X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 22 września 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Wszystko jest w normie. Jedynie ANA wyszło 1:80 ale opisano ze przeciwciał nie wykryto. Kiedyś robiłam cały pakiet tarczycowy to jedynie TSH było za wysokie jak dla staraczki dlatego biorę eutyrox25. Ale może jeszcze sprawdzę czy coś się nie pozmieniało. USG tarczycy też miałam i było wszystko ok.
    My już nastawiamy się na invitro. Zobaczymy tylko co zaproponują z dofinansowaniem a co w innej klinice bez...

    A anty Tg anty TPO?

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 22 września 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Maaa ja brałam tylko clo na stymulację i żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam. Trochę Endo słabiej rosło ale też nie było tragedii, jakiś czas temu wprowadziłam na stałe do jadłospisu awokado i w tym cyklu w 12dc -12mm 😁

    Przyszedł ostatni wynik - p/c przeciwplemnikowych również nie wykryto.

    Powiedz mi jak przeciwciała przeciwplemnikowe się bada?

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 22 września 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:38

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 22 września 2019, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Normalnie z krwi. Kosztuje ok 100

    Brakuje mi do kompletu właśnie tego i jeszcze komórek NK.
    A komórki NK ktoś robił? To w zwykłej diagnostyce czy jak w przypadku MLR KIR tylko w specjalistycznych placówkach jak Prokocim w Krakowie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 18:22

  • Goś Znajoma
    Postów: 27 29

    Wysłany: 22 września 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Wszystko jest w normie. Jedynie ANA wyszło 1:80 ale opisano ze przeciwciał nie wykryto. Kiedyś robiłam cały pakiet tarczycowy to jedynie TSH było za wysokie jak dla staraczki dlatego biorę eutyrox25. Ale może jeszcze sprawdzę czy coś się nie pozmieniało. USG tarczycy też miałam i było wszystko ok.
    My już nastawiamy się na invitro. Zobaczymy tylko co zaproponują z dofinansowaniem a co w innej klinice bez...


    E.wela wtrące się, ale sprawdź sobie ta tarczyce. Ja również miałam powyżej 2,5 i lekarz dał mi euthyrox25 spadło ładnie do 2, ale po 3 miesiącach zaczęłam się dziwnie czuć zrobiłam sobie i tsh skoczylo mi prawie do 4 (nigdy takiego nie mialam). Od razu dostałam euthyrox50, ale skąd ten skok nie mam pojęcia , czy to jakieś lenistwo tarczycy... czekam teraz na wizytę u innego Endo i muszę powtórzyć tsh bo już 1,5 miesiąca biorę wyższą dawkę.

    09.2018 - rozpoczęcie starań
    12.2018 - zaburzona morfologia plemników: 3 %
    05.2019 - hsg (oba jajowody drożne), morfologia plemników bez zmian
    19.09.2019: 1 IUI: 14 dpo, beta 122 mlU/ml ❤❤❤
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 22 września 2019, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:38

  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 23 września 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej po krótkiej przerwie wracam do Was. 13.09 żeby było śmieszniej w piątek 😅 miałam druga iui tym razem na niepękniętym pęcherzyku, stymulacja aromek, około 18 godzin przed podany ovitrelle (musiało tak być nie było wyboru). Podejrzewam ze pękł w dzień iui albo dzień później w sobotę. Od niedzieli utrogestan 2x1 dopochwowo. Jutro powinnam testować według zaleceń lekarza (dziś 10 dpi). Czuje ze znowu nic z tego 😔 poza delikatnymi bólami jak na okres od kilku dni po iui i pojawieniem się ogromnej guli podskórnej i bolącej kilka dni temu na czole i w pachwinie kompletnie zero objawów...okres powinnam dostać za około 5 dni. Będziemy próbować jeszcze raz a później przerwa 😩

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2019, 08:55

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • Monia1990tiger Przyjaciółka
    Postów: 114 81

    Wysłany: 23 września 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Hej po krótkiej przerwie wracam do Was. 13.09 żeby było śmieszniej w piątek 😅 miałam druga iui tym razem na niepękniętym pęcherzyku, stymulacja aromek, około 18 godzin przed podany ovitrelle (musiało tak być nie było wyboru). Podejrzewam ze pękł w dzień iui albo dzień później w sobotę. Od niedzieli utrogestan 2x1 dopochwowo. Jutro powinnam testować według zaleceń lekarza (dziś 10 dpi). Czuje ze znowu nic z tego 😔 poza delikatnymi bólami jak na okres od kilku dni po iui i pojawieniem się ogromnej guli podskórnej i bolącej kilka dni temu na czole i w pachwinie kompletnie zero objawów...okres powinnam dostać za około 5 dni. Będziemy próbować jeszcze raz a później przerwa 😩



    Maaaa trzymam kciuki aby tym razem się udało!

    Maaaa lubi tę wiadomość

    Monia1990tiger
  • Karola25 Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 23 września 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Zrób KONIECZNIE anty tg i anty tpo.


    A co to za badania??

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 23 września 2019, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Brakuje mi do kompletu właśnie tego i jeszcze komórek NK.
    A komórki NK ktoś robił? To w zwykłej diagnostyce czy jak w przypadku MLR KIR tylko w specjalistycznych placówkach jak Prokocim w Krakowie?

    Ja robiłam profil limfocytarny, tam są komorki nk. Można też zrobić same komorki nk. Mi wyszło ich 20 % niektórzy twierdzą, że przy staraniach warto ich mieć 10. Hemmatolog powiedziała, że jest dobrze. 10 % nie jest potwierdzone naukowo. Norma jest do 25 🙄🙄🙄

    Paulina12345 lubi tę wiadomość

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 23 września 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Hej po krótkiej przerwie wracam do Was. 13.09 żeby było śmieszniej w piątek 😅 miałam druga iui tym razem na niepękniętym pęcherzyku, stymulacja aromek, około 18 godzin przed podany ovitrelle (musiało tak być nie było wyboru). Podejrzewam ze pękł w dzień iui albo dzień później w sobotę. Od niedzieli utrogestan 2x1 dopochwowo. Jutro powinnam testować według zaleceń lekarza (dziś 10 dpi). Czuje ze znowu nic z tego 😔 poza delikatnymi bólami jak na okres od kilku dni po iui i pojawieniem się ogromnej guli podskórnej i bolącej kilka dni temu na czole i w pachwinie kompletnie zero objawów...okres powinnam dostać za około 5 dni. Będziemy próbować jeszcze raz a później przerwa 😩

    Spokojnie, do końca trzeba mieć nadzieję. Może akurat. Ja ostatnio miałam na niepeknietym. Dziś robiłam na pękniętym, ponoć dopiero chwilę wcześniej pękł, bo był jeszcze płyn. Mój gin kazał wziąć zastrzyk 36 godzin wcześniej. On ogólnie ma teorię na pękniętym. Dla mnie ogólnie iui, to taka loteria, czy to pęknięty czy nie, to i tak lotto. Ja robię, bo 3 IUI muszą być zrobione.

    Trzymam kciuki za Ciebie. Staraj się nie myśleć o tym. Wiem, wiem łatwo się mówi, gorzej robi, ale staraj się zająć czymś.

    Maaaa lubi tę wiadomość

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 23 września 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola25 wrote:
    A co to za badania??

    Przeciwciała przeciwtarczycowe

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 23 września 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Ja robiłam profil limfocytarny, tam są komorki nk. Można też zrobić same komorki nk. Mi wyszło ich 20 % niektórzy twierdzą, że przy staraniach warto ich mieć 10. Hemmatolog powiedziała, że jest dobrze. 10 % nie jest potwierdzone naukowo. Norma jest do 25 🙄🙄🙄

    Czy profil limfocytarny jest pod jakaś inna nazwa?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Parę miesięcy temu lekarz zasugerowal iui. Jednak mój luby chce tego uniknąć jak ognia. Chyba czeka na cud. Jak go do tego przekonać? Mi juz brakuje sił :(

    Pozdrawiam Was wszystkie! :*

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 23 września 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Czy profil limfocytarny jest pod jakaś inna nazwa?

    U mnie ciężko z innym laboratorium niż Diagnostyka. Tam akurat jest to pod nazwą profil limfocytarny i kosztuje ok 350 zł. Można też zbadać tylko komorki nk. Cena to ok 250 zł. Profil bada wszystkie limfocyty z grupy T. Jakoś tak to pamiętam.

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 23 września 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sleepyhead wrote:
    Hej dziewczyny,
    Parę miesięcy temu lekarz zasugerowal iui. Jednak mój luby chce tego uniknąć jak ognia. Chyba czeka na cud. Jak go do tego przekonać? Mi juz brakuje sił :(

    Pozdrawiam Was wszystkie! :*

    Zaciągnij go do kliniki, jak zobaczy ile tam par, to przestanie się wstydzić. Często u facetów o wstyd chodzi. Moje słońce wciąż marudzi na oddawanie nasienia. Twierdzi, że od momentu naszych figli łózkowych już nie potrafi inaczej 😂😜😂😜 Też na początku miał wstyd, skrępowanie. To jest trudny temat. Dużo siedzi w głowie, stereotypy itp. Może jak zobaczy ilość chłopów w takim miejscu, coś w głowie mu się zmieni.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Zaciągnij go do kliniki, jak zobaczy ile tam par, to przestanie się wstydzić. Często u facetów o wstyd chodzi. Moje słońce wciąż marudzi na oddawanie nasienia. Twierdzi, że od momentu naszych figli łózkowych już nie potrafi inaczej 😂😜😂😜 Też na początku miał wstyd, skrępowanie. To jest trudny temat. Dużo siedzi w głowie, stereotypy itp. Może jak zobaczy ilość chłopów w takim miejscu, coś w głowie mu się zmieni.
    Klinike mamy przerobioną, badania nasienia mu nie straszne i idzie jak musi. Jednak jeśli chodzi o iui to stwierdza, zeby jeszcze jeszcze postarac sie naturalnie. Tylko, ze to nie trwa w naszym przypadku miesiac czy dwa ale juz kawal czasu.

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 23 września 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sleepyhead wrote:
    Hej dziewczyny,
    Parę miesięcy temu lekarz zasugerowal iui. Jednak mój luby chce tego uniknąć jak ognia. Chyba czeka na cud. Jak go do tego przekonać? Mi juz brakuje sił :(

    Pozdrawiam Was wszystkie! :*
    Pokaż mu forum. Mój był w szoku ile osób korzysta z inseminacji a jeszcze bardziej zaskoczyła go popularność AID.

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 23 września 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    U mnie ciężko z innym laboratorium niż Diagnostyka. Tam akurat jest to pod nazwą profil limfocytarny i kosztuje ok 350 zł. Można też zbadać tylko komorki nk. Cena to ok 250 zł. Profil bada wszystkie limfocyty z grupy T. Jakoś tak to pamiętam.

    Jeszcze muszę się tym bliżej zainteresować

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 23 września 2019, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Jeszcze muszę się tym bliżej zainteresować

    Myślę, że już możesz odpuścić, bo steryd działa też na komorki nk. Wlewy tez obnizaja nk. Szkoda kasy na wieczne badania, skoro będziesz miała wlewy i steryd.

‹‹ 501 502 503 504 505 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ