X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

inofolic

Oceń ten wątek:
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 1 marca 2014, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2016, 21:20

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 2 marca 2014, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    Od wczoraj odstawiłam metforminę i biorę inoflic(konsultowałam się z ginem).
    Albo sobie wmawiam sobie albo już po 1 saszetce mniej mnie ciągnie na słodkie jak przy metforminie.

    Jak rozmawiałam z lekarzem to jego kolega(też gin) ma już jedną ciążę przy infolicu, PCOS i 4 miesiącach zażywania.,

    Jestem dobrej myśli.

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • Stasinka Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 2 marca 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj kwiatuszek789 :)
    Jak się dziś dowiedziałam to siostra starała się ponad 4 lata.... Ja się starałam prawie 3 a mój synek ma 1,5 roku :) My się staraliśmy tak poprostu, bo poczułam instynkt i poprostu nasze życie stało się takie monotonne - co weekend impreza, nudne wieczory i rosnące poczucie braku jakiegoś istotnego elementu naszego życia. W końcu po ponad 2 latach udałam się do ginekologa. Po badaniach wyszło podejrzenie PCOS. Ale najpierw polecił testy owulacyjne. I za pierwszym razem się udało! 6 grudnia 2011 na teście owulacyjnym pojawiły się 2 kreski i atakowaliśmy :) Potem jeszcze 8.12. powtórzyliśmy atak. Ponieważ lekarz stwierdził, że mam tyłozgięcie macicy to po każdym przytulaniu była świeca :) w połowie grudnia zaczął się silny ból brzucha, a potem taka tkliwość piersi, że nawet noszenie biustonosza sprawiało ból. Mąż powiedział "zrób test". Miałam za sobą dziesiątki nieudanych testów. Ale zrobiłam. Byłam w szoku. Stałam przy choince i poprostu nie mogłam uwierzyć :) Synek się pośpieszył, bo przyszedł na świat o miesiąc za wcześnie. Niedawno skończyłam 31 lat. Już nie mam na co czekać, chcę dla synka towarzystwa :) Rok czasu próbowaliśmy i w końcu postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce. Zmieniłam lekarza, bo do poprzedniego straciłam zaufanie. A ten zlecił badania i okazało się, że jest jeszcze problem z tarczycą - podwyższony poziom, nadwaga też nie pomaga w staraniach (choć w poprzedniej ciąży miałam taką samą nadwagę) Inofolic piłam na przełomie stycznia i lutego - 1 op. Od końca lutego znów piję. Zalecił mi 1 saszetkę dziennie - wieczorem. Ja narazie skupiam się na zrzuceniu kilogramów :) Może jak zmienię obiekt zainteresowań to się uda? ;)

    zgoda buduje, niezgoda rujnuje...
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 2 marca 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2016, 21:20

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 2 marca 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zakupiłam sobie inofolic z własnej inicjatywy, piję raz dziennie saszetkę od początku cyklu. Powiedzcie mi, czy ma znaczenie czy piję ją rano, wieczorem, z posiłkiem, na czczo? Są w tym temacie jakieś zalecenia?
    Czytając ten watek natrafiłam, że któraś z Was ma zalecone wieczorem, w necie znowu gdzieś wyczytałam, że rano, przed pierwszym posiłkiem...

    Ja brak chęci na słodkie zauważyłam już w poprzednim cyklu, kiedy to zaczęłąm popijać wodę z octem jabłkowym. Dodatkowo poprawiła mi się cera i trawienie, mam więcej energii. Na efekt inofilica chyba u mnie za wcześnie (5 saszetek dopiero wciągnęłam), ale potęguje efekty octu :)

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 2 marca 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stasinka, Doris-83, lithe123 witam się z Wami serdecznie :)

    Stasinka gratki dla siostry ciotecznej :) Miło się czyta takie historie jak ta Twojej siostry, czy ta wspomniana przez Doris-83 - zakończone happy endem :D

    Kwiatuszek tego się obawiam, że mogę być nadopiekuńczą mamuśką. Na razie dziwię się siostrze, że nie stoi nad Małym 24 godziny na dobę i nie sprawdza, czy oddycha :P
    Posłuchałam Twojej rady i staram się pić inofolic o stałej porze.
    A jak Twoje sprawy stoją, @ już przyszła?
    Jak zaczęłam czytać o tej cygance, to mnie dreszcze przeszły. Ja jak gdzieś na parkingu pod supermarketem jakąś widzę, to uciekam, bo boję się, żeby mi jakiś bzdur nie nagadała i przez to nie namąciła w głowie. Kiedyś myślałam, żeby iść do wróżki, ale chyba boję się jednak usłyszeć jakąś przepowiednie.

    lithe123 jak już gdzieś tu pisałam, ulotka inofolicu jest tak uboga, że masakra! Poza informacją o tym, aby rozpuścić go w szklance letniej wody, nic więcej tam nie ma. Ja do tej pory stosowałam go niezależnie od pory dnia czy posiłku, teraz jednak za radą kwiatuszka piję o stałej porze, koło godziny 18, ale nadal nie wiem czy to dobrze.

    Dziewczyny Wy mi lepiej powiedzcie jak sobie radzić z bólem głowy tuż przed owulacją. Patrząc na mój wykres, to w tym cyklu częściej mnie głowa bolała niż nie bolała :/ Nie chcę za bardzo brać prochów przeciwbólowych, bo gdzieś czytałam, że mogą blokować owulację, więc wolę z nimi ostrożnie. Eh ciągle coś.... Mam już tego dość :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2014, 17:08

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 2 marca 2014, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2016, 21:21

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 2 marca 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak wrote:
    Stasinka, Doris-83, lithe123 witam się z Wami serdecznie :)
    Witaj :)
    Ja poczytuję sobie anglojęzyczne fora na temat inozytolu... ale ciągle nie znalazłam jakiegoś jasnego zalecenia co do sposobu przyjmowania... może nie ma takiego :)
    A co Wasi lekarze mówią na temat inofolicu i ewentualnej wczesnej ciąży? Bezpieczne to? Czy po stwierdzeniu ciazy sie odstawia czy bierze dalej?

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 2 marca 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    A co Wasi lekarze mówią na temat inofolicu i ewentualnej wczesnej ciąży? Bezpieczne to? Czy po stwierdzeniu ciazy sie odstawia czy bierze dalej?
    Mi właśnie moja gin nic nie powiedziała poza tym, że trzeba łykać co najmniej 3 miesiące, żeby były efekty, ale przepisała mi jedno opakowanie i kazała przyjść po następne. Ja jednak postanowiłam zasięgnąć opinii innego gina i w piątek czeka mnie wizyta, więc jeśli czas pozwoli (jest bardzo oblegany, siostra poleciła mi zabrać gazetę do poczekalni, bo trochę sobie posiedzę :P ), to wypytam go o wszystko :) Będę dopiero kilka dni po owulacji, więc to odpowiedni moment, żeby się dowiedzieć co i jak z tym inofolikiem.

    lithe123 lubi tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 2 marca 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak wrote:
    Mi właśnie moja gin nic nie powiedziała poza tym, że trzeba łykać co najmniej 3 miesiące, żeby były efekty, ale przepisała mi jedno opakowanie i kazała przyjść po następne. Ja jednak postanowiłam zasięgnąć opinii innego gina i w piątek czeka mnie wizyta, więc jeśli czas pozwoli (jest bardzo oblegany, siostra poleciła mi zabrać gazetę do poczekalni, bo trochę sobie posiedzę :P ), to wypytam go o wszystko :) Będę dopiero kilka dni po owulacji, więc to odpowiedni moment, żeby się dowiedzieć co i jak z tym inofolikiem.
    Kochana to czekam na relację - sama mam wizytę u mojego doktorka w czwartek, też wypytam. Ale mój ginek - a bardzo lubię faceta, prowadzi mnie od ładnych kilkunastu lat - nie jest z tych, którzy wierzą w suplementy diety.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 2 marca 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszek to może Ty już w tej bliźniaczej ciąży jesteś? Całkiem możliwe, że ta beta jednak za wcześnie zrobiona była. Tego Ci życzę! <3
    Ja wcześniej łykałam ibuprofen, ale jakoś słabo na nie działał, czasem 2-3 tab. brać musiałam :/ Poza tym wyczytałam, że absolutnie podczas staranek. Dlatego ostatnio powróciłam do starego Apapu i o dziwo po 1 tabletce dość szybko ból przeszedł. Tyle, że apap się w domu skończył, a mi się do biedronki nie chce iść :( No nic, będę jednak zmuszona, bo ból się nasila. Wolę wziąć dziś póki jeszcze owulki nie ma, niż jutro, bo już wiem, że i tak bez tego się nie obejdzie, a poza tym jutro czeka mnie pracowity dzień, więc wolę być w formie.

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 2 marca 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe jeśli tyko czegoś konkretnego się dowiem, to zdam relację na bank. A Ty też pamiętaj, żeby się podzielić niusami po czwartkowej wizycie.

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 2 marca 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2016, 21:21

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 2 marca 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj no to szkoda, bo myślałam, że może będziesz pierwszą ciężarną z naszego wątku. Ale jeszcze nic straconego :) Jak nie ten, to nastepny cykl będzie Twój ;)

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 2 marca 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2016, 21:21

    Qrczak lubi tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 2 marca 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Witaj :)
    Ja poczytuję sobie anglojęzyczne fora na temat inozytolu... ale ciągle nie znalazłam jakiegoś jasnego zalecenia co do sposobu przyjmowania... może nie ma takiego :)
    A co Wasi lekarze mówią na temat inofolicu i ewentualnej wczesnej ciąży? Bezpieczne to? Czy po stwierdzeniu ciazy sie odstawia czy bierze dalej?

    Mój gin powiedział wyraźnie, że mam brać przez 3 miesiące bez względu na wszystko. I dodał, że jak zajdę w ciążę w ciągu tych 3 miesięcy to będzie cud, bo inofolic trzeba właśnie pić od 3 do 6 miesięcy minimum (według tego co powiedział). Ale jak dzwoniłam się umówić na wizytę, to najpierw babeczka w rejestracji powiedziała, że 17 kwietnia, jak powiedziałam, że miałam brać leki tylko 3 miesiące, to kazała oddzwonić następnego dnia. I następnego dnia rano jak zadzwoniłam, to powiedziała, że mam jednak przyjść 5 marca, bo jak to doktor zacytował "jednak kilka cudów się zdarzyło i warto sprawdzić co się u mnie dzieje". Także za trzy dni się dowiem, czy coś mi się poprawiło (o ile nie dostanę @ :/).

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 2 marca 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i kazał brać codziennie o podobnej porze, najlepiej 2-3 h przed snem.

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 2 marca 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris-83 wrote:
    Witam!

    Albo sobie wmawiam sobie albo już po 1 saszetce mniej mnie ciągnie na słodkie jak przy metforminie.

    Jak rozmawiałam z lekarzem to jego kolega(też gin) ma już jedną ciążę przy infolicu, PCOS i 4 miesiącach zażywania.,

    Jestem dobrej myśli.

    nie wmawiasz sobie, ja też tak mam, że mniej mnie ciągnie na słodycze.

    a w ogóle to nie wiem co sie dzieje, bo po raz pierwszy od 3 miesięcy zażywania inofolicu dziś mi nie smakował i mówiłam mężowi, że nie dobry.
    pytacie o porę picia inofolicu, ja piję wieczorem jak wrócę z pracy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2014, 21:24

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 3 marca 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatuszek789 wrote:
    Nie mój a nasz :)
    Masz rację kwiatuszek - nasz :)

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • anna83_83 Ekspertka
    Postów: 247 127

    Wysłany: 3 marca 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, postanowiłam dołączyć do forum ponieważ od miesiąca zażywam Inofolic i od jakiegoś czasu podglądałam Wasze wpisy aby porównać swoje odczucia z Waszymi. Dla mnie jest to lek bezsmakowy i chyba działa- ja piję go zwykle wieczorem ok.18", nie mam po nim apetytu na słodkie i wydaje mi się że moje jajniki pracują lepiej-przynajmniej czuję że je mam:)

    kwiatuszek789... z tego co piszesz nie dostałaś jeszcze miesiączki? Według mnie jeśli nie pojawiła sie do tej pory to jest szansa że jednak zaszłaś w ciażę. Ja dwukrotnie byłam juz w ciąży (niestety nastąpiły samoistne poronienia w 6-7 tyg)i moje objawy za pierwszym razem były podobne do Twoich-czułam sie praktycznie tak jakbym miała dostać okres z tym że jeden jajnik bolał bardziej- robiłam kilka zwykłych testów-były negatywne więc myślałam że nic z tego i zajęłam się innymi sprawami, a betę robiłam dopiero po wizycie u lekarza na jego polecenie chyba w 35 dniu od ostatniej miesiaczki- wyszła pozytywnie choć zwykłe sikacze nie wykazywały jeszcze ciąży. Wszystko więc zalezy od organizmu i pośpiech oraz zniecierpliwienie nie jest naszym sprzymierzeńcem w tych sprawach :)

    Dziewczyny, musimy uzbroić się w cierpliwość i być dobrej myśli :)

    Kobieta jest szczęśliwa gdy ma dwa imiona "Kochanie" i "Mama"... ja od lutego 2015 jestem pełna szczęścia :)

‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ