X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama :-* oczywiście samo dobre nastawienie nie wystarczy, kiedy są problemy zdrowotne, zaburzenia hormonalne itd. U mnie było odwrotnie niżu Ciebie, w sensie, że nie potrafiłam odpuścić, chciałam już i od razu, chcialam "za bardzo" i wręcz mam wrażenie, że przez to nastawienie spaliłam i podejścia do iui (w sumie 3) i podejście do ivf.

    Edit: Jako że podnoszona jest kwestia wieku, dla jasności sytuacji chciałam dodać że w ciąże zaszłam po 3 latach staran w wieku 32 lat, amh 0,85.

    Edit: Kayama, teraz zwróciłam uwagę na info, jakie masz w podpisie - jak wysokie masz tsh? Bo normy dla staraczek są inne, tsh przy planowaniu ciąży nie powinno być wyzsze niż 2.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2018, 14:17

    Dana721 lubi tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje, że naturalne zajście w ciążę i urodzenie zdrowego dziecka w wieku starszym niż 43 lata należy rozpatrywać w kategoriach swojego rodzaju cudu. Nie mówię, że to się nie zdarza tylko że prawdopodobnie bardzo niewielu kobietom to się udaje. I niestety nawet przy bardzo spokojnym podejściu i pozytywnym nastawieniu, stare jajeczka to stare jajeczka i większość zarodków będzie nieprawidłowych. Do tego zmniejsza się rezerwa jajników także jajeczek coraz mniej i coraz gorszej jakości ... niestety samym pozytywnym myśleniem tego się nie zmieni. Myślę, że u młodych kobiet bez problemów zdrowotnych zmiana nastawienia może przynieść pozytywne wyniki ... jednak wśród starszych kobiet to nie wystarczy.

    Dana721, kayama lubią tę wiadomość

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam jeszcze dodać trochę z innej beczki, że zauważyłam, że w przypadku konkretnych problemów u kobiety (amh, endometrioza, niedrożność idt.), lekarze rzucają tylko okiem na seminogram i jesli wynik jako tako mieści sie w widełkach, to skupiają się całkowicie na pacjentce. Tak było u nas, mimo że dopytywałam lekarza o powtarzającą się dużą lepkość nasienia. Finalnie okazało się, że w posiewie (na który wysłałam męża z własnej inicjatywy) była bakteria i - być może był to zbieg okoliczności, a może nie - po kuracji antybiotykiem wreszcie zaskoczyło.

    Dana721, Dżonia89 lubią tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • Dana721 Autorytet
    Postów: 305 473

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja absolutnie nie namawiam nikogo zeby przestal chodzic do lekarza,czy zrezygnowal z IVF bo moze cud sie stanie. Ja przestalam bo juz nie bylo nas stac na nastepne IVF a poniewaz nie mialam zadnych problemow oprocz niskiego AMH i starszy wiek to nie widzialam potrzeby chodzenia do lekarza,skoro IVF nie pomoglo to co lekarz mi tu pmoze. Jak bym wtedy mogla to kontynuowala bym IVF tak dlugo jak by to bylo mozliwe. Psychicznie napewno bylam spokojniejsza i tak naprawde probowalam oswoic sie z mysla ze moze nie bede miala dziecka, ale nie potrafilam sie z tym pogodzic. Jak ktos jest po czterdziestce i stara sie juz dluzszy czas i nic to jak jest mozliwosc IVF to trzeba robic,wiadomo ze jest wieksza szansa w ten sposob niz naturalnie. Mlodzsze dziewczyny maja wiecej czasu ale jak jest jakis problem ktory mozna wyleczyc i ktory jest przeszkoda w zajsciu w ciaze,to trzeba sie tym zajac jak najszybciej.

    AmVormittag, Merisa lubią tę wiadomość

    Rocznik 1973,AMH 0.47,slabe nasienie
    Starania na powaznie od 2012
    2014 ciaza (poronienie )
    2014 IUI (3 razy)
    2014 IVF
    2015 IVF (ciaza ,bez serduszka)
    2015 IVF
    2016 ciaza naturalna- blizniacza, 1 serduszko (coreczka 2017)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mam dylemat. Dostałam propozycję protokołu z kliniki w Czechach. Długi protokół z Gonal F 250 jednostek. Nie mają możliwości zastosowania hormonu wzrostu. Czyli w porównaniu do moich poprzednich protokołów jest zmiana leku z Menopur na Gonal i lekka korekta dawki. Poza tym bez zmian. Nie wiem czy się decydować czy iść do kliniki która stosuje hormon wzrostu.

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm....Bea troche zaskoczył mnie ten długi protokół, w gync, gdzie się leczyłam, powiedziano mi, że przy niskim amh stosuje sie protokół krótki. Pewnie jednak zależy to od indywidualnego przypadku.

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    No i mam dylemat. Dostałam propozycję protokołu z kliniki w Czechach. Długi protokół z Gonal F 250 jednostek. Nie mają możliwości zastosowania hormonu wzrostu. Czyli w porównaniu do moich poprzednich protokołów jest zmiana leku z Menopur na Gonal i lekka korekta dawki. Poza tym bez zmian. Nie wiem czy się decydować czy iść do kliniki która stosuje hormon wzrostu.

    A jest taka klinike w Czechach, ktora dodaje hgh?

    Wszystkie proceduru rozumiem, ze robilas na Menopurze? czyli nie masz porownania?
    A jakos ten gonal argumentuja? 250 jednostek to nie jest jakos strasznie duzo, ale pewnie chca zaczac od 250.

    Z moich doswiadczen na menopurze mialam wiecej zarodkow. Ale po tych Twoich artykulach odnosnie lh 'gotujacego' jajka mam mieszane uczucia odnosnie stymulacji menopurem. Normalnie zaufalabym lekarzowi, ale on Ciebie jeszcze nie zna, chociaz jezeli dalas im do wgladu swoja dokumentacje..
    Nie wiem, co Ci poradzic.
    Tez mnie te hgh kusi.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Hmmm....Bea troche zaskoczył mnie ten długi protokół, w gync, gdzie się leczyłam, powiedziano mi, że przy niskim amh stosuje sie protokół krótki. Pewnie jednak zależy to od indywidualnego przypadku.

    Wiesz, jezeli robilo sie powiedzmy trzy razy krotki i bylo do dupy, to powinno sie sprobowac czegos innego. Pomimo niskiego amh. Tak mysle.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • Dana721 Autorytet
    Postów: 305 473

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy tylko sam Menopur? Ja pamietam ze bylam na Menopur,Follistim i jeszcze jeden ale zapomnialam nazwe. Moze to byl Pregnyl. Sam menopur wydaje mi sie za malo,nawet przy IUI bralam menopur i Follistim.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Rocznik 1973,AMH 0.47,slabe nasienie
    Starania na powaznie od 2012
    2014 ciaza (poronienie )
    2014 IUI (3 razy)
    2014 IVF
    2015 IVF (ciaza ,bez serduszka)
    2015 IVF
    2016 ciaza naturalna- blizniacza, 1 serduszko (coreczka 2017)
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, no jasne, że nie ma sensu wchodzić 4 raz do tej samej rzeki....po prostu spotkałam się z podejściem słaba rezerwa-> krótki protokół + ew.modyfikacje dawek -> ivf na naturalnym cyklu -> ivf z kd lub az.

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Hmmm....Bea troche zaskoczył mnie ten długi protokół, w gync, gdzie się leczyłam, powiedziano mi, że przy niskim amh stosuje sie protokół krótki. Pewnie jednak zależy to od indywidualnego przypadku.

    Małe sprostowanie. Moje AMH jest powyżej 2 także nie niskie. Udzielam się na tym wątku bo Dana nawiązała do hormonu wzrostu, którym zainteresowałam się ostatnio. Poza tym jak do tej pory przy długim protokole miałam znacznie lepsze wyniki niż przy krótkim.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    A jest taka klinike w Czechach, ktora dodaje hgh?

    Wszystkie proceduru rozumiem, ze robilas na Menopurze? czyli nie masz porownania?
    A jakos ten gonal argumentuja? 250 jednostek to nie jest jakos strasznie duzo, ale pewnie chca zaczac od 250.

    Z moich doswiadczen na menopurze mialam wiecej zarodkow. Ale po tych Twoich artykulach odnosnie lh 'gotujacego' jajka mam mieszane uczucia odnosnie stymulacji menopurem. Normalnie zaufalabym lekarzowi, ale on Ciebie jeszcze nie zna, chociaz jezeli dalas im do wgladu swoja dokumentacje..
    Nie wiem, co Ci poradzic.
    Tez mnie te hgh kusi.

    Do tej pory byłam stymulowana wyłącznie Menopurem. Dawka 225 i tylko trzy dni dawka 300. Czyli większość dni stymulacji była dawka 225. Przy takiej dawce pobierano 11 pęcherzyków z czego 6-7 zazwyczaj było dojrzałe i się zapładniało.

    Dana721 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    A jest taka klinike w Czechach, ktora dodaje hgh?

    Wszystkie proceduru rozumiem, ze robilas na Menopurze? czyli nie masz porownania?
    A jakos ten gonal argumentuja? 250 jednostek to nie jest jakos strasznie duzo, ale pewnie chca zaczac od 250.

    Z moich doswiadczen na menopurze mialam wiecej zarodkow. Ale po tych Twoich artykulach odnosnie lh 'gotujacego' jajka mam mieszane uczucia odnosnie stymulacji menopurem. Normalnie zaufalabym lekarzowi, ale on Ciebie jeszcze nie zna, chociaz jezeli dalas im do wgladu swoja dokumentacje..
    Nie wiem, co Ci poradzic.
    Tez mnie te hgh kusi.
    Hormon wzrostu dodaje klinika Gennet w Pradze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dana721 wrote:
    Czy tylko sam Menopur? Ja pamietam ze bylam na Menopur,Follistim i jeszcze jeden ale zapomnialam nazwe. Moze to byl Pregnyl. Sam menopur wydaje mi sie za malo,nawet przy IUI bralam menopur i Follistim.
    Wszystkie trzy dotychczasowe stymulacje miałam wyłącznie na Menopurze. Bez innych leków. A przy długim protokole miałam dodatkowo jako wyciszacz Gonapeptyl Daily. Do tej pory mój pierwszy protokół był długi a dwa kolejne były krótkie. Długi przyniósł mi najwięcej zarodków w stadium blastocysty.

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea, ok, rozumiem, myślałam, że również borykasz się ze słabą rezerwą. Z tego co piszesz, stymulacje wypadały całkiem dobrze. Czyli problem ujawniał się dopiero przy pgs?

    Bea77 lubi tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Bea, ok, rozumiem, myślałam, że również borykasz się ze słabą rezerwą. Z tego co piszesz, stymulacje wypadały całkiem dobrze. Czyli problem ujawniał się dopiero przy pgs?
    Tak. Dokładnie tak było. Udawało mi się wystymulować dojrzałe komórki, część rozwijała się do stanu blastocysty w 5 lub 6 dobie i po PGS okazało się że mają błędy w chromosomach. Zazwyczaj 1 lub 2 chromosomy błędne na zarodek. W ostatniej stymulacji 3 błędy w jednym zarodku.
    Za każdym razem inne chromosomy także całkowicie przypadkowy rozrzut, wcale nie z zespołem Down tylko inne wady.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2018, 21:57

  • Dana721 Autorytet
    Postów: 305 473

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 to u Ciebie nie tak zle mysle,ja na samym menopur to nie wiem czy jedno jajko bym wyprodukowala. Pozniej sprawdze jakie byly moje dawki ale wiem ze duze,rano i wieczorem i kolo 10 dni albo dluzej,bo potem zawsze bralam Ganirelix na wstrzymanie owulacji.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Rocznik 1973,AMH 0.47,slabe nasienie
    Starania na powaznie od 2012
    2014 ciaza (poronienie )
    2014 IUI (3 razy)
    2014 IVF
    2015 IVF (ciaza ,bez serduszka)
    2015 IVF
    2016 ciaza naturalna- blizniacza, 1 serduszko (coreczka 2017)
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja najlepsze efekty mialam na menopurze 300 jednostek przez ok 10 dni. Tj. trzy ladne zarodki 6-8 komorkowe trzydniowce. Z tego byla jedna ciaza. Ale moje amh jest niskie.
    Nie robilam dlugiego protokolu.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sam protokół, który dla mnie wybrali pewnie nie jest zły tylko martwię się, że tego hormonu wzrostu nie da rady u nich wypróbować. Zastosowanie Gonalu może przynieść lepszy lub gorszy rezultat niż w przypadku Menopuru. Bez sprawdzenia tego na sobie chyba się nie dowiem... jestem naprawdę zdenerwowana, bo chciałabym najlepszą klinikę i protokół wybrać.

  • Dana721 Autorytet
    Postów: 305 473

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie rozumie dlaczego nie moga zastosowac hgh jak wiedza ze to moze pomoc. Lekarze powinni zrozumiec ze IVF to nie zadna przyjemnosc dla kobiety i wiele z nas ciezko to przechodzi psychicznie i fizycznie. Ma sie taka wielka nadzieje a tu nic nie wychodzi. Jak jest cos co zwieksza szanse to powinni uzyc,szczegolnie u kobiet po czterdziestce.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Rocznik 1973,AMH 0.47,slabe nasienie
    Starania na powaznie od 2012
    2014 ciaza (poronienie )
    2014 IUI (3 razy)
    2014 IVF
    2015 IVF (ciaza ,bez serduszka)
    2015 IVF
    2016 ciaza naturalna- blizniacza, 1 serduszko (coreczka 2017)
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ