X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Tak iui miałam w poniedziałek.. wypiłam wczoraj elektrolity i od rana jest ok 😐 oby już nie wróciło... dzięki kochana testuje w czwartek mam tylko nadzieje ze to nie zaszkodzi ale raczej za wcześnie na jakikolwiek objaw

    Nie za wczesnie testujesz? Mi doktor kazał dopiero za dwa tygodnie od inseminacji. U mnie będzie to 5 września ✊🏻✊🏻

  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandiklove wrote:
    Nie za wczesnie testujesz? Mi doktor kazał dopiero za dwa tygodnie od inseminacji. U mnie będzie to 5 września ✊🏻✊🏻

    Mi powiedział właśnie żebym zrobiła betę 11 dnia po ovitrelle 😕 na ovi jest napisane ze do 10 dni może fałszować wynik, nie wiem zobaczymy jak tak zalecił to tak zrobię 🤷‍♀️
    Jak beta będzie negatywna to odstawić progesteron? Bo nie pamietam właśnie co powiedział..
    Zreszta mąż wymyślił sobie ze w środę na pare dni pojedziemy się zrelaksować nad morze... wiec będę musiała poszukać tam jakiegoś laboratorium 😅

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam robić będę dopiero po dwóch tyg. I dopiero w przypadku nie potwierdzenia ciąży odstawić progesteron. Myślę że skoro ovitrelle może fałszować wyniki to po zrobieniu bety najpierw bym wysłała wynik lekarzowi mailem a dopiero potem cokolwiek odstawiała... Chyba że definitywnie wskaże poniżej ciąży.

    Maaaa lubi tę wiadomość

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie. Narazie mam plamienia, ale gdyby ta "żywa krew " pojawiła się dziś o 16. To jest będzie to 1dc czy od jutra liczyć?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    Dziewczyny pomóżcie. Narazie mam plamienia, ale gdyby ta "żywa krew " pojawiła się dziś o 16. To jest będzie to 1dc czy od jutra liczyć?

    Z tego co mi lekarz mówił, to jak żywa krew pojawi się późnym popołudniem to tego dnia się już nie liczy. Jeśli do tej pory nie masz to już bym dzisiejszego dnia nie liczyła.

    anka1987 lubi tę wiadomość

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Mi powiedział właśnie żebym zrobiła betę 11 dnia po ovitrelle 😕 na ovi jest napisane ze do 10 dni może fałszować wynik, nie wiem zobaczymy jak tak zalecił to tak zrobię 🤷‍♀️
    Jak beta będzie negatywna to odstawić progesteron? Bo nie pamietam właśnie co powiedział..
    Zreszta mąż wymyślił sobie ze w środę na pare dni pojedziemy się zrelaksować nad morze... wiec będę musiała poszukać tam jakiegoś laboratorium 😅

    Coś Ci poradzę. Zrób sobie w 12 lub nawet 13. Mi przy trzeciej inseminacji w 11dpo beta wyszła negatywna, ale jestem przekonana że coś zaskoczyło bo takiego bólu sutków jaki miałam w 12 i 13 sposób nie miałam przy żadnej inseminacji... Niestety odstawiłam leki jak mi właśnie lekarz kazał i kicha. Przeciągnięcie leków o 2 dni nic Ci nie zaburzy, a może uratować Twoj malutenki zarodek. Uwierz mi. Ja już nigdy tak leków nie odstawieniu czyli 10dpo jak mi lekarz zaleca. Estrofemu też nie odstawie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2019, 18:20

    Maaaa lubi tę wiadomość

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela, ja w dniu inseminacji miałam tsh 6,33. Mój lekarz od razu zwiększył dawkę i mówił że spoko zanim maleństwo się zagniezdzi itd to większa dawka już będzie się kręcić w organizmie i będzie dobrze. I miał rację, po tamtej iui zaszlismy w ciążę :)
    Ps. Ja jestem po totalnej strumektomii więc uregulowanie tego wszystkiego było ciężkie ale jak widać nie niemożliwe.

    Dziewczyny, trzymam za Was wszystkie kciuki przeogromnie :)

    Maaaa lubi tę wiadomość

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Coś Ci poradzę. Zrób sobie w 12 lub nawet 13. Mi przy trzeciej inseminacji w 11dpo beta wyszła negatywna, ale jestem przekonana że coś zaskoczyło bo takiego bólu sutków jaki miałam w 12 i 13 sposób nie miałam przy żadnej inseminacji... Niestety odstawiłam leki jak mi właśnie lekarz kazał i kicha. Przeciągnięcie leków o 2 dni nic Ci nie zaburzy, a może uratować Twoj malutenki zarodek. Uwierz mi. Ja już nigdy tak leków nie odstawieniu czyli 10dpo jak mi lekarz zaleca. Estrofemu też nie odstawie...

    Tak zrobię właśnie. Jak pobiorę kilka dni dłużej progesteron dla bezpieczeństwa to nic się nie stanie , może to wyjść tylko na dobre 🙂

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Tak zrobię właśnie. Jak pobiorę kilka dni dłużej progesteron dla bezpieczeństwa to nic się nie stanie , może to wyjść tylko na dobre 🙂

    Właśnie mam nadzieję się z moim lekarzem zobaczyć i poprosić o 4 iui. U mnie zaskakuje ale nie jestem w stanie ciąży dotrzymać do drugiej bety bo mi właśnie lekarz zaleca odstawianie leków. Wiem że o duphaston u mnie nie chodzi bo plamienia i tak mi się pojawiają pomimo przeciągania dupka. Podejrzewam estrogeny i musze mojego lekarza o to właśnie prosić ..

  • Ticky Koleżanka
    Postów: 33 20

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam do Was pytanie, we wtorek miałam pierwsze iui. Od wtorku mam wzdęty brzuch i boli mnie podbrzusze, czy Wy też tak miałyście? Zastanawiam się czy to po iui czy z innego powodu?

    iMonia lubi tę wiadomość

  • iMonia Autorytet
    Postów: 539 837

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    Dziewczyny pomóżcie. Narazie mam plamienia, ale gdyby ta "żywa krew " pojawiła się dziś o 16. To jest będzie to 1dc czy od jutra liczyć?
    Do 16 jest 1 dc

    1.2004 Junior :)
    12.2018 laparoskopia endometrioza
    02.2019 ciąża naturalnie na clo (*)
    04.2019 poronienie
    07.2019 (PUREGON I OVITRELLE)❤️
    13 dpo Beta 53,6
    15 dpo Beta 210,9
    24 dpo Beta 9266,0
    27 dpo Beta 16678,0❤️
    04.2020 Laura Zofia❤️

    https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hdcud95ch.png
  • iMonia Autorytet
    Postów: 539 837

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ticky wrote:
    Dziewczyny mam do Was pytanie, we wtorek miałam pierwsze iui. Od wtorku mam wzdęty brzuch i boli mnie podbrzusze, czy Wy też tak miałyście? Zastanawiam się czy to po iui czy z innego powodu?
    Miałam tak samo ... brzuch jak balon... i nadal mam 😍❤️

    sandiklove, Ticky lubią tę wiadomość

    1.2004 Junior :)
    12.2018 laparoskopia endometrioza
    02.2019 ciąża naturalnie na clo (*)
    04.2019 poronienie
    07.2019 (PUREGON I OVITRELLE)❤️
    13 dpo Beta 53,6
    15 dpo Beta 210,9
    24 dpo Beta 9266,0
    27 dpo Beta 16678,0❤️
    04.2020 Laura Zofia❤️

    https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hdcud95ch.png
  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ticky wrote:
    Dziewczyny mam do Was pytanie, we wtorek miałam pierwsze iui. Od wtorku mam wzdęty brzuch i boli mnie podbrzusze, czy Wy też tak miałyście? Zastanawiam się czy to po iui czy z innego powodu?

    Ja miałam w poniedziałek, od tego czasu pobolewają mnie jajniki a od wczorajszych sensacji żołądkowych ciągnie mnie w brzuchu i mam twardy i wzdęty 😕 martwię się żeby ta sytuacja wczorajsza nie miała negatywnego wpływu na całość... zresztą i tak się nie nastawiam bo w cyklu przed iui brałam 2 antybiotyki na helicobacter i mój organizm pewnie jest mega osłabiony 😰

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Ja miałam w poniedziałek, od tego czasu pobolewają mnie jajniki a od wczorajszych sensacji żołądkowych ciągnie mnie w brzuchu i mam twardy i wzdęty 😕 martwię się żeby ta sytuacja wczorajsza nie miała negatywnego wpływu na całość... zresztą i tak się nie nastawiam bo w cyklu przed iui brałam 2 antybiotyki na helicobacter i mój organizm pewnie jest mega osłabiony 😰
    Ja też miałam twardy i wzdęty. Mimo braku sensacji. Ale fakt że też od IUI miałam wzdęcia. A najlepsze że cały czas się czułam osłabiona i taka jakby cos mnie miało zaraz rozłożyć. I tak mam do dzis ;).

    Maaaa, Ticky, sandiklove lubią tę wiadomość

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ticky wrote:
    Dziewczyny mam do Was pytanie, we wtorek miałam pierwsze iui. Od wtorku mam wzdęty brzuch i boli mnie podbrzusze, czy Wy też tak miałyście? Zastanawiam się czy to po iui czy z innego powodu?
    Ja tez miałam we wtorek, do czwartku też czułam wzięcie, wczoraj poszłam potańczyć wieczorem i jest lepiej. Późnej zaczęłam się nakręcać że może nie powinnam się zbytnio ruszać bo to.moze źle wpłynąć na zagniezdzenie. Ech lekarz mi w sumie powiedział że mam żyć normalnie po iui, ale może dziewczyby batdziej doświadczone w iui macie inna wiedzę jak żyć po iui?:)

    sandiklove lubi tę wiadomość

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Właśnie mam nadzieję się z moim lekarzem zobaczyć i poprosić o 4 iui. U mnie zaskakuje ale nie jestem w stanie ciąży dotrzymać do drugiej bety bo mi właśnie lekarz zaleca odstawianie leków. Wiem że o duphaston u mnie nie chodzi bo plamienia i tak mi się pojawiają pomimo przeciągania dupka. Podejrzewam estrogeny i musze mojego lekarza o to właśnie prosić ..

    Może dlatego, że przy endomerriozie pojawiają się przeciwciala przeciw jajnikowe i osłonce przejrzystej. Poczytaj na ten temat. Mnie podpowiedziała to ginekolog u której robiłam monitoring. W klinice niestety nikt mi tego nie powiedział. Właśnie zrobiłam badanie i czekam na wynik. Ogólnie przy endomerriozie nawet po wyleczeniu ognisk pojawiają się zaburzenia immunologiczne.

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Może dlatego, że przy endomerriozie pojawiają się przeciwciala przeciw jajnikowe i osłonce przejrzystej. Poczytaj na ten temat. Mnie podpowiedziała to ginekolog u której robiłam monitoring. W klinice niestety nikt mi tego nie powiedział. Właśnie zrobiłam badanie i czekam na wynik. Ogólnie przy endomerriozie nawet po wyleczeniu ognisk pojawiają się zaburzenia immunologiczne.

    Powtórzysz mi o które to badania chodzi? Ja póki co zrobiłam AOA. A wiesz może jakimi lekami to się leczy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2019, 23:11

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Powtórzysz mi o które to badania chodzi? Ja póki co zrobiłam AOA. A wiesz może jakimi lekami to się leczy?

    W laboratorium diagnostyka nazywa się tak jak Ci napisałam, a AOA to tylko przeciwciala przeciw jajnikom, bez otoczki przejrzystej. To ponoć się leczy sterydami. Tak powiedziała mi pani doktor.

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    W laboratorium diagnostyka nazywa się tak jak Ci napisałam, a AOA to tylko przeciwciala przeciw jajnikom, bez otoczki przejrzystej. To ponoć się leczy sterydami. Tak powiedziała mi pani doktor.

    Kurcze zrobiłam ANA a nie AOA. Czyli muszę sobie zrobić jeszcze dwa badania

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Kurcze zrobiłam ANA a nie AOA. Czyli muszę sobie zrobić jeszcze dwa badania

    Nie musisz, bo jak pójdziesz do laboratorium diagnostyka to oni robią 2 badania w 1. Nazywa sie przeciwciala przeciwjajnikowe i otoczce przejrzystej. Kosztuje 150 zł.

‹‹ 476 477 478 479 480 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ