X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • LenaAnna Ekspertka
    Postów: 146 129

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kahanka, Vip0- bardzo mi przykro, tulę Was mocno! Nie poddawajcie się, dajcie odpocząć głowie przez Święta i do roboty od Nowego Roku! :*

    kahanka lubi tę wiadomość

    I IUI 12.2018 :(
    Aniolki 6tc (**), cp blizniacza lipiec 2017
    Aniołek 6tc(*) maj 2018
    MTHFR homozygota
    Hiperhomocysteinemia
    Hiperprolaktynemia czynnosciowa,
    Nawracające polipy macicy
    Mąż super :)
    "Nienarodzone dzieci nie odchodza, one tylko zmieniaja swoja date przyjscia na swiat"
  • Bogna87 Przyjaciółka
    Postów: 318 49

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ja robiłam komorki NK, Ana1, Ana2 i Ana3 (zaczelam od Ana1 jak wychodza pozytywne to robi sie 2 a pozniej 3), p/ciała p.kardiolipinowe, białko c i s, mam jeszcze do zrobienia badanie na toczeń. Aa badałam też KIRy i test cross match. Od razu mowie, nie rob tego wszystkiego ;) Mozesz zbadac NK, Ana1 i p.ciała p.kariolipinie, aczkolwiek z tego co wiem to te ostatnie bada się przy poronieniach
    Selinko Kochana dziękuję Ci za odp ja już zrobiłam kilka i czekam na wyniki APA ANA APL - tego jeszcze nie ma a mam już wyniki przeciwciał przeciw kardiolipinowe, fosfolipidowe i beta 2 glikoproteinie i one wszystkie są ujemne. (za mną 2 poronienia) ehhh Ty też bardzo dużo robiłaś tych badań... Wyszło coś u Ciebie?

  • Bogna87 Przyjaciółka
    Postów: 318 49

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann.. wrote:
    Możesz zrobić :

    * Badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego - przeciwciała antykardiolipidowe – IgG, IgM

    * Przeciwciała przeciwko B2-glikoproteinie I (IgM, IgG)

    * Antykoagulant tocznia

    * Przeciwciała przeciwjądrowe ANA

    * Przeciwciała przeciwko antygenom łożyska

    * Przeciwciała anty TPO

    * Przeciwciała anty TG
    Ann Tobie również dziękuję tak jak napisałam w odpowiedzi Selinie jeśli możesz to zerknij może coś jeszcze podpowiesz...

    A wgl wiecie że w ciągu roku AMH Spadło mi z 7,5 na 4,5 co może być powodem takiego spadku? STYMULACJA? W takim tempie to ja długo nie pociagne...

  • Kasiulka1990 Przyjaciółka
    Postów: 106 82

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Niestety już nadciągnęła :(
    Znowu nie doczekałam testu :(
    Kahanka trzymaj sie :(

    kahanka lubi tę wiadomość

  • Kasiulka1990 Przyjaciółka
    Postów: 106 82

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Dziewczyny i klapa właśnie dostałam wynik bety i <0.2 :(
    Vip0 bardzo mi przykro :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bogna87 wrote:
    Selinko Kochana dziękuję Ci za odp ja już zrobiłam kilka i czekam na wyniki APA ANA APL - tego jeszcze nie ma a mam już wyniki przeciwciał przeciw kardiolipinowe, fosfolipidowe i beta 2 glikoproteinie i one wszystkie są ujemne. (za mną 2 poronienia) ehhh Ty też bardzo dużo robiłaś tych badań... Wyszło coś u Ciebie?
    W zasadzie mam podwyższone NK bo 17% (do IUI miałam intralipid a na co dzień lykam omega3), poza tym Ana1 pozytywne a Ana2 graniczne. Cała reszta Ok :)
    A ten antykoagulant robiłaś? No i mutacje wraz z krzepliwością?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Dziewczyny i klapa właśnie dostałam wynik bety i <0.2 :(
    Przykro mi :(

  • Bogna87 Przyjaciółka
    Postów: 318 49

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    W zasadzie mam podwyższone NK bo 17% (do IUI miałam intralipid a na co dzień lykam omega3), poza tym Ana1 pozytywne a Ana2 graniczne. Cała reszta Ok :)
    A ten antykoagulant robiłaś? No i mutacje wraz z krzepliwością?
    Póki co nic poza wymienionymi mi nie kazali.
    Na te ANA coś masz brać w czasie kiedy podejmujesz kolejna próbę? Jakiś Acard Clexane Encorton? Bo słyszałam że coś z tego się bierze na przeciwciała

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bogna87 wrote:
    Póki co nic poza wymienionymi mi nie kazali.
    Na te ANA coś masz brać w czasie kiedy podejmujesz kolejna próbę? Jakiś Acard Clexane Encorton? Bo słyszałam że coś z tego się bierze na przeciwciała
    Na Ana to prędzej Encorton. Miałam 2x Neoparin od owu podczas IUI, raz dodatkowo zastrzyk Accofil w dniu IUI, raz Agapurin też od owu i też raz Encorton ale tylko 5mg, więc mikro dawka. Nic to u mnie nie dało, bo przyczyną była raczej w endometrium (co wyszło podczas histero). Oprócz tego Acard brałam od 06.2017 do 06.2018 w każdym miesiącu. Od kąd nie wyszło 3 IUI i zaczęłam diagnostykę związana z histero nie brałam go w ogóle. W tym cyklu znów zaczęłam

  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Dziewczyny i klapa właśnie dostałam wynik bety i <0.2 :(
    Vip, przykro mi:( Co planujecie dalej?
    Dziewczyny, zamknęłyśmy listopadową listę, ale podsumowanie będę mogła zrobić dopiero jutro.
    Życzę Wam szczęścia w grudniu :)

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann.. wrote:
    Kahanko przykro mi :( Czasem przerwa dobrze robi... bierzesz coś na tsh?
    Tak, biorę Letrox 50, dotychczas pół tabletki, a od ostatnich wyników całą.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Vip, przykro mi:( Co planujecie dalej?
    Dziewczyny, zamknęłyśmy listopadową listę, ale podsumowanie będę mogła zrobić dopiero jutro.
    Życzę Wam szczęścia w grudniu :)

    Kahanka zmieniamy Panią Dr prowadzącą chcemy skonsultować się z innym specjalistą. Mamy kontakt od znajomej z polecenia. Już jesteśmy umówieni na wizytę. Martwią mnie te moje krwawienia przed @ których przed staraniami o dziadziusia aż tak nie miałam. Mąż był u urologa na USG stwierdził że wszystko jest super jak to powiedział dużo się bzykać. ( Dodam że mąż miał stwierdzone żylaki powrózka ale wyniki nasienia były idealne nawet morfologia 12% zdecydował się na zabieg tylko dlatego aby nie było gorzej i dla dyskomfortu na dzień dzisiejszy po badaniu USG jest bardzo dobrze.)
    Ja mam problemy z tarczyca biorę leki może to ma jakieś znaczenie. Zobaczymy co nam nowa Pani Dr powie pójdziemy do niej już ze wszystkimi badaniami

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Kahanka zmieniamy Panią Dr prowadzącą chcemy skonsultować się z innym specjalistą. Mamy kontakt od znajomej z polecenia. Już jesteśmy umówieni na wizytę. Martwią mnie te moje krwawienia przed @ których przed staraniami o dziadziusia aż tak nie miałam. Mąż był u urologa na USG stwierdził że wszystko jest super jak to powiedział dużo się bzykać. ( Dodam że mąż miał stwierdzone żylaki powrózka ale wyniki nasienia były idealne nawet morfologia 12% zdecydował się na zabieg tylko dlatego aby nie było gorzej i dla dyskomfortu na dzień dzisiejszy po badaniu USG jest bardzo dobrze.)
    Ja mam problemy z tarczyca biorę leki może to ma jakieś znaczenie. Zobaczymy co nam nowa Pani Dr powie pójdziemy do niej już ze wszystkimi badaniami
    Tak, tarczyca może mieć ogromny wpływ na płodność. Mój gin nie badał mi TSH odkąd do niego przyszłam z wynikami, tylko zalecił Letrox, bo było lekko podwyższone. Teraz zbadałam przy okazji robienia proga i wyszło jeszcze wyzsze, więc dawka leku musiała być za mała. Siostra mojej przyjaciółki jest endokrynologiem i mówi, że TSH musi być koło 1, no max 1,5 przy staraniach, a ja mam 2,83. Według niej to ogromne zaniedbanie ze strony mojego gina, bo powinien to skontrolować przed zaleceniem IUI, a on mi zrobił 3 bez badania TSH. Coraz bardziej się zastanawiam nad zmianą lekarza.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • Bogna87 Przyjaciółka
    Postów: 318 49

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Na Ana to prędzej Encorton. Miałam 2x Neoparin od owu podczas IUI, raz dodatkowo zastrzyk Accofil w dniu IUI, raz Agapurin też od owu i też raz Encorton ale tylko 5mg, więc mikro dawka. Nic to u mnie nie dało, bo przyczyną była raczej w endometrium (co wyszło podczas histero). Oprócz tego Acard brałam od 06.2017 do 06.2018 w każdym miesiącu. Od kąd nie wyszło 3 IUI i zaczęłam diagnostykę związana z histero nie brałam go w ogóle. W tym cyklu znów zaczęłam
    Selina właśnie sprawdziłam wyniki wszystko ujemne nie mam tylko przeciwciał kardiolipinowych ale Pani w lubię powiedziała mi że nie rozumie po co ro ie te i te przeciw fosfolipidowe bo to to samo... Tak więc chyba znów nic nowego... Wiesz może czy to faktycznie to samo?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bogna87 wrote:
    Selina właśnie sprawdziłam wyniki wszystko ujemne nie mam tylko przeciwciał kardiolipinowych ale Pani w lubię powiedziała mi że nie rozumie po co ro ie te i te przeciw fosfolipidowe bo to to samo... Tak więc chyba znów nic nowego... Wiesz może czy to faktycznie to samo?
    Ojj nie wiem czy to to samo niestety :/ Na wątku o immuno jest o tym sporo, dziewczyny tam się bardzo znają na temacie

  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Tak, tarczyca może mieć ogromny wpływ na płodność. Mój gin nie badał mi TSH odkąd do niego przyszłam z wynikami, tylko zalecił Letrox, bo było lekko podwyższone. Teraz zbadałam przy okazji robienia proga i wyszło jeszcze wyzsze, więc dawka leku musiała być za mała. Siostra mojej przyjaciółki jest endokrynologiem i mówi, że TSH musi być koło 1, no max 1,5 przy staraniach, a ja mam 2,83. Według niej to ogromne zaniedbanie ze strony mojego gina, bo powinien to skontrolować przed zaleceniem IUI, a on mi zrobił 3 bez badania TSH. Coraz bardziej się zastanawiam nad zmianą lekarza.


    No ja też miałam podobne TSH prawie 3.0 teraz biorę leki i ostatnio jak badałam było na poziomie 1.8 no zobaczymy co powie nowa Pani Dr. Jakoś stracilam zaufanie do Pani Dr. Sz. Z FertiMedica nie czuję się tam zaopiekowania a już całkowicie nie rozumiem dlaczego dostałam zastrzyk 3 godziny przed iui.

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • Igiełka Przyjaciółka
    Postów: 66 56

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Czy ktoras z was badala czy ma przeciwciala przeciwplemnikowe?
    Znow zamienilam sie w encyklopedie :)
    Ponoc takie przeciwciala niszcza plemniki? Jak to sie bada? Bo mam czasami wrazenie ze sama bym zrobila sobie wiecej badan niz lekarz.
    Ja robiłam najpierw 3x test pct. Wyszedł niestety pozytywnie czyli zabijalam wszystkie plemniki w ciągu 3h. Następnie lekarz zlecił przeciwciała przeciwplemnikowe i test wyszedł negatywnie czyli ok. Przeciwciała robisz z krwi. Zapłaciłam 100 zł i wynik był za 2 albo 3 tyg już nie bardzo pamiętam.

    Starania od 4 lat, niepłodność wtórna,
    2017 laparoskopia, usunięty mięśniak
    Żołnierzyki ok
    10.11.2018- I IUI :(
    10.12.2018-II IUI :(
    02.02.2019-III IUI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Igiełka wrote:
    Ja robiłam najpierw 3x test pct. Wyszedł niestety pozytywnie czyli zabijalam wszystkie plemniki w ciągu 3h. Następnie lekarz zlecił przeciwciała przeciwplemnikowe i test wyszedł negatywnie czyli ok. Przeciwciała robisz z krwi. Zapłaciłam 100 zł i wynik był za 2 albo 3 tyg już nie bardzo pamiętam.
    A jak sie dokladnie nazywa to badanie z krwi?

  • Igiełka Przyjaciółka
    Postów: 66 56

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    A jak sie dokladnie nazywa to badanie z krwi?
    Juto ci podam. Sprawdzę na wyniku ale o ile pamiętam to było IGE przeciwciała przeciwplemnikowe.

    Starania od 4 lat, niepłodność wtórna,
    2017 laparoskopia, usunięty mięśniak
    Żołnierzyki ok
    10.11.2018- I IUI :(
    10.12.2018-II IUI :(
    02.02.2019-III IUI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    A jak sie dokladnie nazywa to badanie z krwi?
    ASA

‹‹ 1109 1110 1111 1112 1113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ