X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • Blanka85 Autorytet

Wysłany: 7 maja 2014, 10:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczcie ile nas jest na tym forum ile pytan watpliwosci. I ani jednego mezczyzny. Ciekawe czy oni maja swoje fora :)

uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • nick nieaktualny

Wysłany: 7 maja 2014, 12:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja próbuje jakiś trzezwiec z emocji po poniedziałku, mój mąż stara się jak moze,ale widzę ze jest na skraju wytrzymałości. Postanowiłam zrobic te badanie hsc, pójść do swojego gin i jeszcze na jakąś konsultacje i zobaczę czy in vitro w moim wyp ma sens. Moja koleżanka po 1 nieudanym transferze zrezygnowała z dalszych, adoptowala i jak mi ostatnio powiedziała jest szczęśliwa choć ma za sobą depresję. Trzeba być na wszystko gotowym i szukać swojej drogi, jak teraz widzę jaka jestem słaba,widze tez ze nie można nazbyt się ludzicn bo to niezdrowe.
    Dojrzała rozumiem cie i rób jak czujeszn ja pob ostatnim badaniu podejmę jakieś decyzje, chyba oczekiwałam szybszego obrotu spraw i jakiegoś wsparcia, planu działania a tu zmiana planów, kolejne badania, wszystko budzi mojk niepokój i zniechęcenie, ale coś robić trzeba

• Blanka85 Autorytet

Wysłany: 7 maja 2014, 12:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mixa nie jestes slaba zobacz ile juz przeszlas a jednak csly czas walczysz!

uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • nick nieaktualny

Wysłany: 7 maja 2014, 14:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem słaba i smece, potrzebowałabym jakiegoś motywatora, bo czuje się jak dziecko w mroku, pewnie dlatego wyzalam się na forum

• nick nieaktualny

Wysłany: 7 maja 2014, 14:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    odłóż to na jeden cykl, ja tak zrobiłam po 24 marca, po wizycie u androloga, to był koszmar, wymiksowałam się z forum na parę tygodni, nic nie notowałam w kalendarzu, zdystansowałam się; mogę nie tylko nie mieć dziecka, ale jeszcze stracić miłość męża, od 3 lat żyję miłością, której wszyscy nam zazdroszczą, mam kogoś dla kogo ważne jest jak się czuję, dlaczego mam smutne oczy. Mixa zobacz ile masz dobrego z życia. Znal wiele par, które żyją bez dzieci, umieli sobie po swojemu zbudować szczęście; inni decydują się na adopcję. Pewnie jesteś po owulacji i zbliża ci się okres, bo ja wtedy mam poczucie wielkiej katastrofy życiowej i wszystko mnie wkurza.

Mixa lubi tę wiadomość

• nick nieaktualny

Wysłany: 7 maja 2014, 14:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hellokitty wrote:
    dojrzala a powiedz mi jedno. jakie wyniki seminogramu ma twoj mąz po tych wszystkich perypetiach?? jesli mozna wiedziec
    morfologia w granicach 4%,
    1mil w 1ml plemniki,
    słaby ruch,
    ale duża objętość ponad 8ml, 2 ml. ponad górną normę, więc na inseminację coś nazbiera, nie ma leukocytów,więc nie ma infekcji; nikt nie wie dlaczego taka objętość, może Wolski coś powie; może profertil spełni oczekiwania. Ale oddawanie nasienia, koszty wyjazdów, badań, kolejne rozczarowania; to mnie już przerasta, chcę wiedzieć, czy wysoka prolaktyna i FSH zagraża zdrowiu męża, przecież nie będzie brał całe życie bromelgolu, to sadło tak go oblepiło, ja też tyję, bo się denerwuję, błędne koło.

• nick nieaktualny

Wysłany: 7 maja 2014, 15:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    dojrzała wrote:
    odłóż to na jeden cykl, ja tak zrobiłam po 24 marca, po wizycie u androloga, to był koszmar, wymiksowałam się z forum na parę tygodni, nic nie notowałam w kalendarzu, zdystansowałam się; mogę nie tylko nie mieć dziecka, ale jeszcze stracić miłość męża, od 3 lat żyję miłością, której wszyscy nam zazdroszczą, mam kogoś dla kogo ważne jest jak się czuję, dlaczego mam smutne oczy. Mixa zobacz ile masz dobrego z życia. Znal wiele par, które żyją bez dzieci, umieli sobie po swojemu zbudować szczęście; inni decydują się na adopcję. Pewnie jesteś po owulacji i zbliża ci się okres, bo ja wtedy mam poczucie wielkiej katastrofy życiowej i wszystko mnie wkurza.
    No tak dojrzala,nie możemy zakładać tylko tego ze się uda, trzeba liczyć się z porażka i znaleźć się w takiej sytuacji

• Blanka85 Autorytet

Wysłany: 7 maja 2014, 15:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dojrzala szczesciem samym w sobie jest juz wlasnie kochajacy partner :) to tak jak wygrana w lotto :)

Justine, dojrzała, Lenuś lubią tę wiadomość

uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    Endometrioza
  • nick nieaktualny

Wysłany: 7 maja 2014, 18:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIxa, moja przyjaciółka zna już byłe małżeństwo, które wywalczyło 2 dzieciaków, spełniło marzenia, a potem życie ich przerosło i się rozstali;
    są plusy bycia dojrzałą, już wiem, że wszystko ma swoją cenę i trzeba umieć cieszyć się promykami słońca, trawą, uśmiechem cudzego dziecka też; tylko jak nie miałam ukochanego, to nie było we mnie potrzeby dziecka; zawsze ceniłam sobie samotność, niezależność, realizację w pasjach i naprawdę byłam szczęśliwa, teraz szczęście znalazłam w małżeństwie i tak bardzo chciałabym mieć z mężem nasze dziecko, z naszych ciał, to chyba jest instynkt.
    Mam mózg detektywa i zastanawiają mnie złe wyniki inseminacji, w jakim procencie jest to kwestia ciała kobiety, w jakim złego prowadzenia lekarzy; mam niezdrową myśl, że lekarze wolą zwyczajnie invitro, bo więcej kasy i jest to ambitniejszy zawodowo zabieg od selekcji plemników i umieszczeniu ich w macicy. Na każdej wizycie słyszałam "Przy takich wynikach, tylko invitro" i nic ich nie obchodzi dlaczego tak się dzieje, co ze zdrowiem, dopiero jak mówiłam ile mamy lat ( bo z peselu pan mądrala nie umie czytać?)i dla 5% nie wydamy 12 tysięcy, lekarz wysyłał na dalsze badania, by zwiększyć szanse na inseminację. Zupełnie nie informował o skutkach ubocznych invitro, to poznałam z internetu i od zorientowanych koleżanek.

• hellokitty Znajoma

Wysłany: 7 maja 2014, 19:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dojrzała chciałabym z toba pogadac na privie... Mieliśmy podobne problemy i jakos wyciagnelismy wyniki na duzo lepsze. Pozdrawiam

:)
  • Blanka85 Autorytet

Wysłany: 7 maja 2014, 20:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    helllokitty napisz proszę jak wam się udało podnieść wyniki na lepsze? u nas morfologia nasienia bardzo kiepska wady plemników w główce tylko 2 % prawidłowych

uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    Endometrioza
  • Ruda01 Przyjaciółka

Wysłany: 7 maja 2014, 20:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hellokitty, znalazłam na forum info że udało Wam się poprawić morfologię z 0 na 7%. Profertil wystarczył????

[link=http://www.zapytajpolozna.pl]
    [image noborder] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=71366 [/image] [/link]
  • Limia Ekspertka

Wysłany: 7 maja 2014, 20:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka85 wrote:
    helllokitty napisz proszę jak wam się udało podnieść wyniki na lepsze? u nas morfologia nasienia bardzo kiepska wady plemników w główce tylko 2 % prawidłowych

Blanka85, pierwsze wyniki mojego meza (dokladnie rok temu) byly dokladnie takie jak u Was. 2% prawidlowych plemnikow, reszta parametrow byla ok. Lekarz zalecil suplementy, ale powiedzial, ze poprawa pewnie znaczna nie bedzie.
    Nasze zdziwienie bylo ogromne, gdy okazalo sie, ze po 3 miesiacach brania Orthomolu wyniki bardzo sie poprawily. W kolejnych 2 badaniach wyszlo najpierw 6 %, a po kolejnych 3 miesiacach (kiedy juz szykowalismy sie do inseminacji) morfologia byla na poziomie 8%.
    Tak wiec, jak widzisz, jakosc nasienia moze sie polepszyc:)

Ruda01 lubi tę wiadomość

• hellokitty Znajoma

Wysłany: 7 maja 2014, 20:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zeszlo długo... I niestety przez nieodpowiedzialnego lekarza straciliśmy duzo czasu. Ale lekarza M zmienił i okazało sie ze wszystko sie da... Profertil teraz bierzemy... Ale wczesniej była masa hormonów i nowy androlog za glowe sie złapał... Wyrzucił wszystko i zrobił masę badań... Wszystko wyszło znośnie prócz wielkości jąder ktore sa troche za małe... I juz miało byc zle a jednak po odstawienia całego dziadostwa wyniki poszly powoli do gory... I teraz jest ok 18mln na ml... Morfologia te do przodu... Tyle ze oprucz profertilu M juz nie leży w wannie... Praktycznie nawet bokserek nie zakłada... Nie śpi pod ciezka kołdra... Wszystkiego pilnujemy i efekt jest duży... Wiec zaczęliśmy robic IUI powoli... Ale czasu duzo ucieklo

Ruda01, dojrzała lubią tę wiadomość

• nick nieaktualny

Wysłany: 7 maja 2014, 20:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też liczę, że końcem maja wyniki mile nas zaskoczą, ale też nie zawsze tak się dzieje, okopałam się sceptyzmem, bo nie chcę znów popaść w czarną rozpacz, profertil, nie zawsze pomaga, od 14 lutego mąż ma hormony w normie, więc może też coś się zadziało dobrego, od kwietnia profertil, więc coś czerwiec może zmienić, ale chcę skonsultować się z Wolskim w NOvum, problemem jest cena badania nasienia i warunki, no i wyraz twarzy męża,bo robi to i czuje się jakby był winny, a to też dobija zdrowie. Przecież stan nasienia może zmieniać się z dnia na dzień, kto może sobie pozwolić, by przed każdą owulacją badać nasienie?

• Blanka85 Autorytet

Wysłany: 7 maja 2014, 20:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    o dziękuję wam za odpowiedz, mój mąż głównie od paru miesięcy bierze androvit i teraz czekam na wyniki morfologi po roku. może też powinien zacząć brać coś dodatkowo jeszcze bo IUI mamy na początku czerwca jakoś

uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    Endometrioza
  • hellokitty Znajoma

Wysłany: 7 maja 2014, 20:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my niestety pakujemy kasy duzo w ta zabawę i seminogram robimy co miesiac. Ale wazne zeby normalny lekarz sie za to zabrał bo większośc ma to gdzies i tylko widzi in vitro... Ale da sie!!!:) mysl pozytywnie kobieto:)

dojrzała lubi tę wiadomość

• Blanka85 Autorytet

Wysłany: 7 maja 2014, 20:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie też się zastanawiam czy nie jest to dobry pomysł żeby co miesiąc badać nasienie...

uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    Endometrioza
  • nick nieaktualny

Wysłany: 7 maja 2014, 20:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    dojrzała wrote:
    MIxa, moja przyjaciółka zna już byłe małżeństwo, które wywalczyło 2 dzieciaków, spełniło marzenia, a potem życie ich przerosło i się rozstali;
    są plusy bycia dojrzałą, już wiem, że wszystko ma swoją cenę i trzeba umieć cieszyć się promykami słońca, trawą, uśmiechem cudzego dziecka też; tylko jak nie miałam ukochanego, to nie było we mnie potrzeby dziecka; zawsze ceniłam sobie samotność, niezależność, realizację w pasjach i naprawdę byłam szczęśliwa, teraz szczęście znalazłam w małżeństwie i tak bardzo chciałabym mieć z mężem nasze dziecko, z naszych ciał, to chyba jest instynkt.
    Mam mózg detektywa i zastanawiają mnie złe wyniki inseminacji, w jakim procencie jest to kwestia ciała kobiety, w jakim złego prowadzenia lekarzy; mam niezdrową myśl, że lekarze wolą zwyczajnie invitro, bo więcej kasy i jest to ambitniejszy zawodowo zabieg od selekcji plemników i umieszczeniu ich w macicy. Na każdej wizycie słyszałam "Przy takich wynikach, tylko invitro" i nic ich nie obchodzi dlaczego tak się dzieje, co ze zdrowiem, dopiero jak mówiłam ile mamy lat ( bo z peselu pan mądrala nie umie czytać?)i dla 5% nie wydamy 12 tysięcy, lekarz wysyłał na dalsze badania, by zwiększyć szanse na inseminację. Zupełnie nie informował o skutkach ubocznych invitro, to poznałam z internetu i od zorientowanych koleżanek.
    ja w sumie mysle, że mam mądrego lekarza, że nie robił mi na siłe tej trzecie iui i nie chciał od razu robić in vitro bez wszystkich badan-jak to miała moje koleżanka w jednej z warszawskich klinik,nie wiem co sądzic o tych 5%, nie wiem- z jednej strony warto, z drugiej to mało, skutki uboczne przynosi prawie wszystko, pewnie taka ingerencja jak in vitro duze, innej strony to się tak jeszcze zastanawiam-czego ja czy inne kobitki w takiej sytuacji oczekujemy od lekarzy jak idziemy do kliniki nieplodności- ja spodziewałam sie cudu w dwa miesiące chyba- jak teraz patrze na swoją poniedziałkową reakcję, a tego chyba można spodziewać sie od losu anie od lekarstw i lekarzy, nie chce wierzyć w ich złą wole i wyciąganie kasy, choc pewnie trzeba na to uważać, zrobie co moge-jak sie uda fajnie,jak nie to trudno, koniec z męczeniem buły róbmy co nam serce podpowiada i się w tym wspierajmy, doła zawsze bedziemy łapać, ale ja obiecuje już nie panikowac i brać zimny prysznic po wizycie u lekarza ;-)

• hellokitty Znajoma

Wysłany: 7 maja 2014, 20:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomysl nie jest dobry... Ale człowiek nie wytrzymuje i robi... Wazne zeby M pilnować i zadbać o wszystko...

‹‹ 126 127 128 129 130 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ