X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 7 maja 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Ci nasi mezowie tez maja pod gorke :(

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • hellokitty Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 7 maja 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie da sie ukryć. I rozumiem ze psychicznie maja dosc szczególnie jesli jest tak jak u nas ze to wina nasienia... Ale uda sie wczesniej czy pozniej:) najważniejsze ze sie uda:) nie ma innej opcji:)

    Blanka85 lubi tę wiadomość

    :)
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 7 maja 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie!!! Uda sie nam wszystkim dziewczyny!!! :)

    hellokitty lubi tę wiadomość

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 7 maja 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ! ja myślę coraz bardziej o IUI z racje tego aby żołnierzykom skrócić drogę ale powiem Wam że sama nie wiem czy te nasze wyniki nie są za bardzo złe do IUI :( możecie luknąć??
    BADANIE NASIENIA 95,00 zł
    Liczba dni od ostatniej ejakulacji : 4
    Upłynnienie 45 n : <60min
    Objętość 3,8 n >1,5ml
    pH 7,8 n : >7,2
    barwa biaława
    Lepkość prawidłowa n : prawidłowa
    Aglutynacja brak n : brak
    Koncentracja plemników w 1ml ej 8,1 >15ml/ml
    Całkowita liczba plemników w ej : 30,78 n : >39mln
    Ruch postępowy 14% n: >32%
    4,3 n : > 12,5
    Ruch całkowity 42% n: >40%
    12,9 n : 15,6
    Brak ruchu 58%
    Żywotność 65% n : >58 %
    20 n : 22,6
    Plemniki prawidłowe 2% >4%
    0,6 n : > 1,6

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2014, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poczytaj
    http://badanie-nasienia.pl/pl/o-badaniu-nasienia/bledy-najczesciej-popelniane-przy-interpretacji-wyniku-badania-nasienia/
    trochę biednie jest u was, rozumiem że zamiast 15 milionów jest 8, no i morfologia też do naprawy, wylicz ile macie dobrych, bo nie napisałaś, podobno od 5 milionów są szanse,
    ale badania co miesiąc to ponad 150 zł w naszym wypadku, wolę wydać na profertil czy coś innego

  • hellokitty Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 7 maja 2014, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szanse przy IUI nasz androlog określił jako realne dopiero przy 10mln plemników w ruchu postępowym...

    :)
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 7 maja 2014, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to wychodzi na to że mój mąż ma tylko 0.08 mln pr plemników :(
    Jestem załamana! :( profertil bierze już od 2 tyg mam nadzieję że będzie poprawa.
    Ktoś coś więcej może podpowiedzieć ?

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • hellokitty Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 8 maja 2014, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_aa wrote:
    No to wychodzi na to że mój mąż ma tylko 0.08 mln pr plemników :(
    Jestem załamana! :( profertil bierze już od 2 tyg mam nadzieję że będzie poprawa.
    Ktoś coś więcej może podpowiedzieć ?
    karola_aa mi wychodzi ze 4,3 mln macie... bo lekarz liczyl to z calosci plemnikow. i caly czas powtarzal ze ilosc w ml nie ma znaczenia. wazne to co jest w calosci. i musze mu przyznac racje. profertil podciagnie troche i morfologie i ilosc... choc nie wiem co u was jest przyczyna wiec ciezko powiedziec co i jak. ale nie zalamuj sie:) damy rade!! co najwyzej lekarza mozna zmienic:)

    :)
  • kuciak Autorytet
    Postów: 474 693

    Wysłany: 8 maja 2014, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyna, ja zaraz przed drugą IUI zapytałam jak z nasieniem męża czy przy pierwszej próbie było wystarczająco dobre, bo w sumie nikt mi o tym nic nie powiedział. Robiliśmy wcześniej badanie i było wszystko w normie. Pani doktor poszperała w swoim kompie i wszystkie wyniki miała zapisane. dlatego u nas w klinice badają nasienie przed każdą IUI. przy pierwszej ruchliwość była tylko 25% ale po obróbce udało się uzyskać 70%. dlatego po drugim podejściu byłam mądrzejsza i od razy spytałam jak tam nasienie i powiedziała, że ruchliwość przed obróbką jest dwa razy lepsza. ale gdybym nie spytała to by mi nikt nic nie powiedział:-(reszty wyników nie pamiętam

    Ruda01 lubi tę wiadomość

    bhywanlil4ktaodk.png
  • kuciak Autorytet
    Postów: 474 693

    Wysłany: 8 maja 2014, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a i po pierwszej spytałam czy są jakieś przeciwskazania lub zalecenia do mojego zachowania to usłyszałam:
    1. pić 2,5 litra płynów dziennie
    2. wysokobiałkowa dieta
    3. nie przegrzewać organizmu (żadnych sportów podnoszących tem. ciała, saun i gorących kąpieli)

    a wy dostałyście jakieś zalecenie?

    Ruda01 lubi tę wiadomość

    bhywanlil4ktaodk.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 8 maja 2014, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuciak wrote:
    a i po pierwszej spytałam czy są jakieś przeciwskazania lub zalecenia do mojego zachowania to usłyszałam:
    1. pić 2,5 litra płynów dziennie
    2. wysokobiałkowa dieta
    3. nie przegrzewać organizmu (żadnych sportów podnoszących tem. ciała, saun i gorących kąpieli)

    a wy dostałyście jakieś zalecenie?

    Ja nie dostałam żadnych... pytałam czy mogę biegać, na co uzyskałam odpowiedź, że mogę jak najbardziej.

    Za tydzień podchodzę do drugiej inseminacji, ale dla własnego spokoju nie zamierzam po zabiegu uprawiać żadnego sportu.

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 8 maja 2014, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta, macie jakieś doświadczenia z przyjmowaniem fostimonu? Od dzisiaj przez 4 dni mam robić sobie zastrzyk. Lekarz zmienił mi trozebax (letrozol) właśnie na ten lek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2014, 08:31

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2014, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuciak wrote:
    dziewczyna, ja zaraz przed drugą IUI zapytałam jak z nasieniem męża czy przy pierwszej próbie było wystarczająco dobre, bo w sumie nikt mi o tym nic nie powiedział. Robiliśmy wcześniej badanie i było wszystko w normie. Pani doktor poszperała w swoim kompie i wszystkie wyniki miała zapisane. dlatego u nas w klinice badają nasienie przed każdą IUI. przy pierwszej ruchliwość była tylko 25% ale po obróbce udało się uzyskać 70%. dlatego po drugim podejściu byłam mądrzejsza i od razy spytałam jak tam nasienie i powiedziała, że ruchliwość przed obróbką jest dwa razy lepsza. ale gdybym nie spytała to by mi nikt nic nie powiedział:-(reszty wyników nie pamiętam
    to skandal, że nie dostajesz do ręki wyników, a jeśli zechcecie się skonsultować w innym miejscu? zakładam, że wszystko robicie za własne pieniądze,zakładam, że za kilka miesięcy nie wylejesz morza łez, że cie trzymano w nieświadomości i wyciągnięto kasy ile się dało, sporo tego się naczytałam i nasłuchałam, obym tylko krakała,nas w Provivie oszukano, wyników od nich lekarze nie brali pod uwagę, pani wymyśliła mi polipy, odwesłąc chciała do Warszawy do wielkiego specjalisty, zaświciły mi sie wszystkie lampki kontrolen : w Lublinie, mieście uniwersytetu medycznego nie ma godnych polecenia specjalistów? ona przed owulacją nie jest pewna, co widzi na usg macicy? I tym sposobem szybciej trafiliśmy do lekarzy, którzy dobrze nas pokierowali i postawili dobrą diagnozę niepłodności.Ale wszystkie badania są w naszej teczce, w Ab Ovo kserują nasze wyniki i tu są uczciwi.

  • Ruda01 Przyjaciółka
    Postów: 67 31

    Wysłany: 8 maja 2014, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuciak wrote:
    a i po pierwszej spytałam czy są jakieś przeciwskazania lub zalecenia do mojego zachowania to usłyszałam:
    1. pić 2,5 litra płynów dziennie
    2. wysokobiałkowa dieta
    3. nie przegrzewać organizmu (żadnych sportów podnoszących tem. ciała, saun i gorących kąpieli)

    a wy dostałyście jakieś zalecenie?

    Mój M ma pracę siedzącą przy komputerze, androlog zalecił mu dużo sportu, powiedział że facet "musi się spocić", bo dzięki temu organizm jest lepiej dotleniony, poprawia się ukrwienie całego ciała, a to w konsekwencji prowadzi do lepszej produkcji nasienia. Oprócz tego: zdrowe odżywianie, piwko w niewielkich ilościach raz na jakiś czas i zakaz noszenia obcisłych bokserek.

    [link=http://www.zapytajpolozna.pl]
    [image noborder] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=71366 [/image] [/link]
  • kuciak Autorytet
    Postów: 474 693

    Wysłany: 8 maja 2014, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tzn ja place za inseminacje nie za badanie nasienia. tzn. dostajecie przy kazdej inseminacji wyniki badania nasienia do reki wliczone w koszt zabiegu?
    u mnie koszt inseminacji to 725zl (moniotoring przed +zabieg + beta)

    bhywanlil4ktaodk.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 8 maja 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś temp znów wysoko w górze... aż bardzo dzwine, że ten cykl jeszcze trwa. Może @ się rozwinie dopiero... Jutro jestem umówiona na usg żeby zobaczyć czy w tym cyklu coś się uda... w sensie nowym podejscie do iui ;)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2014, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenuś wrote:
    Dziewczęta, macie jakieś doświadczenia z przyjmowaniem fostimonu? Od dzisiaj przez 4 dni mam robić sobie zastrzyk. Lekarz zmienił mi trozebax (letrozol) właśnie na ten lek.
    Ja robiłam te zastrzyki w 10 dc przed obiema inseminacji na podrosniecie, efektów ubocznych nie miałam, pęcherzyki były ok w obu przypadkach, raczej bralam to wspomagająco i ciężko powiedzieć jaki byłby efekt bezx tego jednego zastrzyku

  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 8 maja 2014, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie ze jest to forum bo o ile jestesmy madrzejsze dzieki niemu ;) wielu ginekologow powinno je podczytywac

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 8 maja 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Mixa :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka85 wrote:
    Fajnie ze jest to forum bo o ile jestesmy madrzejsze dzieki niemu ;) wielu ginekologow powinno je podczytywac
    Ja się zastanawiam ilu czyta, mysle ze ktoś czyta, bo jak klinika jest komercyjna, to im pewnie zależy żeby nikt im czarnego pr nie robił jak mój gin czyta, to jest szansa, że dostane wnet cos na głowę :)

‹‹ 127 128 129 130 131 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ