X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • karola Autorytet
    Postów: 1019 969

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziura12 wrote:
    Chciałam podzielić się z Wami swoją historią i dodać otuchy tym, które mają za sobą długą drogę w walce o dziecko z niskim AMH. Swoją drogę zaczęłam 4 lata temu z AMH 1,5 i bez konkretnej przyczyny niepłodności. Za mną od tamtej pory 3 nieudane IUI i potem 3 letnia przerwa, w 2021 w lutym wróciłam do kliniki zdeterminowana i gotowa na IVF i po ponownym badaniu okazało się że moje AMH spadło do 0,2! Nadzieja umarła, praktycznie wymusiłam na lekarce IVF żeby żyć w świadomości że zrobiłam wszystko co mogłam zanim się poddam. Niestety punkcja wykazała zero dojrzałych komórek. Lekarka powiedziała wprost, szans dla mnie na własne dziecko nie ma, mężowi kazała wybić mi z głowy dalsze starania i w klinice widzieć mnie już nie chcieli. W październiku wróciłam do innego lekarza specjalizującego się w moich przypadkach potwierdzić diagnozę, ten mnie nie skreślił powiedział spróbujemy. Sprawy potoczyły się szybko, sprawna i w końcu przemyślana stymulacja dała efekty, we wrześniu miałam punkcję i transfer a teraz mija mi 4 miesiąc ciąży! Dalej w to nie wierzę.
    Nie poddawajcie się !


    madziura12
    ale cudowna historia! Tez jestem ciekawa jaką symulacje stosowałaś teraz:)
    A jeśli mogę spytać, ile masz lat?

    Starania o pierwsze dziecko od lutego 2021
    Listopad '21 ciąża biochemiczna 💔

    Listopad 2022- nasza córeczka już z nami ❤️

    age.png
  • madziura12 Przyjaciółka
    Postów: 100 71

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Cudownie! Gratulacje. Możesz coś więcej napisać jaka stymulację u Ciebie zastosowali jakie były efekty ile komórek i zarodków? A macie też problem z nasieniem czy tam wszystko ok? U nas jeszcze to dochodzi i jestem po 1 ivf niestety nieudanym i zero zarodków mimo że 4 korki pobrane i zapłodnione.

    Ja miałam krótki protokół, 150 rekovelle, 75 a potem 150 menopur, lekarz stwierdził że czasem przy niskim amh wbrew pozorom nie warto dawać końskich dawek jak to miałam przy pierwszym IVF. Pobrali 6 oocytow z tego 4 dojrzałe komórki, wszystkie się zapłodniły w 3 dobie punkcja, niestety reszta przestała się rozwijać. U nas nie było żadnych innych problemów, lekarze nic nie znaleźli ani u mnie ani u męża.

    Starania od 05.2016
    AMH 0,2
    10.11.2016 ciąża biochemiczna
    4 IUI - nieudane :(
    2021 powrót po przerwie
    29.03 stymulacja do IVF i zero komórek
    08. 2021 Zmiana kliniki na Krakovi
    09.2021 punkcja i transfer
    10.2021 mamy swoje szczęście ❤️
  • madziura12 Przyjaciółka
    Postów: 100 71

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola wrote:
    madziura12
    ale cudowna historia! Tez jestem ciekawa jaką symulacje stosowałaś teraz:)
    A jeśli mogę spytać, ile masz lat?

    34 lata

    Starania od 05.2016
    AMH 0,2
    10.11.2016 ciąża biochemiczna
    4 IUI - nieudane :(
    2021 powrót po przerwie
    29.03 stymulacja do IVF i zero komórek
    08. 2021 Zmiana kliniki na Krakovi
    09.2021 punkcja i transfer
    10.2021 mamy swoje szczęście ❤️
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziura12 wrote:
    Ja miałam krótki protokół, 150 rekovelle, 75 a potem 150 menopur, lekarz stwierdził że czasem przy niskim amh wbrew pozorom nie warto dawać końskich dawek jak to miałam przy pierwszym IVF. Pobrali 6 oocytow z tego 4 dojrzałe komórki, wszystkie się zapłodniły w 3 dobie punkcja, niestety reszta przestała się rozwijać. U nas nie było żadnych innych problemów, lekarze nic nie znaleźli ani u mnie ani u męża.
    O to ciekawe mi właśnie dali końskie dawki tez menopur ale aż 300. Też miałam 6 komórek 4 dało się zapłodnić i wytrzymały do 3 doby a potem wszystkie padły. Brałaś coś na poprawe komórek jakieś suple?

    Megggs lubi tę wiadomość

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • madziura12 Przyjaciółka
    Postów: 100 71

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    O to ciekawe mi właśnie dali końskie dawki tez menopur ale aż 300. Też miałam 6 komórek 4 dało się zapłodnić i wytrzymały do 3 doby a potem wszystkie padły. Brałaś coś na poprawe komórek jakieś suple?
    U mnie wcześniej była bemfola 300+150 menopur. Totalna porażka.
    Brałam suple przez pół roku i AMH trochę podskoczyło.


    2000IU D3
    100mg CoQ10
    100mg DHEA
    Ovarin

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2021, 12:39

    karola, Esperanza05 lubią tę wiadomość

    Starania od 05.2016
    AMH 0,2
    10.11.2016 ciąża biochemiczna
    4 IUI - nieudane :(
    2021 powrót po przerwie
    29.03 stymulacja do IVF i zero komórek
    08. 2021 Zmiana kliniki na Krakovi
    09.2021 punkcja i transfer
    10.2021 mamy swoje szczęście ❤️
  • karola Autorytet
    Postów: 1019 969

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziura12 wrote:
    U mnie wcześniej była bemfola 300+150 menopur. Totalna porażka.
    Brałam suple przez pół roku i AMH trochę podskoczyło.


    2000IU D3
    100mg CoQ10
    100mg DHEA
    Ovarin

    A jeszcze takie pytanie, do którego lekarza chodziłaś w Krakovi i czy polecasz? oraz czy możesz się odnieść jak cenowo w porównaniu do wcześniejszej kliniki (i która to była)? ja tez z krakowa i na razie chodzę do ginekolog do jej gabinetu, ale niedługo pewnie zacznę się rozglądać nad kliniką

    Starania o pierwsze dziecko od lutego 2021
    Listopad '21 ciąża biochemiczna 💔

    Listopad 2022- nasza córeczka już z nami ❤️

    age.png
  • MamaMila Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    My czekamy na wyniki badani PGT-A, mam nadzieje że tym razem się uda i cześć zarodków będzie się nadawała do transferu. Dwa tygodnie temu miałam punkcję po stymulacji pergoverisem. Udało się pobrać 18 pęcherzyków. Zapłodnionych zostało 10 ale rozwinęło się 6 do klasy AA i A, wiec mam nadzieję, że to dobrze wróży.
    Przed ta punkcją AMH badałam dwukrotnie i raz wyszło 0,8 a drugi raz, w innym laboratorium 1,7.
    Trzymajcie kciuki!
    Czy ktoś z Was robił ostatnio te badania PGT-A? Ile czekaliście na wyniki? Jak już pisałam mam złe doświadczenia i boje się, że znowu coś pójdzie nie tak :(.

    Megggs lubi tę wiadomość

  • madziura12 Przyjaciółka
    Postów: 100 71

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola wrote:
    A jeszcze takie pytanie, do którego lekarza chodziłaś w Krakovi i czy polecasz? oraz czy możesz się odnieść jak cenowo w porównaniu do wcześniejszej kliniki (i która to była)? ja tez z krakowa i na razie chodzę do ginekolog do jej gabinetu, ale niedługo pewnie zacznę się rozglądać nad kliniką

    Wcześniej Macierzyństwo której nie polecam ze względu na lakarke która prowadziła mnie zupełnie bez wiary i pomysłu, chciała mam wrażenie "odbębnić" IVF żeby się mnie pozbyć. Dopiero jak trafiłam do Krakovi do doktora Wyroby którego polecam z całego serca uwierzyłam, że jestem w dobrym miejscu i rękach. Od razu stwierdził, że on pracuje z takimi przypadkami jak moje i mnie nie skreślił, miał plan, był konkretny i szybko przeszedł do działania. Gdybym posłuchała wcześniejszej lekarki, która twierdziła, że nie mam żadnych szans, dziś nie byłabym w upragnionej ciąży. Cenowo Krakovi wychodzi tak jak reszta Klinik w Krakowie, tylko tu tych pieniędzy nie zmarnowałam. Ale to tylko mój przykład 😊

    Starania od 05.2016
    AMH 0,2
    10.11.2016 ciąża biochemiczna
    4 IUI - nieudane :(
    2021 powrót po przerwie
    29.03 stymulacja do IVF i zero komórek
    08. 2021 Zmiana kliniki na Krakovi
    09.2021 punkcja i transfer
    10.2021 mamy swoje szczęście ❤️
  • karola Autorytet
    Postów: 1019 969

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziura12 wrote:
    Wcześniej Macierzyństwo której nie polecam ze względu na lakarke która prowadziła mnie zupełnie bez wiary i pomysłu, chciała mam wrażenie "odbębnić" IVF żeby się mnie pozbyć. Dopiero jak trafiłam do Krakovi do doktora Wyroby którego polecam z całego serca uwierzyłam, że jestem w dobrym miejscu i rękach. Od razu stwierdził, że on pracuje z takimi przypadkami jak moje i mnie nie skreślił, miał plan, był konkretny i szybko przeszedł do działania. Gdybym posłuchała wcześniejszej lekarki, która twierdziła, że nie mam żadnych szans, dziś nie byłabym w upragnionej ciąży. Cenowo Krakovi wychodzi tak jak reszta Klinik w Krakowie, tylko tu tych pieniędzy nie zmarnowałam. Ale to tylko mój przykład 😊

    Jasne, wiadomo ze ktoś może mieć inne doświadczenia. Ja mam podobny kejs jak Ty, czyli niskie AMH (0,8 z października) i w sumie oprócz tego nic więcej niestwierdzone. I za krótkie fazy lutealne, które migly być przyczyna nieudanych starań, bo udało mi się zajść w ciąże w 1 cyklu z duphastonem który wydłużył f.lutealna. Niestety była c.bioch. Teraz próbuje dalej naturalnie z duphastonem ale jeśli się nie uda lub będą kolejne biochemicznej to dalsza diagnostyka i pewnie IVF.

    Starania o pierwsze dziecko od lutego 2021
    Listopad '21 ciąża biochemiczna 💔

    Listopad 2022- nasza córeczka już z nami ❤️

    age.png
  • madziura12 Przyjaciółka
    Postów: 100 71

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola wrote:
    Jasne, wiadomo ze ktoś może mieć inne doświadczenia. Ja mam podobny kejs jak Ty, czyli niskie AMH (0,8 z października) i w sumie oprócz tego nic więcej niestwierdzone. I za krótkie fazy lutealne, które migly być przyczyna nieudanych starań, bo udało mi się zajść w ciąże w 1 cyklu z duphastonem który wydłużył f.lutealna. Niestety była c.bioch. Teraz próbuje dalej naturalnie z duphastonem ale jeśli się nie uda lub będą kolejne biochemicznej to dalsza diagnostyka i pewnie IVF.

    Jeżeli mogę coś doradzić po swoich doświadczeniach to nie czekaj, idź do kliniki i lekarza z doświadczeniem któremu zaufasz, czas nie jest sprzymierzeńcem osób z niskim AMH.

    karola lubi tę wiadomość

    Starania od 05.2016
    AMH 0,2
    10.11.2016 ciąża biochemiczna
    4 IUI - nieudane :(
    2021 powrót po przerwie
    29.03 stymulacja do IVF i zero komórek
    08. 2021 Zmiana kliniki na Krakovi
    09.2021 punkcja i transfer
    10.2021 mamy swoje szczęście ❤️
  • Megggs Przyjaciółka
    Postów: 89 186

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, też chce się z Wami podzielić swoją historią, mam nadzieję że doda Wam to otuchy i wiary w to że może się udać.

    Moje starania rozpoczęły się początkiem tego roku kilka miesięcy po ślubie. Po kilku miesiacach starań poszłam zbadać hormony i AMH, wynik który otrzymałam mnie całkowicie zdołował - 0.41. Zdecydowałam, że muszę działać, zapisałam się do jednego z polecanych ginekologow, który zobaczył moje wyniki i nie chciał mnie badać ale poprosiłam go o usg żeby sprawdzić czy miałam owulacje. Podczas badania nie był delikatny, potwierdził owulacje ale powiedział że z tym amh to nic nie znaczy bo pewnie moje komórki się do niczego nie nadają 😭wstrząsnęła to mną, kilka następnych dni przepłakalam. Przecież mam 29 lat, staram się zdrowo odżywiać i ćwiczyć A tu takie wyniki. Nie mogłam w to uwierzyć, ponownie zrobiłam badania wynik 0.2. Zaczęłam brać dużą ilość suplementów. Poszłam do innego ginekologa z polecenia, wizyta była o niebo lepsza, przygotował plan i kazał przebadać męża, niestety jego wyniki były poniżej normy przez co od razu skierował nas do kliniki.
    Ciężko było mi to przetrawic, miałam do siebie za złe, że mój organizm się nie sprawdza. Byłam załamana, dużo pomogła mi rozmowa z psychologiem. Zrozumiałam że to nie jest moja wina i że dopóki jest szansa będę walczyć o spełnienie swojego marzenia.

    Zgłosiłam się z mężem do kliniki, lekarz zaproponował in vitro ale uprzedził nas, że będzie dobrze jak uda się uzyskać 1 komorke.
    W listopadzie zaczęłam stymulacja, po 1 wizycie byłam w ogromnym szoku - było 19 pęcherzyków ❤❤❤ lekarz również był w szoku! Finalnie udało się uzyskać 13 komorek i wierzę w to, że przyniosą upragnioną ciążę.

    Wyniki AMH to tylko papier! Nie wolno tracić nadzieji! Nigdy..

    Meggie lubi tę wiadomość

    👩29👨30
    Starania od 2021
    Ona:
    Amh 0.4 -06.2021
    TSH 3.4 -> 1.4
    On:
    Obniżone parametry nasienia

    11.2021 - 1VF
    Stymulacja ovaleap i orgalutran
    22.11 - 21 pecherzykow
    25.11 - punkcja 15 🥚🥚🥚
    7 komórek zamrożonych
    6 zapłodnionych

    21.01 FET blaski 5.1.1 🙏🙏🙏

    Mamy 4 5-dniowe ❄❄❄❄
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megggs wrote:
    Cześć dziewczyny, też chce się z Wami podzielić swoją historią, mam nadzieję że doda Wam to otuchy i wiary w to że może się udać.

    Moje starania rozpoczęły się początkiem tego roku kilka miesięcy po ślubie. Po kilku miesiacach starań poszłam zbadać hormony i AMH, wynik który otrzymałam mnie całkowicie zdołował - 0.41. Zdecydowałam, że muszę działać, zapisałam się do jednego z polecanych ginekologow, który zobaczył moje wyniki i nie chciał mnie badać ale poprosiłam go o usg żeby sprawdzić czy miałam owulacje. Podczas badania nie był delikatny, potwierdził owulacje ale powiedział że z tym amh to nic nie znaczy bo pewnie moje komórki się do niczego nie nadają 😭wstrząsnęła to mną, kilka następnych dni przepłakalam. Przecież mam 29 lat, staram się zdrowo odżywiać i ćwiczyć A tu takie wyniki. Nie mogłam w to uwierzyć, ponownie zrobiłam badania wynik 0.2. Zaczęłam brać dużą ilość suplementów. Poszłam do innego ginekologa z polecenia, wizyta była o niebo lepsza, przygotował plan i kazał przebadać męża, niestety jego wyniki były poniżej normy przez co od razu skierował nas do kliniki.
    Ciężko było mi to przetrawic, miałam do siebie za złe, że mój organizm się nie sprawdza. Byłam załamana, dużo pomogła mi rozmowa z psychologiem. Zrozumiałam że to nie jest moja wina i że dopóki jest szansa będę walczyć o spełnienie swojego marzenia.

    Zgłosiłam się z mężem do kliniki, lekarz zaproponował in vitro ale uprzedził nas, że będzie dobrze jak uda się uzyskać 1 komorke.
    W listopadzie zaczęłam stymulacja, po 1 wizycie byłam w ogromnym szoku - było 19 pęcherzyków ❤❤❤ lekarz również był w szoku! Finalnie udało się uzyskać 13 komorek i wierzę w to, że przyniosą upragnioną ciążę.

    Wyniki AMH to tylko papier! Nie wolno tracić nadzieji! Nigdy..
    Woow ten wynik to naprawdę cud przy takim amh. Gratulacje 😍 a czym koksowałaś komórki? I jakie leki zastosował przy stymulacji? Tak wypytuje bo moja 1 ivf nieudane I tylko 4 korki byly. U nas też problem z nasieniem głównie z morfologia.

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • Megggs Przyjaciółka
    Postów: 89 186

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Woow ten wynik to naprawdę cud przy takim amh. Gratulacje 😍 a czym koksowałaś komórki? I jakie leki zastosował przy stymulacji? Tak wypytuje bo moja 1 ivf nieudane I tylko 4 korki byly. U nas też problem z nasieniem głównie z morfologia.
    Tak, miałam ryzyko hiperki przy niskim AMH! 🙈
    Jeśli chodzi o koksowanie to brałam:
    Ubiquinol 200/400mg
    Inofem
    Omega 3
    Witamina d3
    Complex witamin b
    Korzeń maca
    Proxeed woman
    DHEA
    Mąż:
    Proxeed man
    Ważne żeby zacząć suplementowac około 2 m-ce przed stymulacja
    Do tego dieta, w trakcie stymulacji 0 cukru, glutenu, kawy i herbat z teina.

    Stymulowalam się ovaleap 400 i orgalutranem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2021, 16:04

    Emily0723, russty lubią tę wiadomość

    👩29👨30
    Starania od 2021
    Ona:
    Amh 0.4 -06.2021
    TSH 3.4 -> 1.4
    On:
    Obniżone parametry nasienia

    11.2021 - 1VF
    Stymulacja ovaleap i orgalutran
    22.11 - 21 pecherzykow
    25.11 - punkcja 15 🥚🥚🥚
    7 komórek zamrożonych
    6 zapłodnionych

    21.01 FET blaski 5.1.1 🙏🙏🙏

    Mamy 4 5-dniowe ❄❄❄❄
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za listę :) a konsultowałaś te suple z lekarzem? Chodzi mi o inozytol który jest w inofemie czy można łączyć z dhea bo czytałam na necie że ona tak jakby mają odwrotne do siebie działanie. A wizyte mam dopiero za 3 tyg u lekarza więc nie mam jak spytać.
    Ile czasu przed punkcja zaczelas brać te suple?
    Kiedy transfer? Trzymam kciuki ✌️

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • Megggs Przyjaciółka
    Postów: 89 186

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Dzięki za listę :) a konsultowałaś te suple z lekarzem? Chodzi mi o inozytol który jest w inofemie czy można łączyć z dhea bo czytałam na necie że ona tak jakby mają odwrotne do siebie działanie. A wizyte mam dopiero za 3 tyg u lekarza więc nie mam jak spytać.
    Ile czasu przed punkcja zaczelas brać te suple?
    Kiedy transfer? Trzymam kciuki ✌️
    Nie, nie konsultowałam, DHEA bralam akurat podczas stymulacji albo na krótko przed, jest polecana w książce it all starts with an egg. Suple zaczęłam brać od czerwca A ich lista się od tego czasu sukcesywnie powiekszala 😅
    A sprawdzałaś sobie poziom DHEA?
    Kiedy masz mieć punkcje? Trzymam kciuki za jajeczka !!! 🥚🥚🥚✊✊✊
    Ja będę mieć transfer w styczniu, jajniki musza odpocząć no i w tym cyklu transfer wypadal mi na święta kiedy akurat kliniką jest zamkniętą 🙈

    👩29👨30
    Starania od 2021
    Ona:
    Amh 0.4 -06.2021
    TSH 3.4 -> 1.4
    On:
    Obniżone parametry nasienia

    11.2021 - 1VF
    Stymulacja ovaleap i orgalutran
    22.11 - 21 pecherzykow
    25.11 - punkcja 15 🥚🥚🥚
    7 komórek zamrożonych
    6 zapłodnionych

    21.01 FET blaski 5.1.1 🙏🙏🙏

    Mamy 4 5-dniowe ❄❄❄❄
  • Kamila88 Autorytet
    Postów: 383 317

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Dzięki za listę :) a konsultowałaś te suple z lekarzem? Chodzi mi o inozytol który jest w inofemie czy można łączyć z dhea bo czytałam na necie że ona tak jakby mają odwrotne do siebie działanie. A wizyte mam dopiero za 3 tyg u lekarza więc nie mam jak spytać.
    Ile czasu przed punkcja zaczelas brać te suple?
    Kiedy transfer? Trzymam kciuki ✌️
    Można brac to równocześnie, mi to tak przepisała immunolog

    Esperanza05, karola lubią tę wiadomość

    Ja 33 lata, amh 0.5, on 40 wyniki ok
    06.2020 IUI 👎
    07.2020 IUI 👎
    Klinika Bocian
    09.2020 ICSI 👍
    Poronienie w 9tc, puste jajo 😢
    01.2021 transfer 👎
    Kriobank pierwsza procedura 03.2021
    Transfer 05.2021👍
    Jest ❤️, poronienie w 12tc, trisomia 21
    08.2021 druga procedura, mamy 2 ❄️❄️
    Kolejna punkcja 11.2021, jest kolejna ❄️
  • Emily0723 Autorytet
    Postów: 926 260

    Wysłany: 26 grudnia 2021, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpowiedzcie proszę jakie suple stosować w trakcie stymulavji do ivf, aby poprawić jej efekty?
    Co jeszcze można zrobić juz w trakcie stymulacji np.akupunktura, fizjoterapia? Czy stosowałyście i jakie byly efekty? Bardzo proszę o informację.

  • Cherry Ekspertka
    Postów: 214 309

    Wysłany: 26 grudnia 2021, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily0723 wrote:
    Podpowiedzcie proszę jakie suple stosować w trakcie stymulavji do ivf, aby poprawić jej efekty?
    Co jeszcze można zrobić juz w trakcie stymulacji np.akupunktura, fizjoterapia? Czy stosowałyście i jakie byly efekty? Bardzo proszę o informację.
    W trakcie stymulacji to ja bym nie eksperymentowała z dodawaniem supli tylko zostawiła to co brałam dotychczas (poza DHEA, tego bym nie brała w trakcie, bo jeśli masz w stymulacji leki z LH to podobno lepiej jest tego nie łączyć). Za to odzywałabym się zdrowo, wyprowadziła z diety produkty, o których wspomniała koleżanka Megggschwile wyżej. Wprowadziła orzechy, ciepłe zupy, buraki w każdej postaci. Zrezygnowała ze sportów wysiłkowych na rzecz codziennych spacerów. Stała się oaza spokoju - o ile to możliwe. Piła dużo ciepłych płynów. Wysypiala się..
    Trzymam kciuki 🍀

    Emily0723 lubi tę wiadomość

    uxP4p1.png
  • Liolia Autorytet
    Postów: 1120 1772

    Wysłany: 26 grudnia 2021, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia35 wrote:
    Hej. Do końca roku biorę leki i stoję w miejscu. Ale w styczniu mam nadzieję ruszyć do boju 😉
    A co u Ciebie? Synuś grzeczny? 😊
    To trzymam kciuki żeby wszystko było zgodnie z planem✊✊✊
    Synuś słodki, ma już 2 zęba i czasem jak ugryzie za palec, płakać chce się 🤪
    Ja sama trochę barykam się ze swoim zdrowiem, bo mam okropne migreny i inne rzeczy jeszcze wychodzą, tak że tak 🤪

    mhsv20mmalgee65z.png
    39 l., AMH 11.2018-0.45, 9.2020-0.569, endometrioza, kir aa, nk 23%
    💥Novum
    💫11.2018 - ICSI krótki, 2kom, 1 zarodek w 3dn 10 blastomerów :(
    🗯1.2019 - histeroskopia- liczne mikropolipy.
    💫04.2019 - ICSI cykl natur., 4kom, 2 zarodki w 2dn 2 i 3 blastomery :(
    💫07.2019 - ICSI cykl natur., 2kom, 2 zarodki w 3dn 14+AH i 6 blastomerów :(
    🗯10.2019 - histeroskopia ok, endo wyrównany.
    💫11.2019 - ICSI cykl natur., 0kom :(
    💥Kriobank
    💫12.2019 - ICSI krotki, 1kom w 2dn 2B :(
    💫2-4.2020 - ICSI ultra długi + testosteron + HW, 6kom, 3zarodki w 5dn. ET- 4AB, 7dpt - 22,79, 10- 24,7, 11- 31,9, 13-15,5 cb(*) ❄❄
    ☃️5.2020 - jedna ❄ nie rozmroziła się, FET ❄2BB, 7dpt-9.49, 9-15.6, 11-0 cb(*).
    💫7-9.2020 - ICSI ultra długi+ testosteron + HW, 2kom, 5dn - 2BB. ET - 7dpt-40, 9-90, 11-140, 13-249, 15-543, 18-1574, 21-3910, 25-13539, 29 - ❤
    30.05.2021👶Mark
    💫2.2022- ICSI krotki, 1kom, 5dn - 2AB. ET :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 grudnia 2021, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny stosowalyscie zamiast koenzymy Q10
    Ubihinol 100 mg ?bo tak podczytuje że to chyba jest lepsze bardziej wchłaniane
    I jeśli któraś stosowała hormon wzrostu jaki był jego koszt ?

‹‹ 2302 2303 2304 2305 2306 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 porad, jak ubrać dziecko na zimowy spacer

Niekiedy zimowa aura za oknem może zniechęcać do spacerów... Tymczasem jest to świetny sposób na budowanie odporności, dotlenienie organizmu i zapewnienie aktywności fizycznej dla dziecka. Jak zatem przygotować się na zimowy spacer? Sprawdź 7 porad, jak ubrać dziecko!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ