Promocja!

Wykup abonament OvuFriend, a otrzymasz od nas prezent!

Przy zakupie abonamentu Premium na:

1 miesiąc - otrzymasz 15 dni w prezencie

3 miesiące - otrzymasz 1 miesiąc w prezencie

12 miesiący - otrzymasz 2 miesiące w prezencie

Jeżeli wykupisz abonament Premium w OvuFriend i zajdziesz w ciążę, będziesz mogła wykorzystać swój abonament w BellyBestFriend – niesamowitym, w pełni spersonalizowanym, inteligentnym kalendarzu Twojej ciąży!

Promocja trwa do 30.11.2018.

Wykup abonament Zamknij
Odpowiedz
Forum > Starając się z pomocą medyczną > In vitro - start pazdziernik 2018
Dowiedz się czym jest OvuFriend i w jaki sposób pomoże Ci zajść w ciążę
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

IGA
Autorytet
280

Wysłany: 30 października, 20:17
Cytuj | (0) | Zgłoś
Lekarz mi zwiekszyl leki. Zastanawiam sie czy jest sens je zwiekszsc bo z tego juz chyba nic nie bedzie.

Od marca 2017 trzy nieudane cykle na clo
Od wrzesnia 2017 slabe wyniki nasienia: słaba ruchliwość, morf 2%, mała ilość(brak przyczyny)
Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
30.05.18-1 IUI nieudana, 29.06.18- 2IUI nieudana, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
08.10.18 rozpoczęcie stymulacji, protokół krótki, 22.10 transer 8B I 7B ):

martyna...
Debiutantka
2

Wysłany: 30 października, 20:20
Cytuj | (0) | Zgłoś
HEJ DZIEWCZYNY. OD KILKU DNI SZUKAŁAM ODPOWIEDNIEGO FORUM GDZIE MOGĘ ZNALEŹĆ WSPARCIE I TRAFIŁAM NA TO-JESTEŚCIE MEGA POMOCĄ:)
JA ROZPOCZYNAM SWOJĄ WALKĘ O MARZENIA-STARANIA 4 LATA I DZIDZI BRAK.
JESTEM JUŻ PO KILKU WIZYTACH W KLINICE POLMEDIS WE WROCŁAWIU. OBECNIE BIORĘ PIGUŁKI NA ZAHAMOWANIE PRZYSADKI MÓZGOWEJ I 09.11 MAM MIEĆ ZASTRZYK DOMIĘŚNIOWY. KOLEJNA WIZYTA W KLINICE BĘDZIE 23 LISTOPADA I OD TEGO DNIA ZACZNIE SIĘ MONITOROWANIE LEKI PIERWSZY TRANSFER POCZĄTEK GRUDNIA- JAK ZACZYNAŁAM PROCEDURĘ BYŁAM PRZERAŻONA ALE TERAZ JESTEM POZYTYWNIE NASTAWIONA I WIEM, ŻE TERAZ MUSI SIĘ UDAĆ:):):)

5 lat starań

Pegaz
Przyjaciółka
28

Wysłany: 30 października, 20:22
Cytuj | (0) | Zgłoś
hipisiątko napisała:
Mi pomogły izotoniki. Wcześniej rzadko je piłam ale od kilku dni przed Punkcja do kilku po codziennie.
IGA, hipisiątko, a możecie coś więcej powiedzieć. Dlaczego więcej wody, izotoników czy białka?

Oboje jesteśmy po 30tce, Oboje niedoczynność tarczycy, Słaba jakość nasienia, Niedrożny jajowód
AMH (0,56 i 0,98 w odstępie tygodnia), Polip i endometrium polipowato zmienione - usunięte
Prolaktyna 38 i duuuużo stresu.

Jagoda7
Ekspertka
75

Wysłany: 30 października, 20:24
Cytuj | (0) | Zgłoś
IGA napisała:
Lekarz mi zwiekszyl leki. Zastanawiam sie czy jest sens je zwiekszsc bo z tego juz chyba nic nie bedzie.

Moja lekarka powiedziała mi, że przy pierwszej weryfikacji ciąża na pewno nie wyjdzie, przy drugiej może już coś być, ale nie musi, ale tak naprawdę kluczowa jest trzecia weryfikacja.
Skoro lekarz zwiększył Ci leki, to grzecznie je bierz, aby potem nie żałować.

HSG - ok, Mutacja MTHFR, Kariotypy ok
2017 - 2 x IMSI - PGS-NGS - transfer blastki - cb :(
Prolaktyna wreszcie prawidłowa
Histeroskopia zabiegowa
2018 - 1 x IMSI - 25.10. - transfer blastki :(

Dorka81
Ekspertka
84

Wysłany: 30 października, 20:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
Martyna witaj, cieszę się, że masz tak pozytywne podejście, bo myślę, że w naszej sytuacji to jest bardzo ważne. Oczywiście zdarzają się gorsze chwile i zwątpienie, ale najważniejsze to się nie poddawać.

Dorka81

IGA
Autorytet
280

Wysłany: 30 października, 20:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
Bede je brala ale jakby sie zagniezdzaly moje dwa zarodeczki to dzisiaj by na becie nie bylo 0,5 tylko chociaz 3-4. Ale teraz przynajmniej wiem czemu tempka zaczela spadac.myslisz ze jest jakakolwiek szansa na to by sie jeszcze zagniezdzily?

Od wrzesnia 2017 slabe wyniki nasienia: słaba ruchliwość, morf 2%, mała ilość(brak przyczyny)
30.05.18-1 IUI nieudana, 29.06.18- 2IUI nieudana, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie

IGA
Autorytet
280

Wysłany: 30 października, 20:38
Cytuj | (0) | Zgłoś
Pegaz napisała:
IGA, hipisiątko, a możecie coś więcej powiedzieć. Dlaczego więcej wody, izotoników czy białka?
Zeby uniknac hiperki. Ja jadlam duzo bialka I pilam duzo wody I mialam ladne komorki

Jagoda7
Ekspertka
75

Wysłany: 30 października, 20:41
Cytuj | (0) | Zgłoś
IGA napisała:
Bede je brala ale jakby sie zagniezdzaly moje dwa zarodeczki to dzisiaj by na becie nie bylo 0,5 tylko chociaz 3-4. Ale teraz przynajmniej wiem czemu tempka zaczela spadac.myslisz ze jest jakakolwiek szansa na to by sie jeszcze zagniezdzily?

IGA, z tego co czytałam nawet blastocysta ma kilka dni na zagnieżdżenie. Skoro lekarz zwiększył leki, to znaczy, że dalej widzi szanse i tego się trzymajmy. Gdyby uważał inaczej, to kazałby Ci odstawić leki.

HSG - ok, Mutacja MTHFR, Kariotypy ok
2017 - 2 x IMSI - PGS-NGS - transfer blastki - cb :(
Prolaktyna wreszcie prawidłowa
Histeroskopia zabiegowa
2018 - 1 x IMSI - 25.10. - transfer blastki :(

rebe
Autorytet
132

Wysłany: 30 października, 20:48
Cytuj | (0) | Zgłoś
No to super z tym białkiem, ja nie jem mięsa..:( chociaż wczoraj chyba intuicja mną pokierowała bo zrobiłam ogromym gar bezmiesnego chili z mnóstwem fasoli i tofu... zjadłam dziś na obiad a dziś na kolacje rybka.

IGA trzymam kciuki, skoro lekarz kazał zwiększać dawkę to znaczy ze jest szansa. Ja miałam zawsze progesteron poniżej normy mimo suplementacji wiec bardzo się boje co to będzie przy transferze.

* starania od 04. 2014
*PCOS
*mąż Ok, 11% morfologia
*kariotypy Ok
*3 iui nieudane
*Icsi start październik 2018

IGA
Autorytet
280

Wysłany: 30 października, 20:58
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jagoda7 napisała:
IGA, z tego co czytałam nawet blastocysta ma kilka dni na zagnieżdżenie. Skoro lekarz zwiększył leki, to znaczy, że dalej widzi szanse i tego się trzymajmy. Gdyby uważał inaczej, to kazałby Ci odstawić leki.
Dzieki za porade. Mialam podane trzydniowe. Masz racje postaram sie wyciszyc I poczekac. Za pierwszym razem beta byla 1,2 teraz 0,5 dlatego spisalam juz na straty a moze faktycznie niepotrzebnie.

Berbeć
Autorytet
379

Wysłany: 30 października, 21:06
Cytuj | (0) | Zgłoś
hipisiątko napisała:
Mi pomogły izotoniki. Wcześniej rzadko je piłam ale od kilku dni przed Punkcja do kilku po codziennie.
Tez piłam , po 2 dziennie, zapomnialam dodac.

-endometrioza, niedrożne jajowody, MTHFR_1298 A-C-heterozygota
-teratozoospermia I st.
-I IVF wrzesień ❄❄❄❄ transfer odroczony

Ana ana
Autorytet
125

Wysłany: 30 października, 21:08
Cytuj | (0) | Zgłoś
martyna... napisała:
HEJ DZIEWCZYNY. OD KILKU DNI SZUKAŁAM ODPOWIEDNIEGO FORUM GDZIE MOGĘ ZNALEŹĆ WSPARCIE I TRAFIŁAM NA TO-JESTEŚCIE MEGA POMOCĄ:)
JA ROZPOCZYNAM SWOJĄ WALKĘ O MARZENIA-STARANIA 4 LATA I DZIDZI BRAK.
JESTEM JUŻ PO KILKU WIZYTACH W KLINICE POLMEDIS WE WROCŁAWIU. OBECNIE BIORĘ PIGUŁKI NA ZAHAMOWANIE PRZYSADKI MÓZGOWEJ I 09.11 MAM MIEĆ ZASTRZYK DOMIĘŚNIOWY. KOLEJNA WIZYTA W KLINICE BĘDZIE 23 LISTOPADA I OD TEGO DNIA ZACZNIE SIĘ MONITOROWANIE LEKI PIERWSZY TRANSFER POCZĄTEK GRUDNIA- JAK ZACZYNAŁAM PROCEDURĘ BYŁAM PRZERAŻONA ALE TERAZ JESTEM POZYTYWNIE NASTAWIONA I WIEM, ŻE TERAZ MUSI SIĘ UDAĆ:):):)

Cześć, ja też leczę się w tej klinice.
Chyba idziesz długim protokołem u doktora S?

starania od 06.2015
hsg - lewy jajowód niedrożny, histeroskopia ok, czynnik męski ok
02.2018 CLO (7 cykli)
IUI 03.09.2018 :(
IVF 30.10 - 2 zarodki 8A :(
Brak śnieżynek

An_ia336
Przyjaciółka
29

Wysłany: 30 października, 21:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
Berbeć napisała:
Tez piłam , po 2 dziennie, zapomnialam dodac.
A pilyscie takie zwykle izotoniki ze sklepu czy robilyscie same?

35 lat
Trzeci rok staran
Laparoskopia - niedrozny jajowod, jajeczkowanie ciagle z niedroznej strony:(
Ureaplasma - szybko wyleczona. Przygotowania do pierwszego ICSI
10.18 pierwsza punkcja, 3 komorki, 0 zarodkow

Berbeć
Autorytet
379

Wysłany: 30 października, 21:48
Cytuj | (0) | Zgłoś
An_ia336 napisała:
A pilyscie takie zwykle izotoniki ze sklepu czy robilyscie same?
ze sklepu, np te niebieskie Powerrade, takie mi zalecila dr.

-endometrioza, niedrożne jajowody, MTHFR_1298 A-C-heterozygota
-teratozoospermia I st.
-I IVF wrzesień ❄❄❄❄ transfer odroczony

Pegaz
Przyjaciółka
28

Wysłany: 30 października, 22:07
Cytuj | (0) | Zgłoś
Czy hiperka to hiperstymulacja? Hehe czasem nie rozumiem tych skrótów ;) to mi chyba raczej nie grozi przy niskim AMH i informacją, że w 7 dc (6 dzień stymulacji) miałam 6 komórek?

Oboje jesteśmy po 30tce, Oboje niedoczynność tarczycy, Słaba jakość nasienia, Niedrożny jajowód
AMH (0,56 i 0,98 w odstępie tygodnia), Polip i endometrium polipowato zmienione - usunięte
Prolaktyna 38 i duuuużo stresu.

Rybitwa
Ekspertka
103

Wysłany: 30 października, 22:50
Cytuj | (1) | Zgłoś
Berbeć napisała:
Tez mialam niezaciekawie, chociaz i tak "najlepsze" rozegralo sie po punkcji :). Mozna brac przeciwbolowe, a nawet trzeba. Tak mi powiedziala dr, brac wszystko i czekac cierpliwie. Zakladaj luzne rzeczy, odpoczywaj, jakos przetrwasz, kiedy masz punkcje? Pij duzo wody i jedz bialko, wiesz o tym?

dzięki Kochana (i Wam wszystkim po kolei dziewczyny!) tak pije duzo wody.
A do czego to bialko?

Tez jestem wegetarianka ale z bialkiem nie mam problemu raczej,moze podbiore mezowi takie do cwiczen ?

Jezu az mnie zmrozilo jak napisalas ze Ty iTwoja siostra tez.. jak to mozliwe -.-

W koncu do mojego Doktora nie dzwoniłam bo zobaczę sie z nim rano. Jutro tez spytam dokładnie jakie leki mogę brac i kiedy w koncu punkcja- w pt czy sb.

Nie wyobrazacie sobie jak pomocne jestescie.
Samo to ze mamy tu siebie jest czyms super. niby forum niby jestesmy anonimowe. A pomoc nieoceniona. I ta swiadomosc ze nie jest sie w tym wszystkim samemu - z jednej strony bardzo przykre a z drugiej niesamowicie krzepiace.

Pegaz - tak hiperka to hiperstymulacja.
martyna...witaj!

Wiadomość wyedytowana przez autora 30 października, 22:51

Berbeć lubi tę wiadomość

Starania od 2012 (ja 34 lata, Małż 35)
SDF 20%, reszta w porządku, niepłodność idiopatyczna
01.2013 - ciąża pozamaciczna z późniejszymi komplikacjami-pęknięcie dużej torbieli krwotocznej,anemia
II, III, V, VIII 2018 - 4 x IUI :(
22.10.2018 start stymulacji do ICSI
2.11.2018 punkcja (7 oocytów, 4dojrzałe,powstały 3 zarodki,dotrwał 1)
7.11.2018 transfer blastki; 15.11 test bHCG :(

hipisiątko
Autorytet
3128

Wysłany: 31 października, 02:48
Cytuj | (1) | Zgłoś
Pegaz napisała:
Gdzieś kiedyś czytałam o nich na forum i piłam a że bardzo polubiłam je to sobie sączę coraz częściej. Ja piłam 4 move albo powerrade.

Rybitwa lubi tę wiadomość

"...kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okno ...."

WIK
Autorytet
122

Wysłany: 31 października, 09:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
IGA, zeby utworzyć nowy wątek idziesz na główna i po prawej stronie naciskasz „utworz nowy wątek”. W tytule wpisujesz temat a w treści treść pierwszej wiadomości. Możesz skopiować statystyki z mojej pierwszej strony, nie będę ich usuwać.

Ja sie na chwile obecna żegnam :( Potrzebuje trochę spokoju, wyciszenia i optymizmu przed transferem. Bardzo mi jest przykro i przeżywam jak kreuje długa listę „nie udało sie”. Trzymam za wszystkich kciuki.

Ja: 32, mąż: 38
IUI 2017 :( :( :(
IVF 8/18 - stymulacja, 11/18- transfer (6ab, girl, ngs) :(
6 ngs mrozaczkow

IGA
Autorytet
280

Wysłany: 31 października, 12:37
Cytuj | (0) | Zgłoś
Zapraszam na watek listopadowy :)

joe anna
Znajoma
9

Wysłany: 31 października, 12:45
Cytuj | (0) | Zgłoś
rebe napisała:
Hej, teoretycznie pod koniec października zaczynam ze stymulacja, to może powinnam czekać na wątek listopadowy:) ale będę podczytywać, trzymać kciuki i zadawać mnóstwo pytań;-)
ja już jestem na stymulacji ale transfer będe miała odwołany ponieważ mam za wysokie AMH

Joaaa

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)