X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • pysia Autorytet
    Postów: 1579 809

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tak samo ani lct ani allo mlr, nic nie kazal panik robic ...

    uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn, wyniki czasem się pogarszają. zdarza się, że cytokiny się pogarszają ale hamowanie podnosi i to wystarczy do sukcesu.

    Sylvuś, bo zazwyczaj LCT wychodzi negatywny..ale fakt jest taki, że czasem nawet pomimo LCT negatywnego i tak lepiej działają pullowane, w sensie są mocniejsze. to jest loteria jak kto zareaguje na szczepionki..

    Justine, sylvuś, Yoselyn82 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia, pewnie Ci nie kazał robić bo nie byłaś w ciąży, tzn. takie wartości bhcg poniżej 5 większość lekarzy nie uznaje nawet za biochemiczną. a skoro 'nie byłaś w ciąży' to raczej na pewno Twoje hamowanie jest bliskie 0 i dopiero będzie rosnąć w ciąży. bo to ciąża powoduje, że allo MLR wzrasta naturalnie. sztucznie tylko szczepienia.
    nie odbierz źle tego co napisałam o Twojej ciąży, bo ja osobiście uważam, że maluch się próbował wgryźć i częściowo mu się to na chwilę udało i stąd ta dodatnia beta. ale lekarze widzą to inaczej..

    pysia lubi tę wiadomość

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,
    jestem przed pierwszą procedurą invitro. Jako, że zdecydowalismy się tylko na jedną (jeśli się nie uda to odpuszczamy, ze względów psychicznych i finansowych^^) to chcialabym się do tego jak najlepiej przygotować. Czytam teraz dużo o immunologii. Jakie badania Waszym zdaniem najlepiej zrobić tak na pierwszy rzut?
    Na chwilę obecną myślę o zespole antyfosfolipidowym, ANA1/ANA2, cytokinach i komórkach NK. Mam endometriozę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar, na Twoim miejscu zrobiłabym ANA (ANA 2 tylko jeśli ANA wyjdzie dodatnie), NK, aTPO i aTG (tarczycowe) ale zamiast cytokin to allo MLR, bo z tego co pamiętam, to byłaś kiedyś w ciąży.

  • MariaElena Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar jeszcze pakiecik na trombofilie ja polecam ;) troszku sie czeka na wyniki ale chyba warto.

    Trombofilka, brak hamowania, ana
    3 aniołki
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4205

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj u dietetyczki, babka zna się na immunologii, będziemy przestawiać mój układ immunologiczny żeby nie atakował tylko działał immunosupresyjnie. Cytokin nie da się obniżyć dietą, ale immunologię można spróbować przestawić.
    Mam się też zbadać na boreliozę, dieta min pół roku, więc mam przerwę i dobrze mi z tym :D

    shooa, sylvuś lubią tę wiadomość

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wombi, super, że trafiłaś na kompetentną babkę :)
    jak już będziesz mieć plan działania to napisz plis parę słów jak to wygląda, w sensie przestawianie układu immuno. jestem bardzo ciekawa co Pani dietetyczka Ci zaordynuje :)

  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2018, 10:13


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4205

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy zarażaniu boreliozą któraś il i interferon są wysokie

    amygdala lubi tę wiadomość

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane troche Was podczytalam i postanowiłam zaczerpnąć u Was troche wiedzy bo nigdzie nie moge znaleźć odp na nurtujące mnie pytania.
    Widze ze niektóre z Was to juz istne ekspertki w imunnologi wiec moze znajdzie sie tu ktoś z podobnym problemem do mojego :)

    Otóż... jestem w trakcie 16 cs, nie mam jeszcze dzieci, jak na razie w ciaze udało sie zajść tylko raz na chwilkę 9miesiecy temu i poroniłam pardzo szybko bo w 5tc. Ponieważ wszytskie hormony miałam w normie, owulacje zawsze pięknie występowały, cykle regularne 29dni itd to w końcu lekarz skierował mnie zeby zbadać przeciwciała przeciwplemnikowe i przeciw antygenom jajnika.
    Przeciwplemnikowe ujemne zarówno u mnie jak i u męża, ale wyszedł mi wynik GRANICZNY przeciwciał przeciw osłonce przejrzystej jajnika. Lekarz tłumaczył ze to moze byc powod niepowodzen bo w ogóle nie dochodzi do zapłodnienia. Od 2cs biorę CLO i chodzę na wlewy z intralipidu.
    Rezultatów jak na razie nie ma i ciagle zastanawiam sie czy nie powinnam jeszcze czegoś sprawdzić. Tarczyce badałam- TSH, ft3, ft4, antyTPO w normie, LH FSH tez dobre, PRL, prg, testosteron, estradiol, shbg itd wszystko w normie.
    Czy któraś z Was ma rownież te przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej jajnika? Czy same wlewy z intralipidu to nie za mało? :/ Czy moze powinnam wykonać jeszcze jakies badania?
    Przepraszam za tyle pytań, ale nigdzie nie moge znaleźć info o leczeniu tych konkretnych przeciwciał. Będę wdzięczna za jakakolwiek radę.

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do jakiego immuno chodzisz? Robiłaś może test CBA- cytokiny albo allo mlr?

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka, nie znam nikogo kto ma te p/c le czytałam, że one niestety to nic 'fajnego'..nie jestem pewna, że intralipid na to pomoże. może steryd? ale to zgaduję.
    moim zdaniem powinnaś to skonsultować z jakimś znającym się w temacie lekarzem. zadaj może pytanie na forum embriologicznym novum albo naszym bocianie pytanie do eksperta, zapytaj czy to może być wskazanie do IVF (albo IVF z komórką dawczyni), z jakim lekarzem to skonsultować.

  • wesz Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Po roku starania o dziecko, 3 cyklach monitorowania owulacji ginekolog wysłała mnie od razu na ANA 1, wyszło dodatnie. Po tym wyniku trafiłam do dr Sachy, gdzie po pierwszej wizycie, wyszłam załamana, z ogromną listą badań do zrobienia, niestety ana 2 też dodatnie, allo mlr hamowanie 0%. Lekarz powiedział , że to wina hamowania i od razu zlecił szczepienia,bo inaczej nie mamy szans na dziecko..tak więc umówiliśmy się szybko na najbliższy termin,zrobilśmy z mężem badania. Pierwsze szczepienia mieliśmy mieć 17 stycznia. 8 stycznia nie dostałam okresu, ale teraz z nerwów i zmartwień nie raz spóźniał się o kilka dni, 13ego zrobiłam test ciążowy dla zasady, jak co miesiąc, a tutaj od razu wyszły 2 kreski!!! 16ego byłam u ginekolog i u dr Sachy, Pani dr powiedziała, że to praktycznie nie możliwe przy moich wynikach, ale ze wszystko jest narazie jak najbardziej ok. Dr Sacha natomiast stwierdził, ze oczywiscie bardzo się cieszy ale jakby sie jednak nie powiodło to mamy jeszcze wazne badania i można podać szczepionki...
    No cóż to dopiero 7 tydzień, jestem na accardzie i codziennie zastrzyki clexane... Trzymajcie kciuki, mam nadzieję, że dodałam niektórym z Was trochę otuchy :)

    Wojcinka lubi tę wiadomość

  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Kuchcinka, nie znam nikogo kto ma te p/c le czytałam, że one niestety to nic 'fajnego'..nie jestem pewna, że intralipid na to pomoże. może steryd? ale to zgaduję.
    moim zdaniem powinnaś to skonsultować z jakimś znającym się w temacie lekarzem. zadaj może pytanie na forum embriologicznym novum albo naszym bocianie pytanie do eksperta, zapytaj czy to może być wskazanie do IVF (albo IVF z komórką dawczyni), z jakim lekarzem to skonsultować.
    Komórki dawczyni mnie (jak na razie) w ogóle nie interesują :) oczysiscie te przeciwciała sa wskazaniem do IVF ale ponieważ wynik mam graniczny a nie dodatni to lekarz próbuje na początek czegoś innego i podoba mi sie takie postępowanie. Leczę sie w Invimedzie w Poznaniu u dr Sroki. Właśnie zastanawiam sie czy nie przejść sie do immunologa, ale musże sie rozejrzeć za jakimś dobrym w Poznaniu. Plan na razie jest taki ze próbujemy 3-4cykle z CLO i intralipidem a pozneij "cos mocniejszego"' pewnie właśnie steryd.

    Natty jeśli pytanie było do mnie to nie, nie robiłam tych badać. Moge zapytać co to za badania?

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    intralipid jest tylko na NK. sterydy są na przeciwciała. skoro leczysz się w klinice a nie u gina zwykłego, to tym bardziej nie rozumiem, czemu lekarz nie podaje sterydu skoro wie o wyniku, aby obniżyć p/c..

  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam mnóstwo badań i wszystkie ok. Histeroskopia hsg kariotypy też ok. Jedynie co u mnie wyszło źle to immuno robiłam test cba- cytokiny. Wyszły źle i przez to mój organizm odrzuca zarodek.

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natty85 wrote:
    Ja miałam mnóstwo badań i wszystkie ok. Histeroskopia hsg kariotypy też ok. Jedynie co u mnie wyszło źle to immuno robiłam test cba- cytokiny. Wyszły źle i przez to mój organizm odrzuca zarodek.
    Ile kosztuje taki test?

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • PolaMinka Autorytet
    Postów: 374 151

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ostatnio pytałam Was o przeciweskazania do badania subpopulacji i w końcu po wielu trudach udało się, mam wynik (szybko bo tylko 2 dni) a wizyta dopiero jutro.
    Spojrzycie? Wiem, że normami mam się nie sugerować bo sa inne dla nas starających się ale z tego co wydaję mi się to tylko NK mam kopnięte. Wypowiecie się?


    https://zapodaj.net/ac4d595894046.jpg.html

    b71c39983e8062f47b2c9285f223e4ae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PolaMinka wrote:
    Hej dziewczyny ostatnio pytałam Was o przeciweskazania do badania subpopulacji i w końcu po wielu trudach udało się, mam wynik (szybko bo tylko 2 dni) a wizyta dopiero jutro.
    Spojrzycie? Wiem, że normami mam się nie sugerować bo sa inne dla nas starających się ale z tego co wydaję mi się to tylko NK mam kopnięte. Wypowiecie się?


    https://zapodaj.net/ac4d595894046.jpg.html

    Wygląda to dobrze, ale do jutra nie jest daleko więc nie ma sensu się rozwodzić bo lekarz prawdę Ci powie ;)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
‹‹ 61 62 63 64 65 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ