X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    dziękuję :) mam nadzieję, że wszystko się dobrze potoczy...

    hmmm fragmentacja faktycznie wskazuje na obniżoną płodność, ale nie jest źle :) z tym, że IUI na pewno tego nie omija... nawet ivf nie omija więc iui tym bardziej. Nie wiem, co lekarz miał na myśli...
    Może to że iui i ta preparatyka ogolnie poprawia plemniki. A wg dr nie ma tragedii i w ciągu 6 iui powinno się udać. Bo ominąć się tego nie da? Chyba poprawić stylem życia i ewentualnie jakimis suplementami?

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Może to że iui i ta preparatyka ogolnie poprawia plemniki. A wg dr nie ma tragedii i w ciągu 6 iui powinno się udać. Bo ominąć się tego nie da? Chyba poprawić stylem życia i ewentualnie jakimis suplementami?
    raczej się nie da ominąć ani poprawić. Ale nie jest źle, zresztą, raz już się udało :)

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae wrote:
    Hej dziewczyny.przede mna pierwsze podejscie. Wyniki męża są średnie,szczegolnie ruchliwość. Z tego co czytam to akurat przy takim problemie marne szanse na powodzenie..nie wiem sama co myśleć..[/e]


    Pazyfae właśnie u osób, które maja wszystko w normie inseminacja nie zwiększa znacząco prawdopodobieństwa zajścia w ciążę. A jeśli jest problem z plemnikami albo ze śluzem płodnym to może być przyczyna, że naturalnie się nie udaje a inseminacja te problemy rozwiąże.

    Witajcie dziewczyny. Zaczęliśmy robić badania do inseminacji i pewnie dołączę do was w lutym.
    A tych badań to mnóstwo. Podobno PIS już zmienił ustawę i badań jest więcej niż kiedyś. Mój lekarz twierdzi, że chcą w ten sposób zniechęcić ludzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2015, 17:32

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś mi się skrzaczyło w poprzedniej wiadomości :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Za późno tzn? Pęcherzyk pekl i było widoczne ciałko zolte?

    Byly widoczne pekajace pecherzyki jak to lekarz okreslil ( takie owale i jakby woda naokolo) i ze proces pekania trwa i takie tam a mi sie wydaje ze powinno sie robic zanim pekna...jak wyglada cialko zolte?

  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od jutra zaczynam stymulację Lamettą, tym razem po 2 tabletki. Jak wszystko dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu IUI.

    Dziewczyny w jakich klinikach robicie insem?

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia tak udalo sie. Wtedy nie znaliśmy wyniku fragmentacji dna. To badanie sprzed 1.5 mca

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cosma wrote:
    Byly widoczne pekajace pecherzyki jak to lekarz okreslil ( takie owale i jakby woda naokolo) i ze proces pekania trwa i takie tam a mi sie wydaje ze powinno sie robic zanim pekna...jak wyglada cialko zolte?
    Lekarz mówi ze jest c żółte. A jeśli były w trakcie pękania to moment dobry. Naprawde:)

    iv09i09katk65tr1.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    india wrote:
    Ja od jutra zaczynam stymulację Lamettą, tym razem po 2 tabletki. Jak wszystko dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu IUI.

    Dziewczyny w jakich klinikach robicie insem?
    ja i Rutelka w poradni leczenia nieplodnosci na starynkiewicza w wawie


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    india to trzymam kciuki, żeby wszystko pięknie poszło i żebyś miała IUI z początkiem roku :D

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Lekarz mówi ze jest c żółte. A jeśli były w trakcie pękania to moment dobry. Naprawde:)
    tak powinno byc, u Rutelki powiedzial ze pekl a nie powiedzial ze jest cialko zolte- oim zdaniem go nie widzial/nie umial widziec


    u5cvp2.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My chyba jednak na razie iui odpuscimy. Wynik z wiązania hialuronianem jest poniżej normy. 70% a powinien być po w. 80% więc nie wiem czy to bardzo źle? Jeszcze czekamy na wynik fragmentacji dna a do tego czasu chyba damy sobie spokój

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    india wrote:
    My chyba jednak na razie iui odpuscimy. Wynik z wiązania hialuronianem jest poniżej normy. 70% a powinien być po w. 80% więc nie wiem czy to bardzo źle? Jeszcze czekamy na wynik fragmentacji dna a do tego czasu chyba damy sobie spokój
    A co to za badanie i o czym mówi?
    Pamiętaj ze fragm dna zmienia się cały czas i to jest wynik na dany moment. Może być 5.a może byc 50%. Terez madra jestem i wiem to ale jak odebrałam wynik kilka tyg temu niepokoilam się

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    A co to za badanie i o czym mówi?
    Pamiętaj ze fragm dna zmienia się cały czas i to jest wynik na dany moment. Może być 5.a może byc 50%. Terez madra jestem i wiem to ale jak odebrałam wynik kilka tyg temu niepokoilam się
    No niestety az tak to sie wyniki nie wahaja. Mnie lekarze mowili, ze wynik moze sie wahac o co najwyzej kilka procent w przod lub tyl :)

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ok przedadzilam ale znajomy gin mowil mi Dziś ze ostatni jego pacjent pogorszył się w ciągu 3 mcy z 12 na 25%

    iv09i09katk65tr1.png
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,w przypadku wynikow mojego meza,koncentracja plemnikow to 10,7mln/ml wiec szalu nie ma...Co dziwne,jego wyniki sie pogorszyly,w zeszlym roku mial 34mln...nie wiem co moglo spowodowac takie pogorszenie..

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego męża z.inseminacji na inseminację jest coraz mniej plemników i są słabsze ja już chyba zglupieje powoli tracę siłę żeby walczyć i.znowu to Chodzenie prawie codziennie na podgląd pęcherzykow później.panika żeby nie pękł przed inseminacja później stres przed podaniem czy nasienie dobre masakra dziewczyny jestem u schyłku już dzisiaj aby płacze eh i tak mi mojego męża.szkoda on taki w dzieci zaopatrzony...

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny Menpour zadzaiłał.. dwa pecherzyki 18 mm na prawym jajniku , na lewym 13 mm jede wie z niego nic nie bedzie ;)
    endometrium urosło z 8 mm na 15 mm :)
    dzis dzownie do mojej dr o któej wziasc zastryk i jutro IUI :)

    olencja, KasicaLisica, Płatek szkarłatny lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania o takim Endo nie słyszałam:-) mega duze. Ja dziś idę zobaczyć czy pęcherzyk pekl.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Ania o takim Endo nie słyszałam:-) mega duze. Ja dziś idę zobaczyć czy pęcherzyk pekl.
    no tez sie zdziwiłam ..trzymamkciukizeby juzpekł :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 1026 1027 1028 1029 1030 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ