X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea, a jakbyś jeszcze napisała do Szamatowicza na bocianie? Co kilka głów, to nie jedna, a może cos zaproponuje?

    Z innej beczki, Dziewczyny ręce opadają wobec "profesjonalizmu" klinik. Ostatnio robiłam badania w dawnej klinice i dziś dostałam mailem wyniki.....jakiegoś faceta. Zadzwoniłam żeby to wyjaśnić, to nawet "przepraszamy za pomyłkę" nie usłyszałam, tylko zdawkowe "dziękujemy za informację". Ja wszystko rozumiem, pomyłki się zdarzają, ale bez przesady, to są dane poufne, a tu taka kicha.

    Bea77, Dana721 lubią tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Jaką klinikę w Czechach Tobie polecono? Reprofit może? Ja byłam w GENNET w Pradze.

    Dokładnie Reprofit. Podejscie maja bardzo lekkie do tematu AZ ale skutecznosc ponad 60%. Na razie czekam na odzew od dziewczynu ktora nie dawno tam podchodzila do AZ. Chce sie dowiedziec co i jak.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Tak, dokładnie. Novum prowadziło badania kliniczne prwnego leku, baanie robione bylo dla kobiet z niskim amh. Miałam całą procedurę xa darmo.ja akurat miałam podany gonal f. Niestety to jaki lek miał podany nie było zależne od nas.

    Moja ostatnia stymulacja to był Gonal-F 300 jednostek i 75 jednostek Menopuru. Jeśli chodzi o samą stymulację to efekt był super. 11 pobranych i 9 dojrzałych. No ale efekt końcowy to wiecie jaki. Zastanawiam się czy jakby mi podali zarodki te które były super w trzeciej dobie to też by się tak zdegenerowały.

  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka2017 wrote:
    Magdala a co z Waszymi zarodkami? Zamrozone? Jakie dalsze dzialania?

    Tak, zamrozone. Mam w sierpniu zamiar zrobic crio.

    Bea77, niezapominajka2017 lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Bea, a jakbyś jeszcze napisała do Szamatowicza na bocianie? Co kilka głów, to nie jedna, a może cos zaproponuje?

    Z innej beczki, Dziewczyny ręce opadają wobec "profesjonalizmu" klinik. Ostatnio robiłam badania w dawnej klinice i dziś dostałam mailem wyniki.....jakiegoś faceta. Zadzwoniłam żeby to wyjaśnić, to nawet "przepraszamy za pomyłkę" nie usłyszałam, tylko zdawkowe "dziękujemy za informację". Ja wszystko rozumiem, pomyłki się zdarzają, ale bez przesady, to są dane poufne, a tu taka kicha.

    Czy on przyjmuje w Warszawie? bo się obawiam że nie będziemy mieli czasu żeby po całej Polsce jeździć.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jaki jest pełen koszt in vitro z KD w Polsce?

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alrauna1987 wrote:
    Dokładnie Reprofit. Podejscie maja bardzo lekkie do tematu AZ ale skutecznosc ponad 60%. Na razie czekam na odzew od dziewczynu ktora nie dawno tam podchodzila do AZ. Chce sie dowiedziec co i jak.

    Ja z nimi korespondowałam i początkowo chciałam do nich iść na stymulację, ale ostatecznie wybrałam GENNET w Pradze.

    Miałam wrażenie, że w Reprofit mnie nie słuchają. Napisałam do nich że miałam 3 stymulacje na samym Menopurze i że chciałabym spróbować innego leku żeby zobaczyć jak reaguję. Oni na to, że też chcą zrobić z Menopurem bo wg nich najlepszy. Ja na to czy może być mix Menopuru z Gonalem, a oni na to że ich doktor nie lubi miksu (co to w ogóle znaczy, że nie lubi? powinien podać info dlaczego). Ja na to, że w takim razie u nich nie robię bo to co mi proponują to po raz czwarty to co już trzy razy miałam wcześniej. No to oni na to, okay okay zrobimy co tam chcesz... Na to już im nie odpowiedziałam.

    Na innym angielskim wątku czytałam, że para z UK pojechała po KD. I tak im dobrali, że jak para angielska bladolica i blondwłosa, to dziewczynka urodziła się jak cyganka....

    Teraz wszyscy ich pytają czy adoptowali.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym jak się teraz naoglądałam w Pradze tych rodowitych Czeszek to nie wiem gdzie ta uroda. W ogóle w Pradze się czuła jakbym znów paliła nałogowo (a paliłam jakieś 10-11 lat). Bardzo dużo palaczy i bardzo dużo zapachu marihuany w powietrzu. Tam chyba jest to legalne. Ciągle jakiś dym wdychałam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosiaa wrote:
    Dziewczyny a jaki jest pełen koszt in vitro z KD w Polsce?

    Podpinam się pod pytanie.

  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zalezy czy swieze komorki czy mrozone, ale ok 12-14 tysi.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Ja z nimi korespondowałam i początkowo chciałam do nich iść na stymulację, ale ostatecznie wybrałam GENNET w Pradze.

    Miałam wrażenie, że w Reprofit mnie nie słuchają. Napisałam do nich że miałam 3 stymulacje na samym Menopurze i że chciałabym spróbować innego leku żeby zobaczyć jak reaguję. Oni na to, że też chcą zrobić z Menopurem bo wg nich najlepszy. Ja na to czy może być mix Menopuru z Gonalem, a oni na to że ich doktor nie lubi miksu (co to w ogóle znaczy, że nie lubi? powinien podać info dlaczego). Ja na to, że w takim razie u nich nie robię bo to co mi proponują to po raz czwarty to co już trzy razy miałam wcześniej. No to oni na to, okay okay zrobimy co tam chcesz... Na to już im nie odpowiedziałam.

    Na innym angielskim wątku czytałam, że para z UK pojechała po KD. I tak im dobrali, że jak para angielska bladolica i blondwłosa, to dziewczynka urodziła się jak cyganka....

    Teraz wszyscy ich pytają czy adoptowali.

    Tes slyszalam ze najlepszy jest menopur. Stymulowana bylam do tej pory 5 razy. Pierwsze 2 na malych dawkach 75j a 3 razy ba duzych 225/300. Szalu z komorkami nie bylo. Teraz przygotowuje sie do stymulacji i lekiem bedzie purogen. Zobaczymy jakie efekty. Do tego sporo suplementow. Jak sie nie uda to chociaz mam nadzieje ze na AZ sie doczekamy bo niestety koszt KD jest kolosalny.
    W naszej obecnej klinice KD z 3 oocytow ok 12 tys z 6 oocytow ok 18 tys. Komorki sprowadzane z Hiszpanii. 3 wydaje mi sie za malo zwlaszcza ze mrozone to i jakosc gorsza.
    Co do Kliniki czeskiej to wlasnie mi sie nie podoba to ich lekkie podejscie do tematu. No i niestety to widac. Transfery jak na tasmie nawet polezec wiecej niz 5 min nie mozna. Zobaczymy co sie z tego wszystkiego wykluje. Obecnie czekamy na zarodek w 3 klinikach. Jeszcze nam zostala opcja klinik w polnocnej czesci PL.

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Teraz pomyślicie, że jestem płytka i powierzchowna. Ale co jeśli dobiorą bardzo nieatrakcyjną dziewczynę i urodzi się nieprzeciętnie brzydkie dziecko? wiem, że genetyka może zaskoczyć i z najbardziej przystojnych rodziców są nieatrakcyjne dzieci i na odwrót... ale... atrakcyjnym ludziom żyje się ogólnie łatwiej i są na to badania. I mi się wydaje, że mi też byłoby łatwiej wiedząc że dawczyni była ładną dziewczyną. Bo to że mąż przystojny to wiadomo :-D

    Bea,nie tylko Ty tak myślisz. Ja tez mam takie wątpliwości co do az;tyle ,ze głównie chodzi mi o geny,inteligencję itd,bo z urodą to jest roznie,z pięknych rodziców czasem sa przeciętne dzieci lub odwrotnnie,poza tym zmieniają się jak dorosna.Ja w klinice raz spotkałam taka babe;ze jakbym miała mieć od niej dziwcko to bym się zalamala;chodzi mi o poziom i inteligencje. Ja bardziej o tym myślę jak i tez o tym;ze jesli dziwcko kiedyś będzie chore to nie będę umiała mu pomoc,nigdy nie poznam jego biologicznych rodziców i nie dowiem się jakie choroby były w rodzinie itd.To mnie trochę dołuje Ale może niepotrzebnie.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale naprodukowalyscie postów od wczoraj :)
    Bea dobrze ze masz plan i chcesz działać.

    Ja byłam na konsultacji raz u chrostrowski ego i na niskie amh tez zaproponował mi podwójna stymulację. Ze niby z tej drugiej punkcji są lepsze komórki i lepsze zarodki. Ogólnie nie zdecydowaliśmy się na tą klinikę.

    Ja tez mam jakiś tam plan. Ale jest też tak ze im więcej planuje tym więcej się sypie. Jeśli teraz mi się nie uda to próbuje mezo i suplementy i ostatnia 7 stymulację u dr Paligi. Jak nie wyjdzie to KD. I tez chciałabym choćby zdjęcia z dzieciństwa zobaczyć. Gr krwi żeby była zgodna.

    Bea77, Mimila lubią tę wiadomość

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Czy on przyjmuje w Warszawie? bo się obawiam że nie będziemy mieli czasu żeby po całej Polsce jeździć.

    Szamatowicz jest z Białegostoku, ale można się kontaktować przez forum eksperckie "nasz bocian", odpisuje albo Szamatowicz albo Dormitz

    Bea77 lubi tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia35 wrote:
    Ale naprodukowalyscie postów od wczoraj :)
    Bea dobrze ze masz plan i chcesz działać.

    Ja byłam na konsultacji raz u chrostrowski ego i na niskie amh tez zaproponował mi podwójna stymulację. Ze niby z tej drugiej punkcji są lepsze komórki i lepsze zarodki. Ogólnie nie zdecydowaliśmy się na tą klinikę.

    Ja tez mam jakiś tam plan. Ale jest też tak ze im więcej planuje tym więcej się sypie. Jeśli teraz mi się nie uda to próbuje mezo i suplementy i ostatnia 7 stymulację u dr Paligi. Jak nie wyjdzie to KD. I tez chciałabym choćby zdjęcia z dzieciństwa zobaczyć. Gr krwi żeby była zgodna.
    To niewiarygodne co to za bzdurę te kliniki powtarzają jedne za drugimi o podwójnej stymulacji. Na logikę jak ktoś się 25 dni stymuluje w jednym miesiącu to nie może być dobrze. Bo za tym rekrutacja oocytów w fazie poowulacyjnej jest bez sensu i wbrew naturze bo blokuje się sztucznie okres żeby nie przyszedł wtedy kiedy normalnie w naturze by już był. To jakaś koszmarna manipulacja i sposób klinik na zarobienie dużej kasy w krótkim czasie.

    Mimila lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Szamatowicz jest z Białegostoku, ale można się kontaktować przez forum eksperckie "nasz bocian", odpisuje albo Szamatowicz albo Dormitz

    Widziałam to forum eksperckie na naszym bocianie i oni tam trochę na odwal się odpowiadają. U nas to musi ktoś się zagłębić w wyniki i przeanalizować. Nie chcę się sugerować odpowiedzią po łebkach na forum internetowym.

  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się że lekarze nieraz po omacku coś sprawdzają testują na nas. Tylko po latach kto wie czy nie odpowiemy za to naszym zdrowiem :(

    Bea77 lubi tę wiadomość

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Salve Medica Łódź KD kosztuje 13.000zł (świeże komórki, 6szt.), w tym hodowla i pierwszy transfer. Wizyty, mrożenie nasienia, zarodków - dodatkowo płatne.
    Zapładniają świeże komórki, ale zarodki są mrożone i później jest criotransfer, nie synchronizują cykli, ale zapytam o to na wizycie, chyba wolałabym świeży ET.
    Więcej szczegółów podam po piątkowej wizycie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2018, 20:11

    Bea77, karolcia35 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak z innej beczki, Bea jutro będzie to spotkanie wyjaśniające z przedstawicielami czeskiej kliniki? Jakieś zdjęcia, nagrania z embrioskopu? Bo sprawa nie jest jasna.

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukrecja ty widziałaś zdjęcie dawczyni z dzieciństwa? To są komórki Polki?

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
‹‹ 115 116 117 118 119 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ