X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • PolaMinka Autorytet
    Postów: 374 151

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami teoria lekarzy swoją drogą a doświadczenie życiowe koleżanek z forum swoją ;) Zawsze lubię znać Wasze zdanie, dzięki niemu wiem, że mam się nie cieszyć, że NK są w normie bo podobno dla nas starających jest niższa i tu pewnie ile lekarzy tyle teorii ile powinna mieć normalna NK dla starających się bo już słyszałam trzy wersje ok 10%, do 12% do 15% :) Koleżanki z NK jakie macie doświadczenie, przy jakiej wartości NK lekarz zalecał leczenie?

    b71c39983e8062f47b2c9285f223e4ae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:
    Ile kosztuje taki test?
    280zl niestety

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2017, 17:31

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Wybieram sie do Pasnika w lutym. Chce mieć już jakieś badania na wizytę
    Do tej pory z tychwaznych dla niego zrobiłam
    ANA, przeciwciała antykardiolipinowe,Nk, MTHFR
    Jakie mailayscie badania na wizycie, co powinnam jeszcze zrobic nim pojadę do niego?
    Bede wdzięczna za pomoc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa, na pewno Ty i facet helicobacter w obu klasach albo ilościowo.
    więcej nie róbcie, tylko weźcie wszystkie jakie macie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arleta, Wiki, co u Was dziewczyny? nie odzywacie się nic/ chyba pilnie działacie ze względu na dobre mlry :)

    Aaa78 lubi tę wiadomość

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Shooa:)

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy mozna podchodzic do crio bez encortonu? zeby nie obnizac sobie jeszcze allo mlr? tylko na clexanie i intralipidzie i acardzie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2017, 14:11

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    A czy mozna podchodzic do crio bez encortonu? zeby nie obnizac sobie jeszcze allo mlr? tylko na clexanie i intralipidzie i acardzie?

    Można, a nawet powiem Ci więcej: można w ogóle nie brać żadnych leków i podejść do crio :)

    A tak na poważnie spytaj się lekarza co on na to, bo może w Twoim przypadku trzeba brać encorton. Ja biorę od połowy grudnia cały czas bo dr kazał nie przestawać.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Można, a nawet powiem Ci więcej: można w ogóle nie brać żadnych leków i podejść do crio :)

    A tak na poważnie spytaj się lekarza co on na to, bo może w Twoim przypadku trzeba brać encorton. Ja biorę od połowy grudnia cały czas bo dr kazał nie przestawać.

    he he ales dowcipna :D

    A tak na powaznie, temat szczepien dla mnie to jakas magia, nie wiem co mam o nich myslec.. boje sie ich itp.. napisalam do doktora ale na urlopie jest, wiec czekam na odzew..tu encorton obniza allo mlr i p/ ciala, tutaj powoduje by organizm nie odrzucil zarodka... jedna wielka magia.. a i tak to jest wielka niewiadoma, loteria i szczescie..

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    he he ales dowcipna :D

    A tak na powaznie, temat szczepien dla mnie to jakas magia, nie wiem co mam o nich myslec.. boje sie ich itp.. napisalam do doktora ale na urlopie jest, wiec czekam na odzew..tu encorton obniza allo mlr i p/ ciala, tutaj powoduje by organizm nie odrzucil zarodka... jedna wielka magia.. a i tak to jest wielka niewiadoma, loteria i szczescie..


    A zapytałaś się dr czy to prawda, że encorton obniża mlr? Bo jestem bardzo ciekawa jaką da odpowiedź.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • WIKI 82 Ekspertka
    Postów: 126 53

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Arleta, Wiki, co u Was dziewczyny? nie odzywacie się nic/ chyba pilnie działacie ze względu na dobre mlry :)
    Shooa, a dziękuje, że pytasz co słychać:)...niestety pomimo dobrego wyniku mlr...pozytywnego testu nadal nie ma...jeszcze w styczniu mamy 1 wizytę (po prawie roku po I nieudanej procedurze IVF) u dr, chcemy po raz drugi przystąpić do IVF...zobaczymy czy zdążymy wyrobić się do marca...(żeby na razie się nie doszczepiać!) z resztą może coś dr doradzi co dalej począć...żałuję, że od razu po szczepieniach nie zgłosiliśmy się do klinki tylko próbowaliśmy 2-miesiące przy pomocy samych leków...trzeba iść do przodu, już się nie cofniemy...

    shooa lubi tę wiadomość

    II 2015-III 2016- Provita (3 IUI,I IMSI, 2 transfery):(
    V 2016-.....lecz. się immuno- po 6 szczep. MLR 49,3%...I.2017 wiz. w Gyncentrum...
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Arleta, Wiki, co u Was dziewczyny? nie odzywacie się nic/ chyba pilnie działacie ze względu na dobre mlry :)

    Shooa widziałam twój wpis na bocianie o polipowatym endo. Mozemy o tym porozmawiać na priv?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa, możemy tylko ja nie mam praktycznie żadnej wiedzy w tym temacie, jakieś szczątkowe informacje tylko od dr i od dziewczyn z forum :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki, dobrze, że idziecie na IVF. myślę, że się wyrobicie, ładny miałaś mlr więc myślę, że on tak drastycznie nie spadnie.. obyście szybko zaczęli :)

    WIKI 82 lubi tę wiadomość

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moze aby inne dziewczyny tez miały ewentualna wiedzę napisze tutaj. Widziałam ze na bocianie zadlas pytanie dotyczące polipowatego endo. Ja rownież mam w opisie polipowate endo z rozszerzeniem mikropolipy endometrialne, dr Doniec w Novum nie zbagatelizował tego i powiedział ze przez takie endo zmniejsza sie jego receptywnosc. Dał mi zatem w cyklu przed crio dokscykline + scratching. Powiedział ze jesli to nie pomoże to popracuje nad receptywnoscua endo hormonami. I tu moje pytanie miał ktoś coś podobnego?.

    shooa lubi tę wiadomość

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    A zapytałaś się dr czy to prawda, że encorton obniża mlr? Bo jestem bardzo ciekawa jaką da odpowiedź.

    zapytalam, ale czekam na odpowiedz od doktora, mial urlop wiec moze jutro mi odpisze juz

    Justine lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    To moze aby inne dziewczyny tez miały ewentualna wiedzę napisze tutaj. Widziałam ze na bocianie zadlas pytanie dotyczące polipowatego endo. Ja rownież mam w opisie polipowate endo z rozszerzeniem mikropolipy endometrialne, dr Doniec w Novum nie zbagatelizował tego i powiedział ze przez takie endo zmniejsza sie jego receptywnosc. Dał mi zatem w cyklu przed crio dokscykline + scratching. Powiedział ze jesli to nie pomoże to popracuje nad receptywnoscua endo hormonami. I tu moje pytanie miał ktoś coś podobnego?.
    Dzięki Aaa :)
    ja w ogóle ten temat zignorowałam, bo lekarz w pierwszej klinice nie zareagował na to, a ja jeszcze byłam na etapie, że ufałam lekarzom, więc uznałam, że to nic nie znaczy. Teraz lekarz który miał mnie na laparo wziąć chciał zobaczyć wsyzstkie hist-paty, w tym ten pierwszy po łyżeczkowaniu i on właśnie zwrócił mi uwagę na ten dopisek o fragmentach polipowatego endometrium. Powiedział, tak jak Twój dr w Novum, że to zmniejsza albo uniemożliwia implantację. z tego co wyczytałam w necie i dziewczyny z forum mi odpisały, który też miały tę dolegliwość, to że leczenie jest dwojakie - łyżeczkowanie albo hormony, ale większość miała łyżeczkowanie. ja po tym histero miałam jeszcze jedno, ale bez wycinka i nie było nic widać, ale to była II faza cyklu bo był scratching.
    ja czekam teraz na spóźniającą się @ i idę do mojego lekarza ustalić co z tym robimy. nie wiem czy jest sens powtarzać jeszcze raz histero z wycinkiem, żeby ustalić czy ta polipowatość dalej jest? czy w ciemno wyłyżeczkować..?
    nie wiem sama. ale wiem, że muszę ten temat załatwić do końca marca przed transferem, bo w ciemno nie podejdę.

    Aaa, tylko jakby crio nie udało (TFU TFU!) to dr i tak nie będzie wiedział czy to przez endo czy przez inne rzeczy. więc w ciemno w razie kolejnego crio będziesz miała hormony?

  • PolaMinka Autorytet
    Postów: 374 151

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady pink jeśli można zapytać jaki masz poziom NK?

    b71c39983e8062f47b2c9285f223e4ae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    CZeść dziewczyny :)

    Zawsze antyTG miałam około 11-19 (przy normie do 4,11). Dwa tygodnie temu przyjęłam 250 ml intralpidu a dziś antyTG to 120. Czy taki gwałtowny wzrost może wiązać się z intralipidem?
    Mam wysokie NK i stąd intralpid, ale teraz nie wiem co gorsze - czy NK czy antyTG? Dodatkowo dobraną miałam za dużą dawkę wuthyroxu, bo moje tsh spadło do 0,05!!!! co jest tragedią :( i nie wiem co teraz?

    A robiłaś ft3, ft4?
    Euthyrox zdecydowanie zmniejsz.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane znikam na jakiś czas z forum. Trzymam za Was wszystkie mocno kciuki. Wylądowałam w szpitalu bo miałam krwawienie. Na szczęście wszystko jest dobrze. Zarodek jest serce bije❤ Udało się przy 4 transferze 5 zarodka. 20 dni po 3 szczepieniu. Czy szczepienia pomogły nie wiem. Może to efekt placebo;) wiem że byłam u 2 immuno. Jeden wysłał na szczepienia a drugi prof powiedział marne szanse może adopcja..szczepienia raczej nie pomogą bo na to wskazują badania które on robił ale mogę spróbować bo ciało kobiety dziwne jest ;) i różne cuda są możliwe. To tak w skrócie. :) Badań po szczepieniach nie robiłam więc nie wiem nawet czy moje wyniki się poprawiły. Ponieważ wszystkie inne wyniki miałam idealne to trochę wierzę w te szczepienia. Mam nadzieję, że mój cud będzie trwał:)
    Powodzenia kochane!!!

    shooa, MariaElena, Martoszka, sylvuś, Evita, Trasti lubią tę wiadomość

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
‹‹ 62 63 64 65 66 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ