Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Kitty.Noir Ekspertka
    Postów: 245 226

    Wysłany: 16 maja 2018, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    Bea wielkie dzieki! Ja intensywnie myślę nad badaniami genetycznymi właśnie ze wzgledu na swoj wiek i na slaba jakosc komorek.Tez sobie tak mysle, ze jesli natura nie pozwala mi juz miec dzieci to moze wie lepiej :/przeraza mnie to. Ale z drugiej stronu boje sie, ze właśnie moje komórki i tak będa za slabe, zeby dożyć do badan lub przeżyć te badania. Szczerze narazie to moja najwieksza zagwostka-czy je robic czy nie. Wiadomo w Invicta mi je pewnie doradza twierdzac, ze nie wplywa to na jakosc... Ale ja nie jestem przekonana czytajac Was tutaj.

    A jest tu ktos jeszcze oprocz mnie i Bei po 37 roku zycia?

    Bea ja bym odpuscila. Wiem, ze tak być nie powinno ale to by Cie kosztowalo i duzo nerwow i kasy a jedno i drugie przyda sie bardziej na kolejna procedurę ;)

    Trzymaj sie dzielnie. Moze w końcu Novum i L. podejda do sprawy inaczej.

    Ja mam 39 lat, i ze wzgledu na doświadczenia, ktore opisała Bea, własne poszukiwania oraz doswiadczenia, w wyniku których całkowicie nie dowierzam lekarzom, zdecydowanke nie dam sie nakręcic na żadne badanie blastocyst, nikt mi nie wmówi, ze nie ma to wplywu na ich stan, wklucie się igla w zdrowego czlowieka moze wywołac wstrząs, a co dopiero w tak małą zawiązkę, nawet jesli nie zawsze to szkodzi to z pewnoscią nie pomaga, a z moim amh i w moim wieku kazdy zarodek jest na wage złota.

    Bea77, Lukrecja lubią tę wiadomość

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 16 maja 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    Bea wielkie dzieki! Ja intensywnie myślę nad badaniami genetycznymi właśnie ze wzgledu na swoj wiek i na slaba jakosc komorek.Tez sobie tak mysle, ze jesli natura nie pozwala mi juz miec dzieci to moze wie lepiej :/przeraza mnie to. Ale z drugiej stronu boje sie, ze właśnie moje komórki i tak będa za slabe, zeby dożyć do badan lub przeżyć te badania. Szczerze narazie to moja najwieksza zagwostka-czy je robic czy nie. Wiadomo w Invicta mi je pewnie doradza twierdzac, ze nie wplywa to na jakosc... Ale ja nie jestem przekonana czytajac Was tutaj.

    A jest tu ktos jeszcze oprocz mnie i Bei po 37 roku zycia?

    Bea ja bym odpuscila. Wiem, ze tak być nie powinno ale to by Cie kosztowalo i duzo nerwow i kasy a jedno i drugie przyda sie bardziej na kolejna procedurę ;)

    Trzymaj sie dzielnie. Moze w końcu Novum i L. podejda do sprawy inaczej.
    Ja mam 44,5 dokladnie. Nie ma tu starszej ode mnie...

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 16 maja 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,nie musi być tak jak piszesz. Ja na 3 blastki mialam 1 lub 2 prawidłowe,no ta druga nie dała się 2 razy zbadac.ROznawialam o tym z embriologiem.Mowil,ze ta sama osoba noze miec przy jednym stymulacji wszystkie chore,a przy innej wszystkie zdrowe,tak się zdarza czasami.Sami nie wiedzą od czego to zależy.

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 16 maja 2018, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila, ale obie blastki mimo, ze byly zdrowe sie nie przyjely?

    Dani, Mimila lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2018, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Ja mam 44,5 dokladnie. Nie ma tu starszej ode mnie...

    Dana jest chyba w podobnym wieku jakoś i Kayama jest starsza.

    Mimila lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,nie musi być tak jak piszesz. Ja na 3 blastki mialam 1 lub 2 prawidłowe,no ta druga nie dała się 2 razy zbadac.ROznawialam o tym z embriologiem.Mowil,ze ta sama osoba noze miec przy jednym stymulacji wszystkie chore,a przy innej wszystkie zdrowe,tak się zdarza czasami.Sami nie wiedzą od czego to zależy.

    Ja mówiłam o statystykach a nie o indywidualnych przypadkach. Wiadomo, że ktoś będzie miał lepsze wyniki niż statystyczna średnia i ktoś może też mieć gorsze niż średnia. Ja na 9 blastocyst ani jednej zdrowej, jeśli wierzyć wynikom PGS. Czyli ja mieszczę się w tej statystyce albo nawet może mam gorszy wynik niż statystycznie. Kiedyś na angielskim forum czytałam, że dziewczyna testowała 21 blastocyst (nie wiem z ilu procedur) i miała jedną zdrową, która się przyjęła i urodziła syna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2018, 15:38

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka2017 wrote:
    Mimila, ale obie blastki mimo, ze byly zdrowe sie nie przyjely?

    Ja czytałam, że mimo że genetyka jest dobra to u starszej kobiety rolę odgrywają też mitochondria komórki jajowej. Prawidłowa ilość chromosomów to jeszcze nie wszystko, jeśli komórka jajowa jest stara. Przeklejam artykuł:

    "Kolejną rzeczą jest fakt, że w oocytach ludzkich z wiekiem spada ekspresja kohezyn, które przytrzymują chromatydy w trakcie replikacji DNA, od prometafazy do anafazy. Obniżenie ekspresji tych białek wiąże się ze wzrostem niestabilności chromosomów przy podziale i w efekcie występuje większe ryzyko abberacji genetycznych, co jest jedną z przyczyn zwiększonego prawdopodobieństwa pojawienia się np. Zespołu Downa. W trakcie mejozy dochodzi także do wyrzucenia ciałek kierunkowych z oocytu – nadmiaru DNA. W przypadku plemników tego nie ma, bo każdy plemnik może hipotetycznie zapłodnić oocyt, natomiast tylko jeden oocyt może (powinien) być w danym momencie zapłodniony. I tu także wraz z wiekiem kobiety, problemy z wyrzuceniem drugiego ciałka kierunkowego (wyrzucanego gdy plemnik dotrze do osłonki przejrzystej) nasilają się. A niepozbycie się nadmiaru DNA w postaci ciałka kierunkowego wiąże się z wystąpieniem poliploidii (posiadaniem więcej, niż dwa zestawy chromosomów) i najczęściej poważnym upośledzeniem lub śmiercią płodu.

    Mitochondrialne DNA (mtDNA) zawiera u człowieka 37 genów. Są to głównie geny kodujące białka niezbędne do przeprowadzenia łańcucha oddechowego, zachodzącego w mitochondriach. Ponieważ plemnik do oocytu dociera bez mitochondriów, to dziedziczone są one wyłącznie (nie licząc pojedynczych, specyficznych przypadków) od matki. A ponieważ mtDNA szybko się starzeje, z uwagi na brak mechanizmów naprawczych oraz większą aktywność wolnych rodników (wolne rodniki powstają podczas oddychania komórkowego, zachodzącego głównie w mitochondriach), to wraz z wiekiem matki jakość mtDNA przekazywanego potomstwu także spada.

    Zarodek w początkowych stadiach rozwoju (u człowieka do około 4-8 blastomerów) korzysta z matczynego RNA. Co to znaczy? By DNA zostało odczytane, musi być przepisane na RNA, a następnie na białka. Ponieważ zarodek własnej transkrypcji nie przeprowadza od początku, to musi korzystać z mRNA od matki, zgromadzonych przed zapłodnieniem w oocycie. A jakość tych transkryptów także będzie zależała od wieku, zdrowia matki. Czynniki transkrypcyjne determinują wiele ważnych procesów rozwojowych jak kształtowanie osi zarodka, polaryzacja, predyspozycja do zostania trofoblastem itd. Zaburzenia w ich regulacji mogą prowadzić do różnych wad rozwojowych czy w ogóle zamierania zarodka".

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2018, 16:17

    Mimila, klamka lubią tę wiadomość

  • Kitty.Noir Ekspertka
    Postów: 245 226

    Wysłany: 16 maja 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe, malo optymistyczne, ale ciekawe...

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitty.Noir wrote:
    Ciekawe, malo optymistyczne, ale ciekawe...

    No niestety, dla mnie mocno mało optymistyczne. Ale dobrze, że jest możliwość ivf z KD. Szkoda, że Novum ma beznadziejne warunki takiego programu bo inaczej chętnie bym u nich robiła.

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 16 maja 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,Ty wiesz jaka ja mam teorię dlaczego się nie udało,przez podwojne pgs i tak mowilo kilku lekarzy,jeden sie przyjął,beta wzrosła i zaraz poleciał,był za słaby o nie dał rady,tak uważam Ale czasu nie cofnie.

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 16 maja 2018, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Dana jest chyba w podobnym wieku jakoś i Kayama jest starsza.
    Myslalam,ze nie ma starszej ode mnie.

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,Ty wiesz jaka ja mam teorię dlaczego się nie udało,przez podwojne pgs i tak mowilo kilku lekarzy,jeden sie przyjął,beta wzrosła i zaraz poleciał,był za słaby o nie dał rady,tak uważam Ale czasu nie cofnie.
    Może tak być. Wszystko może być. Dla mnie te wszystkie zagadnienia związane z zajściem w ciążę to jedna wielka zagadka. Wszystko w dużej mierze zależy od szczęścia. Niektórzy mają słabe wyniki i zachodzą, a inni książkowe wyniki i nic. Ja w zeszłym roku oprócz niedoczynności tarczycy nic nie miałam i z dobrym AMH i FSH nie zaszłam.

    Mimila lubi tę wiadomość

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 16 maja 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,a ja właśnie wymyslilam wyjazd do Grecji do siostry na 2 tygodnie na początku wakacji,a potek stymulacja i akurat minie od mezo 3 miesiące,to myślę,ze optymalny termin.Grecje uwielbiam,zawsze laduje tam baterie i dostaje zastrzyk energii.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2018, 17:47

    Bea77, Magdala lubią tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Dziewczyny,a ja właśnie wymyslilam wyjazd do Grecji do siostry na 3 tygodnie na początku wakacji,a potek stymulacja i akurat minie od mezo 3 miesiące,to myślę,ze optymalny termin.Grecje uwielbiam,zawsze laduje tam baterie i dostaje zastrzyk energii.
    Ja też do Grecji w tym roku na urlop, ale dopiero we wrześniu.

    Mimila, Magdala lubią tę wiadomość

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 16 maja 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Ja też do Grecji w tym roku na urlop, ale dopiero we wrześniu.
    Jak coś to służę fajną ofertą do siostry. Rozumiem,Bea,ze planujesz urlop w Grecji już w ciazy!Oby tak bylo,tego Ci życzę z całego serca!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2018, 17:51

    Bea77, Lukrecja lubią tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Dana721 Autorytet
    Postów: 305 473

    Wysłany: 16 maja 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 21 lipca koncze 45 lat a moja coreczka 15 lipca roczek, nadal jestem w szoku ze mi sie udalo,dlatego bardzo wierze ze i Wam sie uda,kiedys myslalam ze to niemozliwe ze po nie udanych IUI i IVF zostane matka ale jednak sie stal,lekarka mi mowila o wielu takich przypadkach gdzie pacjentki starsza zachodzily naturalnie po nieudanych IVF ale nigdy nie myslalam ze bede jedna z nich,trzymam za Was kciuki bardzo mocno i wierze.

    Bea77, sylwia80, Magdala, karolcia35, Alberta lubią tę wiadomość

    Rocznik 1973,AMH 0.47,slabe nasienie
    Starania na powaznie od 2012
    2014 ciaza (poronienie )
    2014 IUI (3 razy)
    2014 IVF
    2015 IVF (ciaza ,bez serduszka)
    2015 IVF
    2016 ciaza naturalna- blizniacza, 1 serduszko (coreczka 2017)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Jak coś to służę fajną ofertą do siostry. Rozumiem,Bea,ze planujesz urlop w Grecji już w ciazy!Oby tak bylo,tego Ci życzę z całego serca!
    Hahaahaha, nawet o tym tak nie pomyslalam. No daj Boże!

    Mimila, Magdala, Alberta lubią tę wiadomość

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 16 maja 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Witaminę D3 przyjmuję w dawce 4000 już dobrych kilka miesięcy. Robiłam badanie wcześniej i miałam trochę ponad poziom niewystarczający. Dziś endokrynolog w Novum powiedziała mi, że w ciąży 2000 witaminy D3 to maksymalna dopuszczalna dawka.

    AMH nie jest już na poziomie 2.53. Było w zeszłym roku, ale teraz jest na poziomie 1.38. No ale mam prawie 41 lat i jestem po 4 ivfs.

    A jestem na tym wątku bo tu są fajne dziewczyny :-) i czuję się jak w domu.


    myślę, że to jest piękne AMH... byłabym bardzo szczęśliwa gdybym zobaczyła taki wynik... dlatego było to dla mnie mylące.. myślałam, że przeważająca większość tutaj zmaga się z przedwczesnym wygasaniem funkcji jajników i wybawienia szuka w KD..

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    myślę, że to jest piękne AMH... byłabym bardzo szczęśliwa gdybym zobaczyła taki wynik... dlatego było to dla mnie mylące.. myślałam, że przeważająca większość tutaj zmaga się z przedwczesnym wygasaniem funkcji jajników i wybawienia szuka w KD..

    Ja się zmagam ze starością :-) i też pewnie moje wybawienie jest w KD. Jajka jeszcze są i w każdej procedurze dotąd pobierali mi 11. Ale co z tego jak stare i nie nadają się do niczego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2018, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ogólnie to się stara nie czuję, to in vitro mi przypomina ile mam lat. Moje jajka są starsze niż wiek, na który sama się czuję :-D

    Mimila lubi tę wiadomość

‹‹ 168 169 170 171 172 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ