X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szyjka macicy jest inaczej unerwiona niz pozostale czesci:D dlatego nic nie czujemy


    u5cvp2.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też lekarz powiedział, że miałam drożne a bolało. Mnie bolało już zakładanie cewnika, więc chyba drożność nie miała tu znaczenia.

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie ja mysle ze ten wlasciwy cykl jak bedzie to to poczuje,te dziwna pewnosc, tak to sobie wyobrazam i wierze ze tak moze byc


    u5cvp2.png
  • She Wolf Autorytet
    Postów: 4204 5571

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paola, bolalo jak mi wziernik pielegniarka zakladala, bo szyjke mialam bardzo wysoko. I to bylo wlasnie spowodowane podobno tym, ze pecherz byl pusty. Teraz z kolei, samo zakladanie wziernika nie bolalo, ale za to pecherz cisnal :P
    Ja Hsg tez nie czulam, nawet nie wiem kiedy bylo po wszystkim :)

    Zuzanna jak juz napisalam wyzej, u mnie jednak to czy pelny pecherz zrobilo ogromna roznice.

    Platek, nie powinno bolec, ale widzisz, Olencja pisala ze ja bolalo. Juz nie pamietam doklanie czy to Jolcia pisala pare tygodni temu, ze ja bardzo bolalo, ze nie mogla wytrzymac.

    25 cs; 3 IUI udane <3 - 15.04.17
    17 cs <3 2.11.2019
    P. 04.03.2014 - 10tc [*] D. 19.08.2018 - 11tc [*] 5.9.2023 - 5tc [*] <3 <3 <3

    45 lat | Hashimoto | Endometrioza | MTHFR 1298A-C homo | Czynnik V(R2) hetero | NK 21,5% —> Encorton 20mg, po 2 cyklach —> NK 8% | ANA2 1:2560 typ drobnoziarnisty
  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do bólu przy wziernikowaniu to kiedys przezylam masakre!!! jakies pare lat temu bedac w szpitalu uniwersyteckim na badaniach lekarce ktora mnei badala towarzyszyla studentka na stazu, lekarka spytala sie czy studentka moze mi zalozyc wziernik, zgodzilam sie i to byl błąd!!!! zaczęła mi zakładać ogromny wziernik jak dla kobiety po porodzie!!! na szczescie lekarka szybko interweniowala, ale ja przezylam swoje!

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no cóż trzeba będzie przeżyć. Hsg przeżyłam, to chyba inseminację też dam radę. Mimo wszystko strasznie mi żal, że tak w łóżku z przyjemnością się nie udaje :(

  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    India strasznie mi przykro :( Ale nie lam sie. W koncu sie uda. Napewno. Jak nie IUI to in vitro.

    Jutro ide na pierwsza insemke, dobrze ze piszecie ze krew moze poleciec, przygotuje sie..She to jak ten pelen pecherz osiagnac? Ile przed nie sikac???

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolala wrote:
    a co do bólu przy wziernikowaniu to kiedys przezylam masakre!!! jakies pare lat temu bedac w szpitalu uniwersyteckim na badaniach lekarce ktora mnei badala towarzyszyla studentka na stazu, lekarka spytala sie czy studentka moze mi zalozyc wziernik, zgodzilam sie i to byl błąd!!!! zaczęła mi zakładać ogromny wziernik jak dla kobiety po porodzie!!! na szczescie lekarka szybko interweniowala, ale ja przezylam swoje!


    mi też kiedyś studentka nakładała wziernik, ba nawet wymrażała nadżerkę ( potem trzeba było poprawić)...masakrycznie to wspominam

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po IUI bolalo:D hsg nie wiem bo spalam:D


    u5cvp2.png
  • She Wolf Autorytet
    Postów: 4204 5571

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    India strasznie mi przykro :( Ale nie lam sie. W koncu sie uda. Napewno. Jak nie IUI to in vitro.

    Jutro ide na pierwsza insemke, dobrze ze piszecie ze krew moze poleciec, przygotuje sie..She to jak ten pelen pecherz osiagnac? Ile przed nie sikac???

    Kochana u mnie pecherz sie szybko napelnia, to moj odwieczny problem. Postanowilam godzine przed IUI zaczac go powoli napekniac, i byl w godzinke pelny, ale ze byl poslizg o pol godziny to potem siedzialam z rozpietym rozporkiem w poczekalni :P

    Mocno trzymam kciuki &&&&& Ty wiesz <3


    Ja tez kiedys pozwolilam na sobie zrobic eksperyment studencki. Niestety dziewczynie sie nie udalo nawet znalezc szyjki :P

    Dani lubi tę wiadomość

    25 cs; 3 IUI udane <3 - 15.04.17
    17 cs <3 2.11.2019
    P. 04.03.2014 - 10tc [*] D. 19.08.2018 - 11tc [*] 5.9.2023 - 5tc [*] <3 <3 <3

    45 lat | Hashimoto | Endometrioza | MTHFR 1298A-C homo | Czynnik V(R2) hetero | NK 21,5% —> Encorton 20mg, po 2 cyklach —> NK 8% | ANA2 1:2560 typ drobnoziarnisty
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    mozna,ja mialam zastrzyk chyba w 8 dniu cyklu bo po letro dojrzale pecherzyki sa dosc szybko.
    Aszka, nie wiem czy juz pytałam czy nie, a ile Ty miałas pecherzyków i jakiej wielkosci? Jaki estradiol?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAli wrote:
    Aszka, nie wiem czy juz pytałam czy nie, a ile Ty miałas pecherzyków i jakiej wielkosci? Jaki estradiol?
    ja mialam jeden, akurat jestem zwolenniczka lekarza z naszego bociana z ktorym konsultowałam swoj przypadek, lekarz ma mega wiedze, nazywa sie Jacek Szamatowicz i udziela na naszym bocianie bezpłatnych porad. Bo jak zaczełam sie zagebiac w temat IUI to przeczytalam mase artykułow, ten watek i wypowiedzi dziewczyn na roznych forach itd. ogolnie zaleca sie do IUI 3 pecherzyki np. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne itd. w tym rozmiar od 20 -25 mm, hormony itd. Natomiast Szamatowicz ze swojego doswiadczenia, typuje 1 pecherzyk ale dobry jakosciowo,czyli hormonalnie (estradiol,lh, fsh) i rozmiar od 18, endo juz od 8 mm. I ja własnie taki mialam 18 mm, endo 8, estradiol około 200 i lh i fsh faza owulacyjna.

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie sama IUI nie bolala ale po zle sie czulam i caly dzien mnie pobolewal i jajnik i brzuch i moze macica(?)

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    ja mialam jeden, akurat jestem zwolenniczka lekarza z naszego bociana z ktorym konsultowałam swoj przypadek, lekarz ma mega wiedze, nazywa sie Jacek Szamatowicz i udziela na naszym bocianie bezpłatnych porad. Bo jak zaczełam sie zagebiac w temat IUI to przeczytalam mase artykułow, ten watek i wypowiedzi dziewczyn na roznych forach itd. ogolnie zaleca sie do IUI 3 pecherzyki np. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne itd. w tym rozmiar od 20 -25 mm, hormony itd. Natomiast Szamatowicz ze swojego doswiadczenia, typuje 1 pecherzyk ale dobry jakosciowo,czyli hormonalnie (estradiol,lh, fsh) i rozmiar od 18, endo juz od 8 mm. I ja własnie taki mialam 18 mm, endo 8, estradiol około 200 i lh i fsh faza owulacyjna.


    to mnie pocieszyłaś:), mój lekarz robi mi na naturalnym cyklu gdzie mam jeden pęcherzyk i też opiera się na hormonach, powiedział mi że jak jest jeden pęcherzyk to estradiol na poziomie 200 mówi nam że jest on dobry, przy kilku pęcherzykach nie da się ocenić jaki estradiol jest w każdym z nich powiedzmy...

    aszka lubi tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • pysia Autorytet
    Postów: 1579 809

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek szkarłatny wrote:
    no wlaśnie mi też się tak wydaje, że sperma to tylko z pochwy wypływa, a więc po inseminacji nie powinna. No chyba, że lekarz nie trafi ;)

    ja mialam 3 iui, przy pierwszej nic nie wyplynelo ale zrobily sie torbiele.
    przy drugiej bylo wszytsko ok ale czulam mokre na posladkach jak lezalam... to chyba cos wyplynelo..
    a przy 3 tez wszytsko ok i nic nie wyplynelo,, ale jeszcze nie wiem jak efekty :)
    wiec nie wiem co o tym myslec..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2016, 21:55

    aszka lubi tę wiadomość

    uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to jest 2ml, jak moze cokolwiek wyciec?


    u5cvp2.png
  • pysia Autorytet
    Postów: 1579 809

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no nie wiem, jak po drugiej iui lezalam na fotelu ginekologicznym to czulam ze mi cos splynelo na posladki, ale mozliwe ze to nie bylo to o czym mysle :) no nie wiem..

    aszka lubi tę wiadomość

    uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moze wydzielina lubrykacyjna;)
    wiem,suchar jak u sztrasburgera:D

    aszka, Płatek szkarłatny lubią tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po seksie tez jak lezakuję to czasem mam wrazenie " mokrych" posladkow,a potem sie okazuje, ze nic takiego nie mialo miejsca.

    aszka lubi tę wiadomość

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry.

    A czy oni przed zabiegiem nie dezynfekuja miejsc wrażliwych?
    Bo czytałam ze cos tam psikają przed wprowadzeniem sondy- moze to uczucie mokrego tyłka to od tego?

    A ja dziś idę na ostateczne podglądanie. Jak pecherzyki rosna średnio 2mm / choc u mnie zwykle jest mniej/ na dobe to dzis powinny miec 18mm. Jak tak bedzie, to wtedy szybko do laba, badam estradiol, lh i fsh i biore zastrzyk.
    A jak beda mniejsze to niestety bede musiała czekac :/. Tylko ze w przyszłym tygodniu monitorig juz odpada wiec bedzie na chybił, trafił...
    Może wtedy lepiej nie robic zastrzyku i poczekac az same pekna? No własnie, czy któras z Was miała przepisane gonadotropiny i nie brała zastrzyku na pekniecie tylko dała szanse pecherzykom zeby same pękły?

    aszka lubi tę wiadomość

‹‹ 1075 1076 1077 1078 1079 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ