X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,pgs to ja sama Ci odradzam,z wlasnego doswiadczenia,bo mozesz osłabić zdrowy zarodek i sie nie przyjmie,tak jak u mnie. Bocian i Novum nie stosują pgs,a to najlepsze kliniki w Polsce,chyba nie bez powodu. Dr Mrugacz mowil;ze tego nie popiera.
    Jeżeli chodzi o to dlaczego Novum nie stosuje PGS to akurat kiedyś słuchałam w telewizji wywiadu z jakąś lekarką z Novum (nie pamiętam nazwiska). Mówiła, że nie robią PGS na zarodkach żeby uniknąć dylematów moralnych na temat tego co robić z chorymi zarodkami. Dlatego robią genetykę wyłącznie na komórce jajowej, przed jej zapłodnieniem.

    Niestety jak klinika robiąca in vitro zaczyna snuć wywody na temat dylematów moralnych to mi się słabo robi (dylematy moralne kliniki niekoniecznie są dylematami pacjentów). To niech nie robią in vitro i nie biorą za to grubej kasy, jak mają dylematy z tym związane.

    Część klinik tego nie robi bo to bardzo kosztowne badanie wymagające drogiego sprzętu. Może boją się, że się nie zwróci. A za każdy transfer (nawet chorego zarodka) biorą kasę oddzielnie... Dlatego nie mieszajmy tego co jest udowodnione naukowo z przesłankami natury moralnej czy ekonomicznej.

    W większości dobrych klinik na zachodzie PGS jest dostępne. Można tego nie robić jak się nie chce, ale klinika daje taką opcję. Jeśli klinika nawet takiej opcji nie daje to ja się zastanawiam jak nowoczesna jest ta klinika.

    I to że jakaś klinika jest uznawana za najlepszą w Polsce jeszcze nic mi nie mówi. Ja bym chciała wiedzieć jak wypada w porównaniu z innymi światowymi placówkami tego typu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,a ja jestem innego zdania,silny to nie będzie u kogoś,kto ma slabe komorki i starszy wiek przeciez,moje by prawdopodobnie daly radę gdyby nie bylo tych podwojnych badań. Tak nawet przyznał moj lekarz ale zrobisz jak chcesz,ja jestem pewna,ze żadnego pgs. To masz brac co 2 dzien ten hgh?Dziewczyny w Invikta braly go codziennie i były to tabletki i zastrzyk.
    To może spytaj się dziewczyn z Invicty co ta klinika przepisuje. W każdym kraju są inne marki tego leku. W USA jest Saizen, w Irlandii Genotropin, w Niemczech coś jeszcze innego. Dopytaj co jest dostępne w Polsce. Nie sugeruj się moją receptą, bo to lekarz powinien ci dobrać a nie dziewczyny na forum.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) zakończyłam monitoring - 5 dni łącznie - miałam owulacje; uchwycone pękanie pęcherzyka. Endo dziś 3 dpo 10 mm bardzo dobre+ trochę płynu w zatoce. Testy owu pozytywne.
    Mam testować za kilka dni ...

    Bea77, Lukrecja, AmVormittag, Dana72173 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    Czasami podaja trigger ponownie. Podobno wspomaga zagniezdzenie.

    Ja mam rozpisane menopur i gonal od drugiego dnia i po trzech dniach stymulacji antagonista wchodzi.
    Mam duze dawki ale na moje male ilosci komorek chyba taki jest schemat. :-/
    Magdala, co znaczy duże dawki w Twoim przypadku? ja będę miała Gonal w dawce 375... trochę się boję bo tak wysokiej dawki jeszcze nie miałam

  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 16 lutego 2018, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Magdala, co znaczy duże dawki w Twoim przypadku? ja będę miała Gonal w dawce 375... trochę się boję bo tak wysokiej dawki jeszcze nie miałam

    450
    Gonal i Menopur razem.
    To sa spore dawki ale damy rade. Ja bralam najwiecej 300.

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    450
    Gonal i Menopur razem.
    To sa spore dawki ale damy rade. Ja bralam najwiecej 300.
    Ja mam 375 Gonalu przez kilka dni, potem kilka dni 225, a potem dalej gonal 225 ale dorzucony do tego Menopur 75. I dalej trigger z Ovitrelle (bo Pregnyl wycofali w UK). I przez całą stymulację, od pierwszego dnia cyklu ten spray do nosa.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 17 lutego 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też będę podchodzić z niskim amh - aktualnie 1,3

    Nigdy aż tyle nie brałam, co Wy... po go gonalu f 225 miałam 4 dojrzałe komórki, potem po fostimonie 300 było 5, ale tylko 3 dojrzałe... A potem na trzeciej stymulacji nie było już nic... Potem były cykle naturalne... Po naturalnym była ciąża, poronienia 10/11 tydzień... Teraz załapałem się na dofinansowanie więc znów będzie jakaś stymulacja... Ale mam nadzieję na coś łagodnego... i tak będzie taki sam efekt jak po mocnej... (na 1/2 clo zawsze mam 2 pęcherzyki)

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    Też będę podchodzić z niskim amh - aktualnie 1,3

    Nigdy aż tyle nie brałam, co Wy... po go gonalu f 225 miałam 4 dojrzałe komórki, potem po fostimonie 300 było 5, ale tylko 3 dojrzałe... A potem na trzeciej stymulacji nie było już nic... Potem były cykle naturalne... Po naturalnym była ciąża, poronienia 10/11 tydzień... Teraz załapałem się na dofinansowanie więc znów będzie jakaś stymulacja... Ale mam nadzieję na coś łagodnego... i tak będzie taki sam efekt jak po mocnej... (na 1/2 clo zawsze mam 2 pęcherzyki)
    My jesteśmy po 40stce więc jest inaczej. Ja dotąd miałam zazwyczaj 7 dojrzałych. Zawsze hodowla do 5/6 doby i tu już wyniki się różniły. Potrafiłam mieć 4 blastocysty lub tylko jedną. Niestety wszystkie z wadami w liczbie chromosomów więc nigdy nie miałam żadnego transferu po ivf.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2018, 10:52

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 17 lutego 2018, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm ja mam teoretycznie 33 lata... Ale mam uszkodzone jajniki (potworniaki), więc też nie za ciekawie... Mój lekarz uważa że dawki powyżej 300 już nic nie zmienia u mnie tylko pogorszą komóreki i endometrium ... Nie reaguje i tyle. Nie robiliśmy nigdy pgs... gdybyśmy zrobili ciąży by nie było... Triploidia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2018, 11:12

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla zainteresowanych, mój lek (Zomacton, 4x4mg) kosztuje w UK 406 funtów.

  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 17 lutego 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea, myślę, że teraz będzie u Ciebie bardzo dobrze - bo nawet jeśli hgh faktycznie nie będzie mieć medycznego wpływu, to u Ciebie zadziała to super na psychikę:) wierzysz, że pomoże i przez to Twoje nastawienie psychiczne będzie zupełnie inne, a pozytywne myślenie jest super istotne!! Trzymam kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2018, 13:21

    Bea77, Lukrecja, Dana72173 lubią tę wiadomość

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil_m wrote:
    Bea, myślę, że teraz będzie u Ciebie bardzo dobrze - bo nawet jeśli hgh faktycznie nie będzie mieć medycznego wpływu, to u Ciebie zadziała to super na psychikę:) wierzysz, że pomoże i przez to Twoje nastawienie psychiczne będzie zupełnie inne, a pozytywne myślenie jest super istotne!! Trzymam kciuki :)
    Dzięki Lil_m, to prawda że jestem nastawiona bardziej pozytywnie teraz, a jeśli HGH to tylko placebo, to dość kosztowne placebo :-D ale co tam, raz się żyje. Niektórzy wydają na wakacje a ja na HGH ;-)

    kayama, Dana72173 lubią tę wiadomość

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 17 lutego 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea, super, że się udało załatwić po Twojej myśli, a od HGH do pozytywnego HCG już całkiem blisko :-D

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 17 lutego 2018, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Dla zainteresowanych, mój lek (Zomacton, 4x4mg) kosztuje w UK 406 funtów.

    Mi gdzies mgnelo po 95 za zastrzyk. Kupilas juz?

    Ja od jutra zaczynam brac estrogen przez 14 dni, potem prog przez kolejne 14, krwawienie i zaczynam stymulacje. :-)

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    Mi gdzies mgnelo po 95 za zastrzyk. Kupilas juz?

    Ja od jutra zaczynam brac estrogen przez 14 dni, potem prog przez kolejne 14, krwawienie i zaczynam stymulacje. :-)
    Zamówiłam. Tego w większości aptek nie da się kupić od ręki, apteka musi zamówić. Widziałam na necie za 98 za zastrzyk ale większość internetowych aptek nie przyjmuje zeskanowanych recept od pacjentów. Musi im lekarz przesłać. Już mi się nie chce kombinować. Dość się nakombinowałam żeby to w ogóle zdobyć.

    Powodzenia życzę i trzymam kciuki za Twoją stymulację :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2018, 14:37

    Magdala, Dana72173 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem pozytywnie nastawiona, ale mój mąż nie wierzy chyba, że to się może udać na moich komórkach. Mówi, że już wcześniej trzy razy się nie udało więc szanse znikome, że uda się teraz. A do KD też nie jest zapalony, mówi że jak chcę to zdecydujemy się, ale gdyby to tylko od niego zależało to byśmy byli tylko we dwójkę, jeśli nie uda się na moich komórkach.

    Jak Wy sobie z tym radę dajecie? mam na myśli negatywne myśli Wasze i ewentualny brak wiary Waszego partnera w powodzenie?

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 17 lutego 2018, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea, u mnie było tak, że w pewnym momencie doszliśmy do ściany. Ja traciłam nadzieję, mąż już chyba nie mógł na to patrzeć, w końcu już nie mogliśmy o tym rozmawiać. Myślę, ze dla pary jest to bardzo trudne doświadczenie, niezależnie od przyczyny niepłodności, czy męska czy żeńska, oboje partnerzy są"współchorzy". Dlatego uważam że dobrze mieć kogoś trzeciego, przyjaciółkę, siostrę, mamę, jakiś wentyl bezpieczeństwa. Druga moja refleksja jest taka, że jednak to my kobiety zwykle okazujemy sie silniejsze, że to na naszych barkach spoczywa ten ciężar leczenia, ale tez przecierania szlaków do lekarzy, po recepty, przewalanie internetu w poszukiwaniu jeszcze innych rozwiązań. Po Twoich wyważonych postach widać determinację w dążeniu do celu, myślę że znajdziesz w sobie ta siłę żeby w chwilach zwątpienia przez męża wierzyć za Was oboje. Tego Ci życzę i wspieram!

    Bea77, Dana72173, kayama, Muchacha lubią tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • Dana72173 Koleżanka
    Postów: 48 71

    Wysłany: 18 lutego 2018, 04:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,wreszcie wrocilam do Was. Mialam problem z zalogowaniem sie,moglam czytac Wasze posty ale nie moglam nic pisac. Musialam otworzyc nowe konto.
    Niazapominajka trzymam mocno kciuki zeby sie udalo!!!
    Bea,strasznie sie ciesze ze udalo Ci sie zdobyc HGH!!! Mysl pozytywnie,bedzie dobrze. Naprawde wierze. Moja kolezanka juz 9 tydzien,dzidzia rosnie bardzo szybko. Co tydzien wysyla mi zdjecia z ultrasound i nie moge uwierzyc jaka roznica jest za kazdym razem.
    Wszystkie dziewczyny co zaczynacie stymulacje,trzymam za Was mocno kciuki!!!❤❤❤

    Bea77, niezapominajka2017 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny. AmVormittag, przepiękny wpis, aż się wzruszyłam. Z tym pierwszym komentarzem, o tym żeby dzielić się z mamą lub przyjaciółką to owszem pomaga, ale z drugiej strony mam wrażenie że ktoś kto nigdy nie zmagał się z niepłodnością nie jest w stanie tak do końca zrozumieć jak to jest, mimo dobrych chęci. Jeśli chodzi o drugi komentarz to jak najbardziej się zgadzam. Kobieta jest psychicznie silniejsza od mężczyzny i musi to w pewnym sensie sama pociągnąć.

    Ja chyba zrobię tak, że jeśli się teraz nie uda to zrobimy ostatnią próbę, z tym że już bez PGS i świeży transfer na trzeci dzień. Jeszcze nigdy nie miałam hodowli tylko do trzeciej doby i bez mrożenia, także chciałabym spróbować. Jak to też się nie uda to rozważamy poważnie KD.

    Muchacha, AmVormittag, Dana72173 lubią tę wiadomość

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 18 lutego 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,ja nie mam w ogole wsparcia w mężu jesli chodzi o to i nigdy nie mialam. On nigdy nie chciał ivf,zawsze był przeciwny i do wszystkich podejść go zmusilam,bylam w tym sama od początku i jestem nadal ale juz mi to nie przeszkadza,przyzwyczaiłam się,ze inne na wizyty jezdza z mezami,a ja zawsze sama,jestem silna i dam rade,a wierzę,ze jesli sie uda to maz bedzie mi kiedyś wdzieczny za mój upor i wytrwalosc. U nas az i kd odpada,bo maz sie nie zgodzi...

    Dana72173, Lukrecja lubią tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
‹‹ 38 39 40 41 42 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ