X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro Trójmiasto
Odpowiedz

In vitro Trójmiasto

Oceń ten wątek:
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 22 lipca 2016, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil jaki koszt jest w Twojej klinice in vitro?

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2016, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl - to oczywiście zależy od programu

    KOlejno: IVF Standard 6500 (słabo opłacalny bo cena jest bez mrożenia i anestezji)
    IVF Optimum - 9300
    All inclusive 11300
    All inclusive Genetics 20100

    Ceny podane bez leków. Jeśli nie masz refundacji to trzeba doliczyć 3700. Z refundacją ok 700.

  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 22 lipca 2016, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie decydujemy się na all inclusive bo praktycznie wszystko jest już wliczone włącznie z wizytami :) Czekam niecierpliwie na histeroskopie i ruszamy ze wszystkim. :)

    soleil lubi tę wiadomość

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChudaRuda wrote:
    My właśnie decydujemy się na all inclusive bo praktycznie wszystko jest już wliczone włącznie z wizytami :) Czekam niecierpliwie na histeroskopie i ruszamy ze wszystkim. :)
    Też jestem w all. Najbardziej się opłaca. Choć rozumiem, że nie kady moze sobie pozwolić na ten wariant od razu.

    ChudaRuda lubi tę wiadomość

  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 22 lipca 2016, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojjj tak duże pieniądze, bardzo duże:( my na jedną próbę mamy na więcej już nie będzie... :) trzeba być dobrej myśli.

    soleil lubi tę wiadomość

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • Bianka4 Autorytet
    Postów: 364 400

    Wysłany: 27 lipca 2016, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam za Was kciuki też byłam w Invicta Gdańsk program all . Choć badania wszystkie genetyczne małej robiliśmy w Gamecie Gdynia . Pozdrawiam


    2015 ( 12 tydz) ciąża martwa :(
    2015 IVF :(
    uwo99n73nsx0m0ku.png
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 5 sierpnia 2016, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a któraś może podchodziła do in vitro w invimedzie? Wiem, że ta klinika wypada najgorzej ale chyba mają najniższe ceny?

    Ile w o ogóle trwa cała procedura? od momentu zdecydowania się na in vitro?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2016, 21:04

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xaxa- ja też patrzyłam na Invimed- ceny wyglądały zachęcająco, ale podobno one wszystkiego nie uwzględniają i jak zaczniesz doliczać tzw "drobiazgi" wychodzi mniej więcej tyle samo.
    Ja raz podchodziłam w Invicie. Może nie wszystko nam się tam podobało, ale drugi raz też zdecydujemy się właśnie na Ivictę. Dodam, że za pierwszym razem zaszłam w ciążę, niestety tylko na 9 tygodni...

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze a patrzyłam na to co zawiera ich cena i wydawało mi się, że pełna procedura w tym jest :/ bo normalnie 11tys + 3 tys leki = 14tys nie licząc badań... skąd to wziąć :(

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o Gametę, cena in vitro ICSI to 9000zł, do tego dochodzą leki i badania jeśli ktoś ich nie ma ( ich koszt to 1000zł), dodatkowo dochodzi mrożenie za 800zł, cena myślę że się zamknie w 11tyś, góra 12tyś

    Xaxa leki są refundowane, nie wydaję mi się żeby kosztowały aż 3tyś, ja na razie mam gonalpeptyl który kosztował 9zł, dopiero 23 sierpnia będę miała przepisaną następną turę leków, ale myślę że będą kosztować coś około 500zł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2016, 08:49

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    llallka cena Invimed jest chyba taka jak podają na stronie, oczywiście do tego leki i badania, jakaś dziewczyna z forum miała tam in vitro, co prawda nie w Gdyni ale pisała że cena była taka jak na stronie.

    Jest taniej o 2700zł od Gamety....ale jakoś nie mam zaufania do tej kliniki... jednak, jeśli nie uda mi się in vitro w Gamecie tzw. nie będę miała nic zamrożone, to pomyślę o Invimed...niestety tylko ze względu na kasę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2016, 08:55

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W invikcie za icsi (program optimum) mieliśmy za 9300. Wszystkie badania były w to wliczone, mrożenie zarodków też. Leki z tego co wiem wciąż są w dużej mierze refundowane.
    Możliwość niższej ceny jest bardzo ważna. Póki co dostaliśmy bon na 1000zł na następna procedurę (zawsze coś), ale obawiam się że z wielu względów to będzie nasze ostatnie podejście i bardzo mi zależy nam na skuteczności.
    A tak z innej beczki- gdy podchodziliśmy pierwszy raz, była to końcówka tzw. in vitro rządowego i kliniki specjalnie nie wysilały się, żeby zdobyć klientów płacących z własnej kieszeni. Od lipca widzę, że pojawiły się jakieś promocje, zniżki itd. Myślę, że warto zaglądać co kliniki aktualnie proponują.

    soleil lubi tę wiadomość

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    llallka wrote:
    W invikcie za icsi (program optimum) mieliśmy za 9300. Wszystkie badania były w to wliczone, mrożenie zarodków też. Leki z tego co wiem wciąż są w dużej mierze refundowane.
    Możliwość niższej ceny jest bardzo ważna. Póki co dostaliśmy bon na 1000zł na następna procedurę (zawsze coś), ale obawiam się że z wielu względów to będzie nasze ostatnie podejście i bardzo mi zależy nam na skuteczności.
    A tak z innej beczki- gdy podchodziliśmy pierwszy raz, była to końcówka tzw. in vitro rządowego i kliniki specjalnie nie wysilały się, żeby zdobyć klientów płacących z własnej kieszeni. Od lipca widzę, że pojawiły się jakieś promocje, zniżki itd. Myślę, że warto zaglądać co kliniki aktualnie proponują.
    Masz rację. Skończyły się kolejki do lekarza w klinikach (można swobodnie wybierać godziny), na pobraniach krwi to samo. W zeszłym roku zdarzyło mi się być 20 w kolejce do pobrania. W tym klika kobitek w ciąży na badanie glukozy z obciążeniem więc wchodziły dwa razy.

    Teraz. Może jedna osoba, może nikt. I promocje, kariotyp za darmo, pakiety badań w niższej cenie. Ale mimo to potrzeba jest ogromna. Ja byłam nieświadoma, że w mojej klinice średnio robią 4-5 punkcji dziennie.
    Tyle par z Polski i zagranicy się leczy.

    o bardzo intratny biznes a i konkurencja duża się zrobiła więc walczą o klienta. Oby za tym szła jakość obsługi i skuteczność leczenia.

    llallka lubi tę wiadomość

  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil- a jak wrażenia po transferze? Bo z tego co widzę to był wczoraj?
    Ja staram się wierzyć, że te kliniki ogólnie funkcjonują dzięki wynikom które napędzają ten- brzydko to brzmi- biznes.

    Nasze pierwsze podejście wypadło w kiepskim czasie (za późno dla nas na in vitro rządowe, które wciąż jeszcze było realizowane dla par które zgłosiły się wcześniej).
    Mam nadzieję, że przy drugim wszystko będzie bardziej szczęśliwe :)

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dużo badań zrobionych w zeszłym roku, typu amh, hormonalne, toxo, posiew itp - leczę się w gamecie, tam chyba nie musiałabym ich powtarzać (chociaż część jest chyba ważna tylko przez parę mies) a kariotyp będę miała teraz na nfz więc trochę zawsze lżej dla portfela.
    A refundacja na leki nie skończyła się w momencie zakończenia rządowego programu? Byłam przekonana, ze tak :) no to też duża ulga :)
    Jutro idę na wizytę do mojego dr z gamety, zobaczę co powie :)

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil, Mkl , jak się czujecie? Cały czas trzymam za Was kciukasy :)

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xaxa refundacja jest na 100%, Gameta nigdy nie robi żadnych promocji itp., wydaje mi się że nie mają takiej potrzeby bo ludzi i tak mają dużo, każda klinika ma jakieś promocje, pakiety, tylko nie oni, co do badań
    ja robiłam wirusologię w styczniu i musiałam teraz powtórzyć (za męża i siebie wyszło około 1000zł, amh i hormony nie trzeba powtarzać

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chuda Ruda na razie jest ok, wszystko jeszcze przede mną.

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuję się normalnie. Jestem poddenerwowana.
    Łykam relanium (które nie działa) i czekam, a to jest najgorsze. Jutro na pierwszej telefonicznej weryfikacji dowiem się czy choć jedna blastka poszła do mrożenia. I w sumie nie wiem co lekarz mi jeszcze powie bo to raptem trzeci dzień po transferze będzie.
    Muszę zrobić badania hormonów rano i przesłać im mailowo. Nie opłaca mi się jechać do Gdańska i kwitnąć ta, kilka godzin.
    Nie wiem jak to wszystko zniosę, bo o naszym leczeniu nikt nie wie. Nie ma z kim pogadać. Mąż w pracy a ja na urlopie. Oglądam jakieś seriale. Za bardzo wychodzić na długie spacery nie powinna, i tak żyję sobie.

    Ja stymulacje bardzo dobrze zniosłam. Miałam tylko mega wzdęcie, w końcu jajniki się rozrastają. Poza tym nic. Po punkcji żadnego krwawienia. Niby idealnie.
    No a ostatecznie wynik ICSI słaby. Jedna ładna blastka i jedna do obserwacji, reszta do "śmieci", martwa lub zdegenerowana. Liczyłam na więcej. Że jak nie teraz o może kriotransfer.

    Jestem podłamana trochę. No i do tego trochę niefortunnych spraw rodzinnych, przykrości ze strony rodziców i teściów. Niebawem wesele w rodzinie na które nie chcę iść, imieniny mamy (mają być też złośliwi teściowie). Ponadto moja siostra jest w ciąży i wiem, ze teściowa zarzuca mi nieposiadanie dziecka. Achh mnóstwo tego.

    Pozostaje mi nadzieja, że maleństwo zechce zamieszkać w moim brzuszku i już go nie opuści. Ale przy takiej nerwowej mamie ciężko będzie :(

  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do leków to nawet znalazłam obwieszczenie ministra (http://www.mz.gov.pl/leki/refundacja/lista-lekow-refundowanych-obwieszczenia-ministra-zdrowia/) tam także znajduje się lista co, za ile itd. Z tego co się orientuje to bez większych zmian jeśli chodzi o leki do in vitro.

    Co do badań to wiem że część z nich jest ważna tylko przez jakiś czas, inne bezterminowo. Wiem też, że różni lekarze różnie do tego podchodzą, a i kliniki maja swoje procedury, często bardzo różniące się od siebie.

    soleil lubi tę wiadomość

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ