X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    O zesz Bea. Nie wiem co Ci doradzic. Wscieklosc absolutnie na miejscu.
    Takie klody na ostatniej prostej.

    Idz tam na spokojnie moze i popros o wzglad w wyniki badan. Da sie tak?
    Takie niedomowienia rujnuja caly plan.
    Lekarka coś wczoraj mówiła, że jest pęcherzyk po owulacji i za nim jeszcze coś ale nie wiedziała co. I pewnie na wszelki wypadek napisała cysta. Jeśli mi wstrzymają stymulację o kolejny miesiąc to nie wiem co zrobimy. Już oboje urlopy w pracy załatwiliśmy, mieliśmy jechać do Pragi za dwa tygodnie gdzieś.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam więcej informacji z Czech. Ponoć na lewym jajniku mam dwie cysty. Jedną zwykłą i drugą krwotoczną. Muszę zrobić jeszcze jedno USG i jak cysty nie znikną to przekładamy stymulację. Cysty podobno mają negatywny wpływ na wzrost pęcherzyków i na endometrium. Tak mi klinika napisała.

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 20 marca 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil_m wrote:
    Ja wiem tylko o mezo w Gdańsku i Wrocławiu, jest w ogóle Invicta w Krk?
    Mezo robia we wszystkich klinikach Invicty ,pytalam ale w Krakowie nie ma,ja jestem z Krakowa i jutro jade na konsultacje do Wrocławia.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 20 marca 2018, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    scania wrote:
    Chciałabym do Was dołączyć. Mam 42 lata i bardzo niskie AMH (VI 2013 AMH 0.21 (7dc); VIII 2013 AMH 0.45 (3dc)). Dawno go nie badałam, bo uznałam, że to nie ma sensu. Moje FSH systematycznie rośnie (ostatnie z czerwca 2017: 28.73). Mam jeden jajnik, bo drugi został usunięty wiele lat temu przez potworniaka. Ostatnie cylke to katastrofa. Albo nic nie rośnie, albo jest torbiel - menopauza atakuje. We wrześniu 2013 podchodziłam do invitro w Provicie (dwa zarodki, brak ciąży). Potem przez 3 miesiące miałam kolekcję komórek i w lutym 2014 kolejny transfer dwóch zarodków (brak ciąży). Zmieniliśmy klinikę i przed trzecią procedurą w czerwcu 2014 zaszłam w ciążę naturalnie :-) na co nikt mi nie dawał szans. Byłam już przygotowywana do podejścia na cyklu naturalnym i brałam steryd. Cuda się zdarzają. Mój synek urodził się w lutym 2015. Od dwóch lat próbuję ponownie zajść w ciążę. W lutym tego roku podeszłam do criotransferu blastocysty (została po drugiej procedurze) na cyklu sztucznym. Udało się ale tylko na chwilkę (w 5dpt beta była dodatnia a w 11dpt jedynie 2,5). Załamałam się zupełnie, bo to była moja ostatnia szansa na drugie dziecko a potem zaczęłam od nowa szukać. Mój jajnik chyba nie ruszył (byłam wyciszana diphereliną), bo po okresie (poronieniu po ciąży biochemicznej) ciągle plamię - w sumie już dwa tygodnie. Poczytałam wasz wątek i bardzo mnie zainteresowała mezoterapia. Znalazłam stronę http://ovary-activation.com (lekarz z Krakowa i klinika Macierzyństwo) i mam pytanko. Czy któraś z Was próbowała już rozeznać jak to wygląda w Krakowie? Chyba się do nich umówię.
    Witaj,ja chodzę do Dr Przyb.z Macierzyństwa,to jest moj lekarz i ostatnio to ja mu podsunelam artykuły o mezoterapii.Oni tego tam nie stosuja jeszcze,tylko Invicta to robi,jutro jadę do Invicty na konsultacje,skontaktowalam się z greckim lekarzem;który ta metode wynalazl i mam informacje z pierwszej ręki co do statystyk itd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2018, 14:22

    Dana72173 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety. W Czechach potwierdzili, że jeśli kolejne USG w pierwszym lub drugim dniu cyklu potwierdzi cysty, to musimy przełożyć stymulację o conajmniej miesiąc. A my już urlop w pracy wzięliśmy...

  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 20 marca 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Dostałam więcej informacji z Czech. Ponoć na lewym jajniku mam dwie cysty. Jedną zwykłą i drugą krwotoczną. Muszę zrobić jeszcze jedno USG i jak cysty nie znikną to przekładamy stymulację. Cysty podobno mają negatywny wpływ na wzrost pęcherzyków i na endometrium. Tak mi klinika napisała.

    Tzn jak nie znikna na obrazie drugiego Usg, ktore zrobisz?

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    Tzn jak nie znikna na obrazie drugiego Usg, ktore zrobisz?
    Tak. Przy drugim USG musi wyjść czysty obraz. Jak nie będzie to przekładamy bo cysty źle wpływają na skuteczność stymulacji.

  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 20 marca 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Tak. Przy drugim USG musi wyjść czysty obraz. Jak nie będzie to przekładamy bo cysty źle wpływają na skuteczność stymulacji.

    I kiedy je zrobisz?

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    I kiedy je zrobisz?
    No w drugim dniu cyklu czyli pewnie coś koło poniedziałku

  • scania Autorytet
    Postów: 301 384

    Wysłany: 20 marca 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila, oj szkoda. Myślałam, że uda mi się to zrobić w Krakowie. W takim razie wizyta u lekarza z Macierzyństwa chyba nie ma sensu. Do której Invicty jedziesz? Napisz proszę co i jak po konsultacji. Lepiej iść wydeptaną ścieżką

    Jeden jajnik od 2001
    VI 2013 AMH 0.21 (7dc); VIII 2013 AMH 0.45 (3dc)
    IX 2013 IMSI: 4A&4B
    XII 2013 - II 2014 kolekcja oocytów - IMSI: 2x4B
    II 2015 synek - "wpadka" urlopowa
    II 2018 kriotransfer - 2cc - ciąża biochemiczna
    V 2018 mezoterapia
  • scania Autorytet
    Postów: 301 384

    Wysłany: 20 marca 2018, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila możesz napisać jakie są te statystyki?

    Jeden jajnik od 2001
    VI 2013 AMH 0.21 (7dc); VIII 2013 AMH 0.45 (3dc)
    IX 2013 IMSI: 4A&4B
    XII 2013 - II 2014 kolekcja oocytów - IMSI: 2x4B
    II 2015 synek - "wpadka" urlopowa
    II 2018 kriotransfer - 2cc - ciąża biochemiczna
    V 2018 mezoterapia
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 20 marca 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    scania wrote:
    Mimila, oj szkoda. Myślałam, że uda mi się to zrobić w Krakowie. W takim razie wizyta u lekarza z Macierzyństwa chyba nie ma sensu. Do której Invicty jedziesz? Napisz proszę co i jak po konsultacji. Lepiej iść wydeptaną ścieżką
    Jade do Wrocławia jutro,niestety od nas to albo Wroclaw albo Warszawa. Starystyki z Grecji:Na ponad 200 kobiet,ktore sie poddaly mezoterapii ok mojego wieku,po 40, jest 26 ciaz i 15 dzieci juz urodzonych.

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 20 marca 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea, współczuję. Mi przed tym jednym ivf odbarczali torbiel, bo franca nie chciała zniknąć po antykach

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 20 marca 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi sie ze moment, w ktorym robilas usg nie byl najlepszy. Zaraz po owulacji?
    Moze zejdzie wszystko z miesiaczka.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    Wydaje mi sie ze moment, w ktorym robilas usg nie byl najlepszy. Zaraz po owulacji?
    Moze zejdzie wszystko z miesiaczka.

    Tak mi klinika kazała. W 20-24 dniu cyklu. Ja robiłam w dniu 23.

    Powinni od razu mówić żeby robić w pierwszym dniu cyklu. W Invicta w pierwszym dniu cyklu robiłam zawsze.

    No zobaczymy czy zejdzie z okresem. Jak nie, to wszystkie nasze plany urlopowe itp szlag trafia.

    Naprawdę zazdroszczę ludziom, którzy sobie we własnej sypialni robią dzieci wtedy kiedy sobie zaplanowali.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2018, 18:50

    Niezapominajka5, karolcia35, Dana72173 lubią tę wiadomość

  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 20 marca 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet tym co na dyskotece po pijaku?

    Sory. Rozumiem Twoj zal.
    U mnie tez wszystko patykiem na wodzie pisane. Na usg pecherzykow nie wypatrzyl. Nie wiadomo czy w ogole cos tam jest. A laduje konskie dawki.

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    Nawet tym co na dyskotece po pijaku?

    Sory. Rozumiem Twoj zal.
    U mnie tez wszystko patykiem na wodzie pisane. Na usg pecherzykow nie wypatrzyl. Nie wiadomo czy w ogole cos tam jest. A laduje konskie dawki.


    No może tym co po pijaku nie zazdroszczę już tak bardzo....

    Ja czuję przez skórę, że skończy się u mnie na KD. Jakoś mam takie przeczucie.

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 20 marca 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,nie kracz...Na razie myśl o tym,co ma byc teraz.Trzymam za Ciebie kciuki.Dobrze,ze masz w razie czego możliwość z kd,ja jej nie mam,najchętniej to bym zrobila az ale z moim mezem odpada,niestety.Trzymam kciuki!Ja jutro jade do Invicty.

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,nie kracz...Na razie myśl o tym,co ma byc teraz.Trzymam za Ciebie kciuki.Dobrze,ze masz w razie czego możliwość z kd,ja jej nie mam,najchętniej to bym zrobila az ale z moim mezem odpada,niestety.Trzymam kciuki!Ja jutro jade do Invicty.

    Dlaczego AZ a nie KD? złe parametry nasienia macie czy po prostu wolałabyś AZ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2018, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,nie kracz...Na razie myśl o tym,co ma byc teraz.Trzymam za Ciebie kciuki.Dobrze,ze masz w razie czego możliwość z kd,ja jej nie mam,najchętniej to bym zrobila az ale z moim mezem odpada,niestety.Trzymam kciuki!Ja jutro jade do Invicty.
    Trzymam kciuki za Ciebie i Twoją wizytę w Invicta! Sama jestem ciekawa tej mezoterapii. Czy ona może również wpływać na jakość komórek jajowych?

    Dana72173 lubi tę wiadomość

‹‹ 74 75 76 77 78 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ