X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie było podane nasienie chyba po ponad 2,5 godzinach....na naturalnym cyklu...ech to mnie ta informacja zdołowała

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Z tym trzymaniem pecherza to czesto slyszalam i czytalam. To dosyc znany fakt.

    Jesli chodzi o to ile czasu miedzy oddaniem nasienia a IUI to moj lekarz twierdzil ze to nie jest takie istotne, ale wedlug tych badan to jest. My niestety musimy oddac nasienie w jednym miescie a IUI bedzie w innym (taka akcja bo moj maz ma inne ubezpieczenie, nie udalo sie ujednolicic ubezpieczenia na czas), i napewno nie uda sie w 90 minut niestety :( Jestesmy w trakcie procesu zmiany ubezpieczenia dla niego zeby w razie jak potrzebne byly nastepne razy, to zebysmy mogli nasienie oddac i IUI zrobic w tym samym miejscu. No ale mam nadzieje nie bedzie to potrzebne...Dla pocieszenia tam mozna doczytac ze ten czas miedzy oddaniem nasienia a IUI jest kluczowy glownie dla cykli niestymulowanych (naturalne IUI) , przy cyklach stymulowanych to nie ma takiego duzego znaczenia. Ciekawe dlaczego, to naprawde ciekawe. W kazdym razie dziewczyny nie ma sie tak bardzo co denerwowac ze wiecej niz 90 min.

    W tych badaniach tez rzucilo mi sie ze najlepiej jest jak endo w dniu wziecia Pregnylu/Ovitrelle jest powyzej 10, no i napewno lepiej zeby nie bylo ponizej 8. I to ze abstynencja zeby nie byla dluzsza niz 3 dni. Ze wogole dla spermy dobry jest sex co 2 dni przez caly miesiac, wtedy jest w najlepszej formie :) Wiec nie ociagac sie z sexem po owulce! Trzymamy sperme w dobrej formie przez caly miesiac! :)

    A ja tylko powiem ze robilismy badania mojemu mezowi dwa razy: raz po 6 dniowej przerwie, raz po 3 dniowej przerwie. Badania po dłuższej przerwie wyszły lepiej.
    A jak zmajstrowalismy Alke to mielismy przerwe 5 dni bo ja akurat na delegacje musiałam wyjechać ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandra80 wrote:
    mi gin mówił, że wybierają najprzystojniejsze ;)
    też poszłam siku przed samą IUI
    widzę już minę mojego gina jak idę do niego z wytycznymi odnośnie IUI ;)

    A ja teraz celuje na chłopaka, wiec te przystojne by sie przydały ;)

    sandra80 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to juz nie wiem,mnie powiedział ze te najszybsze- to ze wywalaja te uszkodzone to akurat dla mnie jasne.
    No nic, na razie temat mnie nie dotyczy, czekam na podrośniecie jajcorków i działamy sami ;)

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja IUi teraz byla na 5 dniowych zolnierzach :D no nic, jeszcze 10 dni i sie okaze


    u5cvp2.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie beta 0,1. Więc kolejna smutna buźka zakończyła moja przygodę z IUI.

    Trzymam za was kciuki i liczę, że zła passa zostanie przerwana

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    india:(


    u5cvp2.png
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    India...tule mocno:* co jest z tym styczniem:(
    Dziewczyny mialam IUI w pon a luteine mam brac od dzis. Nie za pozno?

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandra80 wrote:
    bo tak to jest właśnie ze statystykami ;)
    gratuluję :)
    Tobie się udało w pierwszej próbie?
    w 1 ale zmieniłam lekarza,z poprzednim nie doszło do zadnej IUI bo wg mnie zle prowadził. Temu powiedziałam co sobie zycze i sie dostosował, wiec w sumie moge jasno stwierdzic ze to dzieki sobie osiagnelam sukces bo lekarz jedynie przeprowadził zabieg, a sama zdecydowałam kiedy IUI itd.(np.przyszlam wczesniej na podglad i jak wg mnie byly badania dobre i obraz usg to wtedy powiedzialam ze probujemy).

    Dani, MamaAli lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAli wrote:
    No tak, ale powiedzmy jak jajo ma odpowiednią wielkość i do tego badanie estradiolu w którym przypadnie na jedno +- 200 to chyba wtedy juz można spokojnie zastrzyk robić? Nawet jak to bedzie powiedzmy 9dc. Aszka, podpowiesz? :)
    mozna,ja mialam zastrzyk chyba w 8 dniu cyklu bo po letro dojrzale pecherzyki sa dosc szybko.

    MamaAli lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAli wrote:
    A mnie zastanawia jedna rzecz. Rozmawiałam dzis z lekarzem prowadzącym i zaczęłam wypytywac o IUI u nich w klinice. Zaczął mi tłumaczyc, ze do inseminacji wybierane sa tylko te najszybsze. No czyli, jeśli dobrze rozumiem, te wolniejsze od razu odpadaja. Tylko ze na zdrowy rozum, to wcale nie ten mega szybki musi trafic do jajcora / bo np czesc poleci nie do tego jajowodu co trzeba/. Albo ten wolniejszy tez sobie dotrze zanim bedzie owulacja i pierwszy doskoczy do jajcora.Czy więc inseminacja, a raczej przygotowanie plemników które polega na odseparowaniu tylko tych najszybszych nie umniejsza szansy / przy założeniu ze nie ma problemów takich jak wrogi śluz itp, które całkowiecie uniemożliwiaja zapłodnienie normalna drogą/?

    Może mnie ktoś oświecić?
    chodzi o to ze wybieraja ruchliwe, a sa szybsze i wolniejsze (i takie daja). A oprocz tego sa takie co w ogole nie maja ruchu i te sa odsiewane.

  • She Wolf Autorytet
    Postów: 4204 5571

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    India przytulam :*


    U mnie w takim razie wszystko sie uda :P
    IUI na pelnym pecherzu az mi sie lzy zakrecily, tak mi sie siku chcialo :/
    Do tego abstynencja 2 dni = o wiele lepsze nasienie niz po 3 dniach :)
    Endo 10mm w dniu podania Pregnylu. Nie ma bata - bedzie ciONza :P

    Jedyne co, to przydalo by sie wiecej jajek, ale trudno, moze jedno wystarczu :)

    Dani lubi tę wiadomość

    25 cs; 3 IUI udane <3 - 15.04.17
    17 cs <3 2.11.2019
    P. 04.03.2014 - 10tc [*] D. 19.08.2018 - 11tc [*] 5.9.2023 - 5tc [*] <3 <3 <3

    45 lat | Hashimoto | Endometrioza | MTHFR 1298A-C homo | Czynnik V(R2) hetero | NK 21,5% —> Encorton 20mg, po 2 cyklach —> NK 8% | ANA2 1:2560 typ drobnoziarnisty
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do linka to:
    1) wykonaj dwie IUI w ciagu tego samego cyklu, w Pl sa dostepne badania ktore to obalaja
    2) wykonaj na pełnym pecherzu, chodzi o to aby nie isc potem do wc bo przy okazji troche spermy moze wyleciec, a pełny pecherz ze lepiej wchodzi cewnik i dlatego byc moze proces jest "łatwiejszy"
    3) wykonaj IUI w ciagu 90 minut od pobrania nasienia - w klinikch sama preparacja trwa 2 h
    4) zastosuj progesteron,to akurat przydatne (po IUI, dwa dni)
    5) podanie hcg po IUI zwieksza % na ciaze, to akurat jest wiekszy % na udane IUI

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2016, 16:55

  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    ja mam toxo ujemne:/ chyba zaczne kocie kupy zrec

    znow mnie sutki napierdzielaja:/ okropne uczucie

    małe masz szanse na zarazenie sie od kota;) lepsze mieso surowe,badz mleko niepasteryzowane;) a kupa kocia jak juz musi byc conajmniej jeden dzien w kuwecie;)

    ehhh to ladnie ja przed iui poszlam sie wysikac i to bylam chyba kilkukrotnie zeby odsikac pecherz calkowicie!!! u mnie iui bylo 2h od chwili oddania nasienia...

    trzymam kciuki za dziewczyny przed iui i za testowania!!! trzeba ten styczen odczarowac;)
    India przytulam:*

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • She Wolf Autorytet
    Postów: 4204 5571

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prawie od razu musialam isc do WC, a z tego co mi mowili lekarze to nie ma mozliwosci zeby cos wylecialo.
    Tak samo jest z lezeniem 'po' IUI. Nie ma dowodow na to ze lezenie pomaga. Przeciez nasienie jest juz w macicy a nie w pochwie, wiec nie musi pokonac juz tej dlugiej drogi przez szyjke ;)

    25 cs; 3 IUI udane <3 - 15.04.17
    17 cs <3 2.11.2019
    P. 04.03.2014 - 10tc [*] D. 19.08.2018 - 11tc [*] 5.9.2023 - 5tc [*] <3 <3 <3

    45 lat | Hashimoto | Endometrioza | MTHFR 1298A-C homo | Czynnik V(R2) hetero | NK 21,5% —> Encorton 20mg, po 2 cyklach —> NK 8% | ANA2 1:2560 typ drobnoziarnisty
  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi sie She ze to bardziej dla komfortu naszego to lezenie, doktorek tez mi mowil ze tonie ma znaczenia to lezenie, ale fajniej dla psychiki jak chwile sie polezy niz od razu zeskakiwac z fotelika;)

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolala wrote:
    małe masz szanse na zarazenie sie od kota;) lepsze mieso surowe,badz mleko niepasteryzowane;) a kupa kocia jak juz musi byc conajmniej jeden dzien w kuwecie;)

    ehhh to ladnie ja przed iui poszlam sie wysikac i to bylam chyba kilkukrotnie zeby odsikac pecherz calkowicie!!! u mnie iui bylo 2h od chwili oddania nasienia...

    trzymam kciuki za dziewczyny przed iui i za testowania!!! trzeba ten styczen odczarowac;)
    India przytulam:*
    kurde od dziecka zre tatara i nic!!!


    u5cvp2.png
  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to moze sprobuj z mlekiem;) ale wiesz nie teraz bo zaskoczysz po iui i problem bedzie!!!

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    taaa juz czuje jak sie zagnezdza ;) niestety ja na bezlaktozowej jestem a po mleko z toxo to bym musiala chyba na wies jechac,krowe dorwac i zdoic z cyca


    u5cvp2.png
  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to przez najblizsze 9 mcy bedziesz musiala unikac tataru i kocich kup co by tego syfu nie złapac!

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
‹‹ 1073 1074 1075 1076 1077 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ