X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    A ja z Pasnikiem rozmawialam i sa przypadki gdy mlr po szczepieniach spada.
    Zgadza się ale rzadko i wtedy trzeba sie szczepić do skutku
    ja zanim zaszłam w ciążę miałam 10 szczepień w tym 7 pullowanych bo na męża limfocyty nie reagowałam,moje znajome miały nawet 12 szczepionek po których dopiero coś ruszyło..w tym czasie miały zakaz zachodzenia w ciażę
    ale jest też często tak że 3 szczepienia wystarczą,ja jestem tym "rzadszym" przypadkiem

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooolccciaaa wrote:
    Tylko że ja już mam mlr 0%
    To gorzej juz nie bedzie ;)

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A myslalyscie w ogole, dlaczego mamy sztucznie podnosic cos co rosnie tylko w ciazy?

    Edit: pytam tak teoretycznie, zeby nie bylo ze to atak ;)
    Jak sie nie uda to sama zaczne sie nad szczepieniami zastanawiac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2017, 14:02

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooolcciaaa ale co,będziesz się szczepić?

    Ja Wam powiem,że absolutnie nie żałuję że zdecydowałam się na szczepienia,u mnie w każdej ciąży ewidentnie coś nie grało z moim organizmem,traktował ciążę jak chorobę,zarodki zawsze obumierały na przełomie 9 tygodni..zawsze były plamienia i krwawienia świadczące o odrzucaniu..a były zdrowe bo badałam je genetycznie..
    Teraz narazie jest dobrze z dzidziolkiem,rośnie to najwazniejsze,żadnych plamień nie ma ale wiadomo strach cały czas jest...może po prenatalnych zacznę się powoli cieszyć ze moze w końcu się uda..

    sylvuś lubi tę wiadomość

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za odpowiedzi podsumowujac:szczepionka limfocytami moze powodowac:
    Sennosc
    zmeczenie
    zawroty glowy
    trudnosci w zajsciu w ciaze

    Nasuwa mi sie kolejne pytanie skoro sa yrudnosci w zajsciu w ciaze to po co sie szczepic ?? I wydawac kupe kasy??? I tu mam dylemat bo nie wiem co zrobic

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile płaciłyście za test CBA? Bo ja w diagnostyce 450zł. Czy jest gdzieś taniej?

  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    A myslalyscie w ogole, dlaczego mamy sztucznie podnosic cos co rosnie tylko w ciazy?

    Edit: pytam tak teoretycznie, zeby nie bylo ze to atak ;)
    Jak sie nie uda to sama zaczne sie nad szczepieniami zastanawiac.

    Powiem Ci tak,ja to tak traktuję że mój organizm jest chory i nie dziala prawidłowo,zwłaszcza w ciąży..wiem to,znając te wszystkie wyniki badań..nawet teraz,jak w ciązy wszystko powtarzałam to widać "walkę" organizmu..jak po szczepieniach wszystko unormowało się i bylo juz w normach tak teraz spadlo na łeb na szyję...
    Żeby było śmieszniej mam już 8-letnie dziecko i nigdy bym nie przypuszczała że coś takiego mnie spotka...Profesor określił mój przypadek jako rzadki :( i że w organizmie przez tyle lat moglo sie bardzo dużo zmienić..
    Dodam,ze mam bardzo silny organizm,praktycznie nie choruję,nawet katar to miałam kilka lat temu..po szczepionkach tez mi nic nie bylo...

    Dla mnie szczepienia byly ostatnią szansą,nie chciałam znów ryzykować i przeżywać wszystkiego od nowa...dodam że ostatnia nieudana ciąża była już na lekach..

    Bella93 lubi tę wiadomość

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiak88 wrote:
    Nasuwa mi sie kolejne pytanie skoro sa yrudnosci w zajsciu w ciaze to po co sie szczepic ?? I wydawac kupe kasy??? I tu mam dylemat bo nie wiem co zrobic
    Bo czysto teoretycznie kiedy mlr jest w okolicy 40% to zarodek jest chroniony - teoretycznie bo kobiety z mniejszym tez zachodza i rodza, a tym z odpowiednim tez moze sie nie udawac.

    Ja nie jestem przekonana, bo nie ma badan ktore potwierdzaja skutecznosc szczepien; sam lekarz niewiele moze powiedziec o statystykach; lekarz z kliniki leczenia nieplodnosci nie widzi wiekszego odsetka ciaz u kobiet po szczepieniach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2017, 14:38

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest wogóle trudny temat i każdy sam musi dojrzeć do decyzji czy będzie sie szczepić czy nie żeby potem nie żalowac czegoś...

    W Macierzyństwie w Krakowie dr Przybycień zaczął wysylać od jakiegoś czasu na szczepienia do Sachy z pozytywnym skutkiem,choć swojego czasu też nie byl zwolennikiem..

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arleta wrote:
    Ooolcciaaa ale co,będziesz się szczepić?
    tak w poniedziałek mam pierwsze szczepienie,boję się jak cholera.mocno boli?te szczepienia są moją ostatnią szansą.moje obie ciążę zakończyły się w 6tyg i tak jak ty miałam plamienia,krwienia.boję się kolejnej ciąży.zresztą sama wiesz bo przez to przechodzisz.ja też mam tak silny organizm jak ty bardzo rzadko choruje ostatni raz miałam gorączkę z 6 lat temu.Paśnik uważa że mam zbyt silny organizm który traktuje ciążę jak zagrożenie

  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooolccciaaa wrote:
    tak w poniedziałek mam pierwsze szczepienie,boję się jak cholera.mocno boli?te szczepienia są moją ostatnią szansą.moje obie ciążę zakończyły się w 6tyg i tak jak ty miałam plamienia,krwienia.boję się kolejnej ciąży.zresztą sama wiesz bo przez to przechodzisz.ja też mam tak silny organizm jak ty bardzo rzadko choruje ostatni raz miałam gorączkę z 6 lat temu.Paśnik uważa że mam zbyt silny organizm który traktuje ciążę jak zagrożenie

    No to tak jak ja...w dzieciństie miałam bardzo dużo antybiotyków i sama to skojarzyłam,że może ta immunologia się tak spieprzyła przez to...
    Nie bój się,to nie jest jakieś bardzo straszne,poczujesz ukłucie i tyle ;)

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rowniez mam za silny organizm o zgrozo a tak sie cieszylam kiedys ze nie choruje tak jak inni widac ze to tez jest zle:/ ja jestem po poronieniu 6 tydz oraz po cp 8 tydz cp byla czyms starsznym lekarz mi powiwdzial ze jedyne wyjscie to te autoszczepionki ale szukam powiklan bo nie chce zeby moje zdrowie upadlo a np dziecka nie doczekam sie bo tez moze tak byc chce miec dziecko ale nie za wszelka cene nie za cene swojego zycia bo przy cp ratowali mi zycie dostalam wstrzasu i krwotoku wewnetrznego .

  • asiamar Autorytet
    Postów: 491 382

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oolcia ból jest jak przy kluciu igła nic strasznego wszystko trwa max minute. Bardzo sprawnie pielęgniarki robią szczepionki. Gorzej później bo mnie meczylo swędzenie i siniaki jak bym była ofiarą przemocy domowej. Ja n7estety nie mogę jeszcze zweryfikować czy szczepienia coś dały bo teraz przez 2 tyg nie robią mrl. Czy wiecie może gdzie w Łodzi można jeszcze zrobić badanie ?

    Nadzieja umiera ostatnia... czekam na mój mały wielki cud.
    Gameta Rzgów <3 <3 <3. Jest cud ❤
  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze bo dziewczyny mi mówiły że boli.jak będzie jak na normalnym szczepieniu to dam radę.a powiedzcie mi czy przed szczepieniem można mieć kaszel?bo kurcze coś mam gardło podraznione nic innego mi nie dolega.a pamiętam tylko że Paśnik mi mówił tylko o gorączce

  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiamar wrote:
    Czy wiecie może gdzie w Łodzi można jeszcze zrobić badanie ?
    Ja wiem tylko gdzie można zrobić w Katowicach

  • asiamar Autorytet
    Postów: 491 382

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oolcia ja też wiem tylko o gorączce. Odczucia jak przy zwykłej szczepionce. Ja osobiście bardzo dobrze wspominam szczepienia. Każdy ma inny prog bólu więc nie ma co się nastawić po pierwszych się przekonasz:D a i tak musisz je zrobić więc uszy do góry:D

    Nadzieja umiera ostatnia... czekam na mój mały wielki cud.
    Gameta Rzgów <3 <3 <3. Jest cud ❤
  • PolaMinka Autorytet
    Postów: 374 151

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Ile płaciłyście za test CBA? Bo ja w diagnostyce 450zł. Czy jest gdzieś taniej?
    Aga ja będę robiła w Apc analizy Łódź 350zł. Będę miała wlewy tak jak Ty na NK. Według Paśnika te sterydy co brałam działały ma mnie ale nie na NK, bo one nie są przeznaczone do leczenia NK, jeśli już to na wrogość. Ogólnie mam masę badań do zrobienia i dopiero wtedy podejmie decyzję co do leczenia mnie.

    AgnieszkaH lubi tę wiadomość

    b71c39983e8062f47b2c9285f223e4ae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PolaMinka, ile intralipidu zlecil Ci Pasnik?

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was Kochane staraczki:)
    Mam pytanie ile mniej więcej trwa leczenie immunologii?? wiem, że to sprawa bardzo indywidualna, ale tak w przybliżeniu 3miesiące, pół roku?
    Czekam na wyniki badań i lecę na pierwszą wizytę do dc Paśnika

    Adzia
  • asiamar Autorytet
    Postów: 491 382

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata zależy co Ci wyjdzie w immunologii ale liczę do pół roku

    Nadzieja umiera ostatnia... czekam na mój mały wielki cud.
    Gameta Rzgów <3 <3 <3. Jest cud ❤
‹‹ 89 90 91 92 93 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ