X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,nie wiem czy wpływa na jakosc,nie zapytalam o to Greka,napisze do niego jeszcze i zapytam jutro w Invicta. Ja tez wolalabym robic to gdzies indziej,najlepiej w Grecji ale nie bede swirowac. To ponoc prosty zabieg ale moj lekarz mowil,ze najważniejsze jest tu laboratorium i dobre odwirowanie krwi.Mowil,ze Invicta ma nowości,bo maja na to kase i dobrze,ze to robią,ktos musi przecierac szlaki. Jesli spada o tak duzo fsh to chyba musi sie to odbijac na jakości tez.
    Dziewczyny,dziekuje za kckuki,jutro dam Wam znac co mowili.

    Dzięki Mimila, spytaj lekarza w Grecji o ten wpływ na jakość proszę. Mnie to bardzo też interesuje.

    Mimila, Dana72173 lubią tę wiadomość

  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 20 marca 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea wkur*** się można. Człowiek się nastawia a potem zaraz dostaje po uszach. Też miałam 2 razy sytuacje ze przyszłam w 2 dc z nadzieją rozpoczęcia stymulacji a tu hamulec :(
    Oby do początku cyklu zniknęło samo.

    Mimila powodzenia jutro. O wszystko ładnie wypytaj :)

    Magdala tobie też powodzenia.
    Będę trzymać za was wszystkie kciuki &&&&&&&&

    Bea77, Mimila, Magdala, Dana72173 lubią tę wiadomość

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alberta wrote:
    Magdala teraz jesteś w Londynie w 6 dniu stymulacji? I stary sprzęt na Ealing mają? Stymulację przeprowadza się zazwyczaj od 3-16 dc i punkcja. Przetrzymali do 28 dc w Bocianie?
    Bea można mieć blastocysty i zajść w ciążę przy endometriozie ale trudniej. Jakiego angielskiego słowa użyli na cystę krwotoczną?

    Napisali: 18 mm haemorrhagic cyst, ale to mi klinika czeska tak napisała, bo londyńska nic w ogóle nie chciała mi powiedzieć po USG. Powiedzieli że prześlą wyniki prosto do Czechów i nie mogą mnie zamieścić w kopii e-maila. Także od Angoli nic sie po USG nie dowiedziałam.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia35 wrote:
    Bea wkur*** się można. Człowiek się nastawia a potem zaraz dostaje po uszach. Też miałam 2 razy sytuacje ze przyszłam w 2 dc z nadzieją rozpoczęcia stymulacji a tu hamulec :(
    Oby do początku cyklu zniknęło samo.

    Mimila powodzenia jutro. O wszystko ładnie wypytaj :)

    Magdala tobie też powodzenia.
    Będę trzymać za was wszystkie kciuki &&&&&&&&

    No niestety. Szczególnie u męża będzie duży problem z kolejnym urlopem w maju.... nie wiem jak to ogarniemy, jeśli nie wchłonie się samo teraz i trzeba będzie wszystko przełożyć....

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 20 marca 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To się znowu dzięki Wam dokształciłam, dzięki. Na obrazie USG widzą tylko że jest krew w cyście bo jest gęstsza od płynu w niepękniętym Graafie. Czyli krwotoczna a nie endometrialna. O tyle, że Ci w City powiedziała, że masz po 6 antralnych. Tak samo na moim USG ostatnio, cisza i pani radiolog tylko zapytana przyznała, że widzi cystę i mięśniaka. Opis pójdzie do GP. Kłody pod nogi. Stawiam na perły księżniczki.

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 20 marca 2018, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alberta wrote:
    Magdala teraz jesteś w Londynie w 6 dniu stymulacji? I stary sprzęt na Ealing mają? Stymulację przeprowadza się zazwyczaj od 3-16 dc i punkcja. Przetrzymali do 28 dc w Bocianie?

    Nie tak.
    Dzis jest moj 4 dzien stymulacji. Pojutrze lece do Pl na ciag dalszy.
    Stary sprzet maja na Tooting.
    I kontrolowalam po prostu poprzedni cykl (bylam na estrogenie i progu). Dlatego robilam Usg w Bocianie w 28dc. Wroc, to byl cykl styczniowy. Cykl lutowy kontrolowalam tutaj, a w cyklu marcowym zaczelam stymulacje.
    Mam nadzieje, ze jasno to wytlumaczylam. :-)

    Dana72173, Alberta lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 20 marca 2018, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Tak napisali że krwotoczna, ale po raz pierwszy w życiu taką mam. Nigdy wcześniej nie miałam. Okresy owszem mam bolesne ale do przeżycia. U mnie w rodzinie wszystkie kobiety takie mają. Nigdy nie miałam najmniejszego podejrzenia endometriozy więc bym się bardzo zdziwiła. Poza tym czy przy endometriozie miałabym blastocysty?

    Z tego co ja dziś wyczytałam w internetach to cysty krwotoczne są bardzo częstym zjawiskiem i same się przy okresie wchłaniają najczęściej. Nie widziałam nigdzie takiej informacji, że to wiąże się jakoś z endometriozą.

    Mialabys blastocysty, ale Twoje komorki bylyby przez to slabe.
    U mnie widzieli na usg cyste endometrialna wypelniona krwia i dostalam skierowanie na laparo, na ktorym wyszla endometrioza III stopnia. Mialam zrosty na jajnikach, zmiany w zatoce douglasa, bolesne okresy. Teraz okresu prawie nie czuje, wiec jest mega roznica. Pierwsza stymulacja 2mies po laparo byla najslabsza bo komorki potrzebuja 3 mies, zeby dojrzec.
    Zielona herbata pomaga na endo, poza tym trzeba brac duzo magnezu bo endo wywoluje skurcze (tzn wywoluja je prostaglandyny powstale w wyniku endo). AMH mi spadlo po laparo o polowe, wiec przy niskim lepiej nie robic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2018, 23:07

    Dana72173 lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 21 marca 2018, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, potwierdzam, ze torbiel krwotoczna (czynnościowa) to nie to samo co torbiel czekoladowa. Czekoladowa to objaw endomendy, krwotoczna niekoniecznie. Czekoladowa sama sie nie wchłonie, przy kolejnych @ będzie dalej napelniac sie krwią ze względu na komórki endometrium, z których jest zbudowana. Krwotoczna ma szanse sie wchłonąć sama, opcjonalnie po antykach, a w ostateczności można ja odbarczyć (w krótkim znieczuleniu ogólnym robią punkcje torbieli przez pochwę i ściągają zalęgającą tam krew)

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2018, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie się zastanawiam co z HGH. Miałam przyjmować od pierwszego dnia cyklu, ale mam się wstrzymać ze wszystkimi zastrzykami dopóki nie zrobię kolejnego USG i dopóki klinika mi nie zezwoli na start. Chyba w takim razie to USG muszę jakoś mieć w pierwszym dniu cyklu. Najgorzej jeśli mi pierwszy dzień wypadnie w niedzielę, a tak się właśnie zapowiada. Wszystko się pochrzaniło.

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 21 marca 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie jest jedna zapłodniona komórka... transfer pewnie pojutrze, czyli trzecia doba.

    Bea77, Lukrecja, niezapominajka2017, Magdala, Dana72173, Alberta, karolcia35 lubią tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 21 marca 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Hejka, potwierdzam, ze torbiel krwotoczna (czynnościowa) to nie to samo co torbiel czekoladowa. Czekoladowa to objaw endomendy, krwotoczna niekoniecznie. Czekoladowa sama sie nie wchłonie, przy kolejnych @ będzie dalej napelniac sie krwią ze względu na komórki endometrium, z których jest zbudowana. Krwotoczna ma szanse sie wchłonąć sama, opcjonalnie po antykach, a w ostateczności można ja odbarczyć (w krótkim znieczuleniu ogólnym robią punkcje torbieli przez pochwę i ściągają zalęgającą tam krew)

    Do tego torbiel krwotoczna wcale nie oznacza braku owulacji, może powstać z luteinizacji niepękniętego pęcherzyka albo z ciałka żołtego... u mnie było kilka razy tak: ide na usg przed owu piękny pęcherzyk, potem pękniety pęcherzyk i płyn w zatoce douglasa, a potem nagle za kilka dni torbile krwotoczna... w następnym cyklu oczywiście czysto..

    W ciąży też miałam ciałko ciążowe jako torbiel...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2018, 10:25

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 21 marca 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    A u mnie jest jedna zapłodniona komórka... transfer pewnie pojutrze, czyli trzecia doba.

    No to zaciskam mocno!

    A ile mialas komorek podczas stymulacji?

    Dana72173, Bea77 lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • Dana72173 Koleżanka
    Postów: 48 71

    Wysłany: 21 marca 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka, trzymam kciuki!!!❤

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka &&&&&

    Bea77 przykro mi wiem ile czekałaś :(
    U mnie niestety też się pochrzaniło, w piątek miałam zacząć protokół, ale dziś 9 dpo dostałam palmienia co u mnie zwiastuje @ ( przyjdzie szybciej o ok 5 dni), a wizyta dopiero w piątek - najprawdopodobniej cały cykl czekania :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2018, 12:40

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 21 marca 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Ja właśnie się zastanawiam co z HGH. Miałam przyjmować od pierwszego dnia cyklu, ale mam się wstrzymać ze wszystkimi zastrzykami dopóki nie zrobię kolejnego USG i dopóki klinika mi nie zezwoli na start. Chyba w takim razie to USG muszę jakoś mieć w pierwszym dniu cyklu. Najgorzej jeśli mi pierwszy dzień wypadnie w niedzielę, a tak się właśnie zapowiada. Wszystko się pochrzaniło.

    Jak wypadnie Ci w niedziele okres po poludniu to nie licz niedzieli jako 1dc tylko poniedzialek.
    Czytalam na amerykanskiej stronie, ze one licza 1dc w dniu kiedy budza sie rano i jest okres. Czyli wszystko, co popredniego dnia nie rano sie nie liczy.

    Dana72173, Bea77, karolcia35 lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 21 marca 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosiaa wrote:
    Ajka &&&&&

    Bea77 przykro mi wiem ile czekałaś :(
    U mnie niestety też się pochrzaniło, w piątek miałam zacząć protokół, ale dziś 9 dpo dostałam palmienia co u mnie zwiastuje @ ( przyjdzie szybciej o ok 5 dni), a wizyta dopiero w piątek - najprawdopodobniej cały cykl czekania :/

    Nastepnym razem wez podwojna dawke duphastonu po owulacji przez 10 dni. To pomoze zapanowac troche nad cyklem.

    Dana72173, Grosiaa lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala nie biorę wcale bo nie mam takich wskazań wg lekarzy...zwalam to na stres...

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 21 marca 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja klinika liczy 1dc jeśli @ przed 18stą i musi być krew, nie plamienie.
    Ajka kciuki, który to transfer? Ja w ostatnich trzech IVF po jednym zarodku i wiem jak to jest gdy cała nadzieja na jednego konia. U mnie czekali do piątej doby bo taką mają zasadę. A czytam, że wiele ciąż jest właśnie z 2,3 doby pozytywnie zakończonych.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 21 marca 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka kiedy startujesz? Dodam, że magnez oraz krzem najlepiej wchłaniają się przez skórę. Polska firma Biorgen ma Magnez w płynie 100ml 62 zł na ich stronie. Pryska się przedramię wieczorem. Krzem z borem w płynie też polski Silor B jeden litr 134 zł lub 30 funtów eBay.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 21 marca 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,wracam z Wrocławia pociagiem i zdaje relacje z wizyty w Invicta.Najpierw bylam u lekarza,tego,co mialam te darnowe konsultacje,Dr Jakubowa,chyba ponad godzine u niego bylam,analizował wyniki badan,wszystko zapisywal,badal mnie,a o mezoterapii nie wiedzial duzo,bo jedna babka to robi u nich,do niej mialam isc na wizyte kwalifikacyjna innym razem,nie pasowalo mi to ale polozne byly tak mile i ta lekarka,ze mimo,ze juz miala wychodzić,przyjęła mnie jeszcze i dala zgode do mezoterapii,klasyfikacje,gadula straszna,gorsza ode mnie;bardzo sympatyczna,Dr W-Ogorek,dala mi skierowanie na badania jakie mam zrobić i kazala duzo odpoczywac teraz,a szczegolnie przed samym zabiegiem,bo im sie bardziej jest wypoczętyn,tym lepsze jest osocze. Badania mam zrobic i im wyslac wyniki i mam napisać kiedy mam 1 dc,wtedy ustala termin zabiegu,robia to do owulacji,bede.miala w następnym cyklu,w kwietniu . Ona oczywiście mysli,ze bedzie mi potem robic ivf,stymulacja jakims nowym lekiem na rynku,ponoc super efekty i na cyklu krotkim. Prosila zebym jej wyslala to co napisal grecki lekarz i jego emaila,interesuje ja to,bo ciagle sie ucza,zrobili to 60 kobietom i tak jak Grek pisal;część reaguje na to,a czesc nie.Z reguly reaguja dobrze te,co ogolnie dobrze reaguja na stymulacje. Mowila mi,ze w moim wieku tyle zarodków,co bylo,to sukces i że jest nadzieja i w ogóle po wynikach badan i ona i ten lekarz przed nia mowili;ze ich zdaniem to czynnik meski jest u nas,bo zarodki te co padaja to padaja w 5 dobie,no u nasienie jest słabe i ze stracilam czas nie robiąc ivf 4 lata temu .Mowila,ze mezoterapia poprawia jakość komórek. Lil,czy Ty u niej tez to robilas?Ponoc tylko ona ten zabieg robi. Pierwsze wrażenie sprawia bardzo dobre,Dr Jakubow tez ok. Tak wiec,jak mi sie maz nie postawi,ok połowy kwietnia bym miala zabieg.Ona mi nie dala oczywiście gwarancji ale nadzieje. Obydwoje przyznali osobno,ze podwojne pgs u mnie na pewno oslabilo zarodki. Co chcecie jeszcze wiedziec to pytajcie,na razie duzo mam tego w głowie i musze to sobie jakoś poukladac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2018, 18:41

    karolcia35, Muchacha, Marisza, Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
‹‹ 76 77 78 79 80 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ