X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną inseminacja 2017
Odpowiedz

inseminacja 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pi84 wrote:
    Staramy się od dwóch lat. W zeszłym roku zaczęliśmy się diagnozować. W nasieniu słaba morfologia i leniwie, ale całą armia żołnierzy :) Po suplementacji wyniki nasienia były slabsze, ale androlog ocenił, że w takim razie nie brakuje tego co jest w suplementach tylko są inne przyczyny. Ja podejrzewam, stres i może lekkie przegrzanie, bo w zimę trudno się oprzeć żeby nie włączyć podgrzewania fotela w aucie :) U mnie potwierdzona owulacja - co miesiąc i tak czuje, z którego jajnika. Kilka cykli z progesteronem - bez efektu. W tym roku zrobiona drożność i jest ok. Teraz jeszcze zrobiłam wszystkie hormony i też wszystko w normie. Na wstępnej wizycie Pani doktor oceniła, że może warto powalczyć jeszcze naturalnie. Jednak wczoraj stwierdziła, że spodziewała się wyższego AMH, więc przyspieszamy z działaniami. Wstępny plan to dwie inseminacje, a jak się nie uda to in vitro. W poniedziałek idę jeszcze na monitoring zobaczyć jak z tą owulacja czy pęka pęcherzyk i nie robią się torbiele.

    To podobna historia jak u mnie. U mojego męża też po suplementach gorzej niż przed, usg też nic nie wykazało. Ja byłam jeszcze pare razy stymulowana na naturalnym cyklu (CLO + ovitrelle + duphaston), ale nie zaskoczylo, pecherzyki za kazdym razem pekaja. Nie miałam jeszcze laparo w celu wykluczenia ewentualnej endometriozy no i cała imunologia też nie ruszona. Na razie probujemy z IUI i w międzyczasie zaczynam sie interesowac immuno.

  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 14 lipca 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Hej, dziewczyny:) Widzę, że już się z pewnymi znam:) Mam pytanie- czy ktoś leczy się we Wrocławiu? Jestem po 1 IUI- wczoraj wynik negatywny. Tylko, że mój gin właśnie mi odpsiał by za MIESIAC?! się dopiero zgłosiła. Wkurzyłam się, bo mam czekać miesiąc o nie! I teraz myślę, czy nie iść do kogoś innego....
    Idź do kogoś innego. Zawsze to drugie spojrzenie, przekonasz się, które dokładniejsze. A poza tym trzeba działać, a nie marnować cykle. Twój gin pewnie na wakacje wyjeżdża...

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

    gannkw7i858ouu0g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    Idź do kogoś innego. Zawsze to drugie spojrzenie, przekonasz się, które dokładniejsze. A poza tym trzeba działać, a nie marnować cykle. Twój gin pewnie na wakacje wyjeżdża...


    Bea patrzac na Twoja stopkę powiedz mi czy te wszystkie badania zwiazane z immumo to miałas zlecone przez jakiegos immunologa czy robiłas na wlasna reke? Z tego co doczytalam to niektóre robi sie przy nawracajacych pronieniach i nieudanych IVF a mi potrzebne bylyby ewentualnie tylko te, ktore zwiazane sa z samym problemem z zajsciem w ciaze. Niestety w mojej okolicy nie ma immunologa i na razie rozeznaje temat sama.

  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 14 lipca 2017, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vaola86 wrote:
    Bea patrzac na Twoja stopkę powiedz mi czy te wszystkie badania zwiazane z immumo to miałas zlecone przez jakiegos immunologa czy robiłas na wlasna reke? Z tego co doczytalam to niektóre robi sie przy nawracajacych pronieniach i nieudanych IVF a mi potrzebne bylyby ewentualnie tylko te, ktore zwiazane sa z samym problemem z zajsciem w ciaze. Niestety w mojej okolicy nie ma immunologa i na razie rozeznaje temat sama.
    Sama robiłam te badania w stopce - w Alabie i w Diagnostyce. U immunologa też byłam, ale to była porażka. W ogóle nie zrobił wywiadu, nie dał dojść do słowa, za 250 zł przez godzinę musiałam słuchać jak plemniczek zapładnia komórkę jajową. Na koniec dostałam kwitek z listą badań, do wykonania u niego w gabinecie, komplet za 6500 zł. Potem okazało się, że podczas stymulacji i tak ich nie mogę zrobić (a wydałabym 6500 na darmo, bo lekarz nie zrobił wywiadu). W każdym razie jednym z badań (za 1800 zł u niego) były receptory KIR. Z forum dowiedziałam się, że w Krakowie - Prokocimiu można je zrobić za 360 zł. Ja w końcu ich nie zrobiłam, bo w międzyczasie miałam laparo i wyszła endomenda i liczę na to, że to jedyna przyczyna, zresztą już usunięta.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    Sama robiłam te badania w stopce - w Alabie i w Diagnostyce. U immunologa też byłam, ale to była porażka. W ogóle nie zrobił wywiadu, nie dał dojść do słowa, za 250 zł przez godzinę musiałam słuchać jak plemniczek zapładnia komórkę jajową. Na koniec dostałam kwitek z listą badań, do wykonania u niego w gabinecie, komplet za 6500 zł. Potem okazało się, że podczas stymulacji i tak ich nie mogę zrobić (a wydałabym 6500 na darmo, bo lekarz nie zrobił wywiadu). W każdym razie jednym z badań (za 1800 zł u niego) były receptory KIR. Z forum dowiedziałam się, że w Krakowie - Prokocimiu można je zrobić za 360 zł. Ja w końcu ich nie zrobiłam, bo w międzyczasie miałam laparo i wyszła endomenda i liczę na to, że to jedyna przyczyna, zresztą już usunięta.

    Czyli w trakcie stymulacji nie mogę zrobić żadnych z tych badań? To jest wlasnie problem, że boje sie robic na wlasna reke, ze wydam kase a pozniej sie okaze ze trzeba zrobic jeszcze raz bo zrobilam je np. z zlym czasie :/ Myslalam poki co o ANA, ASA, AOA

  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 14 lipca 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vaola86 wrote:
    Czyli w trakcie stymulacji nie mogę zrobić żadnych z tych badań? To jest wlasnie problem, że boje sie robic na wlasna reke, ze wydam kase a pozniej sie okaze ze trzeba zrobic jeszcze raz bo zrobilam je np. z zlym czasie :/ Myslalam poki co o ANA, ASA, AOA
    Te można w trakcie stymulacji. Tylko nie podczas przyjmowania sterydów. Białko C i S oraz komórki NK (subpopulacje limfocytów) też zaliczyłabym do podstawowych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2017, 18:33

    vaola86 lubi tę wiadomość

    gannkw7i858ouu0g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    Te można w trakcie stymulacji. Tylko nie podczas przyjmowania sterydów. Białko C i S oraz komórki NK (subpopulacje limfocytów) też zaliczyłabym do podstawowych.

    Dzieki za informacje, ta immunologia to jakis mega ciezki temat jak dla mnie i jak sie okazuje kosztowny :/, ale pewnie stopniowo bede robic tez na wlasna reke

  • nancy90 Koleżanka
    Postów: 53 11

    Wysłany: 14 lipca 2017, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu cisza:) jakie plany na weekend?

    Starania od lipca 2016
  • sunshine26 Autorytet
    Postów: 563 153

    Wysłany: 14 lipca 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nancy90 wrote:
    Ale tu cisza:) jakie plany na weekend?
    Ja jutro 3dc, jadę rano do kliniki na usg czy się nie zrobiły torbiele i czy wszystko Ok i po receptę do stymulacji przed kolejna IUI. Jeżeli się ta nie uda to chyba miesiąc przerwy zrobimy bo mamy mieć gości kuzyna z dziećmi, będzie wesoło w domu nie chce myśleć o lekach raczej wtedy. Poza tym z tego go wiem moja lekarka w sierpniu będzie na urlopie a ja za bardzo nie chce do kogo innego :-)

    w57v3e3kxnsycn9c.png
    8 lat staran:
    2017- 3 x IUI :(
    01.2019- laparo- endometrioza II st, jajowody drożne
    09.06.2020 - II 🥰
    10.06.2020 - hcg- 1241 ✊🏼 Prog.- 43,40
  • Mirabelcia Autorytet
    Postów: 503 203

    Wysłany: 15 lipca 2017, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dziś 3 dc i startuje z purogenem. Weekend niestety w pracy:(

    12.2014-Aniołek
    03.2017- początek leczenia w Invimed
    02.06.2017- 1 IUI :(
    Hashimoto, nt, IO, hipogonadyzm hipogonadotropowy
    Nasienie ok, drożność ok
  • sunshine26 Autorytet
    Postów: 563 153

    Wysłany: 15 lipca 2017, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety miesiąc przerwy od IUI. Porobiły się torbiele, wiec dajemy odpocząć jajnikom od stymulacji. Początkiem nowego cyklu mam się zgłosić.

    w57v3e3kxnsycn9c.png
    8 lat staran:
    2017- 3 x IUI :(
    01.2019- laparo- endometrioza II st, jajowody drożne
    09.06.2020 - II 🥰
    10.06.2020 - hcg- 1241 ✊🏼 Prog.- 43,40
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 15 lipca 2017, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine26 wrote:
    Ja niestety miesiąc przerwy od IUI. Porobiły się torbiele, wiec dajemy odpocząć jajnikom od stymulacji. Początkiem nowego cyklu mam się zgłosić.

    Szkoda :(

    Ale będziesz przynajmniej miała miesiąc spokoju psychicznego, wiem, że to marna pociecha i mogłam Ciebie tylko wkurzyć, ale jak jesteś zmuszona odpocząć od starań, to złapiesz trochę świeżego powietrza. W następnym miesiącu podejdziesz z nową energią i na pewno się uda :)

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Mirabelcia Autorytet
    Postów: 503 203

    Wysłany: 15 lipca 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tu mam odpowiedź na pytanie sunshine 26 :) biegam po jednym i drugim wątku, trochę tu zapytam, trochę tam:)

    12.2014-Aniołek
    03.2017- początek leczenia w Invimed
    02.06.2017- 1 IUI :(
    Hashimoto, nt, IO, hipogonadyzm hipogonadotropowy
    Nasienie ok, drożność ok
  • EmWu Przyjaciółka
    Postów: 105 58

    Wysłany: 15 lipca 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, u mnie jakies dziwne rzeczy się dzieją i @ się nie chce pojawić. Zawsze była 2 dpo odstawieniu dupka a tu juz 5 dzien i nic. Miałam na wczoraj ustaloną wizyte przed kolejną stymulacja która miała być na początku cyklu i musiałam ją odwołać. Z wrażenia poleciałam na bete, która oczywiście wyszła negatywnie. Zbadałam też progesteron który nagle z 0.78 w 8dpo urósł do 10,71 w 18 dpo. Nic z tego nie rozumiem, obawiam się czy też czasem nie mam jakiegos torbiela...

    thgfjqivwajyo5w1.png
    Starania od 10.2014
    1.2015 puste jajo płodowe
    12.2015 rozpoznanie: oligoteratozoospermia
    31.03.2017 sonoHSG jajowody drożne
    4 x cykle stymulowane
    3xIUI bez powodzenia
    20.11.2017 histero+laparo+drożność-ok
    4.2018 start imsi
  • sunshine26 Autorytet
    Postów: 563 153

    Wysłany: 15 lipca 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirabelcia wrote:
    O tu mam odpowiedź na pytanie sunshine 26 :) biegam po jednym i drugim wątku, trochę tu zapytam, trochę tam:)
    Nie wiem gdzie pisać :P przenosimy się tu?
    EmWu, dziwna sytuacja, u mnie torbiele ale okres o czasie. Wiec nie wiem, zgłupiałam..

    w57v3e3kxnsycn9c.png
    8 lat staran:
    2017- 3 x IUI :(
    01.2019- laparo- endometrioza II st, jajowody drożne
    09.06.2020 - II 🥰
    10.06.2020 - hcg- 1241 ✊🏼 Prog.- 43,40
  • EmWu Przyjaciółka
    Postów: 105 58

    Wysłany: 15 lipca 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine26 wrote:
    EmWu, dziwna sytuacja, u mnie torbiele ale okres o czasie. Wiec nie wiem, zgłupiałam..

    No właśnie, też już miałam sytuacje z torbielem w 1. cyklu ze stumulacją i też mi okres przyszedl w terminie i dostałam antyki na pozbycie, podobnie jak Ty. Teraz nie wiem, przychodzi mi trochę poczekać. Najgorsze jest to, że objawy 2 fazy w pełni sił, piersi spuchnięte, temperatura w ciągu dnia dobrze ponad 37C... ehh wczoraj cały dzień żyłam nadzieją dopóki nie dostałam wyniku z labu...

    thgfjqivwajyo5w1.png
    Starania od 10.2014
    1.2015 puste jajo płodowe
    12.2015 rozpoznanie: oligoteratozoospermia
    31.03.2017 sonoHSG jajowody drożne
    4 x cykle stymulowane
    3xIUI bez powodzenia
    20.11.2017 histero+laparo+drożność-ok
    4.2018 start imsi
  • nancy90 Koleżanka
    Postów: 53 11

    Wysłany: 15 lipca 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sun szkoda ale czasami taka przerwa pomaga;) może i u Was zaowocuje fasolka;)

    Starania od lipca 2016
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 15 lipca 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine26 wrote:
    Nie wiem gdzie pisać :P przenosimy się tu?

    Przenosimy, bo pisanie na kilku wątkach o tym samym i pilnowanie odpowiedzi jest męczące :P

    sunshine26 lubi tę wiadomość

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 15 lipca 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EmWu, może nie trzeba było odwoływać wizyty i pokazać się lekarzowi? Wiem, wiem, już po fakcie.
    Przez weekend i tak nic nie zdziałasz, ale może w następnym tygodniu skontaktuj się z ginem o co chodzi?

    EmWu lubi tę wiadomość

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Mirabelcia Autorytet
    Postów: 503 203

    Wysłany: 15 lipca 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okej to zostajemy tutaj :) to napisz mi już tutaj Sunshine jak wygląda Twój cykl bez stymulacji :)
    Czy stosujecie jakąś dietę? Tyle się naczytałam o tym, że powraca ovu i @ bez leków, ale ciężko mi się za to wziąć. Raczej też mój przypadek jest za ciężki na działanie samej diety :/

    12.2014-Aniołek
    03.2017- początek leczenia w Invimed
    02.06.2017- 1 IUI :(
    Hashimoto, nt, IO, hipogonadyzm hipogonadotropowy
    Nasienie ok, drożność ok
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ