Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Natka17 Przyjaciółka

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 07:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Dziewczyny, czy Wy macie wiedzę odnośnie tego jak długo mogą przeżyć plemniki w jamie macicy zanim pęknie pęcherzyk? Tzn. zakładając że ovitrele mialam podane w pon o 14 (i pecherzyki byly juz duze mialy po 20-24 mm i 18 mm, a endo 8 mm) i iui było nastepnego dnia o 11 to do kiedy plemniki mogą przeżyć? Martwię się kiedy mogła być owulacja (i czy była), jajniki mnie pobolewają bardzo zdawkowo, robiłam testy na owu i dzien po iui i dziś pokazują że owulacja powinna być za chwilę. Ale martwię się co jak będzie za późno. Przy pierwszym iui które miałam na pęknietym pęcherzyku już 2 dpo miałam bardzo silne bóle brzucha i kręgosłupa a dziś nic praktycznie.
    Ja też się nad tym zastanawiałam po mojej IUI, bo wzięłam ovitrelle jednego dnia jakoś po 17 a IUI miałam następnego dnia przed południem. Na USG przed samą IUI były widoczne dwa pęcherzyki chyba po 22mm i nic nie wskazywało, że zaczynają pękać. Byłam zla, że zrobili mi za szybko a jeszcze się naczytałam, że plemniki po spreparowaniu żyją krócej niż normalnie. Owulacja była albo wieczorem w dniu IUI albo na następny dzień z bo skok temperatury był chyba bardziej znaczny dopiero po 2 dniach. A jednak się udało. Tak jak ktoś pisał, nie ma co robić testów owu po ovitrelle, bo one kilka dni będą wychodzić pozytywne, ewentualnie po temperaturze możesz mniej więcej widzieć kiedy była owulacja. No i u mnie było obowiązkowe USG do 5 dni po IUI żeby sprawdzić czy pęcherzyki pękły i dopiero potem duphaston włączony. Moim zdaniem takie branie progesteronu bez sprawdzenia czy już jest po owulacji, jak zalecają niektórym dziewczynom, może zablokować ewentualną owulację, jeśli wcześniej do niej nie doszło.

Maaaa lubi tę wiadomość

starania od 06.2017 r.
    AMH - 2,23
    LH, FSH, TSH, prolaktyna - w normie
    kwiecień 2018 HSG - oba jajowody drożne
    problem męski - żylaki powrózka nasiennego
    18.04 - 1 IUI -> 05.05.2019 r. II kreski na teście, 6.06 beta 802 -> 08.05 beta 1829, 22.05 jest ❤️
    p19udqk3b8x2lnei.png
  • Maaaa Autorytet

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 07:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandiklove wrote:
    A czy to bezpieczne ze biorę już duphaston? On nie zatrzyma ewentualnej owulacj? cholerka nie znam się , to moja pierwsza IUI w życiu. Mam nadzieje ze ostatnia ze skutkiem pozytywnym 🥰

W przypadku niepękniętego może zatrzymać. A duphaston dostałaś w ten sam dzień co iui? No życzę z całego ❤️ Żeby była ostatnia 😃

sandiklove lubi tę wiadomość

uwo9gov3yy0d51qf.png
    👩Maaa 32
    2016 - 8tc 😢💔
    Starania od 2017r.
    ~~~~~~~~~~~~~
    🔹Nasienie OK👌
    2019 - 3 x iui 😢
    ~~~~~~~~~~~~~
    💚2020 I IVF
    🤰20.06 transfer🍀 2AA blastka
    Żadnych ❄️😢
    🍀6dpt bhcg 21,1
    🍀27dpt - jest ❤️
    🤰04.08 - 8w5d 🍓2,1cm ❤️175/min
    🤰17.08 - 10w5d 🍓3,84cm🥰
    🤰03.09 - 13w1d 🍓6,9cm 💙🥰
  • nick nieaktualny

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 07:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dostałam luteine w ten sam dzień co była iui i biorę cały czas. Lekarz robiąc mi usg przed iui wdzial pecherzyk którzy jeszce był cały, a ovitrelle wzięłam właściwie w niedziele popołudniu a iui miałam we wtorek w południe.

• Natka17 Przyjaciółka

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 09:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dwóch różnych lekarzy, do których chodziłam na monitoringi cyklu przy cyklach stymulowanych przepisywali ovitrelle jeśli pęcherzyk był już dosyć duży, a Duphaston kazali zacząć brać kilka dni później dopiero. Widać różnie to jest

starania od 06.2017 r.
    AMH - 2,23
    18.04 - 1 IUI -> 05.05.2019 r. II kreski na teście, 6.06 beta 802 -> 08.05 beta 1829, 22.05 jest ❤️
    p19udqk3b8x2lnei.png
  • kasiek2620 Autorytet

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 09:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dupka bierze się albo po potwierdzonej owulacji albo 3dnia po iui na niepękniętym pęcherzyku bo może zatrzymać owulację.

06.2004-ciąża naturalna zakończona porodem
    25.03.2018-naturalna-8tc[*]
    24.11.2018 1 IUI
    29.12.2018 2IUI
    PCOS
    Marzec 2019 pierwsza procedura do in vitro,długi protokół.
    Miałam ponad 30 pęcherzyków, z tego 11 wartościowych komórek.

9 się zapłodniło,ostatecznie 5 na zimowisku :-)
    4.05.2019 crio⛄⛄(cykl naturalny) :-(
    17.08.2019 crio ⛄ (cykl naturalny :-(
    19.10.2019 crio :-(
    Czynnik V(R2) heterozygotyczny nieprawidłowy
    MTHFR C677T heterozygotyczny nieprawidłowy
    Translokacja chromosomów 6 i 7 (46XX,t(6;7)(p?22:q11.212)translokacja zrownoważonaQ95.0
    08.20 Zaczynamy przygotowania do AK
  • sandiklove Ekspertka

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 09:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    W przypadku niepękniętego może zatrzymać. A duphaston dostałaś w ten sam dzień co iui? No życzę z całego ❤️ Żeby była ostatnia 😃

Tak, kazał o tego samego dnia. Także wróciłam do domu i wzięłam.
    A powiedzcie mi taka rzecz bo zapomniałam zapytać po inseminacji można serduszkowac czy nie? Chcemy jeszcze poprawić , może to zwiększy nasze szanse 😊

Starania od wrzesień 2017

Luty 2019 Ciąża biochemiczna
    Maj 2020 Ciąża obumarła 12 tc
  • nick nieaktualny

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 09:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi powiedział lekarz, że możemy robić co chcemy;) czyli zrozumiałam że nie ma przeciwskazań, ale niestety u nas do niczego nie doszło bo już byliśmy psychicznie iui wykończeni i miałam bóle, coś w rodzaju wzdęć.

• sandiklove Ekspertka

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 09:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę zmartwiłam się tym ze nie miałam potwierdzonego pęknięcia a kazał mi już brać duphaston :( od dnia inseminacji czyli od wczoraj.
    Dzień wcześniej widział pęcherzyk 21,5 i kazał zrobić badanie progesteronu i LH może na tej podstawie ocenił moment pęknięcia. Sama nie wiem 😔 wczoraj byłam mocno zmotywowana a dzisiaj jedno wielkie zmartwienie.

• sandiklove Ekspertka

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 09:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka17 wrote:
    Mi dwóch różnych lekarzy, do których chodziłam na monitoringi cyklu przy cyklach stymulowanych przepisywali ovitrelle jeśli pęcherzyk był już dosyć duży, a Duphaston kazali zacząć brać kilka dni później dopiero. Widać różnie to jest

Natka czy można wiedzieć jaki jest problem męski?
    Często lekarze mówią ze inseminacja jest bezskuteczna przy obniżonych parametrach. U was udało się za pierwszym razem mimo słabego nasienia z tego co rozumiem.

• nick nieaktualny

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 09:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandiklove wrote:
    Kurczę zmartwiłam się tym ze nie miałam potwierdzonego pęknięcia a kazał mi już brać duphaston :( od dnia inseminacji czyli od wczoraj.
    Dzień wcześniej widział pęcherzyk 21,5 i kazał zrobić badanie progesteronu i LH może na tej podstawie ocenił moment pęknięcia. Sama nie wiem 😔 wczoraj byłam mocno zmotywowana a dzisiaj jedno wielkie zmartwienie.
    Jeśli Cie to pocieszy to mi też powiedział żebym tego samego dnia wzięła progesteron, tylko że ja wybrałam luteine która jest dopochwowa. Też nie wiem czy mój pecherzyk pękł. Chcę ufać że lekarz wie co robi. Biorę też acard.

• sandiklove Ekspertka

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 10:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta48 wrote:
    Jeśli Cie to pocieszy to mi też powiedział żebym tego samego dnia wzięła progesteron, tylko że ja wybrałam luteine która jest dopochwowa. Też nie wiem czy mój pecherzyk pękł. Chcę ufać że lekarz wie co robi. Biorę też acard.

Ja tez biorę acard. LH wieczorem, dzień przed IUI wynosiła 35,8 mlU/mL
    Trzeba wierzyć ♥️
    Które podejście do IUI Hiscynta?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2019, 10:11

• Maaaa Autorytet

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 10:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandiklove wrote:

Jeśli dzień wcześniej robił lh to na pewno na tej podstawie ocenił kiedy pęknie, dziewczyny tez miały na tej podstawie ocenę pęknięcia 🙂 nie stresuj się, to w niczym nie pomoże

uwo9gov3yy0d51qf.png
    👩Maaa 32
    2016 - 8tc 😢💔
    Starania od 2017r.
    ~~~~~~~~~~~~~
    🔹Nasienie OK👌
    2019 - 3 x iui 😢
    ~~~~~~~~~~~~~
    💚2020 I IVF
    🤰20.06 transfer🍀 2AA blastka
    Żadnych ❄️😢
    🍀6dpt bhcg 21,1
    🍀27dpt - jest ❤️
    🤰04.08 - 8w5d 🍓2,1cm ❤️175/min
    🤰17.08 - 10w5d 🍓3,84cm🥰
    🤰03.09 - 13w1d 🍓6,9cm 💙🥰
  • happilyeverafter Autorytet

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 10:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki u nas też iui było na niepękniętym, pewnie jakieś 22-24 mm i drugi pęcherzyk mógł mieć 20 mm. A duphaston miałam brac od 2 dnia po iui, estrofem od 1 dnia po iui (chyba na endometrium). A powedzcie ile acardu bierzecie? Ja mam 75 mg 1 tabl. I czy ktoś wie jak to interpretować - lekarz podczas iui powiedzial ze szyjka macicy pięknie otworzona, czy to coś znaczy w sensie cyklu/owulacji ? Ja nie mam zielonego pojęcia czy owulacja była, temp nie sprawdzałam (choć przed iui pielęgniarka sprawdzała i była 37,2 wiec juz pdowyzszona), bóle jajników to tylko jakies kłucia miałam minimalne. A z obecnych objawów to mam tylko silne bóle brzucha (dziś 3 dzień po iui). Trochę wcześniej takie lekkie szypanie w szyjce macicy (ale nie wiemc zy to nie moja wyobraźnia).

Natka a Ty miałaś jakieś objawy po iui, jakieś bole cokolwiek?

01.2020 ICSI: 9dpt- beta 53, 25dpt - mamy ❤️
    Rośnij nasze Szczęście 🙏🍀🍀
    It's a Girl! 💕👣

Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek 🍀
    ~ Louis L'Amour

The true miracle is having faith no matter what ❤️
    oar83e3klrf6f428.png
  • iMonia Autorytet

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 10:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandiklove wrote:
    Tak, kazał o tego samego dnia. Także wróciłam do domu i wzięłam.
    A powiedzcie mi taka rzecz bo zapomniałam zapytać po inseminacji można serduszkowac czy nie? Chcemy jeszcze poprawić , może to zwiększy nasze szanse 😊

my nawet mieliśmy zalecnie lekarki na serduszkowanie po iui ;)

1.2004 Junior :)
    12.2018 laparoskopia endometrioza
    02.2019 ciąża naturalnie na clo (*)
    04.2019 poronienie
    07.2019 (PUREGON I OVITRELLE)❤️
    13 dpo Beta 53,6
    15 dpo Beta 210,9
    24 dpo Beta 9266,0
    27 dpo Beta 16678,0❤️
    04.2020 Laura Zofia❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hdcud95ch.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 10:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandiklove wrote:
    Ja tez biorę acard. LH wieczorem, dzień przed IUI wynosiła 35,8 mlU/mL
    Trzeba wierzyć ♥️
    Które podejście do IUI Hiscynta?
    My mieliśmy pierwsze. Wcześniej miałam chyba z 6 stymulacji, które nie przyniosły efektu. Zmieniłam lekarza i zastawiam się co będzie dalej, bo za dużo tych stymulacji. Mąż nie ma ma problemu z nasieniem, jest w normie, niestety naszym problemem a właściwie męża jest serduszkowanie na gwizdek, wtwdy po prostu On nie może i szanse stają się zerowe:( zastanawiam się czy któraś z dziewczyn też ma ten problem?

Monia1990tiger lubi tę wiadomość

• Natka17 Przyjaciółka

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandiklove wrote:
    Natka czy można wiedzieć jaki jest problem męski?
    Często lekarze mówią ze inseminacja jest bezskuteczna przy obniżonych parametrach. U was udało się za pierwszym razem mimo słabego nasienia z tego co rozumiem.
    U nas mąż miał obniżona ruchliwość i żywotność, morfologia się wahała od 0 do 4%, ale ilości było zawsze dosyć duża ponad 100mln. Po operacji żylaków powrózka nasiennego trochę się poprawiło, lekarze mówili, że powinno się udać naturalnie ale czas mijał i zdecydowaliśmy się na IUI. Być może był inny problem, o którym nie wiedzieliśmy np. miałam wrogi śluz którego nigdy nie badałam i dlatego szybko się udało ...

starania od 06.2017 r.
    AMH - 2,23
    p19udqk3b8x2lnei.png
  • sandiklove Ekspertka

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta48 wrote:
    My mieliśmy pierwsze. Wcześniej miałam chyba z 6 stymulacji, które nie przyniosły efektu. Zmieniłam lekarza i zastawiam się co będzie dalej, bo za dużo tych stymulacji. Mąż nie ma ma problemu z nasieniem, jest w normie, niestety naszym problemem a właściwie męża jest serduszkowanie na gwizdek, wtwdy po prostu On nie może i szanse stają się zerowe:( zastanawiam się czy któraś z dziewczyn też ma ten problem?

Mój ma obniżone parametry niestety, tak jak jest w opisie. Ale cieszymy się bo się poprawiły od dwóch miesięcy. Za pierwszym razem w listopadzie jak robił seminogram to był dramat!

Co do serduszkowania to mój zawsze zwarty i gotowy, nie ma z tym problemu na szczęście. Już dzisiaj rano odprawiliśmy i mam w planach dorwać go jeszcze wieczorem 🤣

Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2019, 11:05

• Natka17 Przyjaciółka

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:

Natka a Ty miałaś jakieś objawy po iui, jakieś bole cokolwiek?

Ja zaraz po o IUI miałam lekkie bóle brzucha i plamienia. Tydzień po czułam się jakby mnie coś rozkładało, a że wyjedzalismy na majówkę to wzięłam aspirynę (która jak potem doczytałam może przeszkodzić w zagnieżdżeniu). Później dopadły mnie bóle brzucha jak na okres, dosyć silne bo musiałam brać nospę i zdarzyły się biegunki. Bóle im bliżej terminu okresu słabły, jak okres nie przyszedł na czas (a zawsze był jak w zegarku) to i tak zwaliłam to na to, że mi się poprzestawiało przez wyjazd. Byłam pewna że się nie udało a jednak..

starania od 06.2017 r.
    AMH - 2,23
    p19udqk3b8x2lnei.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandiklove wrote:
    Mój ma obniżone parametry niestety, tak jak jest w opisie. Ale cieszymy się bo się poprawiły od dwóch miesięcy. Za pierwszym razem w listopadzie jak robił seminogram to był dramat!

Co do serduszkowania to mój zawsze zwarty i gotowy, nie ma z tym problemu na szczęście. Już dzisiaj rano odprawiliśmy i mam w planach dorwać go jeszcze wieczorem 🤣
    To zazdroszczę bo u nas z każdym miesiącem większe ciśnienie i problemy.

• happilyeverafter Autorytet

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka17 wrote:
    Ja zaraz po o IUI miałam lekkie bóle brzucha i plamienia. Tydzień po czułam się jakby mnie coś rozkładało, a że wyjedzalismy na majówkę to wzięłam aspirynę (która jak potem doczytałam może przeszkodzić w zagnieżdżeniu). Później dopadły mnie bóle brzucha jak na okres, dosyć silne bo musiałam brać nospę i zdarzyły się biegunki. Bóle im bliżej terminu okresu słabły, jak okres nie przyszedł na czas (a zawsze był jak w zegarku) to i tak zwaliłam to na to, że mi się poprzestawiało przez wyjazd. Byłam pewna że się nie udało a jednak..

Dzięki Natka, wow cudownie że Wam się udało pomimo tych wszystkich rozterek czy nie za wcześnie, a to leki a inne rzeczy. Teraz musisz dbać o siebie i maleństwo, dużo zdrówka życzę i rośnijcie zdrowo :-)

Natka17 lubi tę wiadomość

01.2020 ICSI: 9dpt- beta 53, 25dpt - mamy ❤️
    Rośnij nasze Szczęście 🙏🍀🍀
    It's a Girl! 💕👣

Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek 🍀
    ~ Louis L'Amour

The true miracle is having faith no matter what ❤️
    oar83e3klrf6f428.png
‹‹ 474 475 476 477 478 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego