Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Pat87 Autorytet

Wysłany: 15 lipca 2019, 14:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś dostałam telefon z gabinetu, że we wtorek, czyli jutro będzie doktor na zastępstwo i przyjmuje pilne przypadki. Się zapisałam i jedziemy jutro na wizytę, w 7 dc, zobaczymy czy coś wymyślą.

Starania od 2016r.
    Walczymy dalej❤️
    In vitro🍀
    25.07 punkcja
    22.08 transfer ❄️❄️5 dniowych 💔
    01.2021 Konsultacja immunologiczna - Alloimunizacja, genotyp hamujący KIR, niedostateczny poziom przeciwciał allo-MLR.
    20.02.2021 drugi transfer 💔
    3 dniowe ❄️❄️ + embryoGlue + Atozyban 💔
    08.2021 zmiana kliniki 🍀
    2.10.2021 Punkcja🍀
    Pobrano 14, 7 zapłodnionych.
    Finalnie dwie blastocysty ❄❄
  • anka1987 Autorytet

Wysłany: 15 lipca 2019, 16:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mevr_A wrote:
    Ewela - przykro mi, trzymaj sie <3

Anka - z czasow kiedy jeszcze jadlam mieso lubilam robic roladki z piersi kurczaka z suszonymi pomidorami i mozarella. Do tego sos pomidorowy i siup do piekarnika :) Proste i smaczne
    Te suszone pomidory to jakieś w zalewie czy takie zwykłe suszone? Je wcześniej trzeba namoczyć? A sos pomidorowy jak robisz? :)

32 lat - starania o pierwsze dziecko <3
    Starania od 11.2016
    Leczenie w Invimed 10.2018
    Ja - AMH -6.06 po roku AMH 3.9
    HSG - drożne dwa jajowody.
    On:
    morfologia 1-2%
    SCD - 33%
    HBA -66%

2 x IUI - nie udane
    hbIMSI -udane - bliźniaczki <3 <3
  • anka1987 Autorytet

Wysłany: 15 lipca 2019, 16:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pat87 wrote:
    A ja dziś dostałam telefon z gabinetu, że we wtorek, czyli jutro będzie doktor na zastępstwo i przyjmuje pilne przypadki. Się zapisałam i jedziemy jutro na wizytę, w 7 dc, zobaczymy czy coś wymyślą.
    Pat to super może ta iui w tym cyklu to nic straconego :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2019, 16:59

Pat87 lubi tę wiadomość

32 lat - starania o pierwsze dziecko <3
    Starania od 11.2016
    Leczenie w Invimed 10.2018
    Ja - AMH -6.06 po roku AMH 3.9
    HSG - drożne dwa jajowody.
    On:
    morfologia 1-2%
    SCD - 33%
    HBA -66%

2 x IUI - nie udane
    hbIMSI -udane - bliźniaczki <3 <3
  • Paulas Ekspertka

Wysłany: 15 lipca 2019, 17:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mogę brać rano duphaston a wieczorem ten progesterone besins dopochwowo? Zamieniłabym sobie ten besins rano na duphaston, bo męczyć się znowu dwa tygodnie codziennie to średnio mi się chce a to chyba dawka nie ma znaczenia, bo miał przepisać mi luteinę albo właśnie duphaston a w końcu dostałam ten besins.

• Pat87 Autorytet

Wysłany: 15 lipca 2019, 19:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    Pat to super może ta iui w tym cyklu to nic straconego :)
    Jak tam nic nie wymyślą to obdzwaniam kliniki w okolicy. Może któraś się zlituje i nas przyjmie na inseminację, chociaż wątpię, ale spróbować nie zaszkodzi 😊

Starania od 2016r.
    Walczymy dalej❤️
    In vitro🍀
    25.07 punkcja
    01.2021 Konsultacja immunologiczna - Alloimunizacja, genotyp hamujący KIR, niedostateczny poziom przeciwciał allo-MLR.
    08.2021 zmiana kliniki 🍀
    2.10.2021 Punkcja🍀
  • nick nieaktualny

Wysłany: 15 lipca 2019, 20:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pat87 wrote:
    Jak tam nic nie wymyślą to obdzwaniam kliniki w okolicy. Może któraś się zlituje i nas przyjmie na inseminację, chociaż wątpię, ale spróbować nie zaszkodzi 😊
    Super, zawsze to jakis plan awaryjny ✊

Pat87 lubi tę wiadomość

• Paulas Ekspertka

Wysłany: 15 lipca 2019, 20:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Super, zawsze to jakis plan awaryjny ✊

Dokładnie, czasem trafi się na fajnego lekarza i się zgodzi.

• Mevr_A Autorytet

Wysłany: 15 lipca 2019, 22:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    Te suszone pomidory to jakieś w zalewie czy takie zwykłe suszone? Je wcześniej trzeba namoczyć? A sos pomidorowy jak robisz? :)

Takie w zalewie, prosto ze słoika. Nie moczę ich, miękną podczas pieczenia :) ja piekłam w 200 stopniach przez godzinę, żeby mieć pewność, że kurczak nie jest surowy.

Sos pomidorowy - robię albo rozmrażam bulion (Ja mam zawsze porcje w zamrażarce), smażę cebulkę, dodaję podsmażone pomidory albo pomidory z puszki, gotuję, blenduję i doprawiam. Ja lubię gęste sosy, więc redukuję aż będzie to miało mniej więcej konsystencję sosu, zaprawiam odrobiną mąki i tyle :) przepis w wersji najbardziej prostackiej ever 😁

anka1987 lubi tę wiadomość

Ja - endometrioza I stopnia
    Mąż - morfologia 0%

2 x IUI 🙁

IVF
    09.2019 - 🙁
    11.2019 - 🙁

01.2020 - naturalny cud!
    10.02 - jest ❤
    20.03 - dziewczynka! 💜
    3.10.20 - Emma 🎂❤

relgk6nl69ylptu1.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 15 lipca 2019, 22:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mevr_A wrote:
    Takie w zalewie, prosto ze słoika. Nie moczę ich, miękną podczas pieczenia :) ja piekłam w 200 stopniach przez godzinę, żeby mieć pewność, że kurczak nie jest surowy.

Sos pomidorowy - robię albo rozmrażam bulion (Ja mam zawsze porcje w zamrażarce), smażę cebulkę, dodaję podsmażone pomidory albo pomidory z puszki, gotuję, blenduję i doprawiam. Ja lubię gęste sosy, więc redukuję aż będzie to miało mniej więcej konsystencję sosu, zaprawiam odrobiną mąki i tyle :) przepis w wersji najbardziej prostackiej ever 😁
    O nie, nie potrzebnie to czytalam 🙈wlasnie sie klade na glodniaka spac i teraz to juz umieram z glodu 😱😱

• nick nieaktualny

Wysłany: 15 lipca 2019, 22:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sluchajcie bo tak sie zastanawiam czy warto zrobic progesteron 7 dni po inseminacji?

Mysle o tym bo jak sie nie uda to tez bedzie jakis poglad np na te kwestie, jak doradzacie? Wy robilyscie albo wrecz lekarz zalecil?

• Mevr_A Autorytet

Wysłany: 16 lipca 2019, 08:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    O nie, nie potrzebnie to czytalam 🙈wlasnie sie klade na glodniaka spac i teraz to juz umieram z glodu 😱😱

Wybacz! :D Mam nadzieje, ze jednak dalas rade zasnac bez oprozniania lodowki :D

Ja - endometrioza I stopnia
    Mąż - morfologia 0%

2 x IUI 🙁

IVF
    09.2019 - 🙁
    11.2019 - 🙁

01.2020 - naturalny cud!
    10.02 - jest ❤
    20.03 - dziewczynka! 💜
    3.10.20 - Emma 🎂❤

relgk6nl69ylptu1.png
  • e.wela Autorytet

Wysłany: 16 lipca 2019, 17:11

Cytuj  /     /  Zgłoś

Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:32

• nick nieaktualny

Wysłany: 16 lipca 2019, 17:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Ja zrobiłam bo tak jak Ty pomyślałam że jeśli będzie niski wynik to będę "coś wiedziała" (wcześniejszą gin mówiła że po pełnowartościowej owulacji prog powinien być powyżej 15). No i wyszedł prawie 40, oczywiście niepotrzebnie się naczytalam że taki wysoki wskazuje o ciąży. Niestety nie miało to związku a było tylko większe rozczarowanie
    Nie bede sie nastawiac wysokim, w celach czysto zapobiegawczych :)
    Ale dzieki za info :)

• Paulas Ekspertka

Wysłany: 16 lipca 2019, 18:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Sluchajcie bo tak sie zastanawiam czy warto zrobic progesteron 7 dni po inseminacji?

Mysle o tym bo jak sie nie uda to tez bedzie jakis poglad np na te kwestie, jak doradzacie? Wy robilyscie albo wrecz lekarz zalecil?

A nie bierzesz po inseminacji progesteronu?

• nick nieaktualny

Wysłany: 16 lipca 2019, 19:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulas wrote:
    A nie bierzesz po inseminacji progesteronu?
    Wlasnie nie, lekarz mi nie przepisal i oczywiscie sie martwie 🙈🙈bo wiekszosc dostaje czemu ja nie... Ide sprawdzic jak bedzie jakis przyzwoity to nie bede pisac ale jak bedzie podejrzany to zaraz do doktorka napisze 🙊

• Pat87 Autorytet

Wysłany: 16 lipca 2019, 19:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i d... 😥
    Nic nie wymyślili. IUI w tym cyklu nierealna. 😕
    Lekarz na zastępstwie, bardzo miły i uczynny, nic za bardzo pomóc nie mógł. Stwierdził, że żadna klinika nas na dniach nie przyjmie, wszędzie trzeba wykonać ich badania. Niby o tym wiedziałam, no ale, a nuż, może jednak...
    Ehh, ta nadzieja... 🙃
    Idziemy na żywioł, staramy się naturalnie, obydwoje mamy urlop, dnie spędzamy na remoncie, a randki i wieczory wolne, bez pośpiechu. 😀
    Więc będziemy intensywnie działać. 🤣💞
    W sierpniu ostatnia szansa dla naszego doktora. Wrzesień to nowa klinika, i zobaczymy co dalej. 😊

Starania od 2016r.
    Walczymy dalej❤️
    In vitro🍀
    25.07 punkcja
    08.2021 zmiana kliniki 🍀
    2.10.2021 Punkcja🍀
  • e.wela Autorytet

Wysłany: 16 lipca 2019, 20:43

Cytuj  /     /  Zgłoś

Mallagga lubi tę wiadomość

• e.wela Autorytet

Wysłany: 16 lipca 2019, 20:47

Cytuj  /     /  Zgłoś

Pat87 lubi tę wiadomość

• Pat87 Autorytet

Wysłany: 16 lipca 2019, 21:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet jak intensywne starania się nie zaskutkują dwiema kreskami, to ile przyjemności przy okazji dostarczą😎

Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 16:13

Starania od 2016r.
    Walczymy dalej❤️
    In vitro🍀
    25.07 punkcja
    08.2021 zmiana kliniki 🍀
    2.10.2021 Punkcja🍀
  • Ewa89_89 Autorytet

Wysłany: 16 lipca 2019, 21:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Wpadłam zobaczyć co u Was słychać i widzę cyrki macie z dostępem do kliniki podobne jak ja miałam na majówkę... tez mi odwołali IUI i się zniechęciłam :-/
    Niezmiennie trzymam za Was kciuki i mocno kibicuje :-)
    A co u mnie? Niestety bardzo słabo wyszło nam invitro. Początek był obiecujący bo ładnie się stymulowalam, było dużo komórek. Nawet 5 się ładnie zapłodnily a pózniej coś poszło nie tak... tylko jedna rozwinęła się do blastki a reszta obumarła. Miałam z mojego siłacza ciaze biochemiczna. Beta 7 dpt wynosiła 4, pONiej 10 dpt wynik 10 i jak już narobiłam sobie nadziei że niska ale rośnie to dostałam okres i spadła do 1 :-(
    Aktualnie myśle co robić dalej... ta ostatnia deska ratunku nie udała się i nie wiem co dalej. Chciałabym cofnąć się w czasie o 4 lata kiedy jeszcze bzykalismy się beztrosko z myślą że zrobimy sobie dziecko...

Amilka lubi tę wiadomość

25.07.2020 FET 8b 🙏 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, plamienia, krwotok (krwiaki), zatrzymanie porodu przedwczesnego, pessar, zaniki tętna i 14.04. 2021 jest na świecie! ♀️💜

06.20 histero usunięto uwypuklenie w macicy
    05.20 histero +hegarowanie nieudane (zbyt wąska szyjka)
    12.19 II IMSI długi protokół: 17 komórek/ 8 dojrzałych/ 4 zaplodnione/1❄️8b
    09.2019 laparohistero=przegroda, endometrioza 2 st.
    06.2019 IMSI krótki 12 komórek/7 dojrzałych/5 zapłodnionych/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb, zero mrozaków :(
    1 IUI 03.04.19 :( Invicta Wrocław
    4 x stymulacja clo :(

Ja: HSG ok, AMH ok 3; Choroba Gravesa Basedowa, Hashimoto, Łuszczyca, Endometrioza II, zrosty, MTHFR hetero, PAI homo, KIR AA, cukrzyca ciążowa.

Mąż: mała ilość, słabe upłynnienie i ruchliwość, morfologia 4%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry poniżej normy

Starania od 01.2016
‹‹ 424 425 426 427 428 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego