X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Annulllka Autorytet
    Postów: 385 505

    Wysłany: 10 listopada 2022, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia8782 wrote:
    Nas tez przekonywano do KD ale nie chcielismy..patrz na stopke 0.5% szans i amh szkoda gadac...dawnonie tu nie było..trzymam za Ciebie i za kazda z Was kciuki u nas 19 tydzien :)
    Gratulacje! Jak ten czas szybko leci! Trzymam kciuki.

    A jak ogolnie się czujesz?

    33 lata
    AMH 0,2
    Operacje usuwania torbieli jajników -2009 i 2012.
    Endometrioza
    Brak owulacji
    Dwie próby stymulacji (07 i 09.2022) zakończone przedwcześnie.
    Propozycja AK
    Zmiana kliniki i lekarza
    Działa prawy jajnik!
    Trzecia stymulacja (01.2023)🤞🏻FSH 29
    Punkcja->2 dojrzałe komórki-> 2 zarodki wysokiej klasy (cl 8.1 i cl 7.1) -> transfer świeży w 3 dobie 🤞🏻
    10 dpt- || kreski oraz beta 60 🥹
    12 dpt - beta: 132, prog: 26
    14 dpt - beta: 327, prog: 28
    17 dpt - beta: 1054, prog: 29
    5t 1d - jest jeden pęcherzyk ciążowy 😊
    6t 5d - CRL 6,2 mm i jest❤️
    8t 6d - plamienie ☹️ CRL 21 mm, ❤️ Bije
    10t 4d - CRL 3,5 cm
    12t 1d - prenatalne ok, CRL 5,8 cm, dziewczynka? Pierwsze ujęcie 3D
    19t 2d - 332 g, dziewczynka?
    21t 2d - połówkowe ok, 399 g, dziewczynka! 💖Kolejne ujecie 3D
    25t 0d - 712g
    29t 1d -usg III trymestru -ok, 1660 g
    31t 0d - 1780 g
    34t 4d - 2400 g
    Planowany termin porodu: 8.10.2023

    5.10.2023 Marlena, 54 cm, 3790 g 💖🥰
  • Annulllka Autorytet
    Postów: 385 505

    Wysłany: 10 listopada 2022, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, u mnie kolejny lekarz potwierdził to co powiedział inny 4.11.

    Powiedział jeszcze coś ciekawego: antykoncepcja nie działa, mam piekne trójlinijne endometrium, 8 mm, jestem tuż przed owulacją z tego jajnika który tyle miesięcy nie działał. I ze trzeba próbować naturalnie bo może się uda. Nie jest do końca przekonany czy w macicy jest polip. Moze to być zawinięta śluzówka. Tym bardziej, ze w zeszłym roku mi to usuwali i nie stwierdzono w histopat cech patologicznych zmian. Trzeba zbadać w przyszłym tyg czy ten pęcherzyk pękł czy nie.

    Może i jest nadzieja w tym prawym jajniku. Tam często nie miałam torbieli wiec chyba pękały pecherzyki.

    monester, Trinity_Nea lubią tę wiadomość

    33 lata
    AMH 0,2
    Operacje usuwania torbieli jajników -2009 i 2012.
    Endometrioza
    Brak owulacji
    Dwie próby stymulacji (07 i 09.2022) zakończone przedwcześnie.
    Propozycja AK
    Zmiana kliniki i lekarza
    Działa prawy jajnik!
    Trzecia stymulacja (01.2023)🤞🏻FSH 29
    Punkcja->2 dojrzałe komórki-> 2 zarodki wysokiej klasy (cl 8.1 i cl 7.1) -> transfer świeży w 3 dobie 🤞🏻
    10 dpt- || kreski oraz beta 60 🥹
    12 dpt - beta: 132, prog: 26
    14 dpt - beta: 327, prog: 28
    17 dpt - beta: 1054, prog: 29
    5t 1d - jest jeden pęcherzyk ciążowy 😊
    6t 5d - CRL 6,2 mm i jest❤️
    8t 6d - plamienie ☹️ CRL 21 mm, ❤️ Bije
    10t 4d - CRL 3,5 cm
    12t 1d - prenatalne ok, CRL 5,8 cm, dziewczynka? Pierwsze ujęcie 3D
    19t 2d - 332 g, dziewczynka?
    21t 2d - połówkowe ok, 399 g, dziewczynka! 💖Kolejne ujecie 3D
    25t 0d - 712g
    29t 1d -usg III trymestru -ok, 1660 g
    31t 0d - 1780 g
    34t 4d - 2400 g
    Planowany termin porodu: 8.10.2023

    5.10.2023 Marlena, 54 cm, 3790 g 💖🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2022, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    O super, że masz aż 3 szanse 😀Dawaj nam tu info na bieżąco ! A ile dni stymu? W którym dc. Punkcja ?

    Stymulacja 10 dni ale zaczynałam od 2 dnia. Potem. Ovitrele x2 i punkcja 12 dnia.
    Cały czas jestem w Czechach i czekam na informacje, dziś dostałam wiadomość że tylko 2 komórki się zapłodniły, próbowali z 3 klasy M2 i 1 komórka M1, nie wiedziałam że będą próbować z ta niedojrzała komórka też.
    Do transferu dali mi też estrofem x2 dziennie, progesteron x2dziennie i kwas foliowy w większej dawce. Czekają do stadium blastocysty.
    Strasznie się denerwuje teraz czekajac.

    Annulllka, Trinity_Nea lubią tę wiadomość

  • Annulllka Autorytet
    Postów: 385 505

    Wysłany: 10 listopada 2022, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nef wrote:
    Stymulacja 10 dni ale zaczynałam od 2 dnia. Potem. Ovitrele x2 i punkcja 12 dnia.
    Cały czas jestem w Czechach i czekam na informacje, dziś dostałam wiadomość że tylko 2 komórki się zapłodniły, próbowali z 3 klasy M2 i 1 komórka M1, nie wiedziałam że będą próbować z ta niedojrzała komórka też.
    Do transferu dali mi też estrofem x2 dziennie, progesteron x2dziennie i kwas foliowy w większej dawce. Czekają do stadium blastocysty.
    Strasznie się denerwuje teraz czekajac.
    Trzymam mocno kciuki za powodzenie ☺️

    Nef lubi tę wiadomość

    33 lata
    AMH 0,2
    Operacje usuwania torbieli jajników -2009 i 2012.
    Endometrioza
    Brak owulacji
    Dwie próby stymulacji (07 i 09.2022) zakończone przedwcześnie.
    Propozycja AK
    Zmiana kliniki i lekarza
    Działa prawy jajnik!
    Trzecia stymulacja (01.2023)🤞🏻FSH 29
    Punkcja->2 dojrzałe komórki-> 2 zarodki wysokiej klasy (cl 8.1 i cl 7.1) -> transfer świeży w 3 dobie 🤞🏻
    10 dpt- || kreski oraz beta 60 🥹
    12 dpt - beta: 132, prog: 26
    14 dpt - beta: 327, prog: 28
    17 dpt - beta: 1054, prog: 29
    5t 1d - jest jeden pęcherzyk ciążowy 😊
    6t 5d - CRL 6,2 mm i jest❤️
    8t 6d - plamienie ☹️ CRL 21 mm, ❤️ Bije
    10t 4d - CRL 3,5 cm
    12t 1d - prenatalne ok, CRL 5,8 cm, dziewczynka? Pierwsze ujęcie 3D
    19t 2d - 332 g, dziewczynka?
    21t 2d - połówkowe ok, 399 g, dziewczynka! 💖Kolejne ujecie 3D
    25t 0d - 712g
    29t 1d -usg III trymestru -ok, 1660 g
    31t 0d - 1780 g
    34t 4d - 2400 g
    Planowany termin porodu: 8.10.2023

    5.10.2023 Marlena, 54 cm, 3790 g 💖🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2022, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annulllka wrote:
    Cześć, u mnie kolejny lekarz potwierdził to co powiedział inny 4.11.

    Powiedział jeszcze coś ciekawego: antykoncepcja nie działa, mam piekne trójlinijne endometrium, 8 mm, jestem tuż przed owulacją z tego jajnika który tyle miesięcy nie działał. I ze trzeba próbować naturalnie bo może się uda. Nie jest do końca przekonany czy w macicy jest polip. Moze to być zawinięta śluzówka. Tym bardziej, ze w zeszłym roku mi to usuwali i nie stwierdzono w histopat cech patologicznych zmian. Trzeba zbadać w przyszłym tyg czy ten pęcherzyk pękł czy nie.

    Może i jest nadzieja w tym prawym jajniku. Tam często nie miałam torbieli wiec chyba pękały pecherzyki.
    A nie da spróbować zrobić punkcji i pobrać komórki?

  • AGAaa Autorytet
    Postów: 888 696

    Wysłany: 10 listopada 2022, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robione badanie FRAX czyli ten zespół łamliwego chromosomu. Ale przy Amh 0,74 mi je zlecono. Wynik wyszedł nienormatywny i nikt więcej nie kazał mi w tym grzebać, co jest dziwne,bo jest na forum jeszcze dziewczyna,której przy takim wyniku zlecono dodatkowe badania. W Czechach się np.dziwili,że u nas przy takim wyniku ani labolatorium samo od siebie nie poszerzyło badań,ani kasy nie oddało 🙈 jednym słowem...u mnie kasa na to poszła na marne.

  • monester Autorytet
    Postów: 3897 3612

    Wysłany: 10 listopada 2022, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annulllka wrote:
    Cześć, u mnie kolejny lekarz potwierdził to co powiedział inny 4.11.

    Powiedział jeszcze coś ciekawego: antykoncepcja nie działa, mam piekne trójlinijne endometrium, 8 mm, jestem tuż przed owulacją z tego jajnika który tyle miesięcy nie działał. I ze trzeba próbować naturalnie bo może się uda. Nie jest do końca przekonany czy w macicy jest polip. Moze to być zawinięta śluzówka. Tym bardziej, ze w zeszłym roku mi to usuwali i nie stwierdzono w histopat cech patologicznych zmian. Trzeba zbadać w przyszłym tyg czy ten pęcherzyk pękł czy nie.

    Może i jest nadzieja w tym prawym jajniku. Tam często nie miałam torbieli wiec chyba pękały pecherzyki.
    Anullka wysłałam wiadomosc prv, zerknij ;)

    preg.png
  • Annulllka Autorytet
    Postów: 385 505

    Wysłany: 10 listopada 2022, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nef wrote:
    A nie da spróbować zrobić punkcji i pobrać komórki?
    Może i tak ale nie wiemy tez jak się ten jajnik zachowuje bo on miesiacami bie pracował. Ja tam nie miałam za często torbieli. Wiec jesli udałoby się naturalnie kompletnie przypadkiem to czemu nie.

    Pierwszy lekarz zalecił antykoncepcje, drugi u którego konsultowałam stwierdził ze nie działa i warto spróbować naturalnie. Do tego pierwszego u którego zostajemy wizytę mam na przełomie listopada- grudnia.

    Raczej tez nie opłaca się pobierać z jednego pęcherzyka. Co innego jak więcej się nie uda uzyskać. Ale teraz jak odpalił mi się drugi jajnik to ilość AFC na obu jajnikach tez wzrosła

    33 lata
    AMH 0,2
    Operacje usuwania torbieli jajników -2009 i 2012.
    Endometrioza
    Brak owulacji
    Dwie próby stymulacji (07 i 09.2022) zakończone przedwcześnie.
    Propozycja AK
    Zmiana kliniki i lekarza
    Działa prawy jajnik!
    Trzecia stymulacja (01.2023)🤞🏻FSH 29
    Punkcja->2 dojrzałe komórki-> 2 zarodki wysokiej klasy (cl 8.1 i cl 7.1) -> transfer świeży w 3 dobie 🤞🏻
    10 dpt- || kreski oraz beta 60 🥹
    12 dpt - beta: 132, prog: 26
    14 dpt - beta: 327, prog: 28
    17 dpt - beta: 1054, prog: 29
    5t 1d - jest jeden pęcherzyk ciążowy 😊
    6t 5d - CRL 6,2 mm i jest❤️
    8t 6d - plamienie ☹️ CRL 21 mm, ❤️ Bije
    10t 4d - CRL 3,5 cm
    12t 1d - prenatalne ok, CRL 5,8 cm, dziewczynka? Pierwsze ujęcie 3D
    19t 2d - 332 g, dziewczynka?
    21t 2d - połówkowe ok, 399 g, dziewczynka! 💖Kolejne ujecie 3D
    25t 0d - 712g
    29t 1d -usg III trymestru -ok, 1660 g
    31t 0d - 1780 g
    34t 4d - 2400 g
    Planowany termin porodu: 8.10.2023

    5.10.2023 Marlena, 54 cm, 3790 g 💖🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2022, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po transferze już. Były dwa zarodki, jeden podali już, nie czekając dalej, drugi nadal w pod obserwacja.
    Niby dobre jakościowo ale rozwój się spowolnił i zamiast podziału na 4 komórki rano były podzielone tylko 3 . Embriolog powiedziała że tak bywa ale martwię się bardzo że to oznacza że zdegraduja i nie dotrwają do 5 doby.
    Ogólnie usłyszałam to samo, że powodem jest mój wiek, nie ma sensu robić genetyki i że większą sznase mają u mnie niż w laboratorium.
    Nie chcieli też rozliczyć się za ewentualne mnożenie jesli drugi przetrwa do 5 doby wnioskuje że małe są szanse na to...
    Teraz 2 tygodnie czekania do testu ciążowego i leki ...
    Ja przygnębiona jestem i jakoś nie wierze ze rozwój spowolnił bez powodu, partner uważa że wszystko się uda
    Z miłych rzeczy pokazali mi film z jedna z komórek i jej rozwojem oraz dali zdjęcie ;)

    Annulllka lubi tę wiadomość

  • Megi83 Przyjaciółka
    Postów: 117 53

    Wysłany: 11 listopada 2022, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nef wrote:
    Ja po transferze już. Były dwa zarodki, jeden podali już, nie czekając dalej, drugi nadal w pod obserwacja.
    Niby dobre jakościowo ale rozwój się spowolnił i zamiast podziału na 4 komórki rano były podzielone tylko 3 . Embriolog powiedziała że tak bywa ale martwię się bardzo że to oznacza że zdegraduja i nie dotrwają do 5 doby.
    Ogólnie usłyszałam to samo, że powodem jest mój wiek, nie ma sensu robić genetyki i że większą sznase mają u mnie niż w laboratorium.
    Nie chcieli też rozliczyć się za ewentualne mnożenie jesli drugi przetrwa do 5 doby wnioskuje że małe są szanse na to...
    Teraz 2 tygodnie czekania do testu ciążowego i leki ...
    Ja przygnębiona jestem i jakoś nie wierze ze rozwój spowolnił bez powodu, partner uważa że wszystko się uda
    Z miłych rzeczy pokazali mi film z jedna z komórek i jej rozwojem oraz dali zdjęcie ;)

    Super, 3mam kciuki. Ostatni transfer miałam podana komórkę która podzieliła się w 3 dobie na 7 a nie na 8. Embriolog mowila ze czasami wolniej się dziela. Niestety transfer nie udany!
    3mam kciuki za ciebie j za was wszystkie. Ja kolejna próbę podejmuje w Nowym roku. 🙆‍♀️

  • monester Autorytet
    Postów: 3897 3612

    Wysłany: 11 listopada 2022, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nef wrote:
    Ja po transferze już. Były dwa zarodki, jeden podali już, nie czekając dalej, drugi nadal w pod obserwacja.
    Niby dobre jakościowo ale rozwój się spowolnił i zamiast podziału na 4 komórki rano były podzielone tylko 3 . Embriolog powiedziała że tak bywa ale martwię się bardzo że to oznacza że zdegraduja i nie dotrwają do 5 doby.
    Ogólnie usłyszałam to samo, że powodem jest mój wiek, nie ma sensu robić genetyki i że większą sznase mają u mnie niż w laboratorium.
    Nie chcieli też rozliczyć się za ewentualne mnożenie jesli drugi przetrwa do 5 doby wnioskuje że małe są szanse na to...
    Teraz 2 tygodnie czekania do testu ciążowego i leki ...
    Ja przygnębiona jestem i jakoś nie wierze ze rozwój spowolnił bez powodu, partner uważa że wszystko się uda
    Z miłych rzeczy pokazali mi film z jedna z komórek i jej rozwojem oraz dali zdjęcie ;)
    Powodzenia ! 3 mam kciuki. Dostałaś 2 dniowca- tak ? Tak naprawdę to że ma 3 komórki to nic nie znaczy, czasem słabeusze docierają do blastek i są zdrowe a czasem piękny książkowy zarodek jest chory lub nagle degeneruje. A w której klinice jesteś ?

    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3897 3612

    Wysłany: 11 listopada 2022, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi83 wrote:
    Super, 3mam kciuki. Ostatni transfer miałam podana komórkę która podzieliła się w 3 dobie na 7 a nie na 8. Embriolog mowila ze czasami wolniej się dziela. Niestety transfer nie udany!
    3mam kciuki za ciebie j za was wszystkie. Ja kolejna próbę podejmuje w Nowym roku. 🙆‍♀️
    Hej Megi, przeprowadziła się teraz do Stanów ? Czy wybralas po prostu ten kraj na procedurę ? Oni mają jakieś inne podejście niż u nas w Europie? Wiesz już coś o protokole swoim ?

    preg.png
  • Megi83 Przyjaciółka
    Postów: 117 53

    Wysłany: 11 listopada 2022, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Hej Megi, przeprowadziła się teraz do Stanów ? Czy wybralas po prostu ten kraj na procedurę ? Oni mają jakieś inne podejście niż u nas w Europie? Wiesz już coś o protokole swoim ?

    Kochana miałam na myśli ze zaczynam kolejna procedure w styczniu ,w lutym.
    A leczę się w Olsztynie w klinice Artemidzie.
    A mieszkam w Uk.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2022, 20:53

  • monester Autorytet
    Postów: 3897 3612

    Wysłany: 11 listopada 2022, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi83 wrote:
    Kochana miałam na myśli ze zaczynam kolejna procedure w styczniu ,w lutym.
    A leczę się w Olsztynie w klinice Artemidzie.
    A mieszkam w Uk.
    Hahahaha a ja zobaczyłam Nowy Jork 🤣😅 to chyba dlatego, że ostatnio mi chodzi po głowie wycieczka 🤣
    Ale pamiętam, że mieszkasz w UK to mówię może teraz się przeprowadziliście do USA 😅

    Nowa na forum lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Megi83 Przyjaciółka
    Postów: 117 53

    Wysłany: 11 listopada 2022, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Hahahaha a ja zobaczyłam Nowy Jork 🤣😅 to chyba dlatego, że ostatnio mi chodzi po głowie wycieczka 🤣
    Ale pamiętam, że mieszkasz w UK to mówię może teraz się przeprowadziliście do USA 😅

    Ha ha ha !!! Nam tez chodzi po głowie USA 🫣
    A jak samopoczucie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2022, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi83 wrote:
    Super, 3mam kciuki. Ostatni transfer miałam podana komórkę która podzieliła się w 3 dobie na 7 a nie na 8. Embriolog mowila ze czasami wolniej się dziela. Niestety transfer nie udany!
    3mam kciuki za ciebie j za was wszystkie. Ja kolejna próbę podejmuje w Nowym roku. 🙆‍♀️

    Przejrzałam internet na temat rozwoju komórek i wszędzie piszą że inny podział, czas podziałów jest wyznacznikiem czy komórka jest prawidlowa. A pierwsze doby rozwoju są zależne bardziej od komórki kobiety i jej jakości.

    Do nowego roku już tylko 1,5 miesiąca więc czas szybko zleci. Trzymaj się ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2022, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Powodzenia ! 3 mam kciuki. Dostałaś 2 dniowca- tak ? Tak naprawdę to że ma 3 komórki to nic nie znaczy, czasem słabeusze docierają do blastek i są zdrowe a czasem piękny książkowy zarodek jest chory lub nagle degeneruje. A w której klinice jesteś ?

    Tak 48 godziny zarodek, argumentowali to mała liczba zarodków i większą szansa na przetrwanie.
    Tak liczę wszystkie komórki moje i 3 zdegradowane po zapłodnieniu a dwie mają szansę ale rozwój spowolnil co dobrze nie rokuje. Czekam do poniedziałku co z druga komórka czy przetrwa.
    Jestem w Europe ivf w Pradze. Poprzedni raz miałam innego lekarza a teraz punkcie i transfer robiła inna osoba.

  • monester Autorytet
    Postów: 3897 3612

    Wysłany: 11 listopada 2022, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi83 wrote:
    Ha ha ha !!! Nam tez chodzi po głowie USA 🫣
    A jak samopoczucie?
    A dziekuje, dobrze, mam nadzieję, że będę mogla w pierwszym kwartale 2023 podejść do transferu (my już się zdecydowaliśmy na dawczynie- zaliczka wpłacona ) A loty do Nowego Jorku w styczniu były za 1900 zł w dwie strony 🤩 niby dużo, ale jak człowiek porowna do kosztów procedury to się okazuje, że jednak cena dobra. Ale w styczniu zimno tam też, to ciężko zwiedzać pewnie.

    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3897 3612

    Wysłany: 11 listopada 2022, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nef wrote:
    Przejrzałam internet na temat rozwoju komórek i wszędzie piszą że inny podział, czas podziałów jest wyznacznikiem czy komórka jest prawidlowa. A pierwsze doby rozwoju są zależne bardziej od komórki kobiety i jej jakości.

    Do nowego roku już tylko 1,5 miesiąca więc czas szybko zleci. Trzymaj się ;)
    A może zaplodnila się później i dlatego jeszcze nieparzysta? Wiadomo, że najlepiej rokują książkowe podziały, ale jeszcze nie spisuj jej na straty. Fajnie w Pradze, można wyjść w fajne miejsce na spacer trochę odciążyć głowę ;) a skąd wybór Pragi ?

    preg.png
  • Kari_bu Autorytet
    Postów: 475 1151

    Wysłany: 12 listopada 2022, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Wybacz, że nikt tu nie odpowiedział , po prostu myślę, że żadnej z nas nikt nie sugerował tego badania łamliwego chromosomu dlatego milczymy. Wg mnie amh 0.9 jest lekko obniżone, ale nie jest to jakieś skrajnie niskie. Co do Waszych niepowodzeń, statystycznie dwie próby mogły się nie udać- nie badaliscie zarodków - więc nie wiadomo jakie były przyczyny. Ja bym w pierwszej kolejności badała zarodki. Jeśli chodzi o tą mutacje m2 - czy jest jakieś inne leczenie niż heparyna/acard do transferu ? Jeśli nie to warto rozważyć czy jest sens badać skoro lekarze często dają heparynę dodatkowo. Bylaś u genetyka - może genetyk widzi jakieś inne rzeczy jeszcze u Ciebie co go naprowadziło na to badanie frax, ciężko mi tu ocenić. W każdym razie na pewno 2 nieudane transfery mieszczą się w statystyce i nie są niestety czymś odstającym od normy, żeby głęboko szukać przyczyn, tym bardziej, że nie wiemy czy były zdrowe. Podchodzicie teraz do procedury drugiej ?

    U genetyka byliśmy dlatego, że ta konsultacja jest wymagana przed PGT-A.
    Ginekolog dokładnie powiedział nam to o czym piszesz - jeden zarodek był top quality, drugi niestety nie i statystycznie mogło się nie udać (do tego nie przebadane).
    Zmieniliśmy klinikę, teraz druga procedura ja będę się stymulować w krótkim protokole. Generalnie do in vitro podchodziliśmy z powodu ciężkiego czynnika męskiego. Z tym FRAX to doktor powiedziała, że mogę rozważyć badanie- sama powiedziałam, że mam niskie AMH (tylko teraz już nie wiem czy powiedziałam jaka to wartość, czy doktor zobaczyła w historii choroby). U mnie w rodzinie nie ma chorób genetycznych, czy u mamy POI. Rozmawiałam z konsultantem testdna.pl i powiedziano mi, że oni polecają od razu jakiś rozszerzone badanie FRAX (za około 900zł 🙄), bo jak pierwszy etap wyjdzie niejednoznaczny to trzeba i tak to rozszerzenie robić… chyba podziękuje 🙉 i tak szykują się duże wydatki.
    Dziękuje!

    12.2020 - początek starań. 04.2022 - kariotypy ✅, HSG ✅
    13.05.2022 - 1x IUI ❌
    06.2022 - IVF długi protokół (3 pęcherzyki, 2 zarodki) 07.2022 ET 4.1.2 - beta 0 💔, 08.2022 FET 4.2.3 - beta 0 💔
    Zmiana kliniki
    11.2022 - IVF krótki protokół (6 pęcherzyków, 5 MII, 3 zarodki 2x4.1.1; 4.2.2), po PGT-A: ❄️❄️
    30.01.2023 transfer (cykl N, EmbryoGlue), blastka 4.1.1 💔
    08.05.2023 transfer (cykl N, ivig, EmbryoGlue, akupunktura, acard) blastka 4.1.1
    6dpt ⏸️ 7dpt - 78,78; 9dpt - 188,5; 14dpt -1370; 17dpt - na usg 6mm pęcherzyk 💓; Puste jajo płodowe 💔
    EF Czechy
    I mini - 6 MII, 3 blastki, wszystkie chore
    II mini - 2 MII, 0 blastek
    III mini - 2 MII, 2 blastki zdrowe
    👩🏻 35 lat
    Ch. Hashimoto; AMH 1,3 ➡️0.89; MTHRF_677C>T homozygota; PAI-1 4G heterozygota; KIR: Bx ; ANA 4 🆗; allo-MLR 0% ➡️ 29% (09.2023)
    👨‍🦱 35 lat
    Astenoteratozoospermia - przyczyna nieznana
    (brak mutacji azf, brak 33 mutacji cftr ; kariotyp, usg OK, brak cz. infekcyjnych)
‹‹ 2383 2384 2385 2386 2387 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ