X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • eeedith Przyjaciółka
    Postów: 116 36

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sansivera - mi się udało najtaniej za 180 pln za 60 tabletek kupić.
    U nas pierwsza inseminacja wypadła jakoś po 1,5 miesiąca stosowania, bo w międzyczasie miałam torbiel i pierwszy cykl w nowej klinice nam wypadł. Tak nadal bierze profertil, odstawi jak zajdę w ciążę.
    Ty masz IUI na naturalnych cyklach? Problem po Twojej stronie czy męża? Bo jessli u Ciebie ok, to może lepiej poczekać? U nas problem raczej po mojej stronie przez PCOS mam cykle bezowulacyjne, więc podchodzimy miesiąc po miesiącuu skoro mam organizm "rozbujany" lekami i owulacja się pojawia. Chociaż w maju chyba nie uda mi się podejść, bo jadę na konferencję akurat w połowie cyklu i chyba odpuszczę, chyba że beta wyjdzie mi wysoka, ale jakoś zaczyna mnie ogarniać czarnowidztwo.

    Sansivieria lubi tę wiadomość

    eeedith
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    U mnie w klinice "każą" robić inseminację 24 godziny po zastrzyku (ani godziny mniej ani więcej), a na moje dociekanie dlaczego to powiedziano mi, że pleminiki i tak muszą "poczekać" kilka godzin zanim będą zdolne do zapłodnienia więc akurat będą gotowe podczas pęknięcia pęchrzyka (który niby pękna 24-48h od zastrzyku).

    Wydaje mi się, że wielkość pęcherzyków nie ma u Ciebie znaczenia- były już i tak duże więc wszystko odbyło się tak jak powinno :)
    wiesz co- ja dyskutowałam z lekarzem na ten temat, w pierwszym podejsciu-nie wiedząc za dużo zrobiłam zastrzyk jak lekarz kazał, czyli na 36 h przed iui, ale w takcie na monitoringu przed iui okazało się, ze pęcherzyki były pęknięte i miałam w sumie stresa, czy aby nie za późno ten zabieg, choć lekarz twierdził że nie; w drugim cyklu zaproponowała że zrobie ten zastrzyk później i zrobiłam, wtedy przed iui na monitoringu lekarz stwierdził, ze pęcherzyki są w trakcie pękania jak dla mnie taka opcja była lepsza, efektu niestety nie ma ani z ani z 2 iui, ale ja teraz mam pewną wiedzę i mimo wszystko ta opcja z drugiego cyklu wydaje mi się być lepsza

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2014, 21:42

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczęta :)
    jak pewnie wiecie, czasami lepiej nie czytać wszystkiego co się nawinie, bo można sobie nieźle 'nawkrecać'.
    Jak tak czytam i pytam, to zdaję sobie sprawę, że co lekarz,to inna opinia. Niektórzy twierdzą, że plemniki po przygotowaniu do inseminacji są zdolne do zapłodnienia od razu i nie potrzeba im czasu, inni, że to nie jest prawda. Raz słyszałam że takie plemniki mogą przeżyć tylko 24 godziny, innym razem, że 48... za dużo tych rozbieżności, niby nic, a różnica ogromna.

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mixa, bierzesz ovitrelle, czy coś innego? Ile godzin przed tą drugą inseminacją zrobiłaś zastrzyk?

  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eeedith wrote:
    Ty masz IUI na naturalnych cyklach? Problem po Twojej stronie czy męża? Bo jessli u Ciebie ok, to może lepiej poczekać? U nas problem raczej po mojej stronie przez PCOS mam cykle bezowulacyjne, więc podchodzimy miesiąc po miesiącuu skoro mam organizm "rozbujany" lekami i owulacja się pojawia. Chociaż w maju chyba nie uda mi się podejść, bo jadę na konferencję akurat w połowie cyklu i chyba odpuszczę, chyba że beta wyjdzie mi wysoka, ale jakoś zaczyna mnie ogarniać czarnowidztwo.
    Ja też mam pcos, ale mam szczęście, że owulkę jak pamiętam to od 6 cykli (biorę metforminę) wstecz potwierdzałam na usg. Dwie ostatnie iui robiłam już na naturalnym cyklu, wcześniej na stymulowanych, ale czy miałam 6 pęcherzyków, czy 1 - i tak się nie udało. Teraz zatem skłaniam się ku podleczeniu M. i dopiero 6 iui.
    Zaczynam się dystansować do tych starań, ale nadzeja mnie nie opuszcza - czego i Tobie - i Wam dziewczyny bardzo życzę!!

    age.png
    age.png
  • eeedith Przyjaciółka
    Postów: 116 36

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sansivera - dlaczego lekarz przpisał ci metforminę? Mi nikt nigdy jej nie proponował. Brałam bromocorn na prolaktynę - ale teraz mam wyniki ok i luteinę biorę od ponad roku, bez względu na to czy cykl stymulowany CLO czy nie. Tak się zastanawiam co u nas jest. Bo niby owulacja występuje, mąż ma całkiem przyzwoite wyniki a jednak nadal się nie udaje. Mój lekarz mówi, że jeśli 3 inseminacja się nie uda, to podchodzenie do kolejnych właściwie mija się z celem.

    eeedith
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenuś wrote:
    Mixa, bierzesz ovitrelle, czy coś innego? Ile godzin przed tą drugą inseminacją zrobiłaś zastrzyk?
    Tak ovitreLle i za tym drugim razem robiłam 24h przed zabiegiem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eeedith a od którego dnia cyklu bierzesz luteine?

  • eeedith Przyjaciółka
    Postów: 116 36

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaczynam brać trzeciego dnia po inseminacji, czyli teraz od 18 dnia.
    Wcześniej jak byłam stymulowana tylko CLO poprzedni gin kazał mi brać już 14 dnia, a luteina może blokować owulację, więc chyba za wcześnie było z tą luteiną. W ogóle mam dość tej luetiny dopochwowej, bo przez nią nie mam pojęcia jaki mam śluz i moje życie seksualne w drugiej połowie cyklu prawie nie istnieje, nawet jak mąż jest w domu.

    eeedith
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy macie problem zeby kupic pregnyl 5000j? Nigdzie nie moge go dostac w hurtowniach tez nie ma :(

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • eeedith Przyjaciółka
    Postów: 116 36

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z pregnylem ja miałam probelm i to bardzo duży, ale udało mu się namierzyć jedną aptekę w Białej Podlaskiej, gdzie mieli go od ręki. Z tego co wiem to pregnyl jak jest to w każdej hurtowni, a jak nie ma to nigdzie się go nie dostanie. Zamiennikiem jest ovitrelle, więc możesz śmiało przyjąć Ovitrelle. Ewentualnie w najbliższym większym mieście spróbuj, najlepiej podzwoń do aptek, będzie szybciej. Skąd jesteś i na kiedy potrzebny Ci pregnyl?

    eeedith
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem z Poznania dopiero za miesiac bedzie pptrzebny wiec jeszcze dam rade kupic. Zastanawiam sie tylko czy nie dostalam za malej dawki : 5000j widzialam ze ovitrelle ma dawke 6500 i juz sie martwie ze moja dawka jest za mala.

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • eeedith Przyjaciółka
    Postów: 116 36

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbuj, gdybyś miała problem, to ja będę w Poznaniu 14-15 maja, więc ewentualnie mogę Ci przywieźć pregnyl gdyby nie udało Ci się go wcześniej załatwić.
    A co do dawki, to ja też 2 razy miałam zastrzyk z pregnylu 5000 j i lekarz uważał, że to w zupełności wystarczy. Tylko to było na cyklach stymulowanych CLO bez inseminacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2014, 23:42

    eeedith
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 05:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bede mec CLO ale z inseminacja. Eeedith dziekuje Ci nardzo jesli nie znajde to sie odezwe ale mam madzieje ze mi sie uda. To widze ze tez masz prace wyjazdowa? my tez z mezem wiec tym bardziej utrudnia nam to zajscie w ciaze

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • eeedith Przyjaciółka
    Postów: 116 36

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka85 mąż ma pracę typowo wyajzdową, a ja tak okazjonalnie tp tu to tam. Całe szczęscie prowadzimy własną działalność, więc nie ma problemu z moimi wyjazdami do Lublina do lekarza.

    eeedith
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to cale szczescie ze chociaz Ty jestes bardziej dostepna :) ja juz dzwonie po aptekach i wieczorem w jednejj bede miec. Takze bardzo Ci dziekuje :) oj juz kazdego dni blizej do tej mojej inseminacji ;)

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale im blizej tej inseminacji tym bardziej sie boje... Teraz jak przez 3miesiace bralam leki i wiedzialam ze na nich nie zajde to jednak bylam spokojniejsza wiedzialam ze nie bedzie tego rozczarowania a

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3239

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka, nie bój się! Nic nie boli, a może na koniec zostanie zwieńczone pozytywnym testem wiec nie ma co się stresować ;) Trzeba być pozytywnie nastawionym do tego i będzie wszystko dobrze :)

    Blanka85 lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • eeedith Przyjaciółka
    Postów: 116 36

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś byłam oddać krew na betę, wprawdzie jutro miałam dopiero testować, ale nie wytrzymałam. Od wczoraj siedzę jak na szpilkach i nie mogę się na niczym skupić. Wyniki po 18. A tymczasem biorę się za porządki w szafach - mogę z czystym sumieniem pochować już zimowe kurtki :)

    paszczakin, Blanka85 lubią tę wiadomość

    eeedith
  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edith trzymam wiec mooooocno kciuki.&&.

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
‹‹ 111 112 113 114 115 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ