X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • eeedith Przyjaciółka
    Postów: 116 36

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sansivera - mi się udało najtaniej za 180 pln za 60 tabletek kupić.
    U nas pierwsza inseminacja wypadła jakoś po 1,5 miesiąca stosowania, bo w międzyczasie miałam torbiel i pierwszy cykl w nowej klinice nam wypadł. Tak nadal bierze profertil, odstawi jak zajdę w ciążę.
    Ty masz IUI na naturalnych cyklach? Problem po Twojej stronie czy męża? Bo jessli u Ciebie ok, to może lepiej poczekać? U nas problem raczej po mojej stronie przez PCOS mam cykle bezowulacyjne, więc podchodzimy miesiąc po miesiącuu skoro mam organizm "rozbujany" lekami i owulacja się pojawia. Chociaż w maju chyba nie uda mi się podejść, bo jadę na konferencję akurat w połowie cyklu i chyba odpuszczę, chyba że beta wyjdzie mi wysoka, ale jakoś zaczyna mnie ogarniać czarnowidztwo.

    Sansivieria lubi tę wiadomość

    eeedith
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    U mnie w klinice "każą" robić inseminację 24 godziny po zastrzyku (ani godziny mniej ani więcej), a na moje dociekanie dlaczego to powiedziano mi, że pleminiki i tak muszą "poczekać" kilka godzin zanim będą zdolne do zapłodnienia więc akurat będą gotowe podczas pęknięcia pęchrzyka (który niby pękna 24-48h od zastrzyku).

    Wydaje mi się, że wielkość pęcherzyków nie ma u Ciebie znaczenia- były już i tak duże więc wszystko odbyło się tak jak powinno :)
    wiesz co- ja dyskutowałam z lekarzem na ten temat, w pierwszym podejsciu-nie wiedząc za dużo zrobiłam zastrzyk jak lekarz kazał, czyli na 36 h przed iui, ale w takcie na monitoringu przed iui okazało się, ze pęcherzyki były pęknięte i miałam w sumie stresa, czy aby nie za późno ten zabieg, choć lekarz twierdził że nie; w drugim cyklu zaproponowała że zrobie ten zastrzyk później i zrobiłam, wtedy przed iui na monitoringu lekarz stwierdził, ze pęcherzyki są w trakcie pękania jak dla mnie taka opcja była lepsza, efektu niestety nie ma ani z ani z 2 iui, ale ja teraz mam pewną wiedzę i mimo wszystko ta opcja z drugiego cyklu wydaje mi się być lepsza

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2014, 21:42

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczęta :)
    jak pewnie wiecie, czasami lepiej nie czytać wszystkiego co się nawinie, bo można sobie nieźle 'nawkrecać'.
    Jak tak czytam i pytam, to zdaję sobie sprawę, że co lekarz,to inna opinia. Niektórzy twierdzą, że plemniki po przygotowaniu do inseminacji są zdolne do zapłodnienia od razu i nie potrzeba im czasu, inni, że to nie jest prawda. Raz słyszałam że takie plemniki mogą przeżyć tylko 24 godziny, innym razem, że 48... za dużo tych rozbieżności, niby nic, a różnica ogromna.

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mixa, bierzesz ovitrelle, czy coś innego? Ile godzin przed tą drugą inseminacją zrobiłaś zastrzyk?

  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eeedith wrote:
    Ty masz IUI na naturalnych cyklach? Problem po Twojej stronie czy męża? Bo jessli u Ciebie ok, to może lepiej poczekać? U nas problem raczej po mojej stronie przez PCOS mam cykle bezowulacyjne, więc podchodzimy miesiąc po miesiącuu skoro mam organizm "rozbujany" lekami i owulacja się pojawia. Chociaż w maju chyba nie uda mi się podejść, bo jadę na konferencję akurat w połowie cyklu i chyba odpuszczę, chyba że beta wyjdzie mi wysoka, ale jakoś zaczyna mnie ogarniać czarnowidztwo.
    Ja też mam pcos, ale mam szczęście, że owulkę jak pamiętam to od 6 cykli (biorę metforminę) wstecz potwierdzałam na usg. Dwie ostatnie iui robiłam już na naturalnym cyklu, wcześniej na stymulowanych, ale czy miałam 6 pęcherzyków, czy 1 - i tak się nie udało. Teraz zatem skłaniam się ku podleczeniu M. i dopiero 6 iui.
    Zaczynam się dystansować do tych starań, ale nadzeja mnie nie opuszcza - czego i Tobie - i Wam dziewczyny bardzo życzę!!

    age.png
    age.png
  • eeedith Przyjaciółka
    Postów: 116 36

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sansivera - dlaczego lekarz przpisał ci metforminę? Mi nikt nigdy jej nie proponował. Brałam bromocorn na prolaktynę - ale teraz mam wyniki ok i luteinę biorę od ponad roku, bez względu na to czy cykl stymulowany CLO czy nie. Tak się zastanawiam co u nas jest. Bo niby owulacja występuje, mąż ma całkiem przyzwoite wyniki a jednak nadal się nie udaje. Mój lekarz mówi, że jeśli 3 inseminacja się nie uda, to podchodzenie do kolejnych właściwie mija się z celem.

    eeedith
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenuś wrote:
    Mixa, bierzesz ovitrelle, czy coś innego? Ile godzin przed tą drugą inseminacją zrobiłaś zastrzyk?
    Tak ovitreLle i za tym drugim razem robiłam 24h przed zabiegiem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eeedith a od którego dnia cyklu bierzesz luteine?

  • eeedith Przyjaciółka
    Postów: 116 36

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaczynam brać trzeciego dnia po inseminacji, czyli teraz od 18 dnia.
    Wcześniej jak byłam stymulowana tylko CLO poprzedni gin kazał mi brać już 14 dnia, a luteina może blokować owulację, więc chyba za wcześnie było z tą luteiną. W ogóle mam dość tej luetiny dopochwowej, bo przez nią nie mam pojęcia jaki mam śluz i moje życie seksualne w drugiej połowie cyklu prawie nie istnieje, nawet jak mąż jest w domu.

    eeedith
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy macie problem zeby kupic pregnyl 5000j? Nigdzie nie moge go dostac w hurtowniach tez nie ma :(

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • eeedith Przyjaciółka
    Postów: 116 36

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z pregnylem ja miałam probelm i to bardzo duży, ale udało mu się namierzyć jedną aptekę w Białej Podlaskiej, gdzie mieli go od ręki. Z tego co wiem to pregnyl jak jest to w każdej hurtowni, a jak nie ma to nigdzie się go nie dostanie. Zamiennikiem jest ovitrelle, więc możesz śmiało przyjąć Ovitrelle. Ewentualnie w najbliższym większym mieście spróbuj, najlepiej podzwoń do aptek, będzie szybciej. Skąd jesteś i na kiedy potrzebny Ci pregnyl?

    eeedith
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem z Poznania dopiero za miesiac bedzie pptrzebny wiec jeszcze dam rade kupic. Zastanawiam sie tylko czy nie dostalam za malej dawki : 5000j widzialam ze ovitrelle ma dawke 6500 i juz sie martwie ze moja dawka jest za mala.

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • eeedith Przyjaciółka
    Postów: 116 36

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbuj, gdybyś miała problem, to ja będę w Poznaniu 14-15 maja, więc ewentualnie mogę Ci przywieźć pregnyl gdyby nie udało Ci się go wcześniej załatwić.
    A co do dawki, to ja też 2 razy miałam zastrzyk z pregnylu 5000 j i lekarz uważał, że to w zupełności wystarczy. Tylko to było na cyklach stymulowanych CLO bez inseminacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2014, 23:42

    eeedith
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 05:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bede mec CLO ale z inseminacja. Eeedith dziekuje Ci nardzo jesli nie znajde to sie odezwe ale mam madzieje ze mi sie uda. To widze ze tez masz prace wyjazdowa? my tez z mezem wiec tym bardziej utrudnia nam to zajscie w ciaze

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • eeedith Przyjaciółka
    Postów: 116 36

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka85 mąż ma pracę typowo wyajzdową, a ja tak okazjonalnie tp tu to tam. Całe szczęscie prowadzimy własną działalność, więc nie ma problemu z moimi wyjazdami do Lublina do lekarza.

    eeedith
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to cale szczescie ze chociaz Ty jestes bardziej dostepna :) ja juz dzwonie po aptekach i wieczorem w jednejj bede miec. Takze bardzo Ci dziekuje :) oj juz kazdego dni blizej do tej mojej inseminacji ;)

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale im blizej tej inseminacji tym bardziej sie boje... Teraz jak przez 3miesiace bralam leki i wiedzialam ze na nich nie zajde to jednak bylam spokojniejsza wiedzialam ze nie bedzie tego rozczarowania a

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka, nie bój się! Nic nie boli, a może na koniec zostanie zwieńczone pozytywnym testem wiec nie ma co się stresować ;) Trzeba być pozytywnie nastawionym do tego i będzie wszystko dobrze :)

    Blanka85 lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • eeedith Przyjaciółka
    Postów: 116 36

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś byłam oddać krew na betę, wprawdzie jutro miałam dopiero testować, ale nie wytrzymałam. Od wczoraj siedzę jak na szpilkach i nie mogę się na niczym skupić. Wyniki po 18. A tymczasem biorę się za porządki w szafach - mogę z czystym sumieniem pochować już zimowe kurtki :)

    paszczakin, Blanka85 lubią tę wiadomość

    eeedith
  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edith trzymam wiec mooooocno kciuki.&&.

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
‹‹ 111 112 113 114 115 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ