X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

inofolic

Oceń ten wątek:
  • blueeye Znajoma
    Postów: 18 7

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej moge sie przylaczyc? Mam zdiagnozowane PCO od ponad roku staramy sie o dziecko pije inofolic ponad 7 miesiecy 2x1 z efektow ponoc na usg jajniki lepiej wygladaja ale owulacji jak nie bylo tak nie ma, od tego miesiaca po miesiaczce pierwszy raz zaczniemy stymulacje.

    3jgx3e3k3yeatzb0.png
  • nesia Koleżanka
    Postów: 59 13

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Jesteś jedynym przypadkiem potwierdzającym tą tezę. Kwas foliowy i inozytol nie wpływają na pracę tarczycy. Wygląda na to, że Ty nie czytasz. Mi się podniósł tsh. Możliwe, że u Ciebie nastąpiło kilka innych czynników, ale sam inofolic w żaden sposób nie reguluje pracy arczycy. Gdyby tak było nie przypisano by Ci euthyroxu, bo przyjmujesz inofolic. Nie korzystałam z pomocy jednego lekarza - zazwyczaj konsultuję diagnozy z innymi, więc nie pisz mi czy moi lekarze się znają czy nie i sama może się zastanów dlaczego przypisali Ci lek regulujący tarczyce skoro inofolic to taki cud, że niedługo będzie jeszcze prał i gotował. To jest suplement diety, nie lek i dlatego ma działać pomocniczo.

    Jedyne co znalazłam to że inofolic z uwagi na zawartość inozytolu pomaga w regulacji poziomu hormonów takich jak GnRG, TSH czy insuliny, ale tylko "pomaga", a nie załatwia robotę za odpowiednie leki. Jak pisałam wcześniej mi po dwóch miesiącach stosowania inofolicu 2x1 tsh wzrosło do górnej granicy, tym samym Twój przykład mnie nie przekonuje.


    Mi tez Tsh spadło już po 20 saszetkach widać było poprawę zaraz będę robić nowe badania po 3 miesiącach stosowania .

    Każdy ma jakieś miejsce, w którym oddycha mu się najlepiej.
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co jak zapomnialo sie o jednej dawce inofolicu?

  • Firlejka Koleżanka
    Postów: 45 20

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesia wrote:
    Mi tez Tsh spadło już po 20 saszetkach widać było poprawę zaraz będę robić nowe badania po 3 miesiącach stosowania .
    Ja też jestem przykładem na to, że picie inofolicu obniża TSH. Inofolic reguluje pracę tarczycy (myo-inozytol), stąd polecany jest przy niedoczynności (obniża TSH).
    Jeśli któraś z Was jest chętna, to mam do odsprzedania 2 opakowania inofolicu, zakupione jeszcze przed zbadaniem poziomu TSH. Ponieważ TSH bardzo mi się obniżyło musiałam inofolic odstawić.

    nesia lubi tę wiadomość

  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Firlejka wrote:
    Ja też jestem przykładem na to, że picie inofolicu obniża TSH. Inofolic reguluje pracę tarczycy (myo-inozytol), stąd polecany jest przy niedoczynności (obniża TSH).
    Jeśli któraś z Was jest chętna, to mam do odsprzedania 2 opakowania inofolicu, zakupione jeszcze przed zbadaniem poziomu TSH. Ponieważ TSH bardzo mi się obniżyło musiałam inofolic odstawić.

    a ile opakowań wypiłaś? długo stosowałaś?

  • Firlejka Koleżanka
    Postów: 45 20

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mychaa22 wrote:
    a ile opakowań wypiłaś? długo stosowałaś?
    Zdążyłam zużyć prawie 2 opakowania, pijąc inofolic 1x1. Pod koniec drugiego opakowania zaczęłam się gorzej czuć, kołatało mi serce i stałam się bardziej nerwowa, w nocy się kilkakrotnie budziłam. Pobiegłam do lab. skontrolować TSH i wyszło mi poniżej dolnej normy 0,043 (norma 0,27 - 4,20). Odstawiłam inofolic, i po kilku tyg. znów TSH mam w normie.

  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktos jeszcze bierze inofolic, i wyniki TSH przed zazywaniem byly w normie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2014, 15:20

  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mychaa22 wrote:
    Dziewczyny a co jak zapomnialo sie o jednej dawce inofolicu?


    to nic.. to tylko suplement diety, tak samo jakbyś zapomniała witaminy. Wypij wtedy kiedy Ci się przypomni i nie stresuj :)

    Ja przyjmuję ten specyfik, mając poziom TSH w normie przed zażywaniem.

    Cykli nie skrócił, natomiast wydaje się mieć pozytywny wpływ na ilość i jakość pęcherzyków, które pękają bez dodatkowego hormonalnego wsparcia. Ale osobiście jestem sceptyczna czy to właśnie jego zasługa.

    Niezmiennie uważam, że jeśli działanie inofoliku miałoby być rewolucyjne, producent powinien go zarejestrować jako LEK, aby podlegać nadzorowi kontroli. Skoro Inofolic działa, to jego status powinien być tożsamy np. preparatom zawierającym kwas foliowy w tabletkach ("lek wydawany bez recepty") żeby uzasadnić wysoką cenę. A jak producentowi nie chce się tego robić, to może niech sprzedaje ten magiczny wyciąg z kukurydzy w cenie 0,20 zł za saszetkę. Na polskie warunki, to by było uczciwe.

    To mówiłam ja - Mimbla ;-), dziękuję za uwagę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2014, 19:03

    Evell lubi tę wiadomość

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • Cranberry Ekspertka
    Postów: 218 203

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wszystkie kwasy foliowe są lekami w większości to też suplementy ( chyba Folik jest lekiem ). Niestety rejestracja jako lek jest dość kosztowna więc to by dodatkowo podwyższyło jego cenę. Osobiście to pierwszy cykl go stosuje mam nadzieję, że będę mogła potwierdzić jego działanie pozytywne ;)
    Pozdrawiam Was kobitki :)

    c55fdqk3kdbgplqm.png
  • violączela Koleżanka
    Postów: 71 7

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam takie pytanko poniewaz pije inofolik 2gi cykl to lekarz doradził mi abym kupiła takie witaminy SYMNATAL PRO BABY czy to nie bedzie koligowac razem ??? jak myslicie widziałam w składzie ze ma tal duzo kwasu foliowego , a wogole mozna przedawkowac kwas ?

    Violączela
  • ANDI87 Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem nie mozna przedawkować Kwasu, z tymi suplementami tez nie ma co przesadzac, lekarz mówil żeby nie brac witamin prenatalnych bo moga zaszkodzic zamiast pomoc

  • nesia Koleżanka
    Postów: 59 13

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuć jak jajniki pracują :** aż bolą czasem :/

    6 dzień cyklu

    3 dzień z lekami
    Inofolic 2x1
    dexametazon 1x1 od 4 dc przez 5 dni
    clostilberyt od 4 dc przez 5 dni


    Kocham tak krótkie @ 4 dni bez bolesne krwawienia :):):):) :*:*:*

    Każdy ma jakieś miejsce, w którym oddycha mu się najlepiej.
  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cranberry wrote:
    Niestety rejestracja jako lek jest dość kosztowna więc to by dodatkowo podwyższyło jego cenę. )


    Mogłabyś powiedzieć, skąd taki pogląd / wiedza u Ciebie w tej sprawie...?

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam pytanie.....warto brać inofolic? przywrócił Wam owulację?

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • nesia Koleżanka
    Postów: 59 13

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeju wrote:
    dziewczyny mam pytanie.....warto brać inofolic? przywrócił Wam owulację?


    Warto

    jeju lubi tę wiadomość

    Każdy ma jakieś miejsce, w którym oddycha mu się najlepiej.
  • ANDI87 Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeju wrote:
    dziewczyny mam pytanie.....warto brać inofolic? przywrócił Wam owulację?


    Nie wiem biore pierwszy cykl, a to za maøo na sukces...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Wiecie może czy zalecane jest picie inofolicu w ciąży?
    Mam spory zapas, który miałam dopiero zacząć zamiar stosować ale nie zdążyłam bo zupełnie niespodziewanie zaszłam w ciążę i teraz nie bardzo wiem co mam z nim zrobić. ;)

  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natt odkupię chętnie jak nie wiesz co z nim zrobić :-)

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju chętnie bym odsprzedała ale mieszkam za granicą i ceny wysyłki są niedorzeczne. Zresztą nie wiem nawet czy można takie leki wysyłać w paczce.
    Chyba, że jesteś z okolic Katowic?

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie staracjące się i już z nowym mieszkańcem po sercem :)

    Ja polecam picie Inofolicu, bo... po stracie maleństwa w 11tc, w lipcu okazało się, że jeden jajnik jest...uśpiony, był pusty, bez jajeczek. Po dosłownie kilku dniach picia tegoż specyfiku poszłam do swojej gin na usg. Okazało się, że moja kurniczki nadrabiają straty i mam w obu po parę jajeczek :) pieknie pracują i myślę, że mam mniejsze bóle w czasie cyklu - zawsze mnie cos pobolewało mocno, a teraz jest spokój :) polecam też dlatego, że to dobra alternatywa dla kw foliowego w tabletkach, a przyjmuję ich sporo więc zmieniłam na formę w proszku do picia :)

    Owocnych starań! Pozdrawiam! :)

    ila1987, Pera lubią tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
‹‹ 82 83 84 85 86 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ