X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro Parens Rzeszów
Odpowiedz

In vitro Parens Rzeszów

Oceń ten wątek:
  • ZosiaSamosia Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 13 lutego 2022, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny, mam pytanie. Jesteśmy pacjentami parensu już od dłuższego czasu. Trafiliśmy tam do dr. Wójtowicz, po przeprowadzeniu wywiadu i zrobieniu badań moich i męża okazało się że niestety musimy skorzystać z banku nasienia.
    Jak rozmawiałam z panią dr moje wyniki byly super. Dala nam dużą nadzieję na szybkie powodzenie in vitro ze względu właśnie na moje wyniki. Potem przyszła pandemia i pani dr przestała przyjmować więc zmieniliśmy lekarza na dr Magonia. I tak już mialam 2 x punkcję. Po 1szej tylko jeden zarodek który się nie przyjął. Po 2 punkcji był świeży transfer i niestety puste jajo płodowe ale zostało 3 mroziaki. Teraz kolejny transfer nie udany. Zostało mi 2 mroziaki i zastanawiam się dlaczego tak się dzieje ? Czy mam dopytywać o jakieś jeszcze badania dodatkowe ? Może jest tu jakaś para która miała podobny problem i może się wypowie.. bardzo proszę o rade

  • Dorii6 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 13 lutego 2022, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, my również jesteśmy pacjentami Parens Rzeszów, nasza przygoda rozpoczęła się w maju 2021. Już od jakiegoś czasu śledziłam tutaj te wątki rzeszowskie, ale teraz postanowiłam dołączyć - zawsze to raźniej, gdy nasuwa się ciągle tyle pytań, wątpliwości itp. itd.:))

    Nawiązuję do wątku ZosiaSamosia - my też korzystamy -niestety- z banku nasienia, moje wyniki wydają się wszystkie w normie. Jestem po 3 inseminacjach - nie udały się:( zaczęłam robić badania pod in vitro.... podobnie jak Ciebie ZosiaSamosia gnębi mnie myśl, że może powinnam zrobić jeszcze jakieś inne badania, skoro te inseminacje się nie udały, to może trzeba głębiej szukać przyczyny we mnie...mam nadzieję, że ktoś jeszcze dołączy do wątku - z nowych albo obecnych tu osób- i coś podpowie, choć wiem że to trudne, ale czasem sam opis czyjegoś przypadku już coś może podsunąć:)

  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 13 lutego 2022, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może warto pomyśleć o zmianie kliniki? A jeżeli nie to na pewno warto by było zrobić jakieś badania. U mnie np problemem okazały się Kiry. Przy transferze biorę accofil. Pierwszy transfer to ciąża biochemiczna. A teraz póki co beta rosnie.Ale mimo wszystko warto poszukać dobrego lekarza, który się na tym zna i wie co robi.

    Dorii6 lubi tę wiadomość

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
  • sucharek85 Autorytet
    Postów: 1248 767

    Wysłany: 13 lutego 2022, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, może skorzystajcie z konsultacji u immunologa ? To jest temat rzeka, badania są bardzo drogie więc lepiej skorzystać z pomocy co Wam się może przydać a co nie. Nawet jak Wam wyjdzie zły wynik to jest potrzebny ktoś kto Was poprowadzi a nie będzie działał na ślepo jak lekarze z Parens.
    Może warto przyjrzeć się waszej macicy, myślę o USG 3d itp mogą być jakieś stany zapalne, u mnie były np zrosty, problemy z endometrium itp.
    Czasem jest tak że zarodki są po prostu słabe albo wadliwe... Dobra klasa zarodka wcale nie jest gwarancją sukcesu.

    Julka1825, Dorii6 lubią tę wiadomość

    polip, puste jajo płodowe, zespół Ashermana 2016/17
    niedoczynność tarczycy, mutacja genu protrombiny 20210 i /MTHFR
    histero/ laparo - 16.07.2018 - jajowody drożne, 3x IUI - nie udana
    02.2019 - ivf Artvimed, krótki protokół ( pobrano 21 komórek, 8 zamrożonych, 2 zarodki )
    22.03 - crio ;(
    06.2019 - ivf na ❄komórki się nie rozmroziły, crio blastki 333
    7dpt 43, 9dpt 106, 28dpt ❤
    15.02.2020 Sara 👣 2990g, 53cm
  • Dorii6 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 14 lutego 2022, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka1825 wrote:
    Może warto pomyśleć o zmianie kliniki? A jeżeli nie to na pewno warto by było zrobić jakieś badania. U mnie np problemem okazały się Kiry. Przy transferze biorę accofil. Pierwszy transfer to ciąża biochemiczna. A teraz póki co beta rosnie.Ale mimo wszystko warto poszukać dobrego lekarza, który się na tym zna i wie co robi.

    Juka możesz powiedzieć na jakim etapie robiłaś te badania genetyczne? czy już na samym początku? Ja mam wrażenie że tutaj lekarze długo czekają czy się uda, a dopiero potem zlecają kolejne badania...

    O immunologii- jak pisze Sucharek85 - już gdzieś czytałam, natomiast od lekarza nic jeszcze na ten temat nie usłyszałam

  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 14 lutego 2022, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorii6 wrote:
    Juka możesz powiedzieć na jakim etapie robiłaś te badania genetyczne? czy już na samym początku? Ja mam wrażenie że tutaj lekarze długo czekają czy się uda, a dopiero potem zlecają kolejne badania...

    O immunologii- jak pisze Sucharek85 - już gdzieś czytałam, natomiast od lekarza nic jeszcze na ten temat nie usłyszałam
    Robiłam przed cała procedurą. Lekarz, który mnie prowadzi najpierw zleca duży pakiet badań a później dopiero robi procedurę.

    Dorii6 lubi tę wiadomość

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
  • ZosiaSamosia Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 14 lutego 2022, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kliniki już nie zmienię bo do samego Rz dojeżdżamy ponad 100 km a po za tym te ostatnie dwa zarodki to moja ostatnia szansa ze względów finansowych i psychicznych. Oczywiście teraz czekam na miesiączkę i przy kolejnej wizycie będę się dopytywać o dodatkowe badania.
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi ❤

  • Dorii6 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 15 lutego 2022, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZosiaSamosia wrote:
    Kliniki już nie zmienię bo do samego Rz dojeżdżamy ponad 100 km a po za tym te ostatnie dwa zarodki to moja ostatnia szansa ze względów finansowych i psychicznych. Oczywiście teraz czekam na miesiączkę i przy kolejnej wizycie będę się dopytywać o dodatkowe badania.
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi ❤

    Trzymam mocno kciuki:) daj znać co Wam powie dr Magoń:)

  • ZosiaSamosia Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 15 lutego 2022, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorii6 dam znać jak będę po @ i po wizycie

    Dorii6 lubi tę wiadomość

  • Alicja27 Autorytet
    Postów: 421 199

    Wysłany: 17 lutego 2022, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia, 23:20

  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 18 lutego 2022, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja27 wrote:
    Dziewczyny gdzie mogę wykonać te badania
    Allo mlr
    Test cytoksycznosci
    Profil cytokin

    Koleżanka robiła w Krakowie - Prokocim.

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Dorii6 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 20 lutego 2022, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny:) czy może któraś z Was mogłaby polecić psychologa, najlepiej w Rzeszowie, specjalizującego się w temacie niepłodności, z jakimś doświadczeniem w tym temacie...

  • Kasia15 Koleżanka
    Postów: 105 8

    Wysłany: 9 marca 2022, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia, 23:26

    Starania od 2016
  • ZosiaSamosia Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 10 marca 2022, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorii6 wrote:
    Trzymam mocno kciuki:) daj znać co Wam powie dr Magoń:)

    Hej Dorii6, bylam na wizycie i jedyne co mi kazał zrobić to biopsję endometrium w tym cyklu co transfer. Będę więc początkiem maja podchodzić ale ryzykuje i transferuje te dwa ostatnie zarodki. Co ma być to będzie. Chce mieć to wszystko już za sobą i skończyć "leczenie".

  • Dorii6 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 11 marca 2022, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZosiaSamosia wrote:
    Hej Dorii6, bylam na wizycie i jedyne co mi kazał zrobić to biopsję endometrium w tym cyklu co transfer. Będę więc początkiem maja podchodzić ale ryzykuje i transferuje te dwa ostatnie zarodki. Co ma być to będzie. Chce mieć to wszystko już za sobą i skończyć "leczenie".
    ZosoaSamosia dzięki że napisałaś 🙂 a Pan doktor coś więcej Ci wyjaśnił, co może być przyczyną tych nieudanych prób? Chyba są jeszcze jakieś inne badania, te całe Kiry- nie wiem jak to się dokładnie nazywa, sama nie wiem co można jeszcze zbadać, ale gdzieś takie wątki się pojawiają. O biopsji endometrium jeszcze nie słyszałam- poczytam. Człowiek ciągle coś nowego się dowiaduje 😅 Rozumiem Cię, że jesteś już tym całym leczeniem zmęczona...
    Jeśli mogę zapytać, to powiedz dlaczego dopiero w maju a nie już w kwietniu? Jak byś wolała to możesz też na maila mi napisać [email protected]
    Trzymaj się ciepło

  • Joanna86 Ekspertka
    Postów: 142 293

    Wysłany: 11 marca 2022, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się w rzeszowskim Parensie leczyłam 2 lata - o ile można to w ogóle nazwać leczeniem, bo po prostu chodziłam na kolejne wizyty, z których nic nie wynikało. Przyczyna niepłodności pozostawała nieznana, moje i męża wyniki były prawidłowe, a mimo to ciąży brak. Miałam w Parensie dwie nieudane inseminacje. Potem przenieśliśmy się na in vitro do Macierzyństwa w Krakowie. Pierwsza procedura nieudana (2 zarodki, żaden się nie zagnieździł), ale przed drugą zlecono mi masę badań, o których w Parensie nikt nigdy nie wspomniał: immunologia właśnie, oraz krzepliwość krwi. Badania kosztowały kupę kasy, ale wyszły w nich pewne nieprawidłowości, które mogą być u nas przyczyną niepłodności (m.in. właśnie kiry, ale też trochę rozjechane cytokiny, oraz zbyt wysokie komórki NK). Do kolejnego transferu będę w związku z tym miała włączone dodatkowe leki. Oczywiście nie oznacza to, że transfer się uda, ale przynajmniej czuję, że został poczyniony bardzo duży krok do przodu, bo przynajmniej poznaliśmy przyczynę naszych niepowodzeń. Z tego, co czytałam na forach, to właśnie immunologia często okazuje się tą ukrytą przyczyną niepłodności u wielu kobiet, u których wszelkie inne badania wychodzą prawidłowo. Szkoda, że tak mało lekarzy o tym mówi. Więc jeśli staracie się bezskutecznie od dawna, a dotychczas wszystkie badania macie ok, to sugerowalabym właśnie immunologię oraz krzepliwość krwi.

    Starania od 06.2016.
    11.2019 IUI ❌
    01.2020 IUI ❌
    IVF 1: ❄️❄️
    FET 10.2021 bHcg 0, FET 11.2021 bHcg 0
    IVF 2: ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    FET 03.2022:
    9 dpt bHcg 35; 12 dpt bHcg 8.70
    FET 25.05.2022
    5dpt ⏸️
    8dpt beta 157.66, prog 18.70
    9dpt beta 321.60
    11dpt beta 655.88, prog 24.30
    13dpt beta 1429.94
    29dpt jest ❤️🥰
  • Joanna86 Ekspertka
    Postów: 142 293

    Wysłany: 11 marca 2022, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorii6 wrote:
    Dziewczyny:) czy może któraś z Was mogłaby polecić psychologa, najlepiej w Rzeszowie, specjalizującego się w temacie niepłodności, z jakimś doświadczeniem w tym temacie...
    Ja chodziłam do Pro Self w Rzeszowie, mieli tam terapeutkę specjalizującą się w temacie niepłodności, ale to było 2 lata temu, teraz jak weszłam na ich stronę to widzę, że nie mają tej tematyki w swojej ofercie, ale można ewentualnie zadzwonić i dopytać.

    Dorii6 lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2016.
    11.2019 IUI ❌
    01.2020 IUI ❌
    IVF 1: ❄️❄️
    FET 10.2021 bHcg 0, FET 11.2021 bHcg 0
    IVF 2: ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    FET 03.2022:
    9 dpt bHcg 35; 12 dpt bHcg 8.70
    FET 25.05.2022
    5dpt ⏸️
    8dpt beta 157.66, prog 18.70
    9dpt beta 321.60
    11dpt beta 655.88, prog 24.30
    13dpt beta 1429.94
    29dpt jest ❤️🥰
  • ZosiaSamosia Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 16 marca 2022, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorii6 wrote:
    ZosoaSamosia dzięki że napisałaś 🙂 a Pan doktor coś więcej Ci wyjaśnił, co może być przyczyną tych nieudanych prób? Chyba są jeszcze jakieś inne badania, te całe Kiry- nie wiem jak to się dokładnie nazywa, sama nie wiem co można jeszcze zbadać, ale gdzieś takie wątki się pojawiają. O biopsji endometrium jeszcze nie słyszałam- poczytam. Człowiek ciągle coś nowego się dowiaduje 😅 Rozumiem Cię, że jesteś już tym całym leczeniem zmęczona...
    Jeśli mogę zapytać, to powiedz dlaczego dopiero w maju a nie już w kwietniu? Jak byś wolała to możesz też na maila mi napisać [email protected]
    Trzymaj się ciepło


    Napisałam Ci na e-mail;)

  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 31 marca 2022, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

  • Marzeniem Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 12 czerwca 2022, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona@ wrote:
    Witam, to moje pierwsze podejście do in vitro, szukam dziewczyn które leczą się w klinice Parens w Rzeszowie. Jestem w tym temacie totalnie zielona... Jest tu ktoś kto w tym roku podchodzi do in vitro w tej klinice. Ja leczę się u dr. Magonia
    Dzień dobry, ja aktualnie będę podchodzić do 3 inseminacji u tego doktora. Chciałam zapytać jakie ma Pani wrażenie po roku starań w tej klinice?

‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ