X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguleczka wrote:
    Witam . Czy mogę się przyłączyć? Jestem po czwartej IUI 10.01 2018 . W sobotę czyli 10 dni po iui zrobiłam bete wynosiła 1,1 . Dziś powtórzyłam i beta 3. W środę mam dostać @. Juz się pogodziłam z porażką bo taka beta to pewnie biochemiczna . Po krótce opiszę moją historię. Ja zdrowa. On zero plemników. Korzystamy z nasienia dawcy. Pierwsza iui ciąża poroniona. Druga iui porażka . Trzecia iui beta rosła jak szalona . Niestety . Pozamaciczna. Miałam łyżeczkowanie bo lekarze twierdzili że ... tak trzeba. Ech w sumie w 10 tygodniu jajowód pękł i zapalenie otrzewnej . Co dwa dni do lekarza biegałam bo mnie bardzo brzuch bolał ale patrzyli na mnie jak na wariatkę . W usg nic nie było widać. Dopiero jak zemdlałam z bólu i w wyniku krwawienia wewnętrznego zareagowano natychmiastowo i trafiłam na blok operacyjny. Usunięto jajowód. Rozpisałam się. Dziewczyny podczytuję Was od dawna i kibicuję Wam. Dziś odważyłam się napisać. Dziś dół straszny. Ryczę jak bóbr. I myślę co dalej. Co badać? Co robić? Czy decydować się na in vitro czy próbować nafsl iui. Dziewczyny z negatywnymi betami łączę się z Wami duchowo . Cholera jak to boli.

    A drugi jajowód działa?Jest drożny? Myślę, że skoro było poronienie to coś może być w imunologii...chociaż niby po 1 przyjmuje się, że mógł być przypadek...Do ivf jest szansa, że coś z biopsji jąder wybiorą czy też nasienie dawcy?

  • Aguleczka Przyjaciółka
    Postów: 82 37

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkgk takie dziękuję. Dziś mamy obydwie chyba dzień do doopy . Trzymaj się kochana.

    Mutacja PAI hetero , mutacja czynnika V r2 hetero, ANA dodatnie, rozjechane cytokiny
    Acard 75, Metformina 1000xr,
    Encorton
    02.2017 IUI c.b. 12 dpo beta hcg 20, 14 dpo beta 13
    O5.2017 II IUI - C.B.
    06.2O17 III IUI c.pozamaciczna resekcja jajowodu
    01. 2018 IV IUI - nieudana
    Dr Paśnik leczenie,
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo mi przykro :(
    Ja się odstresowywałam w weekend ale starałam się zaglądać co się dzieje ;) dziś byłam u gina , wchodzę i mówię ''walczymy dalej.. do 3 razy sztuka'' :) usg wyszło ok , kolejna wizyta w piątek na podgląd pęcherzyków mam nadzieje że będą chociaż z 2 ! :) a w poniedziałek 2 IUI , dr powiedział że się uda za drugim razem ;) zobaczymy bo reguły nie ma ale jakoś mi tak się lekko zrobiło :) zaczęłam nawet myśleć wczoraj o ifv ale weszłam na forum podniosłam się na duchu i jeszcze 2 IUI zrobię a potem jakby nie wyszło to odpuszczam na trochę i może podejdziemy do ifv ale oby obeszło się bez.. pytałam dziś ile ważności mają badania i mam 6 ms.
    3mam za Was kciuki! ''ZA PARĘ MIESIĘCY BĘDZIESZ SOBIE DZIĘKOWAŁA, ŻE SIĘ DZIŚ NIE PODDAŁAŚ'' :*

    Aguleczka, Farelka, Nathi2468, karolcia375 lubią tę wiadomość

  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 364 210

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    ja byłam 2 godz temu w sklepie i nawet już troche w koszyku mialam. Jak mnie nagle w brzuchu zabolało to masakra. Nawet mamie bo była ze mną powiedziałam ze jakbym właśnie w tym czasie okres dostała a przeciez dzis dopiero poniedziałek a okres ma byc w sob/niedz.
    Teraz juz przeszło ale leżę i mam mega lenia.

    widzę ze podobnie miałyśmy inseminacje...kiedy testujesz?
    mialas takie bole wcześniej?

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misiaaga wrote:
    Dziewczyny bardzo mi przykro :(
    Ja się odstresowywałam w weekend ale starałam się zaglądać co się dzieje ;) dziś byłam u gina , wchodzę i mówię ''walczymy dalej.. do 3 razy sztuka'' :) usg wyszło ok , kolejna wizyta w piątek na podgląd pęcherzyków mam nadzieje że będą chociaż z 2 ! :) a w poniedziałek 2 IUI , dr powiedział że się uda za drugim razem ;) zobaczymy bo reguły nie ma ale jakoś mi tak się lekko zrobiło :) zaczęłam nawet myśleć wczoraj o ifv ale weszłam na forum podniosłam się na duchu i jeszcze 2 IUI zrobię a potem jakby nie wyszło to odpuszczam na trochę i może podejdziemy do ifv ale oby obeszło się bez.. pytałam dziś ile ważności mają badania i mam 6 ms.
    3mam za Was kciuki! ''ZA PARĘ MIESIĘCY BĘDZIESZ SOBIE DZIĘKOWAŁA, ŻE SIĘ DZIŚ NIE PODDAŁAŚ'' :*
    Mój gin też mówił "do 3 razy sztuka". skubany miał rację ;-)

    misiaaga lubi tę wiadomość

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkgk wrote:
    lzy same dzis leca. polecacie jakis film by zajac mysli. Nawet nie ma za bardzo z kim pogadac...
    Wypij winko, przytul się do męża. Głowa do góry, cycki do przodu! ;-) odpisałam na wiadomość ;-)

  • Aguleczka Przyjaciółka
    Postów: 82 37

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti u męża tragedia... także nastawiamy się na dawcę . Drugi jajowód drożny . Ale tak myślę, że faktycznie coś z immunologią może być nie tak. Mam dylemat teraz . Czy in vitro czy badać się. Kurczę od tych stymulacji i po laparoskopii spadło mi fest Amh z 2,7 do 1,7 w ciągu 11 m-cy. I mój wiek 35 lat skończone. Boję się że mi się rezerwa jajnikowa wyczerpie. Z drugiej strony : we wszystkich iui warunki wprost książkowe. Pęcherzyki jak marzenie. Endometrium jak marzenie. Nasienie wiadomo że ok . No i doopa .

    Motylek1313 lubi tę wiadomość

    Mutacja PAI hetero , mutacja czynnika V r2 hetero, ANA dodatnie, rozjechane cytokiny
    Acard 75, Metformina 1000xr,
    Encorton
    02.2017 IUI c.b. 12 dpo beta hcg 20, 14 dpo beta 13
    O5.2017 II IUI - C.B.
    06.2O17 III IUI c.pozamaciczna resekcja jajowodu
    01. 2018 IV IUI - nieudana
    Dr Paśnik leczenie,
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguleczka wrote:
    Ja mam tylko jeden jajowód. Plemniki ok bo korzystamy z nasienia dawcy . Wygląda to tak że możliwości są ograniczone. Bo po pierwsze tylko jeden jajowód i nie wiesz czy akurat on będzie owulował . Po drugie problem z ruchliwością . Ale to nie są problemy nie do przeskoczenia. Można utrafić w drożny jajowód a plemniki " podkręcić ". Jeśli " tylko " taki problem to jak najbardziej ja bym próbowała.
    U mnie owulował jajnik po stronie niedrożnej, ale po stymulacji zadziałał i drugi i zawsze były 2-3 pęcherzyki, w tym min.1 po dobrej stronie. Myślę, że przez stymulację można spróbować pobudzić oba jajniki do pracy ;-)

  • Truskawkowa90 Autorytet
    Postów: 592 579

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguleczka przykro mi, to straszne co przeszłaś :( strasznie to wszystko niesprawiedliwe :/ wypłacz się, napij się wina; weź długą kąpiel, generalnie zrób coś dla siebie dzisiaj. W końcu będzie dobrze zobaczysz :)

    Mkgk, Tobie też proponuje to co Aguleczce; należy Ci się:* a co do filmu widziałaś komedię Millerowie? Bo dziś to raczej melodramatu Ci żadnego nie polecę, już i tak pewnie dużo łez wypłakałaś więc komedia chyba będzie ok :)

    Aguleczka lubi tę wiadomość

    starania od 05.2015
    JA: jajowody drożne,hormony ok,owulacje ok
    ON 09.2017: morfologia->2.88;ilość->9.36\ml i 33mln
    ON 01.2018:morfologia->4%;ilość->23\ml i 69mln całość
    10.2017-01.2018 -> 4 IUI :(
    06.2018 histerolaparoskopia usunięty zrost macicy z przednią ścianą jamy brzusznej

  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny prztulam Was wszystkie.
    Ja też rycze. Wracam z wizyty. Dupa. Nic nie będzie. Mam 6 cm torbiel!!! Skąd to się wzięło?! Przecież dopiero co byłam w szpitalu... Masakra. Jak się nie wchłonie w ciągu 2 miesięcy czeka mnie laparoskopia. Mój dr zaskoczony rozwojem sytuacji bardziej niż ja. Boże czemu to się dzieje...

    Aguleczka, Motylek1313 lubią tę wiadomość

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • azibomba Koleżanka
    Postów: 80 7

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy decydowac sie na insemke gdy owulujemy po drożnej stronie?jesli owulka ze strony nie droznej to chyba nie ma sensu prawda?zwracac na to uwage na monitoringu?dziekuje kochane za odpowiedź jesteście kopalnią wiedzy

  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguleczka wrote:
    Witam . Czy mogę się przyłączyć? Jestem po czwartej IUI 10.01 2018 . W sobotę czyli 10 dni po iui zrobiłam bete wynosiła 1,1 . Dziś powtórzyłam i beta 3. W środę mam dostać @. Juz się pogodziłam z porażką bo taka beta to pewnie biochemiczna . Po krótce opiszę moją historię. Ja zdrowa. On zero plemników. Korzystamy z nasienia dawcy. Pierwsza iui ciąża poroniona. Druga iui porażka . Trzecia iui beta rosła jak szalona . Niestety . Pozamaciczna. Miałam łyżeczkowanie bo lekarze twierdzili że ... tak trzeba. Ech w sumie w 10 tygodniu jajowód pękł i zapalenie otrzewnej . Co dwa dni do lekarza biegałam bo mnie bardzo brzuch bolał ale patrzyli na mnie jak na wariatkę . W usg nic nie było widać. Dopiero jak zemdlałam z bólu i w wyniku krwawienia wewnętrznego zareagowano natychmiastowo i trafiłam na blok operacyjny. Usunięto jajowód. Rozpisałam się. Dziewczyny podczytuję Was od dawna i kibicuję Wam. Dziś odważyłam się napisać. Dziś dół straszny. Ryczę jak bóbr. I myślę co dalej. Co badać? Co robić? Czy decydować się na in vitro czy próbować nafsl iui. Dziewczyny z negatywnymi betami łączę się z Wami duchowo . Cholera jak to boli.


    AGULECZKA szok co Ty przeżyłas. Ale trzeba walczyć!!! Jak nie IUI to im vitro w końcu się uda!!!

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • Truskawkowa90 Autorytet
    Postów: 592 579

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tolerancyjna wrote:
    Dziewczyny prztulam Was wszystkie.
    Ja też rycze. Wracam z wizyty. Dupa. Nic nie będzie. Mam 6 cm torbiel!!! Skąd to się wzięło?! Przecież dopiero co byłam w szpitalu... Masakra. Jak się nie wchłonie w ciągu 2 miesięcy czeka mnie laparoskopia. Mój dr zaskoczony rozwojem sytuacji bardziej niż ja. Boże czemu to się dzieje...
    Kochana, nie wiem co napisać :/ cholera jasna, ciągle pod górkę :( jakbyśmy bez tego nie miały ciężko ! Trzymaj się ❤

    starania od 05.2015
    JA: jajowody drożne,hormony ok,owulacje ok
    ON 09.2017: morfologia->2.88;ilość->9.36\ml i 33mln
    ON 01.2018:morfologia->4%;ilość->23\ml i 69mln całość
    10.2017-01.2018 -> 4 IUI :(
    06.2018 histerolaparoskopia usunięty zrost macicy z przednią ścianą jamy brzusznej

  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkgk wrote:
    lzy same dzis leca. polecacie jakis film by zajac mysli. Nawet nie ma za bardzo z kim pogadac...


    Mkgk nie smutaj juz. Wiem że łatwo powiedzieć sama stresuje się że mnie w weekend @ nawiedzi. Ale musisz być silna nerwy nam tu nie pomogą. Moja szwagierka jest z 2 dzieckiem w ciąży a ja się staram odkąd była w ciąży z 1 i nadal nic . To takie przykre jest Ale co mogę zrobić. Nam nie wychodzi a ona nawet nie wie kiedy zaszła. Musimy być dzielne!

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wierzę że to wszystko na ciążę a nie na naszą znienawidzona @... trzymam kciuki. Jeszcze parę dni...

    Lucy2323 lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • mili_moli Autorytet
    Postów: 495 218

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguleczka faktycznie lepiej zgadać immunologie przed ivf, ja tak robie bo boje sie niepowodzenia. Mialam jedna biochemiczna.

  • Aguleczka Przyjaciółka
    Postów: 82 37

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mili_moli wrote:
    Aguleczka to straszne przez co przeszłaś. Bardzo mi przykro :( jesteś widać strasznie silną babeczka. Ja juz bym sie decydowała na in vitro będąc w Twojej sytuacji. Iui już bym odpuściła. Wtedy nie musisz celować na owu ze sprawnego jajowodu itp. Trzymaj sie Kochana :*
    Kochana dziękuję. Sama już nie wiem co robić. Tak strasznie mi przykro i żal. Ciężko mi się pozbierać. Choć obiecałam sobie że nie będę tak przeżywać. Nie da się. Piszę tutaj bo czuję się zrozumiana . Jakoś lżej mi z Wami.

    Motylek1313 lubi tę wiadomość

    Mutacja PAI hetero , mutacja czynnika V r2 hetero, ANA dodatnie, rozjechane cytokiny
    Acard 75, Metformina 1000xr,
    Encorton
    02.2017 IUI c.b. 12 dpo beta hcg 20, 14 dpo beta 13
    O5.2017 II IUI - C.B.
    06.2O17 III IUI c.pozamaciczna resekcja jajowodu
    01. 2018 IV IUI - nieudana
    Dr Paśnik leczenie,
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki dziewczyny. Jutro bedzie lepiej


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    azibomba wrote:
    czy decydowac sie na insemke gdy owulujemy po drożnej stronie?jesli owulka ze strony nie droznej to chyba nie ma sensu prawda?zwracac na to uwage na monitoringu?dziekuje kochane za odpowiedź jesteście kopalnią wiedzy
    no jak po niedrożnej to nie ma sensu. U mnie pierwsza stymulacja i 1 pęcherzyk po str niedrożnej - iui nie było. Przy 2 stymulacji były 2 pęcherzyki (po jednym w każdym jajniku), przy trzeciej stymulacji - 3 pęcherzyki, w tym jeden po stronie drożnej i ten pęcherzy ma właśnie 13 tygodni ;-)

  • Littlegirl Autorytet
    Postów: 275 271

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    ja byłam 2 godz temu w sklepie i nawet już troche w koszyku mialam. Jak mnie nagle w brzuchu zabolało to masakra. Nawet mamie bo była ze mną powiedziałam ze jakbym właśnie w tym czasie okres dostała a przeciez dzis dopiero poniedziałek a okres ma byc w sob/niedz.
    Teraz juz przeszło ale leżę i mam mega lenia.

    Ja tez tak mam - okres w piątek a od rana bóle okresowe z takim dodatkowym silnym kluciem.
    Jestem ciagle dobrej myśli :) <3

    Lucy2323 lubi tę wiadomość

    *Starania od 2013,
    *Hashimoto,
    *Niepłodność idiopatyczna,
    * I UIU - 11.2017 :(
    * II UIU - 01.2018 - :(
    * III UIU - 10.02.2018 :) beta 9dpo 10,8, 10dpo 25, 12dpo 86, 15dpo 359, 17dpo 950.
    3jgx3e3kn1i4v6fc.png
‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ