X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Aszka, kochana, to mnie uspokoilas z jednej strony (ad polip) a z drugiej - kuurcze, no ja nie wiem, trojaczki to mi sie nie usmiecha...Ale blizniaki moga byc. Przeciez wieksze szanse sa na to ze tylko jedno sie zaplodni albo zadne....niz ze zaplodnia sie cztery naraz.....Nie?

    Maluska - dzieki kochana za wsparcie i wszystkie twoje dane do porownania. No ja mam nadzieje, ze twoje jajcory podrosna na wizyte ktora masz za tydzien! I estradiol razem z nimi :)

    Mama Ali - no tak oczywiscie bede musiala isc na USG znowu za 2 albo 3 dni i wtedy bedzie wszystko wiadomo, ile z nich uroslo itp. Masz racje ze dobrze by sie wybrac na medycyne samemu, bo co lekarz to inna opinia i wez wiedz co robic...Ja bede sie sluchac mojego lekarza na razie, zobaczymy co mi dzis powie popoludniu.

    Milego dnia!

    MamaAli, aszka lubią tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • Maluśka2009 Koleżanka
    Postów: 59 18

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandra80-może ja coś mieszam, przepraszam nie chce siać złych informacji. Sprawdziłam mam AMH 4,27 i coś w klinice z niego zadowoleni nie byli ale nic się za bardzo nie dowiedziałam na wizycie. To nie wiem czy on jest w porządku??

  • Maluśka2009 Koleżanka
    Postów: 59 18

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani- trzymaj się cieplutko i daj znać co i jak. Ps. Ja bardzo chciałabym mieć bliźniaki:)

    Dani, aszka lubią tę wiadomość

  • sandra80 Autorytet
    Postów: 2540 7744

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maluśka2009 wrote:
    sandra80-może ja coś mieszam, przepraszam nie chce siać złych informacji. Sprawdziłam mam AMH 4,27 i coś w klinice z niego zadowoleni nie byli ale nic się za bardzo nie dowiedziałam na wizycie. To nie wiem czy on jest w porządku??

    moim zdaniem masz spoko amh, chociaż niektórzy uważają że powyżej 3 może wskazywać na pco, ale obraz jajników ma tu znaczenie

    aszka lubi tę wiadomość

    gann9jcgo804inbp.png

    1lxlm6r.png

    sandra80
    "Nie narzekaj, że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt"
  • Maluśka2009 Koleżanka
    Postów: 59 18

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandra80-Dziękuję Ci bardzo za informacje. Tyle tych badań,że ja już czasem mam mętlik.

    aszka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maluśka2009 wrote:
    aszka - Dziekuje Ci bardzo. Jak to dobrze kogoś mądrego się posłuchac. Ja jeżdzę do Invicty. Wydaje mi się, że spokojnie jak brała jedną tabletkę dziennie to było ok*-no w sumie niekoniecznie bo inseminacja się nie udała:( a teraz dwie tabl dziennie i nic. No zobaczymy jak to będzie.
    jak doinvicty to jak trafilas na madrego lekarza to powinien nad tym pomyslec. Niemniej czasami w temacie clo takie sytuacje sie zdarzały, ze nawet nie było pcos a dziewczyny mialy wiele pecherzyków albo jeden ktory słabo rokował i po zmianie na letro było juz lepiej(chociaz po letro jest jeden, max dwa pecherzyki tyle,ze dobre jakosciowo).

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy ja po tym IUI powinnam isc jeszcze na jakied usg?bo ja nic nie wiem...a nie wiem tez czy pecherzyki pekly..niby po Pregnylu zaesze mi pekaly ale w sumie to nie wiem..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2016, 14:37

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAli wrote:

    Ale- żeby trochę namieszać :D, mój lekarz rozpisujacy stymulacje tez pracuje w klinice i robi inseminacje i mowił mi, ze on np. nie zleca tego badanie w kontekscie oceny dojrzałosci pecherzyka bo przy takiej stymulacji on mu nic nie powie...No i badź tu człowieku madry. Chyba samemu trzeba sie wybrac na medycynę ;)
    ja uwazam ze trzeba robic badania, bo jezeli sa juz rozmiarowo dwa wieksze pecherzyki to mozna juz dojsc ze sa beda ok, tyle ze czy sie uda to inna sprawa. Ja raz wyhodowalam chyba z 3, czy 4 pecherzyki i wartosci estradiolu przekracząły normy, sam lekarz powiedział ze odchodzimy od IUI bo on sensu nie widzi. A jak mialam jeden z wartoscia 200 estradiolu (dominujacy) to sie udało. Do tego LH i FSH sie powinno badac bo pokazujew ktorej fazie cyklu sie jest,jak jest np. sa pecherzyki zalozmy 3 i wartosc estradiolu 1000 i wychodzi faza lutealna to juz wiadomo na 99% ze IUI bedzie nieudana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2016, 14:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Dzieki Aszka, kochana, to mnie uspokoilas z jednej strony (ad polip) a z drugiej - kuurcze, no ja nie wiem, trojaczki to mi sie nie usmiecha...Ale blizniaki moga byc. Przeciez wieksze szanse sa na to ze tylko jedno sie zaplodni albo zadne....niz ze zaplodnia sie cztery naraz.....Nie?



    Milego dnia!
    ale estradiol masz ok,to pewnie te dwa pecherzykipo 15 a ta reszta stanie w miejscu lub ciut podrosnie(chyba, bo sobie mozna gdybac). A jak nie to i estradiol wtedy musi podskoczyc, a po co robilas progesteron? Progesteron to po owulacji, jak masz robic to lepiej FSH i LH dodac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2016, 14:43

  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    ale estradiol masz ok,to pewnie te dwa pecherzykipo 15 a ta reszta stanie w miejscu lub ciut podrosnie(chyba, bo sobie mozna gdybac). A jak nie to i estradiol wtedy musi podskoczyc, a po co robilas progesteron? Progesteron to po owulacji, jak masz robic to lepiej FSH i LH dodac.

    Kurcze nie wiem po co, mialam takie skierowanie od lekarza. Estadiol i progesteron. FSH i LH nie mialam na skierowaniu, wiec nie robilam.
    Mam nadzieje ze dwa podrosna a reszta stanie :)

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam jeden pęcherzyk który pękł na wizycie z iui, ale estradiol miałam na poziomie 176 i lekarz powiedział, że jak najbardziej ok ( też czytałam że powinien mieć 200)

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi po raz pierwszy wyskoczyły krosty na brodzie w tej fazie cyklu, zawsze miałam tuż przed miesiączką bądź w trakcie, nie wiem czy to może być objaw ciąży...ech jak ten czas się dłuży

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • bartusiowa-mama Autorytet
    Postów: 445 224

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .....wczoraj bole okresowe mialam - od razu zaczelam czytac czy to normalne... niby tak ale mi i tak sie one nie podobaly.. :( dzis zrobilam bete i takie minimum wzgl ostatniego badania w czwartek to 20 000. Wyszlo 17260.... nie wiem czy sie juz martwic... chyba nie wytrzymam 2 dob i pojde jutro zobaczyc tylko czy rosnie czy spada :( :( jesli rosnie (oobyy proszeeee) to chyba wizyta u gin na cito i nie wiem moze clexane 40 a nie 20?

    oar89n7355899ln7.png

    27.03.2013 - Bartuś - naturalny cud
    2015 - 3 x poronienie
    2016 - :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bartusiowa-mama wrote:
    .....wczoraj bole okresowe mialam - od razu zaczelam czytac czy to normalne... niby tak ale mi i tak sie one nie podobaly.. :( dzis zrobilam bete i takie minimum wzgl ostatniego badania w czwartek to 20 000. Wyszlo 17260.... nie wiem czy sie juz martwic... chyba nie wytrzymam 2 dob i pojde jutro zobaczyc tylko czy rosnie czy spada :( :( jesli rosnie (oobyy proszeeee) to chyba wizyta u gin na cito i nie wiem moze clexane 40 a nie 20?

    Moja droga, pamiętaj że to są szacunki. A organizm jeden jest taki, drugi inny. Ja jestem przekonana ze wszystko bedzie pięknie, czego Ci życzę a jeśli kolejna beta ma Cie uspokoic, to leć. Bóle miesiączkowe sa normalne, jeśli nie masz zadnych plamien ani jakiś silnych skurczy nie powinno Cie nic niepokoić :). Bądź dobrej mysli bo na pewno wszystko bedzie ok!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    mi po raz pierwszy wyskoczyły krosty na brodzie w tej fazie cyklu, zawsze miałam tuż przed miesiączką bądź w trakcie, nie wiem czy to może być objaw ciąży...ech jak ten czas się dłuży

    Życzę Ci, żeby to były objawy :). Ale Ci fajnie, jeszcze chwila i wszystko bedziesz wiedzieć. A u mnie dopiero 5dc, jeszcze tyyyyle dni przede mną :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    ja uwazam ze trzeba robic badania, bo jezeli sa juz rozmiarowo dwa wieksze pecherzyki to mozna juz dojsc ze sa beda ok, tyle ze czy sie uda to inna sprawa. Ja raz wyhodowalam chyba z 3, czy 4 pecherzyki i wartosci estradiolu przekracząły normy, sam lekarz powiedział ze odchodzimy od IUI bo on sensu nie widzi. A jak mialam jeden z wartoscia 200 estradiolu (dominujacy) to sie udało. Do tego LH i FSH sie powinno badac bo pokazujew ktorej fazie cyklu sie jest,jak jest np. sa pecherzyki zalozmy 3 i wartosc estradiolu 1000 i wychodzi faza lutealna to juz wiadomo na 99% ze IUI bedzie nieudana.

    Aszka, a dlaczego? Tak duza wartość estradiolu o czym świadczy? Bo ja chyba z tych nie do konca obeznanych ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Kurcze nie wiem po co, mialam takie skierowanie od lekarza. Estadiol i progesteron. FSH i LH nie mialam na skierowaniu, wiec nie robilam.
    Mam nadzieje ze dwa podrosna a reszta stanie :)

    Ja tez miałam ostatnio od mojego lekarza skierowanie na badania: estradiol, lh i progesteron.

  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz juz do mnie zadzwonil i powiedzial zebym wziela dzis wieczor jeszcze jeden zastrzyk z taka sama dawka Gonal F (75) i jutro rano mam znow zrobic USG i badanie krwi. Dziwi mnie ze tak dzien po dniu. No ale ide.

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bartusiowa clexane daje sie na masę ciała. Zależy ile wazysz. Jak ponad 70kg to 20 dawka to nic. Zresztą clexane być może nie jest wcale konieczny. Może w czym innym szkopul. Zresztą sama pisalas ze lekarze nie zdiagnozowali Cię a Ty sama zaglebialas temat i wyszlo Ci zakrzepica?? Bo czasem clexane szkodzi przy normalnych wart krzepniecia. Wywoluje krwawienie krwiaki itd
    Ja bym na Twoim mcu zbadala jutro bete albo usg. Trzymam kciuki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2016, 18:08

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bartusiowa-mama wrote:
    .....wczoraj bole okresowe mialam - od razu zaczelam czytac czy to normalne... niby tak ale mi i tak sie one nie podobaly.. :( dzis zrobilam bete i takie minimum wzgl ostatniego badania w czwartek to 20 000. Wyszlo 17260.... nie wiem czy sie juz martwic... chyba nie wytrzymam 2 dob i pojde jutro zobaczyc tylko czy rosnie czy spada :( :( jesli rosnie (oobyy proszeeee) to chyba wizyta u gin na cito i nie wiem moze clexane 40 a nie 20?


    Oj bartusiowa. Powtórz betę jutro, żeby właśnie sprawdzić co się dzieje, czy spada, czy przyrasta. Clexane 20 to dość mało z tego co czytałam, to taka dawka delikatna jest.
    Trzymam kciuki.

‹‹ 1065 1066 1067 1068 1069 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ