X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia wrote:
    U nas też problem męski. W styczniu mąż miał morfologie 3,2%. Brał suplementy i po 3 miesiącach powtórzył badanie. W kwietniu morfologia wyszła 1,5% :/ W maju podchodzimy do drugiej IUI ale raczej mało optymistycznie na to patrzę. W maju mąż idzie do androloga. Aktualnie tez kompletujemy badania do ivf refundowanego.

    u mojego też jakimś cudem po suplach sie pogarszają wyniki...
    A ile udało Wam się udało za pierwszym razem "pobrać dobrych" plemników?

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w klinice nie podają takich danych przy IUI. Justine a bierze Twój mąż nadal suplementy? Był u androloga?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2014, 19:57

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia wrote:
    U mnie w klinice nie podają takich danych przy IUI.

    U nas standardowo też nie, ale że ja lubię wiedzieć za co płacę to zawsze męczę Panią doktor żeby mi powiedziała ;)

    Spróbuj się może zapytać ile mln udało się wyselekcjonować (u nas 9mln z ruchem B, niestety całkowity brak A) bo zawsze lepiej wiedzieć ;)

    Mój supli już nie wcina- miał gorsze wyniki więc odstawił. U mojego niewiele dadzą suple bo mój ma tylko jedno jądro więc i tak "rewelacyjnie" jak to mówią...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2014, 19:59

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze mój mąż jeszcze gorzej niż u was :( w morfologii tylko 2 % :(

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję. Tym razem i ja zapytam ile udało się wyselekcjonować.

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka85 wrote:
    Kurcze mój mąż jeszcze gorzej niż u was :( w morfologii tylko 2 % :(

    Kochana, 2% nie jest takie złe jeśli np. są ruchliwe i jest ich dużo :)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka85 wrote:
    Kurcze mój mąż jeszcze gorzej niż u was :( w morfologii tylko 2 % :(

    Blanka dla pocieszenia są na forum dziewczyny, które zaszły naturalnie ze złą morfologia u męża np. Eta i Celia. Mojemu mężowi mówię że 1,5% to nie 0!

    Justine lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie racje 2% to nie 0 zawsze jest szansa :) moj ma problem w glowce z plemnikami

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia wrote:
    Blanka dla pocieszenia są na forum dziewczyny, które zaszły naturalnie ze złą morfologia u męża np. Eta i Celia. Mojemu mężowi mówię że 1,5% to nie 0!

    Ooo no to faktycznie można naturalnie a ja tu już prawie załamanie przechodziłam, że się nie uda :D

    Każdy wynik wyższy od 0 jest super! :)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine masz racje kazdy wynik wiekszy niz 0 jest super :) bo jest nadzieja:)

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka85 wrote:
    Justine masz racje kazdy wynik wiekszy niz 0 jest super :) bo jest nadzieja:)

    Otóż to :)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam tak was dziewczyny i patrze ze co klinika to inny pomysł ;) mój M. ma 4 % morfologii i jakieś 25 % ruchliwość typu A i B razem. No i powiedzieli nam ze jest Oki. Może dlatego ze ilość 50 mln?

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
  • eeedith Przyjaciółka
    Postów: 116 36

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezależnie od ilości dolna granica normy morfologii to 4% - właśnie tyle mój mąż miał w styczniu. Miał tylko problemy z ruchliwością i dlatego dostał profertil i witaminę E. Ja już wcześniej poczytałam trochę o polepszaniu jakości nasienia i suplementowalam go macą, żeń szeniem, l-karnityną i chyba czymś jeszcze, ale to wszystko znajduje się w składzie profertilu, więc zrezygnowałam z tego. Jeśli chodzi o cenę - to jest strasznie drogi, ale w aptekach int można znaleźć taniej, poza tym w naszym przypadku bardzo skuteczny, bo w ciągu 1,5 miesiąca morfologia wzrosła do 5 %.
    Co do wyników morflogii, to w odniesieniu do ogólnej liczby plemników, czasami 1,5% lepsze niż 5%.
    W pierwszej IUI podano mi ponad 13 mln plemników, a w drugiej IUI ( z mrożenia) ponad 10 mln, ale nic nie straciliśmy w trakcie mrożenia. Przed pierwszą IUI jakieś 2-3h przed oddaniem nasienia mąż wypił kawę - zalecana jest właśnie na poprawę jakości nasienia i chyba poskutkowało, bo przed drugą IUI jechaliśmy oddawać nasienie na wariackich papierach i zapomnieliśmy o kawie.

    eeedith
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:

    U nas problem typowo męski. Ruchliwość pleminików 32%. Morfologia 3% prawidłowych. Udało się nam "aż" 9mln "użyć" podczas tej inseminacji. Ponoć sens ma inseminacja od 1mln plemników... więć się łudzę, że mamy 9x więcej szans ;)

    Lenuś, a ile razy podchodziliście do insemki? Udało się?

    Justine, podeszliśmy pierwszy raz, wiec czekam na efekt. Niestety mam przeczucie, że nic z tego nie będzie, bo inseminację miałam w poniedziałek ok.11 a owulację najprawdopodobniej w niedzielę wieczorem lub w poniedziałek rano. Trudno, co ma być to będzie. U nas z tego co pamiętam to pobrano 29 mln ( 5 mln o ruchu A... i 25 mln o ruchu B ).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2014, 20:46

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenuś wrote:
    Justine, podeszliśmy pierwszy raz, wiec czekam na efekt. Niestety mam przeczucie, że nic z tego nie będzie, bo inseminację miałam w poniedziałek ok.11 a owulację najprawdopodobniej w niedzielę wieczorem lub w poniedziałek rano. Trudno, co ma być to będzie. U nas z tego co pamiętam to pobrano 29 mln ( 5 mln o ruchu A... i 25 mln o ruchu B ).

    A nie miałaś monitoringu? Wygląda jakby owu została przegapiona :/
    Ale za to rewelacyjnie dużo plemników pobrali! :)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    A nie miałaś monitoringu? Wygląda jakby owu została przegapiona :/
    Ale za to rewelacyjnie dużo plemników pobrali! :)

    Miałam monitoring, 2 dni przed inseminacją lekarz zdecydował o terminie zabiegu, wtedy pęcherzyki miały po 18 mm, następnego dnia rano wzięłam ovitrelle, a 27 godzin później inseminacja.
    Ja mam zwykle owulację jak pęcherzyki mają ok. 24-25mm, a podczas inseminacji miały po 22. Czy jeśli dzień wcześniej wzięłam zastrzyk, to jest szansa że pękły będąc mniejsze niż standardowo? Bo już sobie wkręcam, że ten zastrzyk nie pomógł. Na monitoringu byłam w poniedziałek wieczorem i wtedy lekarz potwierdził owulację. Tak czy inaczej, mam przeczucie, że zrobiliśmy IUI przynajmniej o pół dnia za wcześnie.

    Nasienie było niezłe, bo u nas problem tylko z morfologią w tym temacie, niestety jeśli owulację miałam później, to nawet genialne nasienie nie da rady :/

  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenus ale plemniki jak coś to poczekają na jajeczko.odwrotnie byłby problem ;)nie zamartwiaj się kochana ;)

    Lenuś lubi tę wiadomość

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w klinice "każą" robić inseminację 24 godziny po zastrzyku (ani godziny mniej ani więcej), a na moje dociekanie dlaczego to powiedziano mi, że pleminiki i tak muszą "poczekać" kilka godzin zanim będą zdolne do zapłodnienia więc akurat będą gotowe podczas pęknięcia pęchrzyka (który niby pękna 24-48h od zastrzyku).

    Wydaje mi się, że wielkość pęcherzyków nie ma u Ciebie znaczenia- były już i tak duże więc wszystko odbyło się tak jak powinno :)

    Lenuś lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eeedith wrote:
    Niezależnie od ilości dolna granica normy morfologii to 4% - właśnie tyle mój mąż miał w styczniu. Miał tylko problemy z ruchliwością i dlatego dostał profertil i witaminę E. Ja już wcześniej poczytałam trochę o polepszaniu jakości nasienia i suplementowalam go macą, żeń szeniem, l-karnityną i chyba czymś jeszcze, ale to wszystko znajduje się w składzie profertilu, więc zrezygnowałam z tego. Jeśli chodzi o cenę - to jest strasznie drogi, ale w aptekach int można znaleźć taniej, poza tym w naszym przypadku bardzo skuteczny, bo w ciągu 1,5 miesiąca morfologia wzrosła do 5 %.
    Bardzo szybko poprawiły się wyniki Twojego Męża, to mnie pozytywnie nastraja :). Dalej bierze profertil czy już odstawił?? Robiłaś przerwę w podejściu do iui zanim profertil zaczął działać, czy nie czekaliście?? Mój M. bierze dopiero 2 tyg, ale szkoda mi czekać jeszcze 2,5 m-ca aż skończy tą podstawową kurację!! Z drugiej strony to będzie już ostatnia iui, więc może lepiej się na spokojnie i cierpliwie przygotować??

    age.png
    age.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ceny Profertilu to byłam bardzo pozytywnie zaskoczona-jeśli tak w ogóle można powiedzieć przy takich cenach-zapłaciłam 160zł za 60 tabletek w poleconej mi aptece, chyba taniej nie spotkałam.

    age.png
    age.png
‹‹ 110 111 112 113 114 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ