X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 6 września 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HSG jest z kontrastem, taki jeden doktor u którego byłam mówił, że to jest lepsze bo kontrast powoduje ze mozna go przepchac pod ciśnieniem i wtedy coś co jest zatkane mozna udrożnić, a w sono HSG masz jakąś piankę, która nie ma takiej mocy ciśnieniowej.

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Margot Autorytet
    Postów: 850 1248

    Wysłany: 6 września 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam HSG a NFZ w Gdańsku w UCK, też dostałam skierowanie od lekarza z Gamety. konieczne było, aby zrobić to jak najszybciej po @, żeby na 100% nie było ciąży ( u mnie był to 6dc). Na pewno do czasu badania nie można współżyć. Wynik miałam od razu od ręki. Samo badanie niezbyt przyjemne, ale do przeżycia ;)

    I ciąża naturalna - Maja 05/2015 <3
    od 12/2017 - starania o 2 dziecko
    03/2019 - Gameta Gdynia
    04/2019 - jajowody drożne
    05/2019 - AMH 0,713 ;(
    05-07/2019 - Stymulacje Aromkiem :(
    08-10/2019 4x IUI - nieudane :(
    01/2020 IVF długi protokól; punkcja ( 11 kumulusów, 7 MII, 6 zapłodnionych, 0 zarodków :( )
    02/2020 - AMH 0,456 :(
    03/2020 - cud II kreski! 13dpo bhcg 141 mIU/ml; 15dpo bhcg 304 mIU/ml; 18dpo 1279 mIU/ml; 24dpo 11630 mIU/ml; 🥰
    30/03 jest <3
    21/11/2020 Dorotka jest z nami <3
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 6 września 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:36

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Ja jeszcze czekam na p/c przeciwplemnikowe ale w sumie już chyba i tak nic nie wniosą. To była już nasza ostatnią iui a przy ivf to już chyba nie ma znaczenia.
    Ewela nie czekaj juz na wyniki bo sie nie przydadza bo za 2 tyg sikamy kreskami, podwojnymi 💪💪

    e.wela, czekamynadzidzie, Kaach lubią tę wiadomość

  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 6 września 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Ewela nie czekaj juz na wyniki bo sie nie przydadza bo za 2 tyg sikamy kreskami, podwojnymi 💪💪
    Trzymam mocno kciuki za Was dziewczyny! :)

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2257 1915

    Wysłany: 6 września 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczynki za info o HSG i Sono. Ja się będę starała robić na NFZ, w mojej klinice kosztuje to badanie 1270 zł więc warto zaoszczędzic troszkę. Robię HSG właśnie bo mój lekarz też mówił że jest skuteczniejsze i lepszy obraz daje niż sono. Ogólnie bólu się nie boję, powiem Wam że nic tak chyba nie boli jak oglądanie kolejnego negatywnego wyniku bety.

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻👶
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2257 1915

    Wysłany: 6 września 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusia87 wrote:
    Dzięki za informację. A są jeszcze jakieś inne badania na immunologii które warto byłoby też zrobić.
    My mieliśmy podchodzić tera we wrześniu ale że sytuacja się skomplikowala. Niestety ale muszę pozbyć się tego dziadostwa.
    Tak na marginesie dziewczyny zbadajcie się też na bolerioze. Nie kosztuje to dużo a moze to jest powód niepowodzeń. Mój organizm myśli że każde obce białko to bakteria i je atakuje. Dlatego może nie zachodze w ciążę.

    SA jeszcze ANA 2, 3, ASA, AOA, komórki NK i TK, jakis profil limfocytarny i masa innych ale żadnego nie robiłam i szczerze wiedzę mam znikoma więc może tu któraś z dziewczyn co robiła więcej pomoże bo nie chce Cie w błąd wprowadzić. Powodzenia 😉

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻👶
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 6 września 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was zna się na wynikach profilu limfocytarnego?

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 6 września 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Czy któraś z Was zna się na wynikach profilu limfocytarnego?

    Niestety nie, mam zrobiony profil limfocytarny. Niby nk powinny być na 10% przy staraniach o dzidziola. Zreszta trudno powiedzieć coś na ten temat, bo opinie są podzielone w zależności od specjalisty 🙄jak pójdziesz do ginekologa to jedna teoria, a jak do immunologa to inna. Ja mam nk 20%. Laboratorium napisało mi tylko, że należy zwrócić uwagę na obniżone limfocyty grupy B. Jeszcze nie byłam z tym u lekarza. Czekam na wynik p/c przeciw jajnikom i osłonce przejrzystej. Wogole już sama nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Już mam coraz większego doła, zwłaszcza jak poczytałam forum na temat ivf. Nic nie daje gwarancji na sukces. Dziewczyny przechodzą po 2 procedury i nic.

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 6 września 2019, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:36

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 6 września 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Tekla niestety nikt nam nie da gwarancji. Koleżance udało się dopiero przy 5 ivf, a inni podchodzili 3 razy i nic a udało sie im naturalnie po 2 miesiącach jak zrezygnowali z jakiegokolwiek leczenia

    🙄🙄🙄

  • Kaach Autorytet
    Postów: 1061 1173

    Wysłany: 6 września 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewiczy 27.08 miałam IUI betę robię we wtorek myślicie czy wyszło by już coś na zwykłym teście?? Czy lepiej czekać do wtorku?

    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.2021 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
    25.04.2024 Franek 😍
  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 6 września 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Przeglądnęłam kilka stron wątku, ale niestety nie jestem w stanie sprawdzić wszystkiego, chociaż pewnie gdzieś jest informacja na ten temat, ale mam nadzieje, ze z doświadczenia może ktoś mi opowie:)
    Ile trwa proces inseminacji? Sama inseminacja to wiem, trwa tak naprawdę chwile. My się staramy już 9cs i mamy czynnik męski- teratozoospermia, oraz podwyższona lepkość. Myśle o tym, ze jeśli jeszcze przez 2 cykle się nie uda to kolejny przystąpić do inseminacji. Byłoby to w grudniu. Oczywiście wiem, ze najpierw konsultacja z lekarzem! I na taka się tez umówię, bo może wcale to nie jest dobry pomysł, ale ja czuje, ze jest:) w każdym razie- ile od decyzji do wykonania inseminacji minęło Wam czasu? Wiem o badaniu drożności, które musi być wykonane na początku cyklu, a co z reszta? Chce zrobić wstępny research:) przed wizyta.
    Pozdrawiam!❤️

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 6 września 2019, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    Dziewiczy 27.08 miałam IUI betę robię we wtorek myślicie czy wyszło by już coś na zwykłym teście?? Czy lepiej czekać do wtorku?
    Czekać do wtorku i olać sikance

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2019, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    Dziewiczy 27.08 miałam IUI betę robię we wtorek myślicie czy wyszło by już coś na zwykłym teście?? Czy lepiej czekać do wtorku?
    Czekac najlepiej, po co sie glowic a bo za wczesnie a bo test moze nie pokazac :) dasz rade!! Ew idz na bete w pon :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2019, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CappuccinoBoo wrote:
    Hej dziewczyny. Przeglądnęłam kilka stron wątku, ale niestety nie jestem w stanie sprawdzić wszystkiego, chociaż pewnie gdzieś jest informacja na ten temat, ale mam nadzieje, ze z doświadczenia może ktoś mi opowie:)
    Ile trwa proces inseminacji? Sama inseminacja to wiem, trwa tak naprawdę chwile. My się staramy już 9cs i mamy czynnik męski- teratozoospermia, oraz podwyższona lepkość. Myśle o tym, ze jeśli jeszcze przez 2 cykle się nie uda to kolejny przystąpić do inseminacji. Byłoby to w grudniu. Oczywiście wiem, ze najpierw konsultacja z lekarzem! I na taka się tez umówię, bo może wcale to nie jest dobry pomysł, ale ja czuje, ze jest:) w każdym razie- ile od decyzji do wykonania inseminacji minęło Wam czasu? Wiem o badaniu drożności, które musi być wykonane na początku cyklu, a co z reszta? Chce zrobić wstępny research:) przed wizyta.
    Pozdrawiam!❤️
    Hej wlasciwie to msc wczesniej najlepiej zrobic hsg i albo w ten sam cykl albo kolejny juz iui :) przed msc idz i wypytaj :)

    CappuccinoBoo, nimsi lubią tę wiadomość

  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 6 września 2019, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Hej wlasciwie to msc wczesniej najlepiej zrobic hsg i albo w ten sam cykl albo kolejny juz iui :) przed msc idz i wypytaj :)

    To dobrze usłyszeć, że to nie są miesiące, a jeden miesiąc. W takim razie umówię się na wizytę w październiku i wypytam:) dziękuje bardzo❤️

  • kiedys_sie_uda Debiutantka
    Postów: 15 16

    Wysłany: 7 września 2019, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    Dziewiczy 27.08 miałam IUI betę robię we wtorek myślicie czy wyszło by już coś na zwykłym teście?? Czy lepiej czekać do wtorku?

    Ja też miałam 27.08, kusi mnie teścior, ale czekam cierpliwie do wtorku.

    Kaach lubi tę wiadomość

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 7 września 2019, 01:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Ja również miałam możliwość zrobienia Hsg na NFZ. Raz u siebie w mieście raz u lekarza z kliniki. U siebie nawet podeszlam i było tak jak piszą dziewczyny, przyjmują cię do szpitala, pobierają krew i mocz do badania, znieczulenia nie dostałam. Hsg niestety się nie odbyło, tzn. pani dr nie mogła dostać się do macicy. Próbowała ale uznała że na siłę nie chce bo wtedy dopiero będzie problem jak przebije... Miałam później skierowanie od lekarza z kliniki do szpitala wojewódzkiego ale jak chciałam się zapisać to się okazało że dopiero są miejsca za 3 miesiące i już należało podać kiedy przyjdę.. jak coś się przesunie, będę plamić to oczywiście zabiegu nie można wykonać a kolejka przepada. Uznaliśmy z M że szkoda czasu i tego stresu i zrobiliśmy w klinice sono hsg. Nie było problemu z przesunięciem terminu przez plamienie. Fakt że kosztowało 600 zł ale mieliśmy szybko i bez zbędnego czekania. Ale oczywiście jak macie możliwość to róbcie tyle ile się da na NFZ. I tak koszty leczenia są ogromne więc jak zostanie w kieszeni kilka stówek to na pewno jeszcze się przydadzą🙂

    Hmm ciekswe... Ja drugie Sono jlmialam razem z histeroskopia przy sporych plamieniach bo właśnie chcieli zobaczyć skąd to się bierze. To zależy od sytuacji

  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 7 września 2019, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was po aromku lub innych lekach na stymulację miała jakaś reakcje alergiczna? Ja w ubiegłym miesiącu podczas brania aromka zauważyłam na twarzy czerwone plamy - jak rumień,pokrzywka ale myślałam ze to przez antybiotyk który wtedy tez brałam. Jednak w tym miesiącu sytuacja się powtarza 😬

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
‹‹ 492 493 494 495 496 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ