Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro z komórką dawczyni
Odpowiedz

In vitro z komórką dawczyni

Oceń ten wątek:
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 11 października 2023, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Wiosny fanka super ! Ale wynik petarda! Który masz dzień po transferze?
    Moj wynik właśnie spłynął 853 - 15 dpt

    Dziś 12dpt

    monester lubi tę wiadomość

    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 11 października 2023, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa wysyłam miliony kciuków za jutro. Naprawdę nie było sikanca?

    Nowa na forum lubi tę wiadomość

  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 2679 2275

    Wysłany: 11 października 2023, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Nowa wysyłam miliony kciuków za jutro. Naprawdę nie było sikanca?
    Nie było, tchórz jestem 🙈

    37+3: 2600 g 🥰

    age.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 2318 3365

    Wysłany: 11 października 2023, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Wiosny fanka super ! Ale wynik petarda! Który masz dzień po transferze?
    Moj wynik właśnie spłynął 853 - 15 dpt
    Extra!!!!

    monester lubi tę wiadomość

  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 2679 2275

    Wysłany: 12 października 2023, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś się wyjaśni...od kilku dni mam lekkie bóle jak przed okresem, a dziś jakieś plamienie...jak przed okresem.. jakoś nie nastraja mnie to optymistycznie. A czy to w ogóle możliwe, żeby dostać okres na takim sztycznym cyklu bez odstawienia leków?

    37+3: 2600 g 🥰

    age.png
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 12 października 2023, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na forum wrote:
    Dziś się wyjaśni...od kilku dni mam lekkie bóle jak przed okresem, a dziś jakieś plamienie...jak przed okresem.. jakoś nie nastraja mnie to optymistycznie. A czy to w ogóle możliwe, żeby dostać okres na takim sztycznym cyklu bez odstawienia leków?

    Jak przyjmujesz progesteron to nie ma mozliwosci bys dostala okres. Bedzie dobrze. Musi byc.

    age.png
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 12 października 2023, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj caly dzien w biegu, wiec nie mialam mozliwosci by przyjrzec sie tym swoim wynikom. Dzis wrzucam wartosci w kalkukator, a tam przyrost tylko 84%. Wiem, ze do 1000 dobry prognostyk to podwajajace sie wartosci :-( No, takze tak. Chcialam sie wygadac.

    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 12 października 2023, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Ja wczoraj caly dzien w biegu, wiec nie mialam mozliwosci by przyjrzec sie tym swoim wynikom. Dzis wrzucam wartosci w kalkukator, a tam przyrost tylko 84%. Wiem, ze do 1000 dobry prognostyk to podwajajace sie wartosci :-( No, takze tak. Chcialam sie wygadac.
    Wartości też się liczą a nie tylko przyrosty ! A Ty masz naprawdę ok. Mój przyrost z wczoraj 95,6%. Uwzglednilas godziny pobrania ?

  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 12 października 2023, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Jak przyjmujesz progesteron to nie ma mozliwosci bys dostala okres. Bedzie dobrze. Musi byc.
    Dokładnie, na sztucznym nie ma możliwości żeby to był okres przy takich dawkach progesteronu .
    Nowa Ty wiesz ! 25% na transfer szans - to akurat Ci wychodzi teraz ten z sukcesem, żeby statystyce stało się zadość.

    WiosnyFanka, Virginia lubią tę wiadomość

  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 12 października 2023, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Wartości też się liczą a nie tylko przyrosty ! A Ty masz naprawdę ok. Mój przyrost z wczoraj 95,6%. Uwzglednilas godziny pobrania ?

    Tak, 48 godzin jak "w mordę strzelił".
    No nic, pozostaje dalej czekać (jakby to była jakaś nowość)...

    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 12 października 2023, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Tak, 48 godzin jak "w mordę strzelił".
    No nic, pozostaje dalej czekać (jakby to była jakaś nowość)...
    Tylko spokój nas uratuje (i ewentualnie relanium 😅)
    Ale już nie biorę.
    A progesteron jak ci się trzyma ? Mój wskoczył na 47 😅 ale byłam normalnie po aplikacji dowcipnej ze 3 godziny wcześniej .

  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 12 października 2023, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Tylko spokój nas uratuje (i ewentualnie relanium 😅)
    Ale już nie biorę.
    A progesteron jak ci się trzyma ? Mój wskoczył na 47 😅 ale byłam normalnie po aplikacji dowcipnej ze 3 godziny wcześniej .

    U mnie badany "na czczo" cały czas na poziomie około 20.

    Ja akurat nie jestem zwolenniczką wszechobecnie panującego przekonania, że "im wyższy progesteron tym lepiej" w myśl poniższych badań:

    https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34537928/

    monester lubi tę wiadomość

    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 12 października 2023, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    U mnie badany "na czczo" cały czas na poziomie około 20.

    Ja akurat nie jestem zwolenniczką wszechobecnie panującego przekonania, że "im wyższy progesteron tym lepiej" w myśl poniższych badań:

    https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34537928/
    Właśnie wiem i zastanawiam się czy mogłabym zrezygnować z jednej dawki besins - biore 2 x 200 besins doustnie i 2x 400 dowcipnie. Ale skoro był 30 a jest 47 na tym samym zestawie to znaczy że ciałko żółte pracuje i samo wytwarza - dobrze kminie nie ? Bo na tym besins to jak na haju. A badany był przed poranna dawka doustna

  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 12 października 2023, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Właśnie wiem i zastanawiam się czy mogłabym zrezygnować z jednej dawki besins - biore 2 x 200 besins doustnie i 2x 400 dowcipnie. Ale skoro był 30 a jest 47 na tym samym zestawie to znaczy że ciałko żółte pracuje i samo wytwarza - dobrze kminie nie ? Bo na tym besins to jak na haju. A badany był przed poranna dawka doustna

    Moim zdaniem to nie jest dobry moment na schodzenie z jakichkolwiek leków, więc na tą chwilę bym zostawiła jak jest.

    Progesteron wydzielany jest skokowo i tak naprawdę zawsze się go bada przed suplementacją (min. 8 godzin przerwy), więc de facto poziom masz niższy moim zdaniem. Poza tym myślisz, że nie jest za wcześnie na to, żeby ciałko żółte zaczęło produkcję swojego proga?

    Trinity_Nea lubi tę wiadomość

    age.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 2318 3365

    Wysłany: 12 października 2023, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    U mnie badany "na czczo" cały czas na poziomie około 20.

    Ja akurat nie jestem zwolenniczką wszechobecnie panującego przekonania, że "im wyższy progesteron tym lepiej" w myśl poniższych badań:

    https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34537928/
    Ja miałam jak mi dodali dodatkowe dawki to tak pomiędzy 20-30...jak było poniżej to plamiłam..ale lekarz prowadzący mi ciążę mówił że do 10-13 to normalny jest..
    Nigdy niemiałam tak dużych wartości jak monester.... Na początku ciąży mocno pulniwalsm aby był większy Bo w dniu transferu miałam tylko 5,49 Ale dali mi odrzzu dodatkowe dawki i podskoczył;-)

  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 12 października 2023, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Moim zdaniem to nie jest dobry moment na schodzenie z jakichkolwiek leków, więc na tą chwilę bym zostawiła jak jest.

    Progesteron wydzielany jest skokowo i tak naprawdę zawsze się go bada przed suplementacją (min. 8 godzin przerwy), więc de facto poziom masz niższy moim zdaniem. Poza tym myślisz, że nie jest za wcześnie na to, żeby ciałko żółte zaczęło produkcję swojego proga?
    Ale ja mówię o tym z jajnika po owulacji -
    ciałko żółte (corpus luteum) - gruczoł wewnętrznego wydzielania. Następuje to ok. 28-32 godziny po owulacji. Ciałko żółte produkuje hormon potrzebny do utrzymania ewentualnej ciąży - progesteron - i w mniejszych ilościach estrogeny.
    Wiec jeszcze rosnąca beta go stymuluje do działania .
    No ja myślę że z utrogestanu zgodnie z ulotka i moimi wcześniejszymi badaniami mam wynik 11 - czyli tyle ile się da max z niego wyciągnąć z tej dawki. Pamiętaj że on nie przenika do krwiobiegu wiecej niż 30 % - w macicy jest inne stężenie.

    Trinity_Nea lubi tę wiadomość

  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 12 października 2023, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Ale ja mówię o tym z jajnika po owulacji -
    ciałko żółte (corpus luteum) - gruczoł wewnętrznego wydzielania. Następuje to ok. 28-32 godziny po owulacji. Ciałko żółte produkuje hormon potrzebny do utrzymania ewentualnej ciąży - progesteron - i w mniejszych ilościach estrogeny.
    Wiec jeszcze rosnąca beta go stymuluje do działania .
    No ja myślę że z utrogestanu zgodnie z ulotka i moimi wcześniejszymi badaniami mam wynik 11 - czyli tyle ile się da max z niego wyciągnąć z tej dawki. Pamiętaj że on nie przenika do krwiobiegu wiecej niż 30 % - w macicy jest inne stężenie.

    No tak - przecież u Ciebie był transfer na cyklu naturalnym.

    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 12 października 2023, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    No tak - przecież u Ciebie był transfer na cyklu naturalnym.
    No i właśnie chyba mam je dwa nawet- dopytam na USG o to. Teraz sobie w brodę pluje że nie poszłam na naturalnym wcześniej, ale może tak miało być właśnie.

    WiosnyFanka lubi tę wiadomość

  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 2679 2275

    Wysłany: 12 października 2023, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny 😍 beta 100

    WiosnyFanka, monester, Virginia, Cherry78, gonia729, Mati W., Nefertiti89, Elka198321, Giosiek, Luusia, happilyeverafter, glodia, Trinity_Nea lubią tę wiadomość

    37+3: 2600 g 🥰

    age.png
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 12 października 2023, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na forum wrote:
    Dziewczyny 😍 beta 100

    AAAAAAA! Ale cudownie!
    Takie wiadomości to ja rozumiem!

    Nowa na forum lubi tę wiadomość

    age.png
‹‹ 198 199 200 201 202 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ