X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 25 listopada 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Miałam epizod w Angeliusie.
    Ważne pytanie czy dr Paliga przyjmuje codziennie, dowiadywalaś się ?
    kurczę, nie dowiadywałam się, ale po forum widziałam, że kilka osób robi u dr Paligi in vitro dodatkowo we współpracy z dr Paśnikiem, więc wydaje mi się, że jest to do ogarnięcia. Będę musiała brać urlop, no ale trudno. Teraz i tak już cuduje w pracy jak mogę z tym wychodzeniem wcześniej....

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 25 listopada 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonnie1234 wrote:
    kurczę, nie dowiadywałam się, ale po forum widziałam, że kilka osób robi u dr Paligi in vitro dodatkowo we współpracy z dr Paśnikiem, więc wydaje mi się, że jest to do ogarnięcia. Będę musiała brać urlop, no ale trudno. Teraz i tak już cuduje w pracy jak mogę z tym wychodzeniem wcześniej....

    Jak tak dobrze o nim piszą to moze jest zaangażowany w tą klinike i jest tam codziennie.
    Ja trafiła do Pani dr która przymuje 3 razy w tygodniu, więc przeszłam przez ręce 4 lekarzy w ciągu 2 miesięcy.
    Ja wolałam mieć takiego na stałe dlatego zrezygnowałam z tej kliniki.
    Jeszcze jedna rzecz , która mi się nie podobała, to fakt że inseminacja , która mi tam robili odbyła się w gabinecie, jak jeszcze siedziałam w poczekalni to widziałam jak Pani idzie z nasieniem po korytarzu pełnym ludzi. W gabinecie wszytsko trwało 5 minut, nie było na monitorze pokazane jak to się odbywa, a po wszytskim kazał mi się ubrać i do domu, jak po zwykłym badaniu. Niektórzy mówia że warto po inseminacji chwile poleżec więc byłam w szoku.
    Ale to jest mój przypadek. Pewnie wiele osób jest zadowolonych i w upragnionych ciążach.

    c5c9c0e3f3.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 26 listopada 2018, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonnie1234 wrote:
    Dalej mu się trzęsą, nie wiem czy ma problemy zdrowotne, ale podejrzewam, że przy takim trybie życia organizm jest mocno wyeksploatowany.
    Jeśli byłaś u niego w Krakowie to jest na godziny. W Tarnowie na godziny są tylko wizyty, ale już panie nie zapisują na wizyty do odwołania (za dużo pacjentek). Jedyną szansą dostania się w Tarnowie do dr są tzw. monitoringi, wtedy doktor przyjmuje w określonych przedziałach godzinowych, bez zapisów i pacjentki wchodzą do gabinetu w kolejności w jakiej przyszły. Dr na pewno ma powołanie do tego co robi, natomiast mam wrażenie, że powoli się wypala, ma naprawdę multum pacjentek i pracuje na okrągło.

    ja byłam jeszcze w Tarnowie- to moje rodzinne miasto. Ale jak się zapisywałam na drugą wizytę to już mówili w rejestracji, że nowych pacjentek nie rejestrują

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 26 listopada 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    ja byłam jeszcze w Tarnowie- to moje rodzinne miasto. Ale jak się zapisywałam na drugą wizytę to już mówili w rejestracji, że nowych pacjentek nie rejestrują
    Ja też z tamtych okolic. Byłam u Pana P raz ale nie polubilismy się. Wyszłam zestresowana przerażona i więcej nie wróciłam.

    Wszystko ma swój czas...
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Jestem po wizycie u Paśnika.
    na tą chwilę zalecił mi accofil na kir i komórki NK. Mówi, że intralip w moim przypadku jest za słaby.
    I kazał zrobic badanie V-leiden, Badanie wari­antów C677T
    i A1298C genu MTHFR, Polimor­fizm PAI-1, Badanie mutacji w genie pro­tombiny, mutacji V R2 żeby sie dowiedzieć czy faktycznie musze stosować accard i neoparin.
    Jeżeli będziemy mieć ostatecznbie jakieś zarodki to jest szansa na świeży tranfer

    c5c9c0e3f3.png
  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Hej dziewczyny
    Jestem po wizycie u Paśnika.
    na tą chwilę zalecił mi accofil na kir i komórki NK. Mówi, że intralip w moim przypadku jest za słaby.
    I kazał zrobic badanie V-leiden, Badanie wari­antów C677T
    i A1298C genu MTHFR, Polimor­fizm PAI-1, Badanie mutacji w genie pro­tombiny, mutacji V R2 żeby sie dowiedzieć czy faktycznie musze stosować accard i neoparin.
    Jeżeli będziemy mieć ostatecznbie jakieś zarodki to jest szansa na świeży tranfer
    to najtaniej wyjdą Ci te badania na stronie test dna...
    co to znaczy, że intralipid za słaby? accofil jakoś działa na komórki nk?

  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Hej dziewczyny
    Jestem po wizycie u Paśnika.
    na tą chwilę zalecił mi accofil na kir i komórki NK. Mówi, że intralip w moim przypadku jest za słaby.
    I kazał zrobic badanie V-leiden, Badanie wari­antów C677T
    i A1298C genu MTHFR, Polimor­fizm PAI-1, Badanie mutacji w genie pro­tombiny, mutacji V R2 żeby sie dowiedzieć czy faktycznie musze stosować accard i neoparin.
    Jeżeli będziemy mieć ostatecznbie jakieś zarodki to jest szansa na świeży tranfer
    Czyżby nasz docent odchodził od szczepień?
    Jeśli dobrze pamiętam to masz MLR 0%

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Czyżby nasz docent odchodził od szczepień?
    Jeśli dobrze pamiętam to masz MLR 0%
    njut, a Tobie doszły w końcu te wyniki?

  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonnie1234 wrote:
    njut, a Tobie doszły w końcu te wyniki?
    Dotarły i wyglądają tak:

    MLR z mężem
    Odpowiedź na alloantygeny
    Kontrola (cpm)
    kontrola I 936
    kontrola II 1835
    surowica badanej 10% 1472
    (cpm)
    kontrola I 10200
    kontrola II 3117
    surowica badanej 10% 4057
    % hamowania 0,0%
    przeciwciała blokujące - NIEOBECNE

    MLR z dawcą
    Odpowiedź na alloantygeny
    (cpm)
    kontrola II 11385
    surowica badanej 10% 11734
    % hamowania 0,0%
    przeciwciała blokujące - NIEOBECNE

    Cross-match
    w surowicy nie stwierdzono obecności przeciwciał cytotoksycznych przeciwko wyizolowanym limfocytom dawcy
    kontrola pozytywna 100% komórek martwych
    kontrola negatywna 3% komórek martwych
    surowica badana 10% komórek martwych

    Przeciwciała anty HLA (PRA na 30 dawcach)
    70%

    Cytokiny
    IFNg: 358,84
    TNFa: 4685,58
    IL-2: 4,8
    IL-4: 0
    IL-5: 0
    IL-10: 442,74
    Wskaźnik IFN/IL10: 0,81
    Wskaźnik TNF/Il10: 10,58

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • oska_m Autorytet
    Postów: 330 115

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Hej dziewczyny
    Jestem po wizycie u Paśnika.
    na tą chwilę zalecił mi accofil na kir i komórki NK. Mówi, że intralip w moim przypadku jest za słaby.
    I kazał zrobic badanie V-leiden, Badanie wari­antów C677T
    i A1298C genu MTHFR, Polimor­fizm PAI-1, Badanie mutacji w genie pro­tombiny, mutacji V R2 żeby sie dowiedzieć czy faktycznie musze stosować accard i neoparin.
    Jeżeli będziemy mieć ostatecznbie jakieś zarodki to jest szansa na świeży tranfer


    Onia a ty miałaś badane KIRy?

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Czyżby nasz docent odchodził od szczepień?
    Jeśli dobrze pamiętam to masz MLR 0%

    raczej nie odchodzi, bo cała poczekalnia była wypełniona ludźmi do szczepień.
    Powiedział że podstawowym problemem u mnie sa komórki NK i brak KIR-ów odpowiedzialnych za zagnieżdżenie. U mnie nigdy beta nie drgnęła dlatego alloMLR = 0% o niczym nie świadczy. Nie ma też podstaw u mnie do terapii immunosupresyjnej.
    Ja się nie znam , mówię co mi powiedział, a że wszystkie go chwalicie to staram się wierzyć w to co mi powiedział

    c5c9c0e3f3.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oska_m wrote:
    Onia a ty miałaś badane KIRy?
    Tak- 4 odpowiedzialne za zagnieżdżenie są nieobecne

    oska_m lubi tę wiadomość

    c5c9c0e3f3.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Ja też z tamtych okolic. Byłam u Pana P raz ale nie polubilismy się. Wyszłam zestresowana przerażona i więcej nie wróciłam.

    jest specyficzny ale konkretny i dokładny, jak sam mówi- nie jest maszynką do robienia pieniędzy. Na mnie wywarł takie neutralne wrażenie.

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonnie1234 wrote:
    to najtaniej wyjdą Ci te badania na stronie test dna...
    co to znaczy, że intralipid za słaby? accofil jakoś działa na komórki nk?

    tak, właśnie weszłam na strone i okazuje się że po drodze z pracy mogę wstąpić do jednej z placówek i zrobić pakiet na miejscu. (330 zł - wynik 14 dni roboczych, lub 443 zł - 5 dni roboczych).
    powiedział, że przy wysokim NK i braku KIR-ów odpowiedzialnych za zagnieżdżenie intralid nie miał prawa sobie poradzić z przeszkodami.

    njut lubi tę wiadomość

    c5c9c0e3f3.png
  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Dotarły i wyglądają tak:

    MLR z mężem
    Odpowiedź na alloantygeny
    Kontrola (cpm)
    kontrola I 936
    kontrola II 1835
    surowica badanej 10% 1472
    (cpm)
    kontrola I 10200
    kontrola II 3117
    surowica badanej 10% 4057
    % hamowania 0,0%
    przeciwciała blokujące - NIEOBECNE

    MLR z dawcą
    Odpowiedź na alloantygeny
    (cpm)
    kontrola II 11385
    surowica badanej 10% 11734
    % hamowania 0,0%
    przeciwciała blokujące - NIEOBECNE

    Cross-match
    w surowicy nie stwierdzono obecności przeciwciał cytotoksycznych przeciwko wyizolowanym limfocytom dawcy
    kontrola pozytywna 100% komórek martwych
    kontrola negatywna 3% komórek martwych
    surowica badana 10% komórek martwych

    Przeciwciała anty HLA (PRA na 30 dawcach)
    70%

    Cytokiny
    IFNg: 358,84
    TNFa: 4685,58
    IL-2: 4,8
    IL-4: 0
    IL-5: 0
    IL-10: 442,74
    Wskaźnik IFN/IL10: 0,81
    Wskaźnik TNF/Il10: 10,58

    Njut, allo mlr dziwne, że nawet nie ruszyło po szczepieniach. Może zaliczasz się do tego grona kobiet, które będą miały zawsze taki wynik (co nie oznacza, że nie ma ochrony)?

    Co do cytokin to porównując do Twoich:
    IFNg: 358,84 (moje 0)
    TNFa: 4685,58 (moje 5,74)
    IL-2: 4,8 (moje 0)
    IL-4: 0 (moje też 0)
    IL-5: 0 (moje też 0)
    IL-10: 442,74 (moje 6,44)

    Wydaje mi się, że przy takich wartościach nie ma co liczyć stosunku TNF/IL-10 itp., bo żadnej to informacji nie wnosi. Pierwszy raz spotykam osobę, która też ma zerowe wyniki. Dr Paśnik powiedział, że to jest bardzo dziwna sytuacja, ale w zasadzie nie umiał tego wytłumaczyć. Powiedział tylko, że jak chcę powtarzać (ja się uparłam) to żeby powtórzyć w APC, ponieważ tamto badanie jest ,,bardziej precyzyjne''. Czy Tobie coś powiedział o tych cytokinach?

  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    tak, właśnie weszłam na strone i okazuje się że po drodze z pracy mogę wstąpić do jednej z placówek i zrobić pakiet na miejscu. (330 zł - wynik 14 dni roboczych, lub 443 zł - 5 dni roboczych).
    powiedział, że przy wysokim NK i braku KIR-ów odpowiedzialnych za zagnieżdżenie intralid nie miał prawa sobie poradzić z przeszkodami.
    ja mam taką sytuację (wysokie nk, kir aa) i niestety accofil i steryd nie zadziałał. Zastanawiam się, czy dr mimo wszystko dał Ci jeszcze ten intralipid (jakoś wspomagająco), czy całkowicie wycofał?
    Szczerze powiedziawszy wiązałam duże nadzieje z tym intralipidem, bo w zasadzie już wszystko próbowałam oprócz tego ... :(

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonnie1234 wrote:
    ja mam taką sytuację (wysokie nk, kir aa) i niestety accofil i steryd nie zadziałał. Zastanawiam się, czy dr mimo wszystko dał Ci jeszcze ten intralipid (jakoś wspomagająco), czy całkowicie wycofał?
    Szczerze powiedziawszy wiązałam duże nadzieje z tym intralipidem, bo w zasadzie już wszystko próbowałam oprócz tego ... :(

    Ja mam kir bx
    nie wiem co o tym wszystkim myśleć, to jest chyba trochę loteria, trochę biznes, trochę szczęście no i niestety nieszczęscie.
    mi się mózg od tego chyba już przegrzał dlatego muszę wierzyć w to co mi mówią.
    A jaka jest u Ciebie sytuacja? ile miałaś podejść, masz jakieś mrożaki?

    c5c9c0e3f3.png
  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia a te badanie KIR to wlasnie Pasnik ci zlecil czy robilas sama? Bo ja mam podobna sytuacje tzn nigdy beta u mnie nie drgnela ale tego badania mi nie zlecil. Ja mam podobnie jak ty im wiecej czytam o tym wszystkim tym mniej wiem ;)a tak serio to przestalam sie narazie wglebiac w ten temat bo tylko sie stresuje ze moze cos mi zle zlecil ze za malo badan mam zrobionych. Bede myslec pozniej jakby znowu się nie udalo a poki co czekam na malpe ktora nie chce przyjść ;)

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Ja mam kir bx
    nie wiem co o tym wszystkim myśleć, to jest chyba trochę loteria, trochę biznes, trochę szczęście no i niestety nieszczęscie.
    mi się mózg od tego chyba już przegrzał dlatego muszę wierzyć w to co mi mówią.
    A jaka jest u Ciebie sytuacja? ile miałaś podejść, masz jakieś mrożaki?
    Jedna stymulacja za mną, w wyniku której uzyskano 5 blastek. 3 blastki mi podano w ciągu 4 miesięcy (bardzo wysokiej morfologicznie klasy), beta nawet nie ruszyła.
    Czwarta blastka na mnie czeka o klasie 4AA oraz piąta blastka o klasie 4BB, ale słabiej rokująca, bo wolniej się rozwijała (stadium blastki osiągnęła dopiero w 6 dobie).

    Też mi się mózg lasuje od tego czytania, a jak już czytam, że ktoś z podobnymi wynikami miał inne leczenie / leki to jest panika level hard. Ile człowiek byłoby zdrowszy, gdyby nie internet.
    Z drugiej strony gdyby nie to forum to traciłabym bez sensu kolejne zarodki....

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka84 wrote:
    Onia a te badanie KIR to wlasnie Pasnik ci zlecil czy robilas sama? Bo ja mam podobna sytuacje tzn nigdy beta u mnie nie drgnela ale tego badania mi nie zlecil. Ja mam podobnie jak ty im wiecej czytam o tym wszystkim tym mniej wiem ;)a tak serio to przestalam sie narazie wglebiac w ten temat bo tylko sie stresuje ze moze cos mi zle zlecil ze za malo badan mam zrobionych. Bede myslec pozniej jakby znowu się nie udalo a poki co czekam na malpe ktora nie chce przyjść ;)

    Po nie udanym transferze, zapytałam moją gin co jeszcze możemy zbadać i wtedy powiedziała że KIR-y - w sumie logiczne bo skoro odpowiadają za zagnieżdżenie , a takowego nie było tzn że może w tym aspekcie mo,ze być coś nie tak.
    Chciałam mieć możliwie dużo badan zrobionych, bo do łodzi jest mi bardzi nie podrodze, no i dodatkowo te terminy....

    A miałaś 1 czy więcej procedur? ile zarodków uzyskałaś ?

    c5c9c0e3f3.png
‹‹ 955 956 957 958 959 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ