X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak od razu.


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za info o tych badaniach więc lecę jutro zrobic;) jajniki już dają czadu więc już nie długo oby tylko nie za szybko :)

    hchypc0zgq8syrex.png
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pyt. dot. wstrzemięźliwości przed IUI. Tzn ile dni odczekać przed iui u partnera ze słabym nasieniem?

    Moja Pani doktor mówi że 24h wystarczy bo wtedy sa lepsze plemniki.

    Ostatnio bylo tak ze w środe byl ost
    raz a w piatek iui i nasienie bylo fatalne. Tzn gorsze niz 6 msc przed iui zanim maz rozpoczal suplementacje witC lkarnityna kwasem foliowym cynkiem i selenem. Mala ilosc i slabsza ruchliwosc do tego stopnia ze dr powiedziala ze jak druginraz beda takie slabe to nie bede musiala robic 3... ale mnie to nie pociesza

    Takze drogie Panie co robic?


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkgk wrote:
    A ja mam pyt. dot. wstrzemięźliwości przed IUI. Tzn ile dni odczekać przed iui u partnera ze słabym nasieniem?

    Moja Pani doktor mówi że 24h wystarczy bo wtedy sa lepsze plemniki.

    Ostatnio bylo tak ze w środe byl ost
    raz a w piatek iui i nasienie bylo fatalne. Tzn gorsze niz 6 msc przed iui zanim maz rozpoczal suplementacje witC lkarnityna kwasem foliowym cynkiem i selenem. Mala ilosc i slabsza ruchliwosc do tego stopnia ze dr powiedziala ze jak druginraz beda takie slabe to nie bede musiala robic 3... ale mnie to nie pociesza

    Takze drogie Panie co robic?
    A powiedz mi czy mąż miał badanie Trus? To jest badanie prostaty usg. Wykrywa ew.stan zapalny, który często jest odpowiedzialny za złe wyniki nasienia. Suplementacja może nawet zaszkodzić, bo stan zapalny zwykle wywołuje jakaś bakteria (która w posiewach z nasienia czy cewki nie wyjdzie) i suple sa wtedy tylko odżywką dla niej. Więc jeśli u Was wyniki nasienia jeszcze się pogorszyły a mąż się suplementuje, to może warto to sprawdzić? Ponoć łatwo się to leczy
    Nie mam pojęcia jeszcze jak ze wstrzemięźliwością przed IUI, podczas starań mamy <3 co 2 dzień

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas jest min. 2 dni. teraz przed IUI czekaliśmy 4 dni i nawet się trochę poprawiły a przyjmuje tylko profertil i pentoxifilinę (z zalecenia urologa) a ogólnie nasienie słabe, morfo 3%. my na razie czekamy na test ale jak nie wyjdzie to pewnie też się wezmę za poprawę tego nasienia. Może poszukamy androloga bo nie byliśmy tam jeszcze tylko urolog.

  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiedy testujecie?


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkgk wrote:
    kiedy testujecie?
    w środę ide na betę z ciekawości czy coś jest. @ ma być niby w piątek a test mam wykonać w niedzielę (14 dni po IUI) sie okaże heh

  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkgk wrote:
    kiedy testujecie?
    Ja nie zamierzam testować ;) chyba że @ przyjdzie :P

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki, miało byc jak @ dlugo nie przyjdzie ;)

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • ja1986 Autorytet
    Postów: 548 357

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika77 wrote:
    A czy przed 4 inseminacją byłaś stymulowana?jeśli tak to jakim lekiem?


    nie na własną rękę odłożyłam wszystko , tylko ovitrelle na pęknięcie wzięłam , także był tylko jeden pęcherzyk ale to wystarczyło , przy 2 tab clo miałam po 4 pęcherzyki przy 1 tab 2 pęcherzyki ale moje endo zawsze grubaśne koło 10-12mm

    16.09.2016 I AID :( 18.10.2016 II AID :) CP :( usunięty prawy jajowód 06.06.2017 III AID :(
    02.11.2017 IV AID :) beta 14 dpo 99,96 18dpo 521,08
    iv09vcqgxm883epp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja1986 wrote:
    nie na własną rękę odłożyłam wszystko , tylko ovitrelle na pęknięcie wzięłam , także był tylko jeden pęcherzyk ale to wystarczyło , przy 2 tab clo miałam po 4 pęcherzyki przy 1 tab 2 pęcherzyki ale moje endo zawsze grubaśne koło 10-12mm

    i co będą bliźniaki? :) wiesz bo ja późno dołączyłam i nie jestem na bieżąco :) kurcze super, też bym chciała, zawsze brałas tylko clo i ovitrell?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja1986 mogę zapytać jaki u was problem?

  • Sysunia89 Przyjaciółka
    Postów: 129 37

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie... piękne 3 pęcherzyki po lamette 17mm,18mm,18mm w 10dc i bardzo ładne endometrium 9,8

    Iwkaaa lubi tę wiadomość

    5 lat starań
    Niedoczynność tarczycy
    Mięśniaki macicy
    Nasienie OK
    Histeroskopia 04.2017 (usunięte polipy)
    Styczeń 2018 I-IUI :(
    Luty 2018 II-IUI :(
    Kwiecień 2018 III-IUI :(
    Luty 2019 I-IVF
  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysunia IUI w tym miesiącu? ;)

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • ja1986 Autorytet
    Postów: 548 357

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina13 wrote:
    i co będą bliźniaki? :) wiesz bo ja późno dołączyłam i nie jestem na bieżąco :) kurcze super, też bym chciała, zawsze brałas tylko clo i ovitrell?


    nie , to nie bliźniaki to ciąża pojedyncza ,clo zawsze przez 5 dni ovitrel od 28-34 godz przed iui no a potem 72 godz po iui duphaston 3x1

    16.09.2016 I AID :( 18.10.2016 II AID :) CP :( usunięty prawy jajowód 06.06.2017 III AID :(
    02.11.2017 IV AID :) beta 14 dpo 99,96 18dpo 521,08
    iv09vcqgxm883epp.png
  • ja1986 Autorytet
    Postów: 548 357

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina13 wrote:
    ja1986 mogę zapytać jaki u was problem?


    u nas problem z nasieniem , dlatego ja robiłam aid -czyli inseminacja nasieniem dawcy , teoretycznie nic mi ni nie jest , chociaż po cp miałam przez jakiś czas podwyższoną prolaktynę , potem się unormowała sama.

    16.09.2016 I AID :( 18.10.2016 II AID :) CP :( usunięty prawy jajowód 06.06.2017 III AID :(
    02.11.2017 IV AID :) beta 14 dpo 99,96 18dpo 521,08
    iv09vcqgxm883epp.png
  • Sysunia89 Przyjaciółka
    Postów: 129 37

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiaa992 IUI prawdopodobnie w czwartek lub piątek... po jutrze zadecyduje lekarz po kolejnym USG który dzień będzie odpowiedni...

    tolerancyjna lubi tę wiadomość

    5 lat starań
    Niedoczynność tarczycy
    Mięśniaki macicy
    Nasienie OK
    Histeroskopia 04.2017 (usunięte polipy)
    Styczeń 2018 I-IUI :(
    Luty 2018 II-IUI :(
    Kwiecień 2018 III-IUI :(
    Luty 2019 I-IVF
  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysunia trzymam kciuki ;)
    Oby zaskoczylo ;)

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja1986 wrote:
    u nas problem z nasieniem , dlatego ja robiłam aid -czyli inseminacja nasieniem dawcy , teoretycznie nic mi ni nie jest , chociaż po cp miałam przez jakiś czas podwyższoną prolaktynę , potem się unormowała sama.

    ja1986 przepraszam że tak Cię dopytuje ale nie mieliście nawet szans na IVF? Pytam tak bo u nas też problem z nasieniem

    Ty chodzisz do lekarza w Poznaniu? Może kogoś doradzisz mojej koleżance? Ona mieszka w równej odległości od Łodzi i Poznania (mniej więcej równej) polecałam jej lekarza w Salve ale poszła raz, zraziła się i stwierdziła ze więcej nie pójdzie

  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja1986 wrote:
    u nas problem z nasieniem , dlatego ja robiłam aid -czyli inseminacja nasieniem dawcy , teoretycznie nic mi ni nie jest , chociaż po cp miałam przez jakiś czas podwyższoną prolaktynę , potem się unormowała sama.
    Ja też mam AID, w przyszłym tygodniu druga próba. Mój dr jako symbol schorzenia wpisuje ciężki czynnik męski. Mamy p/ciała w nasieniu 78%..

    dqpr3e5egbs5bec7.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ