X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro Trójmiasto
Odpowiedz

In vitro Trójmiasto

Oceń ten wątek:
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    Dzieki za info :)
    A te metylowane to bierzesz w ciąży też?? Które to b complex ??
    Napisz coś więcej pliz - szukam b complex z metylowanym dopuszczalne w ciąży :) gdzie kupujesz je ??
    Dziękuje :)
    Halasianka ale te co ty bierzesz to sa metylowane tylko kwas foliowy a witamina b jest zwykla wydaje mi sie?
    Ciasteczko metylowany kwas foliowy spoko ale reszta ja bym poczekala na wizyte u lekarza-pamietaj, ze Ty juz w ciazy :D

    Ciasteczko77 lubi tę wiadomość

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    Halasianka ale te co ty bierzesz to sa metylowane tylko kwas foliowy a witamina b jest zwykla wydaje mi sie?
    Ciasteczko metylowany kwas foliowy spoko ale reszta ja bym poczekala na wizyte u lekarza-pamietaj, ze Ty juz w ciazy :D
    Racja :) to nic nie zmieniam i łykam to co teraz

  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    Halasianka ale te co ty bierzesz to sa metylowane tylko kwas foliowy a witamina b jest zwykla wydaje mi sie?
    Ciasteczko metylowany kwas foliowy spoko ale reszta ja bym poczekala na wizyte u lekarza-pamietaj, ze Ty juz w ciazy :D
    Wit b 12 zwykła zgadza się ale wiksza dawka

    4me lubi tę wiadomość

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adii wrote:
    Nie biorę inne , ale szukam czegoś co lepiej się wchłania bo u mnie tez z tym problem a chce brać coś dobrego .
    Mi to dała immunolog mówiąc że tp bardzo dobre i faktycznie wiele dziewczyn na forum. To bierze i popiera więc....

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    Dzieki za info :)
    A te metylowane to bierzesz w ciąży też?? Które to b complex ??
    Napisz coś więcej pliz - szukam b complex z metylowanym dopuszczalne w ciąży :) gdzie kupujesz je ??
    Dziękuje :)
    Jak wpiszesz w neta b-complex z firmy douglas to powinno wyskoczyć. VITALBO-na tej stronie kupuje. Kosztuje ok 130 zł za 60 tabletek. Dokładnie nazywa się B-complex with Metafolin and Intrinsic Factor

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    Dzieki za info :)
    A te metylowane to bierzesz w ciąży też?? Które to b complex ??
    Napisz coś więcej pliz - szukam b complex z metylowanym dopuszczalne w ciąży :) gdzie kupujesz je ??
    Dziękuje :)
    Biorę je w ciąży też oczywiście. A Ty masz wskazania do metylowanych i nikt Ci nie polecił nic? Dama szukasz czy chcesz zmienić poprostu?

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hałasianka wrote:
    Biorę je w ciąży też oczywiście. A Ty masz wskazania do metylowanych i nikt Ci nie polecił nic? Dama szukasz czy chcesz zmienić poprostu?
    Nie mam badań na mutacje - robiłam teraz tylko poziom kwasu z krwi i wyszedł idealny w normie - teraz nie wiem czy zmieniać na metyl czy zostać z tym co biorę :(

    Widziałam te witaminy - ale ogromne dawki są...Np 3000% dawki normalnej (ja już biorę 300%). Czy takie dawki nie zaszkodzą ?????czy sa na to może badania jakieś ?
    Dziękuje za odp :)

  • adii Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hałasianka wrote:
    Mi to dała immunolog mówiąc że tp bardzo dobre i faktycznie wiele dziewczyn na forum. To bierze i popiera więc....


    Nie wiem czy tak sama mogę używać , czy lepiej zapytać lekarza.

    adii 28
  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny same nie bierzcie takich witamin naprawdę, albo powinny być badania albo przynajmniej zapytać lekarza. Skoro nie ma wskazań i zwykły kwas foliowy przyjmujecie normalnie to po co więcej? Witaminy też można przedawkowac. Uważam że nie wolno bez wskazań i konsultacji z lekarzem

    Izunia37, 4me lubią tę wiadomość

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • Izunia37 Koleżanka
    Postów: 37 25

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hałasianka wrote:
    Dziewczyny same nie bierzcie takich witamin naprawdę, albo powinny być badania albo przynajmniej zapytać lekarza. Skoro nie ma wskazań i zwykły kwas foliowy przyjmujecie normalnie to po co więcej? Witaminy też można przedawkowac. Uważam że nie wolno bez wskazań i konsultacji z lekarzem

    Dokladnie! Naeet suplementy lepiej pod kontrola lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2018, 11:07

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hałasianka wrote:
    Dziewczyny same nie bierzcie takich witamin naprawdę, albo powinny być badania albo przynajmniej zapytać lekarza. Skoro nie ma wskazań i zwykły kwas foliowy przyjmujecie normalnie to po co więcej? Witaminy też można przedawkowac. Uważam że nie wolno bez wskazań i konsultacji z lekarzem
    Masz racje - ja nic nie zmieniam sama i czekam na lekarza- który nie ma zielonego pojęcia o metylowanych ;)
    No ale skoro jest poziom dobry to znaczy ze wchłanianie jest Ok ,?

  • mag87 Autorytet
    Postów: 1067 894

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko sprawdź za jakiś czas poziom kwasu foliowego i zobaczysz czy rośnie czy jest w normie:) będziesz miała odpowiedź

    4me lubi tę wiadomość

    klz96iye30cupjne.png
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    Masz racje - ja nic nie zmieniam sama i czekam na lekarza- który nie ma zielonego pojęcia o metylowanych ;)
    No ale skoro jest poziom dobry to znaczy ze wchłanianie jest Ok ,?
    Ciasteczka my kobiety, ktore staraja sie o ciaze mamy tendencje przed ta ciąża do kombinowania, wyszukiwania supli itd. Teraz musisz juz z tym skonczyc. Wybierz lekarza, ktoremu ufasz i wszystko z nim konsultuj.Jesli masz dobry poziom kwasu to w ogole nie mysl o tym folianie ;)

    Ciasteczko77 lubi tę wiadomość

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hałasianka wrote:
    Wit b 12 zwykła zgadza się ale wiksza dawka
    Ok dopytuje bo mi tez tak lekarka przepisala jakiec kombo metylowanego i zwykłych witamin B a nie metylowanych i w sumie nie wiedzialam czy brac czy kombinowac z metylowanymi B...
    Na watku o MTHFR oczywiście tylko metylowane B sa na tapecie ale ja juz chyba zostane z tymi moimi od lekarza... Narazie przynajmniej...

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • mag87 Autorytet
    Postów: 1067 894

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze dziewczyny mówią, a jak już tak bardzo chcesz to kup sobie witaminy ciążowe które mają w składzie obie formy kwasu foliowego. Mi mój dr zalecił prenatal uno, jest w nim 400 metylofolianu i 400 zwykłego kwasu foliowego:) no stress

    klz96iye30cupjne.png
  • mag87 Autorytet
    Postów: 1067 894

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    Ok dopytuje bo mi tez tak lekarka przepisala jakiec kombo metylowanego i zwykłych witamin B a nie metylowanych i w sumie nie wiedzialam czy brac czy kombinowac z metylowanymi B...
    Na watku o MTHFR oczywiście tylko metylowane B sa na tapecie ale ja juz chyba zostane z tymi moimi od lekarza... Narazie przynajmniej...

    4me w tym prenatal uno też jest metylowana b12:) ja jestem posiadaczką mthfr i właśnie też je biorw:)

    4me lubi tę wiadomość

    klz96iye30cupjne.png
  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie kończę fembion i jutro jadę sobie kupić prenatal uno. Biorę to też dodatkowo poza tymi metylami.

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • Izunia37 Koleżanka
    Postów: 37 25

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiecie kogo widziałam ze znanych osob w Invicta Gdansk? Aktorke byla dziewczyne Krolikowskiego i wchodzila do dr H.:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    Ciasteczka my kobiety, ktore staraja sie o ciaze mamy tendencje przed ta ciąża do kombinowania, wyszukiwania supli itd. Teraz musisz juz z tym skonczyc. Wybierz lekarza, ktoremu ufasz i wszystko z nim konsultuj.Jesli masz dobry poziom kwasu to w ogole nie mysl o tym folianie ;)

    Mam wynik 15,05 ng/ml; norma 3,1 — 17,5; to chyba Ok czy nie :)? Dr kazał brać dalej ... ale zobaczę co powie inny lekarz jeszcze ..bo też D 3 mam ponizej 30.. trochę za mało ..
    Boje sie o maluszka ...tylko o niego

  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    Mam wynik 15,05 ng/ml; norma 3,1 — 17,5; to chyba Ok czy nie :)? Dr kazał brać dalej ... ale zobaczę co powie inny lekarz jeszcze ..bo też D 3 mam ponizej 30.. trochę za mało ..
    Boje sie o maluszka ...tylko o niego
    Dobry! Bierz dalej to sie bierze cała ciaze alb przynajmniej kilka pierwszych miesięcy ciąży.

    Ciasteczko77 lubi tę wiadomość

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ