X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ziola i suplementy, w zaleznosci jakie masz wyniki badan, zeby sobie nie zaszkodzic a pomoc, poczytaj o q10, DHEA, dong quai, ziolach sroki i klimuszki

    nie wspominajac juz o tym ze cukier chociazby pogarsza jakosc komorek,takze dieta tez wazna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2016, 16:49


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzanna wrote:
    Czyli już raz się udało?

    Tak, juz mam jedno dziecko, 17 miesięczna córę :). 1 cykl na CLO byłam i sie udało. A wyniki morfologii były złe- tylko 2% prawidłowych. Za to upłynnienie super bo 10 minut a teraz z tym jest gorzej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    drugi raz też podejdę na naturalnym, bo w miedzy czasie nie będę w klinice, ale na wizycie gdzie będę miała drugą inseminację powiem mu że trzecią chce na stymulowanym i wtedy mógłby już mi przepisać leki na stymulację ( recepta ile czasu jest ważna;p??)
    Recepta chyba miesiąc jest wazna :), ale dopytaj, bo nie wiem jak jest w przypadku refundacji na leki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzanna wrote:
    No trzymam kciuki. a Ty masz refundowane te leki? czy płacisz za calosc?

    Refundowane, na szczęście! Chociaz te i tak nie sa chyba z grupy tych najdrozszych. Teraz zapłaciłam koło 30 zł wiec super. A chyba sa 3 refundacje, wiec jeszcze bede próbowac jakby co.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    MamaAli a czułaś jakiekolwiek bóle brzucha czy też jajników albo bolesność piersi??

    Nic kompletnie. Miałam co prawda delikatnie mrowienie/pieczenie sutków ;), ale mysle ze to był efekt uboczny clo. Miałam w miedzyczasie wizyte i swojej lekarki, to był 10 dpo, powiedziałam ze 3 dzien mam temperature powyzej 37 i kazała mi zrobic bete. Zaczełam od malutkiej, bo tylko ledwo ponad 7 w 11dpo, ale potem rosła jak szalona ;). Żadnych bóli, mdłości, nic kompletnie. Za to w cyklach w których nie byłam miałam wszystkie dolegliwości ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    jakie to sposoby jeśli można wiedzieć??

    Jak mogę wtracić, mnie lekarz zapisał na recepte wieksza dawke kwasu foliowego- bo z tego co mówił to własnie zwiekszona dawka powoduje lepszej jakosci komórke.
    Brałam 4mg, czyli tak, jakbym normalnie brała 10 tabletek.

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie co dziewczyny....jest tu wątek o ananasie po owulacji, ja chyba z 4 miesiące temu jadłam ananasa. Raz byłam już w ciąży i pamiętam dokładnie jakie miałam wtedy objawy i jedząc tego ananasa miałam to samo, w 6 dniu cyklu bolał mnie brzuch jak na miesiączkę ( nigdy tak nie miałam), miałam plamienie implantacyjne ( chyba, po prostu krwawienie w 9dpo), mega burczenie w brzuchu ( w cyklu w którym się udało miałam to samo), niestety test był negatywny i dostałam @, ale wydaje mi się,że coś tam się działo...jeśl ta inseminacja się nie uda w następnej znów wróce do ananasa.

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli tylko wydaje Ci sie ze coś pomogło to zrób to ponownie. Ja akurat za bardzo w to nie wierze, jak zaszłam w ciaze moje endometrium miało / w przeddzień owulacji/ 6,7mm. dzien po juz troche wzrosło do 8, wiec tez nie jakos super. Jest tyle czynnikow ze juz sama nie wiem co jest najważniejsze :)

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    ziola i suplementy, w zaleznosci jakie masz wyniki badan, zeby sobie nie zaszkodzic a pomoc, poczytaj o q10, DHEA, dong quai, ziolach sroki i klimuszki

    nie wspominajac juz o tym ze cukier chociazby pogarsza jakosc komorek,takze dieta tez wazna
    słodyczy nie jadam, ale herbatę z cukrem i cytryną uwielbiam;p

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slodycze czy cukier to to amo,niestety ma wplyw na komorki


    Ananasa jem juz rok i jakos ciazy nie widac:D


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maluśka2009 wrote:
    Dziewczyny przepraszam, że męcze ale mam pytanko - nie wiem czy dobrze zrozumiałam czytając wasze rozmowy?????? Czy jeżeli ma się swoje nasienie-męża to można mieć IUI państwowo? Pytam bo to jak wiadomo duże koszta - w mojej klinice IUI 800 zł + wiadomo wizyta 100 zł, badania hormonalne do monitoringu 100 zł.

    Tak można na NFZ. Nie wszędzie. Dowiedz się. Ja akurat robię w Poradni Leczenia Niepłodności w Szpitalu Ginekologicznym w Warszawie na pl. Starynkiewicza. Na pierwszą wizytę czekałam 3 miesiące, ale potem już poleciało. Część badań masz refundowanych, wizyty za darmo, monitoringi za darmo i IUI za darmo. Głównym minusem jest to, że wizyty tylko rano i przed południem i kolejki, wszędzie kolejki.

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    Slodycze czy cukier to to amo,niestety ma wplyw na komorki


    Ananasa jem juz rok i jakos ciazy nie widac:D


    czy jadasz kilka dni po owulacji?? jedzenie w inne dni niby może mieć odwrotny skutek...tak piszą..

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2015
    KWIECIEŃ 3 IUI/1 udane=33%
    MAJ 20 IUI/5 udane=25%
    CZERWIEC 15 IUI/4 udane=26%
    LIPIEC 22 IUI/3 udane=13%
    SIERPIEŃ 12 IUI/2 udane=16%
    WRZESIEŃ 10 IUI/1 udana=10%
    PAŹDZIERNIK 6 IUI/2 udane=33%
    LISTOPAD 17 IUI/4 udane=24%
    GRUDZIEŃ 13 IUI/2 udane=16%

    STYCZEŃ 2016
    1. 07.01.2016 - Joanna85/5
    2. 07.01.2016 - India/3
    3. 08.01.2016 - Katarinka/1
    4. 09.01.2016 - Bas1990/4 :(
    5. 11.01.2016 - zuzanna/1
    6. 12.01.2016 - She_Wolf/2
    7. 12.01.2016 - Vaina/1
    8. 13.01.2016 – mkl
    9. 15.01.2016 – Cosma/3
    10. 15.01.2016 – Paolala/1
    11. 15.01.2016 – pysia/3
    12. 15.01.2016 – sandra80/1
    13. 18.01.2016 - Pazyfae/1
    14. 18.01.2016 - olencja/3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2016, 17:50

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    czy jadasz kilka dni po owulacji?? jedzenie w inne dni niby może mieć odwrotny skutek...tak piszą..
    staralam sie jesc po owu, ale mysle ze to nie ma znaczenia, w tajlandii ludzie jedza je na okraglo i jakos dzieci maja duzo:D nawet bardzo duzo:)


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooo sporo nas juz!!!! kurcze,idzmy na rekord i rozbijmy bank;)

    Joanna85 lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rutelka wrote:
    Tak można na NFZ. Nie wszędzie. Dowiedz się. Ja akurat robię w Poradni Leczenia Niepłodności w Szpitalu Ginekologicznym w Warszawie na pl. Starynkiewicza. Na pierwszą wizytę czekałam 3 miesiące, ale potem już poleciało. Część badań masz refundowanych, wizyty za darmo, monitoringi za darmo i IUI za darmo. Głównym minusem jest to, że wizyty tylko rano i przed południem i kolejki, wszędzie kolejki.


    niestety w Polsce na palcach jednej ręki można policzyć miejsca, gdzie można na NFZ zrobić, był o tym artykuł na Bocianie, niby NFZ twierdzi, że można a przychodzi co do czego jak się pytasz w szpitalu to że nie, ja pisałam w tej sprawie do NFZ i np. w całym kujawsko-pomorskim jak i warmińsko- mazurskim ( te dwa województwa mnie interesowały) napisali, że nie ma takiej możliwości.

    więcej o tym: http://www.nasz-bocian.pl/node/51517

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie drugi monitoring dziś i kaszana.
    Endometrium 5mm i drobne pęcherzyki, czyli dokładnie to samo co 3 dni temu. Wszystko stanęło. Nie wiem dlaczego (bo pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło odkąd się staramy), ale ten cykl to pierwszy cykl, w którym piję zioła o. Sroki, więc może to ma jakiś związek (piję już 12 dni).

    Doktor kazał przyjść w czwartek na kolejny monitoring. W czwartek akurat nie mogę (sajgon w pracy), może uda mi się w piątek skoczyć rano na monitoring.

    Generalnie lekarz powiedział, że raczej z IUI nici w tym cyklu i żebyśmy się starali naturalnie skoro czuję kłucie jajników(wczoraj kuł mnie prawy) i w weekend wychodziły testy owulacyjne pozytywne.
    MAGIA

    Trzymam kciuki za wszystkie styczniowe IUI :)

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słyszeliście o IUI Evie??


    Najnowsza i najskuteczniejsza inseminacja domaciczna (IUI) jest znana jako "EVIE" i jest przeprowadzana przy uzyciu pompy, która uwalnia spermę bardzo powoli i stopniowo w ciągu kilku godzin. Evie najbardziej naśladuje naturę i została opracowany przez naukowców z Izraela. EVIE została dokładnie sprawdzony w badaniach klinicznych w Niemczech, Anglii i Izraelu oraz została zatwierdzona do stosowania w Europie i przez FDA w Stanach Zjednoczonych. Procedura IUI Evie po tym jak zaczęła być dostepna w Europie znalazła się też dostepna w Polsce. Centrum Konsultacyjne Ludwin & Ludwin Ginekologia jest pierwszym ośrodkiem, który ją własnie wprowadził do stosowania w Polsce. Wstępne wyniki badań są ekscytujące - wskaźnik sukcesu Evie w porównaniu do tradycyjnej IUI jest prawie dwukrotnie wyższy, co daje wyniki porównywalne do zapłodnienia in vitro. Zaletą to, że insemincja z systemem Evie nie tylko daje podobne wyniki jak in vitro (oczywiście z wyłączeniem przypadków, które mogą być leczone tylko przez in vitro) to jest też mniej inwazyjna i mniej kosztowna, co czyni ją atrakcyjnym wyborem dla par, które mają problemy z zajściem w ciążę, a także mają ograniczone zasoby finansowe.

    Jak działa Evie Work?

    Evie jest zbliżona do zwykłej instalacji cewnika podczas IUI jednak cewnik jest tutaj wprowadzany do macicy na dłużej i uszczelniany za pomocą balona. Cewnik do inseminacji domacicznej EVIE jest instalowany do macicy w Centrum Konsultacyjnym Ludwin & Ludwin Ginekologia. Cewnik dołączony jest do aplikatora w pompie zawirającego przygotowane odpowiednio nasienie do inseminacji domacicznej. Na pompie znajduje się przycisk, po przyciśnięciu jednorazowa pompa EVIE ulega automatycznemu włączeniu i zaczyna podawać nasienie. Urządzenie jest przywiązane mocno do kobiecej nogi, a kobieta może opuścić nasze Centrum Ludwin&Ludwin i wrócić do domu lub jej normalnego życia. Plemniki są uwalniane przez 3 godzin i 57 minut, a gdy czas się ten kończy, kobieta naciskać inny przycisk, który wstrzykuje resztę zawartości nasienia z dozownika. W tym momencie kobieta może po prostu usunąć Evie, i wyrzucić całe urządzenie -co nie wymaga zaangażowanie lekarza! Ponieważ nie jest w tej technice takie małe okno dla kobiety na zajście w ciążę jak przy zwykłej inseminacji, lekarze mają nadzieję, że Evie może przedłużyć ten okres, gdyż w większym stopniu naśladuje naturę, dzięki czemu są o wiele lepsze możliwości poczęcia.


    Przygotowanie nasienia i Evie

    Jak w przypadku każdej procedury IUI, nasienie partnera najpierw musi być przygotowane przed umieszczeniem wewnątrz Evie. Przygotowanie nasienia zwiększa szanse pary na poczęcie poprzez zapewnienie tylko najzdrowszych plemników, które będą wykorzystywane podczas procedury IUI. Wirowanie zasadniczo eliminuje martwe plemniki lub wolno poruszające się i usuwa ewentualne zanieczyszczenia chemiczne, które mogłyby negatywnie wpłynąć na procedurę IUI.
    Przyotowanie nasienia zazwyczaj trwa około pół godziny lub nieco dłużej.

    Zalety: Evie
    Evie zwiększa szansy na poczęcie przez znacznie zwiększenie skuteczność IUI, co jest związane z mniejszymi kosztami niż podczas procedur in vitro. Aczkolwek koszty IUI EVIE są znacznie wyższe niż zwykłej inseminacji, gdyż konieczne jest tu zastosowane jednorazowej pompy. Jednak zastosowanie EVIE może pozwolić uniknąć parom droższych i inwazyjnych technik, takich jak zapłodnienie in vitro. Niewąpliwą zaletą inseminacji EVIE jest to, że jest prosty i dość łatwy w obsłudze. Nie ma wycieku spermy do jakiego może dochodzić podczas konwencjonalnego IUI i Evie ma dwukrotnie wyższy wskaźnik sukcesu niż typowy IUI. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowany przetestowaniem tego nowego, rewolucyjnego procesu, należy porozmawiać z lekarzem (kwalifikuje do tych procedur dr Artur Ludwin i Inga Ludwin wraz zespołem Centrum) i sprawdzić, czy jesteście dobrymi kandydatemi do tej procedury.

    Jeśli jesteście z innych, czasem odległych regionów Polski, może przejść proces monitorowania i stymulacji u swojego lekarza lub lekarza ginekologa dostępnego w waszym regione, z którym wspólnie możemy ustalić dobry plan działania i przyjazd w odpowiednim dniu na samą tylko inseminację w systemie EVIE.



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2016, 19:13

    Dani, rybka33 lubią tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mi wychodzily negatywne non stop a pewnie dzi owu byla...popiprzone to wszystko


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    słyszeliście o IUI Evie??


    Najnowsza i najskuteczniejsza inseminacja domaciczna (IUI) jest znana jako "EVIE" i jest przeprowadzana przy uzyciu pompy, która uwalnia spermę bardzo powoli i stopniowo w ciągu kilku godzin. Evie najbardziej naśladuje naturę i została opracowany przez naukowców z Izraela. EVIE została dokładnie sprawdzony w badaniach klinicznych w Niemczech, Anglii i Izraelu oraz została zatwierdzona do stosowania w Europie i przez FDA w Stanach Zjednoczonych. Procedura IUI Evie po tym jak zaczęła być dostepna w Europie znalazła się też dostepna w Polsce. Centrum Konsultacyjne Ludwin & Ludwin Ginekologia jest pierwszym ośrodkiem, który ją własnie wprowadził do stosowania w Polsce. Wstępne wyniki badań są ekscytujące - wskaźnik sukcesu Evie w porównaniu do tradycyjnej IUI jest prawie dwukrotnie wyższy, co daje wyniki porównywalne do zapłodnienia in vitro. Zaletą to, że insemincja z systemem Evie nie tylko daje podobne wyniki jak in vitro (oczywiście z wyłączeniem przypadków, które mogą być leczone tylko przez in vitro) to jest też mniej inwazyjna i mniej kosztowna, co czyni ją atrakcyjnym wyborem dla par, które mają problemy z zajściem w ciążę, a także mają ograniczone zasoby finansowe.
    haha jakos sobie nie wyobrazam chodzenia z plastikowym penisem caly dzien:D ale moze to i jakas nowoczesna i skuteczna metoda:D


    u5cvp2.png
‹‹ 1062 1063 1064 1065 1066 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ