Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 6 września 2019, 23:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    Dziewiczy 27.08 miałam IUI betę robię we wtorek myślicie czy wyszło by już coś na zwykłym teście?? Czy lepiej czekać do wtorku?
    Czekac najlepiej, po co sie glowic a bo za wczesnie a bo test moze nie pokazac :) dasz rade!! Ew idz na bete w pon :)

• nick nieaktualny

Wysłany: 6 września 2019, 23:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    CappuccinoBoo wrote:
    Hej dziewczyny. Przeglądnęłam kilka stron wątku, ale niestety nie jestem w stanie sprawdzić wszystkiego, chociaż pewnie gdzieś jest informacja na ten temat, ale mam nadzieje, ze z doświadczenia może ktoś mi opowie:)
    Ile trwa proces inseminacji? Sama inseminacja to wiem, trwa tak naprawdę chwile. My się staramy już 9cs i mamy czynnik męski- teratozoospermia, oraz podwyższona lepkość. Myśle o tym, ze jeśli jeszcze przez 2 cykle się nie uda to kolejny przystąpić do inseminacji. Byłoby to w grudniu. Oczywiście wiem, ze najpierw konsultacja z lekarzem! I na taka się tez umówię, bo może wcale to nie jest dobry pomysł, ale ja czuje, ze jest:) w każdym razie- ile od decyzji do wykonania inseminacji minęło Wam czasu? Wiem o badaniu drożności, które musi być wykonane na początku cyklu, a co z reszta? Chce zrobić wstępny research:) przed wizyta.
    Pozdrawiam!❤️
    Hej wlasciwie to msc wczesniej najlepiej zrobic hsg i albo w ten sam cykl albo kolejny juz iui :) przed msc idz i wypytaj :)

CappuccinoBoo, nimsi lubią tę wiadomość

• CappuccinoBoo Autorytet

Wysłany: 6 września 2019, 23:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Hej wlasciwie to msc wczesniej najlepiej zrobic hsg i albo w ten sam cykl albo kolejny juz iui :) przed msc idz i wypytaj :)

To dobrze usłyszeć, że to nie są miesiące, a jeden miesiąc. W takim razie umówię się na wizytę w październiku i wypytam:) dziękuje bardzo❤️

Starania od stycznia 2019 o pierwszego maluszka.

👦🏻
    07.19 - morfologia 1%✖️
    12.19- morfologia 1% ✖️

👩🏼
    10.19 - AMH 2,94✔️
    11.19 - Sono HSG ✔️
    03.20 - brak trombofilii ✔️

01.20 - 1 IUI ✖️
    05.20 - 2 IUI ✖️
    11.20 -🔜 3 IUI ?
  • kiedys_sie_uda Debiutantka

Wysłany: 7 września 2019, 00:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    Dziewiczy 27.08 miałam IUI betę robię we wtorek myślicie czy wyszło by już coś na zwykłym teście?? Czy lepiej czekać do wtorku?

Ja też miałam 27.08, kusi mnie teścior, ale czekam cierpliwie do wtorku.

Kaach lubi tę wiadomość

• Paulina12345 Autorytet

Wysłany: 7 września 2019, 01:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Ja również miałam możliwość zrobienia Hsg na NFZ. Raz u siebie w mieście raz u lekarza z kliniki. U siebie nawet podeszlam i było tak jak piszą dziewczyny, przyjmują cię do szpitala, pobierają krew i mocz do badania, znieczulenia nie dostałam. Hsg niestety się nie odbyło, tzn. pani dr nie mogła dostać się do macicy. Próbowała ale uznała że na siłę nie chce bo wtedy dopiero będzie problem jak przebije... Miałam później skierowanie od lekarza z kliniki do szpitala wojewódzkiego ale jak chciałam się zapisać to się okazało że dopiero są miejsca za 3 miesiące i już należało podać kiedy przyjdę.. jak coś się przesunie, będę plamić to oczywiście zabiegu nie można wykonać a kolejka przepada. Uznaliśmy z M że szkoda czasu i tego stresu i zrobiliśmy w klinice sono hsg. Nie było problemu z przesunięciem terminu przez plamienie. Fakt że kosztowało 600 zł ale mieliśmy szybko i bez zbędnego czekania. Ale oczywiście jak macie możliwość to róbcie tyle ile się da na NFZ. I tak koszty leczenia są ogromne więc jak zostanie w kieszeni kilka stówek to na pewno jeszcze się przydadzą🙂

Hmm ciekswe... Ja drugie Sono jlmialam razem z histeroskopia przy sporych plamieniach bo właśnie chcieli zobaczyć skąd to się bierze. To zależy od sytuacji

Starania od 2016r
    Przebyte histeroskopie i laparoskopia IUI :-((((
    Endometrioza st. 1
  • Maaaa Autorytet

Wysłany: 7 września 2019, 23:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was po aromku lub innych lekach na stymulację miała jakaś reakcje alergiczna? Ja w ubiegłym miesiącu podczas brania aromka zauważyłam na twarzy czerwone plamy - jak rumień,pokrzywka ale myślałam ze to przez antybiotyk który wtedy tez brałam. Jednak w tym miesiącu sytuacja się powtarza 😬

uwo9gov3yy0d51qf.png
    👩Maaa 32
    2016 - 8tc 😢💔
    Starania od 2017r.
    ~~~~~~~~~~~~~
    🔹Nasienie OK👌
    2019 - 3 x iui 😢
    ~~~~~~~~~~~~~
    💚2020 I IVF
    🤰20.06 transfer🍀 2AA blastka
    Żadnych ❄️😢
    🍀6dpt bhcg 21,1
    🍀27dpt - jest ❤️
    🤰04.08 - 8w5d 🍓2,1cm ❤️175/min
    🤰17.08 - 10w5d 🍓3,84cm🥰
    🤰03.09 - 13w1d 🍓6,9cm 💙🥰
  • e.wela Autorytet

Wysłany: 8 września 2019, 09:51

Cytuj  /     /  Zgłoś

Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:36

Mallagga lubi tę wiadomość

• Agulek24 Przyjaciółka

Wysłany: 8 września 2019, 19:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiedys_sie_uda wrote:
    Ja też miałam 27.08, kusi mnie teścior, ale czekam cierpliwie do wtorku.
    Hehe ja też po IUI 27.08 i mam robić betę we wtorek ;)
    Jesteśmy po 1 IUI, jakoś w ogóle nie wierzę w powodzenie, dziś już zaczął mnie standardowo boleć brzuch jak na @... Póki co testu sikanego nie robiłam i chyba już poczekam do bety....
    Kcuki dla wszystkich testujących! :)

iMonia, Kaach lubią tę wiadomość

5 lat starań, lewy jajowód niedrożny, w laparoskopii bez endometriozy, w histeroskopii - czysto,
    ostatnie AMH 0,848, nasienie Męża - w bad. podstawowym morfologia 7 %, w MSOME 0%, żylaki powrózka nasiennego
    2019 -> 3 x IUI - ☹️
    Maj 2020 - 1 IVF krótki protokół -> 2 komórki -> 1 dojrzała -> oocyt zamrożony ☹️
    Sierpień 2020 - 2 IVF długi protokół -> 2 komórki -> 1 dojrzała -> oocyt zamrożony ☹️
    Październik 2020 - 3 IVF krótki protokół z Elonvą i primingiem estrogenowym -> 6 komórek -> 1 dojrzała, 2 niedojrzałe poddane dojrzewaniu w laboratorium (nie dojrzały) -> 1 procedura IMSI z wykorzystaniem zamrożonych oocytów -> 3 zapłodnione -> 2 się zapłodniły, 1 zdegenerował -> 9.10.2020 transfer zarodka 8b 🙏🙏🙏, drugi zarodek 8b na zimowisku ❄️

Wysłany: 8 września 2019, 21:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulek24 wrote:
    Hehe ja też po IUI 27.08 i mam robić betę we wtorek ;)
    Jesteśmy po 1 IUI, jakoś w ogóle nie wierzę w powodzenie, dziś już zaczął mnie standardowo boleć brzuch jak na @... Póki co testu sikanego nie robiłam i chyba już poczekam do bety....
    Kcuki dla wszystkich testujących! :)

Ja niestety zadnych objawów, a na dodatek dopadło mnie choróbsko, 38st, katar...

• happilyeverafter Autorytet

Wysłany: 9 września 2019, 11:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, mam pytanie odnośnie badania HSG może ktoś się orientuje :-) Ogólnie mówią że trzeba być po zakończonym krwawieniu ale przed owulacją (czyli do 12 dc ). Ja mam krótkie cykle a HSG mam 12 dc więc moge być w trakcie owu albo po, jak to wpływa na badanie? Czy chodzi tylko o to, aby nie być w ciąży?

01.2020 ICSI: 9dpt- beta 53, 25dpt - mamy ❤️
    Rośnij nasze Szczęście 🙏🍀🍀
    It's a Girl! 💕👣

Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek 🍀
    ~ Louis L'Amour

The true miracle is having faith no matter what ❤️
    oar83e3klrf6f428.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 9 września 2019, 11:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Dziewczynki, mam pytanie odnośnie badania HSG może ktoś się orientuje :-) Ogólnie mówią że trzeba być po zakończonym krwawieniu ale przed owulacją (czyli do 12 dc ). Ja mam krótkie cykle a HSG mam 12 dc więc moge być w trakcie owu albo po, jak to wpływa na badanie? Czy chodzi tylko o to, aby nie być w ciąży?

Jak ja się zapisywałam to mi mówili, że chodzi wyłącznie o ciążę.

happilyeverafter lubi tę wiadomość

• happilyeverafter Autorytet

Wysłany: 9 września 2019, 12:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroLina wrote:
    Jak ja się zapisywałam to mi mówili, że chodzi wyłącznie o ciążę.

Dzięki Karolina :)

01.2020 ICSI: 9dpt- beta 53, 25dpt - mamy ❤️
    Rośnij nasze Szczęście 🙏🍀🍀
    It's a Girl! 💕👣

Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek 🍀
    ~ Louis L'Amour

The true miracle is having faith no matter what ❤️
    oar83e3klrf6f428.png
  • Agulek24 Przyjaciółka

Wysłany: 9 września 2019, 16:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    To kciuki za jutro testujące dziewczyny!!!
    Ja też dam znać jak beta, ale jestem pewna, że nic z tego, brzuch boli tak, jakbym miała dostać zaraz okres i chyba tylko luteina go powstrzymuje. :/
    Któraś robiła testy sikane przed betą? :)

5 lat starań, lewy jajowód niedrożny, w laparoskopii bez endometriozy, w histeroskopii - czysto,
    ostatnie AMH 0,848, nasienie Męża - w bad. podstawowym morfologia 7 %, w MSOME 0%, żylaki powrózka nasiennego
    2019 -> 3 x IUI - ☹️
    Maj 2020 - 1 IVF krótki protokół -> 2 komórki -> 1 dojrzała -> oocyt zamrożony ☹️
    Sierpień 2020 - 2 IVF długi protokół -> 2 komórki -> 1 dojrzała -> oocyt zamrożony ☹️
    Październik 2020 - 3 IVF krótki protokół z Elonvą i primingiem estrogenowym -> 6 komórek -> 1 dojrzała, 2 niedojrzałe poddane dojrzewaniu w laboratorium (nie dojrzały) -> 1 procedura IMSI z wykorzystaniem zamrożonych oocytów -> 3 zapłodnione -> 2 się zapłodniły, 1 zdegenerował -> 9.10.2020 transfer zarodka 8b 🙏🙏🙏, drugi zarodek 8b na zimowisku ❄️

Wysłany: 9 września 2019, 17:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulek24 wrote:
    To kciuki za jutro testujące dziewczyny!!!
    Ja też dam znać jak beta, ale jestem pewna, że nic z tego, brzuch boli tak, jakbym miała dostać zaraz okres i chyba tylko luteina go powstrzymuje. :/
    Któraś robiła testy sikane przed betą? :)

Tez trzymam za Was kciuki :) u mnie juz dwa testy na rano czekają, na wypadek gdyby pierwszy sie pomylił i nic nie pokazał :)
    Mam dokładnie takie samo wrażenie jak Ty... ze okres to tylko kwestia odstawienia luteiny i duphastonu...
    A do dziewczyn którym sie nie powiodło i odstawily leki, mam pytanie :) jak wyglądał Wasz okres po odstawieniu? Czy moze byc bardziej obfity i bolesny?

• nick nieaktualny

Wysłany: 9 września 2019, 21:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiedys_sie_uda wrote:
    Tez trzymam za Was kciuki :) u mnie juz dwa testy na rano czekają, na wypadek gdyby pierwszy sie pomylił i nic nie pokazał :)
    Mam dokładnie takie samo wrażenie jak Ty... ze okres to tylko kwestia odstawienia luteiny i duphastonu...
    A do dziewczyn którym sie nie powiodło i odstawily leki, mam pytanie :) jak wyglądał Wasz okres po odstawieniu? Czy moze byc bardziej obfity i bolesny?
    Ja miałam bardzo obfity, może to przez acard, ale za to mniej bolesny. Czy wiecie może z czego to wynika? Ja już nie chciałam męczyć pytaniami lekarza.

• Kaach Autorytet

Wysłany: 9 września 2019, 23:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiedys_sie_uda wrote:
    Eh.. Ja też mam wrażenie, że znów się nie udało i @ coraz bliżej... I nie wiem sama co dalej.. Ja nie miałam bardziej bolesnego okresu, ale po pierwszym IUI był on inny bardziej obfity i pełen skrzepow a to mi się nie zdaza, po drugim IUI było normalnie. Powodzenia dziewczyny oby którejś się udało :* :*

hiperprolaktynemia
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️

Wysłany: 10 września 2019, 08:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    U mnie niestety na testach biało, aż w oczy razi :(
    A jak u Was? Udało sie? Trzymam kciuki.

• Agulek24 Przyjaciółka

Wysłany: 10 września 2019, 09:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedys_sie_uda - przykro mi bardzo. Bety nie robisz już? :(

Ja stwierdziłam, że robię betę zgodnie z zaleceniem i żeby zobaczyć czy w ogole cokolwiek drgnęło, czy zupelnie null. W ogóle nie testowałam. Ale objawy są totalnie okresowe, brzuch boli mocno.
    Objawów ciazowych nie mam.
    Krew oddana, wyniki mają być koło 13-14. Dam znać tak dla statystyki... Ale nie liczę totalnie na nic. :/ :(

Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2019, 09:26

2019 -> 3 x IUI - ☹️
  • e.wela Autorytet

Wysłany: 10 września 2019, 09:59

Cytuj  /     /  Zgłoś

Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:36

• Kaach Autorytet

Wysłany: 10 września 2019, 10:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też robiłam betę u mnie wyniki pewnie dopiero koło 18... :( ale wydaje mi się że znów porażka

hiperprolaktynemia
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
‹‹ 493 494 495 496 497 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego