyka zarodka.. Walczcie dalej!



    Czy są tu jakieś dziewczyny, które mają endometriozę i szczepiły się u dr Malinowskiego?


  • Evita Autorytet
    Postów: 823 807

    Wysłany: 7 lutego 2017, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terapię przeciwzakrzepowe miałam też, Encorton, Fraxiparyne, Acard, luteine. Już mi się skończyły pomysły na leczenie.

    Evita

    4 straty
    immunologia+ nieprawidłowy kariotyp
  • PolaMinka Autorytet
    Postów: 374 151

    Wysłany: 7 lutego 2017, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a o co chodzi z tym mlr? To się z krwi robi? O czym to świadczy i jaki ma związek z zachodzeniem w ciąże?
    Ja poczatkuje dopiero z immunologią. Jestem po 3 nieudanych IUI. Beta nigdy nawet nie drgnęła zawsze równe 1,2. Jestem po wyleczonej hiperprolaktynemii, która miała być przyczyną niepowodzeń. Niestety to nie to albo nie tylko to. Z subpopulacji wyszły mi Nk na poziomie 0,49. Da starających o połowe za duże. Biorę metypred 4mg 2-1-0. I tak aż do ciąży. Póki co nie bardzo się po nim czuje ale może organizm się przyzwyczai. na koniec lutego mamy z mężem wizyte u genetyka. Założyłam, że przezd kolejną IUI zrobię zdecydowanie szerszą diagnostykę bo niestety każde kolejne niepowodzenie znosze gorzej. Dlatego zastanawia mnie to mlr może w ramach samodiagnozy ;) warto zrobić.

    b71c39983e8062f47b2c9285f223e4ae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 7 lutego 2017, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Dziewczyny, nie wiem czy wiecie.
    W labach SYNEVO robią badania immunologiczne, m.in. test CBA czy test LCT przed szczepieniami. dobre ceny, krótki czas oczekiwania do dwóch tyg. labów jest sporo w Polsce więc nie trzeba jeździć do Łodzi czy Krakowa.

    Shooa a sprawdzałas cenę testu CBA w w synevo? Ile kosztuje?

  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 7 lutego 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariaElena wrote:
    Evita a terapia przeciwzakrzepowa? Badania genetyczne. Jeszcze duzo mozliwosci.

    ooolccciaaa czemuż tak bardzo boisz sie szczepien ?
    Może dlatego że mój gin mi je odradza,w klinice do której chodzę też są sceptycznie nastawieni.a my nie damy rady z mężem jeździć ze Śląska do Łodzi na te zastrzyki bo praca nam na to nie pozwoli.Szukam na miejscu jakiegoś ośrodka który w razie czego zrobiłby mi te zastrzyki jakby już nie było wyjścia.Sama chciałabym najpierw lekami spróbować

  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 7 lutego 2017, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może zadam głupie pytanie ale dopiero się wprawiam jeśli chodzi o immunologie ale dlaczego większość z was nie próbuje zajść naturalnie w ciąże?Większość jak czytałam to in vitro albo inseminacja czy to ma coś wspólnego z immunologią albo szczepieniami?

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 7 lutego 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każda z nas ma za sobą pozamykane etapy. Starania naturalne, inseminacje , in vitro. Każdy z tych etapów był poprzedzony miesiącami prób i leczeniem. Żadna z nas nie obudziła sie rano i doszła do wniosku ze w ciaze chce zajść ale tylko za pomocą in vitro.
    Ja zauważysz mamy za sobą lata starań a in vitro jest często nasza ostatnia nadzieja nie zawsze jednak kończy sie sukcesem.

    shooa, Justine, marzenie83 lubią tę wiadomość

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 7 lutego 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leczenie immunologiczne jest rownież takim etapem kiedy in vitro zawodzi już kilkukrotnie P,wtedy szukamy dalej.szukamy przyczyny naszych niepowodzeń, rownież lekarze prowadzą każda swoją pacjentkę wg schematu ktory ci wyżej opisałam. Często dla ginekologa kwestie immunologiczne sa całkowicie obce. Tu kończą sie ich kompetencje.choc sa i tacy którzy jednocześnie łącze obie te specjlaizacje.to tylko pokazuje jak złożona jest kwestia płodności/ niepłodności.

    shooa, marzenie83, sylvuś lubią tę wiadomość

  • MariaElena Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 7 lutego 2017, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie zgadzam sie z Aaa78.
    Ja natomiast zawsze zachodze naturalnie w ciaze lecz zawsze tez sie konczy na 6/7 tygodniu. I tu po wielu badaniach uklonila sie immunologia...dlatego te szczepienia.

    Trombofilka, brak hamowania, ana
    3 aniołki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78, nie pamiętam już bo nie zapisałam, tego ale między 200 a 300zł bodajże.

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 7 lutego 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w synevo cytokiny kosztuja ok 360 zl

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
‹‹ 64 65 66 67 68 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ