X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • kasiek2620 Autorytet
    Postów: 3378 6452

    Wysłany: 3 lipca 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mevr_A wrote:
    Współczuję wszystkim, którym się nie udało 😔 trzymam kciuki, żebyście szybko wróciły do walki!

    Z innej beczki - miała któraś z was do czynienia z menopurem?

    Ja mialam do stymulacji przy in vitro.

    06.2004-ciąża naturalna(corka) 25.03.2018-naturalna-8tc[*]
    2IUI
    Marzec 2019 I procedura
    4.05.2019(2)17.08.2019 19.10.2019
    08.20AK
    27.01 tr AK 6dpt
    26.02tr 2zarodków(AK+AZ) :-(
    30.04.21 tr AZ
    5dpt beta 13.3,7dpt beta 54 10dpt beta 104 11dpt beta 124 13dpt beta 109,15dpt beta 38.
    7.07.21 7tr. 0
    brak kilku kirow impl.wysokienk(38%)
    10.09.21 8tr. 5dpt 8,4 7dpt 30,1 11dpt 33..
    Szczepienia limfocytami
    24.03.22 9tr-0
    27.05.22 10 tr. 6dpt 23 8dpt 58 10dpt beta 117 12dpt beta 251 14dpt beta 593 17dpt beta 2094mlU 19dpt 3773
    20dpt pęcherzyk 25dpt❤i krwiak
    12+4 69mm dziewczynki
    15+4 158 gram szczęścia FHR 154
    18+4 262 g
    19+3 332g
    21+4 462
    24+4 868
    26+4 1220
    28+3 1486
    30+4 1728
    32+4 2400
    34+4 2680
    36+4 3952
    age.png
  • Mevr_A Autorytet
    Postów: 471 689

    Wysłany: 3 lipca 2019, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek - i jak? Mialas jakies skutki uboczne? Czulas sie jakos gorzej po nim?

    Ja - endometrioza I stopnia
    Mąż - morfologia 0%

    2 x IUI 🙁

    IVF
    09.2019 - 🙁
    11.2019 - 🙁

    01.2020 - naturalny cud!
    10.02 - jest ❤
    20.03 - dziewczynka! 💜
    3.10.20 - Emma 🎂❤

    relgk6nl69ylptu1.png
  • PaniŻuczek Koleżanka
    Postów: 51 57

    Wysłany: 4 lipca 2019, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mevr_A wrote:
    Współczuję wszystkim, którym się nie udało 😔 trzymam kciuki, żebyście szybko wróciły do walki!

    Z innej beczki - miała któraś z was do czynienia z menopurem?

    3 dni przyjmowałam menopur. Zero skutków ubocznych ;) ciężko się było przemuc przy samodzielnym podaniu, ale jakoś poszło;)

    Mevr_A lubi tę wiadomość

    " To nie wiara czyni cuda, lecz ludzie którzy nie stracili wiary!"
  • PaniŻuczek Koleżanka
    Postów: 51 57

    Wysłany: 4 lipca 2019, 05:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Trzymam mocno kciuki ✊✊✊

    U mnie dwa dni nadziei bo po poniedziałkowym plamieniu wczoraj nic i dzisiaj od rana też nic. Nawet kupiłam test jak wracałam do domu i... Zadziałało jak płachta na byka☹️ @zawitala. Jestem zrozpaczona bo Mąż już nie chce podchodzić do 3 iui uważa że bez sensu. Chce od razu invitro a ja strasznie się boje bo to już ostatni krok po którym już nic nie ma jeśli się nie uda

    Ja też myślałam że będzie @...bo cały czas brzuch boli jak co miesiąc...piersi są większe, ale bezbolesne...

    " To nie wiara czyni cuda, lecz ludzie którzy nie stracili wiary!"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2019, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie. Może ktoś z was bardziej obeznany w temacie.
    Za jakiś miesiąc jeśli nie uda się ostatnia stymulacja lekiem, lekarz proponował inseminacje. Doczytałam gdzieś, że jeśli są niedrozne jajowody to inseminacja może nie wyjść. Nie byłam badana pod kątem sprawności jajowodow. Mam rezerwę jajnikowa poniżej normy i jeśli inseminacja 2-3x nie wyjdzie to będzie in-vitro A do tego ostatniego to nie trzeba już droznych mieć? Może dlatego lekarz nic nie proponował?

  • Mevr_A Autorytet
    Postów: 471 689

    Wysłany: 4 lipca 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaniŻuczek wrote:
    3 dni przyjmowałam menopur. Zero skutków ubocznych ;) ciężko się było przemuc przy samodzielnym podaniu, ale jakoś poszło;)

    Dzieki! U mnie z moim panicznym strachem przed zastrzykami nie ma opcji, zebym sobie sama to podawala. na szczescie moj maz i kolezanka z pracy mieli juz doswiadczenie z podawaniem mi pregnylu, wiec moze i tym razem pomoga :D

    Ja - endometrioza I stopnia
    Mąż - morfologia 0%

    2 x IUI 🙁

    IVF
    09.2019 - 🙁
    11.2019 - 🙁

    01.2020 - naturalny cud!
    10.02 - jest ❤
    20.03 - dziewczynka! 💜
    3.10.20 - Emma 🎂❤

    relgk6nl69ylptu1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lussi wrote:
    Mam pytanie. Może ktoś z was bardziej obeznany w temacie.
    Za jakiś miesiąc jeśli nie uda się ostatnia stymulacja lekiem, lekarz proponował inseminacje. Doczytałam gdzieś, że jeśli są niedrozne jajowody to inseminacja może nie wyjść. Nie byłam badana pod kątem sprawności jajowodow. Mam rezerwę jajnikowa poniżej normy i jeśli inseminacja 2-3x nie wyjdzie to będzie in-vitro A do tego ostatniego to nie trzeba już droznych mieć? Może dlatego lekarz nic nie proponował?
    Droznosc najlepiej przed inseminacja sprawdzic :) do ivf juz wlasciwie ona nie potrzebna, bo tam droznosc nie gra roli :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2019, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie,droznosc przed iui to podstawa. Do invitro nie ma znaczenia. Czytam Wasz watek regularnie,od stycznia do marca aktywnie sie udzielalam i chcialabym napisac cos do tych z Was ktore sie boja ivf bo co jesli nie uda a to ostatni krok. < ja mialam w maju i nie udalo sie. Takiego zalamania nigdy nie przezylam, zalamki po iui bylo nic bo to przeciez byl OSTATNI krok. No nieprawda. Za nieudanym ivf jest kolejne ivf- u mnie pierwsze poszlo slabo, teraz mamy wieksza wiedze. I sa tam tez kolejne badania-okazalo sie ze mnostwa jeszcze nie robilam;)
    A ivf polecalam i bede polecac. Gdyby nie to moglabym robic iui do konca swiata i nie wiedziec ze
    a) mam slabe komorki-co wychodzi tylko w punkcji w ivf
    b)cos w moich wynikach jest nie tak (do iui byly idealne) chocby teraz wyszly mutacje bo teraz dopiero te badania zlecono:)

    Ale iui tez trzeba ze 2-3 razy sprobowac. Wiecej raczej nie ma sensu. Pozdrawiam:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2019, 09:31

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 4 lipca 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:31

  • _Dżasta_ 28 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 4 lipca 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, od 2,5 roku staramy się z mężem o dzidziusia, niestety bezskutecznie... :( najpierw niedrożne jajowody (poddałam się zabiegowi w zeszłym roku) a teraz wrogość śluzu. Jeździmy od lekarza do lekarza ale nie dają nam szans. Trafiliśmy w końcu na Panią doktor Marlenę Kaczmarczyk która dała nam nadzieję. Po licznych badaniach zaproponowała nam 3 próby inseminacji. Pierwsza już w tym cyklu... od 3 dnia mam brać Lamette... boję się że znowu się rozczaruję :( Czy któraś z was miała takie problemy jak ja? Czy do inseminacji musimy się jakoś przygotować?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 ivf mialam w angelius provita katowice. Byly badania kliniczne wiec dzieki temu ze byl min 1 zarodek o klasie 3bb procedura byla za darmo a wszystkie koszty apteczne mi zwrocono. Mozna probowac szukac tych badan klinicznych,sa w roznych miastach w roznych okresach,nie wiem czy cos jeszcze trwa.
    Teraz 2 podejscie, w zwiazku z dofinansowaniem na stymulacje mysle ze stymulacja bedzie to okolo 1000zl (np poprzednio klulam sie 7dni wieczorem zastrzykiem stymulacyjnym (koszt zalezy co od tego co to jest) i 4 dni od konca co rano cetrotide (wstrzymujacym ovu) to on kosztuje po refundacji 60zl/szt. Potem przyjelam ovitrelle za 100zl.
    Punkcja kosztuje 1000zl.
    Icsi lub imsi 4800zl.
    Transfer swiezy 700-1200zl (zalezy od kliniki).
    Koszt mrozenia zarodkow okolo 500zl.
    Koszt przechowywania mrozonych zarodkow okolo 500zl.
    Leki po tranferze to najczesciej luteina dopochwowo,dupek doustnie i czasami prolutex zastrzyk plus zastrzyki neoparin jak ktos ma Pai mutacje wiec tez roznie:)
    Wizyta w gynetrum to okolo 100zl,wizyt mialam 3 w stymulacji plus punkcja plus transfer.
    Dodatki typu embrioglue to kolejne kilka stowek.
    Licze 10tys :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2019, 10:43

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak policzylam 3iui plus koszty to i tak wyszlo mi bite 5tys o.O

  • Mevr_A Autorytet
    Postów: 471 689

    Wysłany: 4 lipca 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koszty leczenia w Polsce sa porazajace. Myslalam, ze ja w Belgii duzo place, ale chyba jednak nie mam na co narzekac.

    Ja - endometrioza I stopnia
    Mąż - morfologia 0%

    2 x IUI 🙁

    IVF
    09.2019 - 🙁
    11.2019 - 🙁

    01.2020 - naturalny cud!
    10.02 - jest ❤
    20.03 - dziewczynka! 💜
    3.10.20 - Emma 🎂❤

    relgk6nl69ylptu1.png
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 4 lipca 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:31

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie, warto poczytac. Nade mna ktos chyba czuwa bo 1ivf za darmo z badan klinicznych a na drugie mamy dofinansowanie miejskie wiec polowa kosztow:) sa tez dofinansowania wojewodzkie, pewnie badania kliniczne w innych klinikach trwaja lub beda jakies w przyszlosci, mozna probowac czegos poszukac:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Droznosc najlepiej przed inseminacja sprawdzic :) do ivf juz wlasciwie ona nie potrzebna, bo tam droznosc nie gra roli :)

    Dzięki. Inseminacje mam mieć wykonana w 2 Max 3 probach więc może nie robić dodatkowego badania. Na dwoje babka wrozyla, albo tuż po bym zaszła albo i nie A tylko dodatkowy koszt będzie. Nie ma mądrego chyba w tym temacie.

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 4 lipca 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:31

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 4 lipca 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:31

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nie mielismy zadnej przyczyny stwierdzonej, a nasienie ok, w iui podawano mi po 50mln w tym 60% ruchu postepowego A;)

    Nie powinno sie robic iui przez zrobienia droznosci- po pierwsze to nie ma sensu i jest wyciaganien kasy, po drugie info z hsg jest wazne na przyszlosc- czy isc natychmiast w ivf bo nic nie pomoze, czy przeplyw jest ok i mozna jeszcze probowac. Ponadto samo hsg moze je udroznic lub "poodklejac". Nie znam nikogo kto twierdzilby inaczej i uwazal ze warto robic iui bez hsg przed.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2019, 12:57

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mevr_A wrote:
    Koszty leczenia w Polsce sa porazajace. Myslalam, ze ja w Belgii duzo place, ale chyba jednak nie mam na co narzekac.

    Dokładnie !
    Ja wszystkie Was dziewczyny leczące się w Polsce podziwiam. Mnie nie było by stać na wiecej niz 2-3 inseminacje. Dlatego wmawiam sobie, że los chce mi dopomóc i wiedział ze będę miala problem z zajściem w ciążę i mnie tu zesłał :D
    Najdroższe było póki co badanie sono hsg, a reszta prawie że za darmo.

    Mam pytanie do dziewczyn z endometrioza.
    Czy na usg widać mikrozrosty, zrosty, czy jak to zwał? Czy takie rzeczy tylko przy laparoskopii?
    Zastanawiam się czemu te iui tak się nie udają. Miałam dwa iui z owulacją po lewej stronie gdzie miałam torbiel endoentrialna. Trzecia będzie z prawego

‹‹ 418 419 420 421 422 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ