Odpowiedz
Forum > Starając się z pomocą medyczną > In vitro - start pazdziernik 2018
Dowiedz się czym jest OvuFriend i w jaki sposób pomoże Ci zajść w ciążę
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Dorka81
Ekspertka
80

Wysłany: 30 października, 18:22
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ana ana napisała:
Nie możesz tak się nastawiać. Ja zawsze miałam max 4 przy stymulowanych cyklach a teraz 19 (wow). Do 2 zaczniesz pewnie już czuć jajniki a wizyta Cię uspokoi. Myśl pozytywnie
Dzięki kochana, zawsze staram się myśleć, że będzie ok i zawsze wychodzi inaczej, tak to w życiu bywa:( za pierwszym razem miałam finalnie tylko dwie blaszki, które zostały podane, niestety się nie zagniezdzily. Za drugim razem tylko jedną i to nie najlepszą, Oczywiście też nic z tego. Ostatnim razem tez jedna, dobrze rokująca i też się nie udało. Zero mrozakow. Trochę to nie nastraja pozytywnie, ale...najważniejsze, że się nie poddajemy i działamy.

Ana ana lubi tę wiadomość

Dorka81

Dorka81
Ekspertka
80

Wysłany: 30 października, 18:22
Cytuj | (0) | Zgłoś
*blastki

Dorka81

Dorka81
Ekspertka
80

Wysłany: 30 października, 18:24
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ana ana jak Ty to zrobiłaś? Rewelacyjny wynik

Dorka81

Ana ana
Autorytet
117

Wysłany: 30 października, 18:26
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dorka81 napisała:
Dzięki kochana, zawsze staram się myśleć, że będzie ok i zawsze wychodzi inaczej, tak to w życiu bywa:( za pierwszym razem miałam finalnie tylko dwie blaszki, które zostały podane, niestety się nie zagniezdzily. Za drugim razem tylko jedną i to nie najlepszą, Oczywiście też nic z tego. Ostatnim razem tez jedna, dobrze rokująca i też się nie udało. Zero mrozakow. Trochę to nie nastraja pozytywnie, ale...najważniejsze, że się nie poddajemy i działamy.

Nie poddawajmy się i walczymy. Jesteś wielka że mimo tylu niepowodzeń masz pozytywne podejście. Szacun :*

niepłodność wtórna
starania od 06.2015
hsg - lewy jajowód niedrożny, histeroskopia ok, czynnik męski ok
od 02.2018 powrót do CLO (7 cykli)
IUI 03.09.2018 :(
IVF długi protokół, 27.10 punkcja - 19 oocytów, 6 zapłodnionych, 0 zamrożonych. 30.10 transfer 2 zarodków 8A, pozostałe nie osiągają stadium blastocysty.
Czekamy.....

Kasiak621
Autorytet
131

Wysłany: 30 października, 18:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kochane powinnam na dniach zaczac stymulacje, mam do was pytanie z cyklu glupie, prosze nie smiejcie sie za glosno:)
Czy w ttakcie stymulacji moge latac samolotem, czy moze to wplynac na jakosc komorek

Wiadomość wyedytowana przez autora 30 października, 18:28

Lipiec 2015- Początek starań
08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
1/2/3 IUI :(
Start ivf->Listopad

Ana ana
Autorytet
117

Wysłany: 30 października, 18:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dorka81 napisała:
Ana ana jak Ty to zrobiłaś? Rewelacyjny wynik
Sama byłam w szoku i lekarz też. Najlepsze jest to że w ogóle się tak nie nastawiałam i nie miałam żadnych dolegliwości a tu taki wynik. Po prostu odpuściłam, starałam się żyć bez stresu

niepłodność wtórna
starania od 06.2015
IVF długi protokół, 27.10 punkcja - 19 oocytów, 6 zapłodnionych, 0 zamrożonych. 30.10 transfer 2 zarodków 8A, pozostałe nie osiągają stadium blastocysty.
Czekamy.....

Dorka81
Ekspertka
80

Wysłany: 30 października, 18:38
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ana ana napisała:
Sama byłam w szoku i lekarz też. Najlepsze jest to że w ogóle się tak nie nastawiałam i nie miałam żadnych dolegliwości a tu taki wynik. Po prostu odpuściłam, starałam się żyć bez stresu
Kurczę, rewelacja. Ale, że aż taka różnica. A miałaś zmienione leki?

Dorka81

Ana ana
Autorytet
117

Wysłany: 30 października, 18:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dorka81 napisała:
Kurczę, rewelacja. Ale, że aż taka różnica. A miałaś zmienione leki?
Teraz przyjmowałam puregon 150 na dobę.

niepłodność wtórna
starania od 06.2015
Czekamy.....

Berbeć
Autorytet
374

Wysłany: 30 października, 19:46
Cytuj | (0) | Zgłoś
palyna napisała:
Dziewczyny a ja mam pytanie z innej beczki - zaczelam juz stymulacje gonalem.
I teraz pytanie - bo tak was podczytuje i kazda z was tak sie boi o te swoje jajeczka :). Czy ja mogę normalne chodzic na silownie , biegac , chodzic na zajecia ? Bo jak was czytam to sama zaczelam sie zastanawiac ... a nie zapytalam swojego lekarza o to , bo wydawalo mi sie to raczej oczywiste ze moge normalnie funkcjonowac...

Nie wiem czy Ci juz ktos odpisal czy nie. Przez pierwsze dni stymulacji mozesz, pozniej juz nie. Ja nie moglam bardzo szybko bo jajka juz byly duze i dr nie kazala, zadnych cwiczen , jogi , roweru, nic. Na spacery chodzilam bo mnie roznosilo.

-endometrioza, niedrożne jajowody, MTHFR_1298 A-C-heterozygota
-teratozoospermia I st.
-I IVF wrzesień ❄❄❄❄ transfer odroczony

Berbeć
Autorytet
374

Wysłany: 30 października, 19:48
Cytuj | (2) | Zgłoś
aprill napisała:
Rybitwa, ja tez z tych co nie lubia zawracac glowy lekarzowi, ale teraz zaluje ze nie napisalam do niego jak mialam takie silne skurcze po transferze :/ moze by cos poradzil... Wiec moze lepiej napisz do niego, zapytaj co mozesz wziac przeciwbolowego...

W kwestii liczby podawanych zarodkow, to u mnie mozna powiedziec ze lekarze sami zdecydowali ze ma byc jeden... Nawet embriolog zamiast zapytac mnie to zapytal lekarza ile podajemy. A dr przed transferem powiedzial ze oni ciaze mnoga traktuja jak powiklanie... Pewnie jakby sie uprzec to by podali dwa ale juz widze ze klada nacisk na podawanie jednego
Tyle kasy sie im placi, a Ty glowy nie chcesz zawracac. Pisac trzeba dziewczyny i sie nie zastanawiac.

rebe, Rybitwa lubią tę wiadomość

-teratozoospermia I st.

Berbeć
Autorytet
374

Wysłany: 30 października, 19:48
Cytuj | (0) | Zgłoś
IGA napisała:
Mogla nie usuwac konta tylko tam nie wchodzic no ale hormony robia swoje :) dobrze ze z malenstwem w porzadku jest.
Kto usunał konto?

-teratozoospermia I st.

Berbeć
Autorytet
374

Wysłany: 30 października, 19:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
Rybitwa napisała:
Ania86 tak sie ciesze ! <3

Dziewczyny , placze od dwoch godzin non stop tak mnie bolą jajniki (jeden duzo bardziej) i plecy na dole :( Wczoraj pecherzyki mialy ok 16 mm wiec dzis na bank wieksze ale zeby az tak bolalo? tez mialyscie takie przeszywajace bóle? co w ogole mozemy brac jesli chodzi o leki przeciwbolowe? Mega mnie to martwi bo punkcja pewnie dopiero w sobote i jakos nie wyobrazam sobie, zeby bolalo mnie bardziej niz teraz :( przejde pare krokow i jestem zmeczona bolem :( a jutro pelno lazenia po Warszawie do kliniki do apteki itd...
Tez mialam niezaciekawie, chociaz i tak "najlepsze" rozegralo sie po punkcji :). Mozna brac przeciwbolowe, a nawet trzeba. Tak mi powiedziala dr, brac wszystko i czekac cierpliwie. Zakladaj luzne rzeczy, odpoczywaj, jakos przetrwasz, kiedy masz punkcje? Pij duzo wody i jedz bialko, wiesz o tym?

-teratozoospermia I st.

Berbeć
Autorytet
374

Wysłany: 30 października, 19:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
Rybitwa napisała:
Cieszę się dziewczyny, że tu jesteśmy i mamy siebie (jakkolwiek by to nie zabrzmialo, no mamy!).

I wiem, że jeszcze nie raz będziemy się tu cieszyć z dobrych wieści, bez względu czy to będzie październik, listopad czy maj.

Buziaki

(p.s. dzisiaj pierwszy raz aż tak się źle czuję w czasie stymulacji, kluja mnie non stop jajniki i bolą plecy - ?!)

ale będzie lepiej, lepiej , lepiej. Musi być.

Ana_ana - no pięknie !!! <3 trzymamy kciuki i tym razem już będą same dobre wiadomośći.

A teraz powiem Wam niezły numer. Mam jedną siostrę - rodzoną. 5 lat młodsza. Od 3 lat z mężem starają się o dziecko. I również nic. Jeśli nic się nie uda to w styczniu ruszają z IVF tak samo, jak my. Wyobrażacie sobie? Dwie siostry.. obie z niemożnością zajścia w ciążę. I uwaga - obie zdiagnozowane jesteśmy jako "niepłodność idiopatyczna". Dla nas to jest przedziwna sytuacja i czasem zastanawiamy się, czy nie jesteśmy jakoś genetycznie trefne czy coś, bo jak to możliwe, że dwie siostry i ten sam problem :( I nikt nie wie dlaczego..
Ja z moja to samo.
Choroba cywilizacyjna...

-teratozoospermia I st.

IGA
Autorytet
268

Wysłany: 30 października, 19:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny pomozcie bo jestem glupia. Robilam po transferze badania estradiolu I progesteronu,:
4 dpt: estradiol- 238,8 progesteron- 27,33
8 dpt: estradiol- 66,8 progesteron - 15,91
Dlaczego mimo brania lekow taki spadek moze byc?

Od marca 2017 trzy nieudane cykle na clo
Od wrzesnia 2017 slabe wyniki nasienia: słaba ruchliwość, morf 2%, mała ilość(brak przyczyny)
Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
30.05.18-1 IUI nieudana, 29.06.18- 2IUI nieudana, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
08.10.18 rozpoczęcie stymulacji, protokół krótki, 22.10 transer 8B I 7B ):

Jagoda7
Ekspertka
65

Wysłany: 30 października, 20:01
Cytuj | (0) | Zgłoś
IGA napisała:
Mogla nie usuwac konta tylko tam nie wchodzic no ale hormony robia swoje :) dobrze ze z malenstwem w porzadku jest.

Chodzi właśnie o to, że Ciasteczko cały czas ma obawy,czy wszystko jest w porządku i dziewczyny potraktowały ją trochę niedelikatnie.
Każda z nas ma jakieś obawy i po to jest to forum, aby się wspierać.
Bardzo żałuję, że Ciasteczko usunęła konto, bo śledziłam jej historię od początku stymulacji. Miała mniej więcej w tym samym czasie co ja, tylko ja zdecydowałam się na transfer nieco później, bo cały czas zastanawiałam się, czy zbierać zarodki do NGS.

HSG - ok, Mutacja MTHFR, Kariotypy ok
2017 - 2 x IMSI - PGS-NGS - transfer blastki - cb :(
Prolaktyna wreszcie prawidłowa
Histeroskopia zabiegowa
2018 - 1 x IMSI - 25.10. - transfer blastki :(

hipisiątko
Autorytet
3116

Wysłany: 30 października, 20:03
Cytuj | (0) | Zgłoś
Berbeć napisała:
Tez mialam niezaciekawie, chociaz i tak "najlepsze" rozegralo sie po punkcji :). Mozna brac przeciwbolowe, a nawet trzeba. Tak mi powiedziala dr, brac wszystko i czekac cierpliwie. Zakladaj luzne rzeczy, odpoczywaj, jakos przetrwasz, kiedy masz punkcje? Pij duzo wody i jedz bialko, wiesz o tym?
Mi pomogły izotoniki. Wcześniej rzadko je piłam ale od kilku dni przed Punkcja do kilku po codziennie.

"...kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okno ...."

hipisiątko
Autorytet
3116

Wysłany: 30 października, 20:04
Cytuj | (0) | Zgłoś
IGA napisała:
Dziewczyny pomozcie bo jestem glupia. Robilam po transferze badania estradiolu I progesteronu,:
Może Dlatego, że progesteron jest wydzielany pulsacyjnie.

"...kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okno ...."

Jagoda7
Ekspertka
65

Wysłany: 30 października, 20:08
Cytuj | (0) | Zgłoś
IGA napisała:

IGA, ja w 3dpt miałam estradiol ponad 2000 a progesteron 22 i lekarka kazała mi zwiększyć luteinę, aby podwyższyć progesteron.
Miałaś wyniki bety już?
Ja miałam spadek estradiolu i progesteronu przy pierwszym transferze, kiedy beta nie przyrastała prawidłowo - estradiol spadł mi wtedy z 1800 do 354, progesteron też, ale nie pamiętam dokładnie ile.

Histeroskopia zabiegowa

IGA
Autorytet
268

Wysłany: 30 października, 20:11
Cytuj | (0) | Zgłoś
Bete dzisiaj zrobilam I jest ujemna. Zastanawiam sie czy przez te spadki moge miec problemy z zagniezdzeniem. Bo jak nie ma zagniezdzenia to przeciez leki I tak biore I powinno byc wysoko

Od marca 2017 trzy nieudane cykle na clo
Od wrzesnia 2017 slabe wyniki nasienia: słaba ruchliwość, morf 2%, mała ilość(brak przyczyny)
Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
30.05.18-1 IUI nieudana, 29.06.18- 2IUI nieudana, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
08.10.18 rozpoczęcie stymulacji, protokół krótki, 22.10 transer 8B I 7B ):

Jagoda7
Ekspertka
65

Wysłany: 30 października, 20:17
Cytuj | (0) | Zgłoś
IGA napisała:
Bete dzisiaj zrobilam I jest ujemna. Zastanawiam sie czy przez te spadki moge miec problemy z zagniezdzeniem. Bo jak nie ma zagniezdzenia to przeciez leki I tak biore I powinno byc wysoko

Na pewno powinnaś zwiększyć luteinę, bo bardzo ważny jest progesteron. Moja lekarka powiedziała mi podczas pierwszej weryfikacji (3dpt), że prawidłowy progesteron jest powyżej 20, chociaż oni dążą do 40. Ale powiedziała też, że i przy 17 ma prawidłową ciążę. Z kolei przy pierwszym transferze, kiedy skokowo spadł mi estradiol, to lekarz specjalnie tym się nie przejął i zwiększył tylko luteinę.

Histeroskopia zabiegowa

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)